x-kom hosting

Czy kiedykolwiek widziałeś Linuksa na żywo?

czy kiedykolwiek widziałeś linuksa na żywo  

235 użytkowników zagłosowało

  1. 1. czy kiedykolwiek widzia?e?/a? linuksa na ?ywo

    • tak
      180
    • nie
      54
    • nigdy o nim nie s?ysza?em/am
      1


onna
komentarz
komentarz
1. openSUSE2. Fedora3. Mandriva Linux4. Xandros Desktop OS5. Ubuntu Linux

Ciekawe ....

Puciek mi kiedyś polecał SUSE ale jakoś się tym nie przejełam :P

Ale może jednak spróbuje.

MegaPiksel
komentarz
komentarz

Widziałem, widziałem a Ubuntu mam nawet na dysku...

  • 1 miesiąc później...
byku
komentarz
komentarz

Tak, miałem na swoim komputerze. Niedługo znów zagości na moim komputerze Linuks ( Ubuntu z ShipIt ).

darksear
komentarz
komentarz

Miałem na chwile na xbox-ie

  • 3 tygodnie później...
localh0st
komentarz
komentarz

Ha, no pewnie że widziałem, miałem, mam i mieć będę. Na początku była Mandriva (2006) w 2005 roku, później Knoppix, Ubuntu, Slackware, Debian 3.1, Debian 4.0, LinnexOS, LinOS, i jeszcze kilka innych. Obecnie Ubuntu 7.10 i w niedalekiej przyszłości Debian lub Slackware.

wicek15
komentarz
komentarz

Miałem tego troche, kilka SuSE, Mandrive 2006, Ubuntu, też kilka wersji. Wygląd Ubuntu po dopasowaniu pod Sibie bardziej mi odpowiada niż wygląd Visty :P Fajne systemiki, łatwa obsługa, niestety nie ma wielu zamienników programów z których kożystam (Photoshop, Total Commander, Nero), więc jestem narazie skazany na Windowsa, ale mam nadzieje, że niedługo się to zmieni, bo bardzo mi się Ubuntu podoba, szybki(wtedy miałem wolnego kompa, a on zapierdzielał, aż miło), dosyć stabilny :P

Pozdrawiam

Zarov
komentarz
komentarz
Total Commander, Nero

Krusader, mc, Konqueror, gftp

K3B, Nero i inne.

Co do PS to Gimp.

Słabo szukałeś :)

wicek15
komentarz
komentarz
gftp

Co do PS to Gimp.

Słabo szukałeś :)

Nie cierpie Gimpa :P pozatym dla mnie Total Commander jest niezastąpiony, jeszcze najlepiej gdy jest to Power Pack.

Kamix
komentarz
komentarz
pozatym dla mnie Total Commander jest niezastąpiony, jeszcze najlepiej gdy jest to Power Pack.

Jak nigdy nie widziałeś linuksowych programów to nawet nie wiesz :)

Ja radze spróbować, zostawić Windowsa i zainstalować jeszcze Linuksa, ale nie zrażać się tym, że ci coś nie wyjdzie pierwszy raz...

Pozdrawiam.

olej3232
komentarz
komentarz

Kamil ma rację! Co do gimp-a wiem że brakuje mu kilka rzeczy które ma Corel, ale wątpie żebyś się tak zaawansowaną grafiką bawił! Reszta programów które wymieniłeś ma swoje odpowiedniki! Sądzę że jesteś jak większość użytkowników przyzwyczjony do Windowsa i nie chce Ci się bądź nie masz czasu uczyć się wszystkiego od nowa!

wicek15
komentarz
komentarz

Ale Kamil, czytaj ze zrozumieniem, ja już kozystałem z wielu wydań Linuksa i nie nażekam, jednak narazie robię za dużo rzeczy na FTP i w programie graficznym, tak więc przesiadka jest niemożliwa.

Kamix
komentarz
komentarz
za dużo rzeczy na FTP

FireFTP to FireFoxa też bardzo przujazny i graficzny :)

wicek15
komentarz
komentarz

Tyle, że ja perferuję tylko i wyłącznie Operę, więc ta wtyczka się nie przyda.

  • 2 tygodnie później...
marcepan25
komentarz
komentarz

Linux to mój główny system :) ...

Miałem już: openSUSE, Sabayon-a, Arch-a, Slackware-a, Ubuntu ; Kubuntu ; Xubuntu oczywiście , Gentoo , VidaLinuxOS, Mandriva, DSL, i kiedyś otarłem się o owego Knopixxa.

A aktualnie Debian Testing...

I gorąco polecam Linux-a każdemu :D

  • 3 tygodnie później...
Gość
komentarz
komentarz

Eee... też sam właśnie korzystam z Ubuntu.

A dał mi go kolega, który też z niego korzysta.

