x-kom hosting

Czy kiedykolwiek widziałeś Linuksa na żywo?

czy kiedykolwiek widziałeś linuksa na żywo  

235 użytkowników zagłosowało

  1. 1. czy kiedykolwiek widzia?e?/a? linuksa na ?ywo

    • tak
      180
    • nie
      54
    • nigdy o nim nie s?ysza?em/am
      1


Kamix
komentarz
komentarz
Kiedys poszedlem do kafejki a tam same Linuksy biggrin.gif Najpierw szukalem jakiejs przegladarki przez 2 minuty a pozniej chcialem cos zgrac na dyskietke tongue.gif jakie meczarnie przezywalem biggrin.gif

Szczerze ? To sierota jesteś(jeżeli umiesz to nie) jeżeli nie umiesz kliknąć w logo KDE/Programy GNOME internet i Firefox/Opera :/

Żal.pl...

EDIT:

a pozniej chcialem cos zgrac na dyskietke tongue.gif

Hmm... Średniowiecze ?

marcepan25
komentarz
komentarz

Szczerze to zawsze chciałem zabrać się za Gentoo... Bo jeżeli chodzi o starsze kompy (takie jak mój laptop Dell) to widzę i + i -

Głównie to tak:

+ bo wszystko będzie kompilowane pod dany sprzęt, co znacznie przyśpieszy system...

- boje się tej kompilacji... Że na starszym sprzęcie będę musiał czekać dnie i noce aż mi sie skompiluje głupi programik...

I nie wiem za bardzo jak się za to zabrać... Podchodziłem już kilkakrotnie do instalacji, nawet raz go postawiłem, ale nie był to system odpowiednio i prawidłowo postawiony...

I tu dodam ż np. Arch-linux postawiłem bez żadnego problemu i wysiłku...

Hmm...

No to może jakieś wypowiedzi od użytkowników i wskazówki jak to "ugryźć"?

Tomek58
komentarz
komentarz

Już sobie ściągnąłem i zamierzam zainstalować UBUNTU, czy polecacie ten system?

Kamix
komentarz
komentarz
czy polecacie ten system?

NIE ! Moim zdaniem to kiepski linux, lepiej weź Debiana, no jak coś prostrzego to openSUSE.

@down

No pomyliliśmy :)

Sorka.

Zarov
komentarz
komentarz

Nie pomyliliście tematów? Już i tak mocno zamknąłem oczy.

marcepan25
komentarz
komentarz

//edit

No to proponuję przenieść naszą "czczą" gadkę :P na te właśnie forum:

http://www.forumpc.pl/index.php?showtopic=38

Kamix
komentarz
komentarz
Ja chciałbym złożyć wniosek/prośbę żeby w dziale Linux i Unix powstało coś typu "Wolne pogaduszki o Linuxie" ale to tylko taka sugestia...

Jest chyba od początku forum :P

http://www.forumpc.pl/index.php?showtopic=38

  • 4 tygodnie później...
darekrycc
komentarz
komentarz

Używałem kiedyś, przez krótki czas Mandrivy Linux, lecz zawiodłem się, gdyż chwilkę chodziła stabilnie, z czasem jednak z dnia na dzień ukazywało sie na niej coraz więcej błędów i aktualizacje nawet niewiele pomagały. Powróciłem do Windows-a. Aktualnie poszukuje dystrybucji odpowiedniej dla siebie-oczywiście Linux. ;-)

  • 4 tygodnie później...
Gość
komentarz
komentarz

widzialem i niee chcial bym go miec

localh0st
komentarz
komentarz
widzialem i niee chcial bym go miec

Możesz uzasadnić?

piku
komentarz
komentarz

Właśnie, skoro nie chcesz mieć, to przynajmniej zdaniem poprzyj dlaczego, a nie bo nie.

Mi się linux podoba. Choćby dlatego że to nie Windows ;) Służy mi jako system zapasowy, kiedy winda się psuje. Jednak wciąż nie jestem na tyle zawzięty, żeby posiedzieć i pogrzebać 'pod maską', choćby z braku czasu. A stabilności, otwartości, wszechstronności i uroku tylko pozazdrościć :)

  • 1 miesiąc później...
Popek
komentarz
komentarz
widzialem i niee chcial bym go miec

Hm.... mało uzasadniona odpowiedź :)

Widziałeś, a używałeś?

