x-kom hosting

Czy kiedykolwiek widziałeś Linuksa na żywo?

czy kiedykolwiek widziałeś linuksa na żywo  

235 użytkowników zagłosowało

  1. 1. czy kiedykolwiek widzia?e?/a? linuksa na ?ywo

    • tak
      180
    • nie
      54
    • nigdy o nim nie s?ysza?em/am
      1


Trinitrotoluen
komentarz
komentarz

Miałem Slackware, począwszy od wersji 10.2 na dysku przez spory okres czasu, ale musiałem wywalić, mam po prostu za mały dysk na 2 systemy :).

marcepan25
komentarz
komentarz
Używam DSL 4.2 i Ubuntu a jutro stanę się szczęśliwym posiadaczem OpenSuSE 10.2 :)

Po co ci openSUSE 10.2 kiedy już od jakiegoś czasu jest wersja 10.3?

Zyskał trochę na szybkości względem 10.2 i to właśnie nowszą wersję ci polecam...

  • 2 tygodnie później...
kudrewicz
komentarz
komentarz

Nie dziwcie się że ludzie nie widzieli, a może nawet nie słyszeli o Linuxie... Zdecydowana większość zaczyna od Windowsa i na tym się kończy.

Kamix
komentarz
komentarz
Nie dziwcie się że ludzie nie widzieli, a może nawet nie słyszeli o Linuxie... Zdecydowana większość zaczyna od Windowsa i na tym się kończy.

A ty ?

olej3232
komentarz
komentarz

Ja już 5 osób nakręciłem na Linux-a! :)

Black_Tiger
komentarz
komentarz

Mialem to szczescie i widzialem.... :jupi:

Byl u nas organizowany Swiatowy Konferencja Dystrybucji Linuxa ( w 2005 roku),

a ze bylo niedaleko to popedzilem oczywiscie.... :)

Hmm, interesujace bylo rowniez to, ze swoje "stoisko informacyjne" mial tam rowniez.... Microsoft....... :D:D:D

Kamix
komentarz
komentarz
Hmm, interesujace bylo rowniez to, ze swoje "stoisko informacyjne" mial tam rowniez.... Microsoft....... biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif

Prawie zawsze są. Na głównych w Niemczech też byli :P

EDIT:

Od 2005 wiele się zmieniło, to nie Windows że przez 6 lat jest ten sam :lol:

marcepan25
komentarz
komentarz
Ja już 5 osób nakręciłem na Linux-a! :)

Ja też naganiam swoich przyjaciół/znajomych jak się da...

Bo na własnym przypadku mogę wnioskować że ludzie nie używają linux-a nie dlatego że im sie nie podoba ale poniekąd z niewiedzy...

Np ja dopóki mój pan z informatyki nie pokazał mi "co to jest Linux" myślałem że to shit i w ogóle beznadzieja...

A teraz? Nie mogę żyć bez Linux-a...

Ale wracając do tematu to głównymi argumentami z którymi się spotkałem u Windowsiarzy przeciwko Linuxowi to teksty typu:

-"Na Linuxie w nic nie pogram/Nie odpalę programów"

-"W Linuxie muszę wszystko robić terminalem"

Ale jak pokaże takiemu delikwentowi jak L2 albo NFS śmiga pod Wine na Linux-ie, pokaże fajną stylizację środowisk graficznych, i jeszcze na koniec dorzucę efekty compiz-a.... To nagle szatański uśmieszek znika a na twarzy malują się kocie oczka i za chwilę:

-"Woooo... Ale fajne"

-"Dasz mi Linux-a? Powiesz jak to zrobić?" :P

A nawracać warto... Zawsze moim zdaniem to system bardziej konfigurowalny i przystępny niżeli Windows i w dodatku za free...

Może jak będzie nas coraz więcej to wreszcie producenci dostrzegą nas jako grupę potencjalnych klientów i zaczną produkować gry i programy na taką skalę na jaką odbywa to sie teraz dla Windy...

Także to moje skromne zdanko ;)

A tak na marginesie... Zainstalowałem właśnie Kubuntu... Na moim lapciu chodzi świetnie...Mam tylko problem z tym imagem który powinien wylatywać podczas startu systemu, ale na pewno da się to naprawić...

Fajny system... Taki Debian+KDE dla ludzi którzy nie mają czasy na zabawę z Debian-em :P

Kamix
komentarz
komentarz
A tak na marginesie... Zainstalowałem właśnie Kubuntu... Na moim lapciu chodzi świetnie...Mam tylko problem z tym imagem który powinien wylatywać podczas startu systemu, ale na pewno da się to naprawić...

Fajny system... Taki Debian+KDE dla ludzi którzy nie mają czasy na zabawę z Debian-em tongue.gif

Ja przed wczoraj zainstalowałem i wczoraj wywaliłem w weekend postawie tam Debiana :)

Najbardziej to działają efekty Compiz-Fusion :P Patrzą się jak na niewiadomo co :P Wiem bo kumplowi pokazałem i był mocno zachwycony.

marcepan25
komentarz
komentarz

No mi też się już Kubuntu znudziło.. Ale jest teraz problem...