Gdyby emulacja programów z windowsa przebiegała bezproblemowo i gdyby Linux obsługiwał wszyskie wtyki do kompa (kamerki internetowe itd. oraz sterowniki do myszki), przesiadłbym się na niego bez zastanowienia.

Im więcej osób z niego będzie korzystało, tym więcej sprzętu będzie obsługiwał!

olej3232

jakoku2
komentarz
komentarz
Eee... też sam właśnie korzystam z Ubuntu.

A dał mi go kolega, który też z niego korzysta.

Gdyby emulacja programów z windowsa przebiegała bezproblemowo i gdyby Linux obsługiwał wszyskie wtyki do kompa (kamerki internetowe itd. oraz sterowniki do myszki), przesiadłbym się na niego bez zastanowienia.

Im więcej osób z niego będzie korzystało, tym więcej sprzętu będzie obsługiwał!

olej3232

W Xp też czasami różne sprzęta nie działają porawnie, czasami trafi się

sprzęt trafi się bez "akceptacji" microsoftu jak różne urządzenia do oglądania telewizji (kupiłem za 239 zł - nie można było tego zainstalować) . No i wirusy trojan horses i inne badziewia.

Do czego zmierza?! Doczynienia z Linkusem mam można by rzec z "mlekiem matki". Więc mój ulubiny Red Hat 8 potem Aurox i problemy z tą dystrybucją największe, nie do pokonania wręcz - wywaliłem. Pojawiła się mandriva ( nie wiem, nie znam się, nie widziałem) szukałem czegoś z gnome i jest ubuntu 7.10. Problemy są, nie powiem.

Jakie są korzyśći z posiadania Ubuntu? wszystko jest legalne i za friko. Większośc użytkowników XP posiada wersje wiadomo jaką.. nielegalną.

No i sprawa najważniejsza komputer nie jest tak zamulony jak w XP. Internet chodzi szybciej, Openoffice nie zawiesza się i nie pokazuje niezainstalowanych opcji jak w Offisie 2003.

Polecam Ubuntu 7.10 dla mało wymagających użytkowników. Gnome nie jest takie fajne jak Kde (ładniejsza oprawa graficzna)

Po prostu, czym mniej wynalazków tym czasami lepiej dla kompa!

Kamix
komentarz
komentarz

Ale i tak Ubuntu nie jest demonem szybkości, a wręcz odwrotnie. Jak chcesz mieć jednego z prostszych i stabilnych linuksów to polecam openSuSE :) Sam go narazie mam, ale chyba wymienie, bo chciał bym się czegoś więcej nauczyć. A tu masz YASTa 2 coś jak panel sterowania i niewiele musisz robić sam ;) Ale dla nowych jak najbardziej polecam. Naprawde można zobaczyć tą różnice pomiędzy Windą XP.

marcepan25
komentarz
komentarz

Polecam Debian-a... Bardzo fajny jest i mozna się troche nauczyć...

A jeżeli chcesz już naprawde dogłębnie poznać system to zainsteresuj się SLackware lub też Arch-em labo coś w tym kierunku...

Zarov
komentarz
komentarz

...coś w tym kierunku...

Hmm, z bardziej znanych to Gentoo i Crux. Nic więcej nie pozostaje.

marcepan25
komentarz
komentarz

A ja ostatnio widziałem PCLinuxOS... Bardzo fajne distro tak sobie na laptopka wgrać... I szybko chodzi, tylko jakieś takie jeszcze nie do końca dopracowane...

Debian The Best :P

Zarov
komentarz
komentarz

Czy nie do końca? Nie używałem ale patrząc na rankingi na distrowatch.com to jednak coś musi mieć jak przegoniła Łubudubntu :)

olej3232
komentarz
komentarz

Zarov jak dobrze wiesz, przez jakiś czas byłem szczęśliwym posiadaczem Gentoo. Przy samej instalacji można się wiele nauczyć, ale nawet przy moim kompie oczekiwanie na skompilowanie jakiegoś programu było męczące. Moim zdaniem to distro dla ludzi mających nadmiar czasu, chcących mieć bardzo szybki system (chyć jest niewiele szybszy od pozostałych), chcących znać go od podstaw!

marcepan25
komentarz
komentarz

OK moge teraz stwierdzić że PCLinuxOS jest słabowaty (przynajmniej w mojej opinii)...

Cały system nie jest zły ale są z nim różne problemy...

Compiz-Fusion chodzi jak chce raz tak raz nie a raz wogóle...

Po zaaktualizowaniu kernela do 2.6.22 system sie wiesza po poewnym czasie użytkowania...

A Synaptic(menedżer pakietów) włącza się i działa jak ślimak...

W każdym razie nie polecam...

  • 4 tygodnie później...
Gość
komentarz
komentarz

Używam DSL 4.2 i Ubuntu a jutro stanę się szczęśliwym posiadaczem OpenSuSE 10.2 :)

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.