Pierwszy mój kontakt z Linuxem to Mandriva 2006 i taka fajna minigierka :D

Problem w tym że nawet niczego nie umiałem zainstalować, więc uwziąłem się na sam system, że jest głupi.

W niedziele będe korzystał z tej Mandriv'y i normalnie reaktywacja będzie :)

  • 4 tygodnie później...
Luu
komentarz
komentarz
więc uwziąłem się na sam system, że jest głupi.

Heeh miałem identycznie ;] Ja poraz pierwszy z Linuksa korzystałem bodajże z Ubuntu. Teraz w swojej sieci w domu mam wszędzie linuxa poza moim kompem na którym jest jeszcze dziurawy windows ;]... Przeszedłbym pewnie także na linucha ale do szkoły potrzebuję bardzo dużo rzeczy z którymi sobie nie radze na linuxie... Dodatkowo odstrasza mnie trudność w instalacji oprogramowania itp... Tak czy tak planuje również zrobić reaktywację ;d

Zarov
komentarz
komentarz
Dodatkowo odstrasza mnie trudność w instalacji oprogramowania itp

Ze co? Przeciez np takiego Skype instaluje się w Debianie:

aptitude install skype

Czeka sie i gotowe.

damio
komentarz
komentarz

Miałem przez jakiś czas samo Xubuntu... system super :)

Teraz używam Windowsa XP SP2 ale Xubuntu też mam zainstalowane :)

  • 1 miesiąc później...
thekrecik
komentarz
komentarz

ha ja zaczynalem od red hata 6.0 :D potem jakies debiany i slackware ale z braku czasu przestalem sie w tym kierunku rozwijac i zmuszony bylem wrocic do winshita ale niedlugo znow siadam na pingwinka :)

owca6666
komentarz
komentarz

Używałem dwóch dystrybucji. Pierwsza to Mandriva którą miałem zainstalowaną po zakupieniu gotowego kompa (stare czasy) była na moim dysku jakieś 20 min potem zainstalowałem winszita bo nie potrafiłem się tym posługiwać. Później nadeszła pora na Ubuntu 7.10 x64 na którym nic nie potrafiłem odpalić, następnie zainstalowałem wersję x86 wszystko było ładnie pięknie dopóki nie zaktualizowałem sterowników od grafy poprzez repozytoria. Od tego czasu wróciłem do windowsa, ale znów naszła mnie ochota na ubunciaka :D gry zaczynają mnie powoli nudzić więc na windzie nic dłużej mnie nie trzyma.

Zarov
komentarz
komentarz

Owca6666 moim zdaniem lepiej instalować sterowniki ręcznie, a jak padną to zainstalować od nowa. Pewnie jajko Ci zaaktualizowało i stąd przestało działać, żaden problem.

  • 4 tygodnie później...
Gość
komentarz
komentarz
no tak NA ŻYWO to nie... widziałem go tylko na ekranie komputera

Ja podobnie.

Obecnie pracuję na open suse ;)

  • 2 miesiące później...
bush
komentarz
komentarz

pracowalem dosc dluuuuugo na lunuksie ::) ale malo kto wie co to :D Windows ....

przeciez windows moim zdaniem gorszy od dystrybucj linuksa.....

Duban
komentarz
komentarz

Używałem już: Mandrivy, OpenSUSE (jakoś tak to się pisze), Kubuntu.

Chciałem jakiegoś Debiana jeszcze i Ubuntu ale mam słabe łącze i nie chciało mi się ściągać :P

  • 3 tygodnie później...
n31T
komentarz
komentarz
Używałem już: Mandrivy, OpenSUSE (jakoś tak to się pisze), Kubuntu.

Chciałem jakiegoś Debiana jeszcze i Ubuntu ale mam słabe łącze i nie chciało mi się ściągać :P

Ubuntu wysyłają Ci do domu za free :) Wystarczy się zarejestrować na stronie ubuntu i zamówić płytki.

enter
komentarz
komentarz

Taaak... a potem czekasz 3 tygodnie aż Ci je przyślą :P Szybciej chyba ściągniesz.

  • 2 tygodnie później...
kuba-ce
komentarz
komentarz

A ja używam Debiana ;) już drugi rok i jest kozacki ;)

JarekMk
komentarz
komentarz

Linus Torvalds? Nie miałem okazji nigdy go zobaczyć...

A poza tym to ja Linuksa znam z serii 2.4.x oraz 2.6.x a to co WY piszecie to dystrybucje są... I tak się rodzą błędne przekonania...

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.