x-kom hosting

Jaka Kartą Wybrać [max 150 Pln]

FrogsterPL
komentarz
komentarz

Lepiej szukaj wersji XT zamiast Pro. Kart Sapphire z dopiskiem Advantage unikaj zawsze i wszędzie, to wersje "oszczędnościowe". Tego PowerColor też bym nie brał, skoro nie podali taktowania (podejrzewam, że byłoby to 400/400 MHz). Ta ostatnia karta mogłaby być, jeśli nie znajdziesz ciekawego XT.

daniel1615
komentarz
komentarz

Znam już parametry tej karty

http://allegro.pl/item263088196_gecube_radeon_9550xt.html

Oto nieco dokładniejsze dane z programu Everest (karta wykrywana jako 9600XT)

Rdzeń: RV360

Takt. rdzenia: 418Mhz

Takt. pamięci: 648Mhz

przepustowośc pamięci: 10.1GB/s

wydajnośc wypełniania pikseli: 1672 Mp/sek

wydajnośc wypełniania tekseli: 1672 Mt/sek

FrogsterPL
komentarz
komentarz

Tak, będzie dobra. Można brać.

daniel1615
komentarz
komentarz

To jest tak sam jak ta wcześniejsza??

FrogsterPL
komentarz
komentarz

Tak. Co prawda ma minimalnie zaniżone taktowanie, ale to ledwo o kilka-kilkanaście MHz, co jest na porządku dziennym i nie powinno martwić. Karta będzie nieco szybsza od Radeonów 9600 Pro i powinno się ją dać jeszcze nieco podkręcić w razie czego ;) (przynajmniej rdzeń)

daniel1615
komentarz
komentarz

Ta wcześniejsza miała jeszcze ddr2 ale z wyglądu są identyczne to moze ta też ma ddr2

FrogsterPL
komentarz
komentarz

A racja, nie zwróciłem uwagi na pamięć. Cóż, ta jednak prawdopodobnie ma DDR, gdyż chyba nigdy się nie zdarzyło, aby producent na opakowaniu źle podał typ pamięci. A skoro DDR a nie DDR2, to już ich raczej nie podkręcisz - nadzieja w rdzeniu, mógłby dojść do 500 MHz ;) Wtedy miałbyś praktycznie 9600 XT :)

EDIT:

To również prawdopodobne, że sprzedający tą poprzednią kartę przez przypadek lub umyślnie napisał, że ona ma GDDR2, podczas gdy ma DDR.

daniel1615
komentarz
komentarz

To może lepiej wziąść 9600 XT??

FrogsterPL
komentarz
komentarz

No jeśli będziesz się czuć pewniej to proszę bardzo :) Pod warunkiem, że taktowanie będzie wynosić 500/600 MHz (rdzeń/pamięć, na RAMDAC nie patrz).

daniel1615
komentarz
komentarz

A która bedzię lepsza do gier

FrogsterPL
komentarz
komentarz

9550, 9550 Extreme, 9600, 9600 Pro, 9600 XT to praktycznie takie same karty, 9600 XT oraz 9550 Extreme mają minimalnie lepszy rdzeń. Jednak, gdyby wszystkie wymienione karty miały identyczne taktowanie, w grach miałyby identyczne osiągi. Musisz więc patrzeć na taktowanie (9600 XT to najwyższy model 9600 i ma standardowo najwyższe taktowanie), przykładowo:

9600 Pro powinien mieć 400/600 MHz

9600 XT powinien mieć 500/600 MHz

Absolutnie unikaj kart z dodatkowym oznaczeniem SE.

daniel1615
komentarz
komentarz

A gdybym wziął 9800 i zmienił zasilacz tylko nie wiem ile watowy ma być i nie wiem jaki mam wziąć żeby był dobry

FrogsterPL
komentarz
komentarz

Raczej nie ma sensu. Co innego, jakby To był Athlon XP2400+ albo Pentium 2,4 GHz, albo nawet Celeron D, ale zwykły Celeron (bez D) może być za wolny dla 9800 lub GF6600.

FrogsterPL
komentarz
komentarz

Tak, to jest XT.

Tutaj jest również prawdziwy XT, firmy Sapphire (taktowanie 500/600 MHz). 150 zł. Można brać :)

daniel1615
komentarz
komentarz

To chyba ją wezmęWcześniej pisałeś żeby uważać na Sapphire to napewno jest ta szybsza??

FrogsterPL
komentarz
komentarz

Wiesz, miałem na myśli, żeby mniej doświadczeni użytkownicy unikali tej firmy, bo się można łatwo naciąć. Ale sprawdziłem taktowanie i jest poprawne - jeśli po kupnie okazałoby się, że jest jednak niższe (wątpię), to możesz zwrócić się z pretensjami do sprzedającego.

daniel1615
komentarz
komentarz

Wiesz, miałem na myśli, żeby mniej doświadczeni użytkownicy unikali tej firmy, bo się można łatwo naciąć. Ale sprawdziłem taktowanie i jest poprawne - jeśli po kupnie okazałoby się, że jest jednak niższe (wątpię), to możesz zwrócić się z pretensjami do sprzedającego.
OK dzięki A tutaj znalazłem chyba taka sama ale inny producenthttp://allegro.pl/item265761662_ati_radeon...ja_zobacz_.html Może ta będzie lepsza??Doradźcie mi.
FrogsterPL
komentarz
komentarz

Osiągami będzie taka sama, ale Sapphire jest markowy, a tu nie wiadomo nawet co to :D

Weź Sapphire ;)

FrogsterPL
komentarz
komentarz

Oooooo, za tą cenę bierz, natychmiast. Nie wiem, co to za koleś, że na kartę tej klasy zamontował takie wydajne chłodzenie, ale za 110 zł na pewno warto. Zakładając, że karta jest sprawna :D Ale jeśli tak, bierz czym prędzej.

Najlepiej spytaj gościa wprost, czy karta jest sprawna i czy nie sprawia żadnych problemów, bo to chłodzenie wydaje się "za duże" xD

daniel1615
komentarz
komentarz

A parametry takie same jak w tym wcześniejszym Sapphire??

Gość
komentarz
komentarz

A ja bym wolał kupić 9800XL, zmienić zasilacz i podkręcić procka. Na 100% jest to najlepsze rozwiązanie i z kopma wyciśniesz wszystko na maxa.

daniel1615
komentarz
komentarz

Niedługo będę musiał pomyśleć o zmianie kompa i nie che w niego tak dużo wkładać

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.