Skończyły mi się już chyba dystrybucję... Nie mam co instalować :blink: ...

Wszystkie już oblazłem chyba.. ;O

Proponujecie coś ?? :P

Zarov
komentarz
komentarz

Slackware, ArchLinux, Gentoo jak masz duuuzo czasu albo coś łatwiejszego to może PCLinuxOS który jest obecnie najpopularniejszą dystrybucją.

marcepan25
komentarz
komentarz

No to może powiem co już używałem:

(K)(X)Ubuntu, Debian, Arch, openSUSE, Sabayon, Slackware, PLD, DSL, Mandriva, PCLinuxOS, Knoppix, (simply Mepis, obiło mi sie o oczy...)no i jakieś typu EduCD...

A system potrzebuje pod mojego lapka:

Dell C640

P4 1,7Ghz

512Mb RAM

30Gb dysk

Ati Radeon Mobility 7500

Linux potrzebny do zastosowań multimedialnych/domowych/biurowych musowo musi mieć KDE (i juz niedługo KDE4 żeby dało się zainstalować :P)

Kamix
komentarz
komentarz
Linux potrzebny do zastosowań multimedialnych/domowych/biurowych musowo musi mieć KDE (i juz niedługo KDE4 żeby dało się zainstalować tongue.gif)

Na każdym linuksie się da zaistalować KDE, nawet na Ubuntu.

marcepan25
komentarz
komentarz

Chodzi mi o nadchodzące KDE4 żebym nie musiał czekać kilku tygodni aż pojawi się w repo tylko od razu szast prast i gotowe...

Zarov
komentarz
komentarz

W ArchLinuksie już jest beta.

marcepan25
komentarz
komentarz

Hmm widzę pewną anomalię...

Wszystkie distro jakie do tej pory zainstalowałem na swoim laptopie sie sypią...

Najczęściej (nie wiem czemu) są wszelkie problemy z zależnościami, pakietami ściąganymi z neta...

Albo jakieś popsute albo nie może połączyć się z serverem albo problem z zależnościami...

Hmm...

Jakieś obiekcje???

Kamix
komentarz
komentarz

Mieszasz różne programy do pobierania pakietów z repo ? Bo to może być właśnie to, mi się jeszcze nigdy nic nie sypneło :)

marcepan25
komentarz
komentarz

Nie no właśnie nic nie mieszam...

//edit

Zainstaluje se slack-a i nie będę się bawił... Ze slackiem na pewno wszystko będzie ok..

Kamix
komentarz
komentarz

Slackware jeszcze nie sestowałem, ale o ile masz dużo czasu to możesz sobie zainstalować.

Ja raczej bym ci polecił Debiana na 99,9% ci się nie sypnie.

marcepan25
komentarz
komentarz

miałem Debiana już wielokrotnie i owszem jest super...

Ale tu jest twój błąd i debian mi się sypną :P

Mateo93
komentarz
komentarz

Chwilowo (tylko z własnego lenistwa) niestety używam Windowsa.

Ja miałem jak na razie tylko Konpixa, Suse, Ubuntu, Kubuntu i kamil1994 zachęca mnie do Debiana, chyba się przesiądę :)

Co do moich znajomych to chyba wszyscy słyszeli o Linuksie, przynajmniej obiło im się o uszy, że coś takiego istnieje. Ale ci z którymi mam największy kontakt na pytanie czemu nie przesiądziesz się na Linuksa skoro tak nie lubisz Windowsa i ciągle się wkurzasz że ci nie działa tak jak powinien odpowiadają 'bo Linuks jest do dupy' chociaż wiem że nawet wersji Live CD nigdy na oczy nie widzieli, no chyba że u mnie. Niestety marketing panów z M$ jest tak dobrze rozwinięty że ludzie (w większości nooby) nigdy nie poznają lepszego świata w świecie komputerów, bo nie... i na tym kończy się rozmowa.

Edit:

Jeszcze zabierałem się za Fedorę i Mandrive, ale nie wyszło głównie z powodu braku nagrywarki dvd i dysku sata (brak sterowników)

marcepan25
komentarz
komentarz

Heh... No niestety M$ to szczfane lisy ;P

A co do Debiana to już wszystko chodzi ok...|

Sid mi się sypał ale Lenny już chodzi piknie...

ciaciama
komentarz
komentarz

marcepan25 możesz jeszcze wybróbować KateOS.

Gość
komentarz
komentarz

Widziałem Linuksa i na nim nawet "pracowałem" :D

Kiedys poszedlem do kafejki a tam same Linuksy :D Najpierw szukalem jakiejs przegladarki przez 2 minuty a pozniej chcialem cos zgrac na dyskietke :P jakie meczarnie przezywalem :D

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.