x-kom hosting

ForumPC.pl na nowym skrypcie

LIDER
komentarz
komentarz
A możesz mi wytłumaczyć dlaczego większość dużych for stworzonych jest na tym skrypcie?

Nie mogę Ci wytłumaczyć, bo tak niestety nie jest. PHPBB jest bardziej popularne dlatego bardziej podatne na wlamania. Naturalne prawa. Wcale IPB nie musi być bezpieczniejsze, nie twierdze jednak, że tak nie jest. Tego nie jest w stanie nikt sprawdzic.

Rozumiem ze dla wielu z Was mogło być to wielkie zaskoczenie, jednak jestem w 100% pewny że po jakimś czasie wszyscy będą z tego zadowoleni.

To jesteś w błedzie. Ja nie pisze na IPB, nie trawie tego skryptu i nie będę z niego zadowolony.

Zastanówcie się co byłoby w sytuacji gdyby ktoś włamał się na dawne ForumPC.pl (jeszcze na skrypcie phpBB by Przemo)? Co byłoby gdyby cała baza danych została skopiowana i prawie 10000 maili byłoby publicznie dostępnych? Czy nie płakalibyście wtedy?

Jeśli admin jest cipa to oczywiście włamać się łatwo. Prawie każdy większy serwis oparty na cudzych skryptach ma własne skrypty zabezpieczeń, bo takie zabepiecznia dużo trudniej złamać.

Decyzja o zmianie skryptu jest nieodwracalna. Dlatego w tym temacie proszę zgłaszać wszelkie problemy lub usterki na jakie obecnie natrafiliście.

No to pech. Nie trawie tego skryptu, gdybym chciał zarejestrować się na IPB to bym to zrobił. Zmiana kaloszy na niewygodne w połowie drogi to nie dla mnie.

kwachu1992
komentarz
komentarz
To jesteś w błedzie. Ja nie pisze na IPB, nie trawie tego skryptu i nie będę z niego zadowolony.

cóż, nikt cie tu nie trzyma. zabezpieczenie sie przed włamaniem jest chyba najwazniejsze!

olej3232
komentarz
komentarz
To jesteś w błedzie. Ja nie pisze na IPB, nie trawie tego skryptu i nie będę z niego zadowolony.

Zobaczymy ile osób będzie zadowolonych, a ile nie, jak wszystko zostanie dopracowane! Cały świat nie kręci się w okół jednej osoby, więc decyduje większość!

riken
komentarz
komentarz

ja proponuje dać ankieta (SONDE ) który rodzaj forum jest leprze

Obrazu mówię że nie jestem za IPB moim zdaniem to jest tragedia nie wiem co tu może się podobać moim zdaniem phpbb to jest najlepsze forum

najlepsze zagraniczne fora są na phpbb wiec ja jestem za powróceniem :mellow:

necik
komentarz
komentarz

Niech ktoś mi powie, co dokładnie przeszkadza Wam w IPB?

kwachu1992
komentarz
komentarz

necik w chwili obecnej już się dość przyzwyczaiłem do tego wyglądu forum, ma teraz więcej funkcji.

jedyne co mnie nadal denerwuje to brak cytowania selektywnego :)

bizon11
komentarz
komentarz
Jeśli admin jest cipa to oczywiście włamać się łatwo. Prawie każdy większy serwis oparty na cudzych skryptach ma własne skrypty zabezpieczeń, bo takie zabepiecznia dużo trudniej złamać.

Hmmm ciekawe jak admin ma zabezpieczać jak nie ma dostępu do konsoli - nie może dogrywać modułów bezpieczeństwa itp.

najlepsze zagraniczne fora są na phpbb wiec ja jestem za powróceniem

Mijasz się z prawdą....

Kurzun
komentarz
komentarz

Ja tam wolę IPB tylko podobnie jak koledzy brakuje mi cytowania selektywnego

olej3232
komentarz
komentarz

ja proponuje dać ankieta (SONDE ) który rodzaj forum jest leprze
Sondę można zrobić dopiero jak prace nad tym skryptem zostaną zakończone!
Lewy12
komentarz
komentarz

Jak zobaczyć teraz swoje posty ?

bizon11
komentarz
komentarz

Tutaj masz opisane:

Zapraszam do tematu pomocy:

http://www.forumpc.pl/index.php?showtopic=18297

Jeśli nie wiecie co jak zrobić proszę pisać w tym dziale postaram się wszystko wytłumaczyć jak najszybciej ;]

LIDER
komentarz
komentarz

Ehh szkoda słów. Jednak moje zdanie o adminach tego forum zawsze było w 100% prawdziwe. Nie nadajecie się do tego, raczej zatrudniłbym was do koszenia trawników. Gdybyście w tym troszkę pracowali to byście nie piepszyli takich farmazonów. Widze, że opieracie się tylko na mitach, a wiedzy i praktyki wam brak. Jedyna mocna strona tego forum, to że było dobrze wypozycjonowane, był estetyczny interfejs i średnia liczba ludzi. Administratorzy nie znają podstaw psychologii, nie mają pojęcia o bezpieczeństwie i o cudzych skryptach z których korzystają. Ogólnie delikatnie mówiąc spier*alam stąd. Nie mam zamiaru się z kretynami użerać, którzy i tak mają swoje zdanie z kosmosu i nawet jeśli by dostali mocne dowody to i tak by byli fanatykami starych mitów.

necik
komentarz
komentarz
nawet jeśli by dostali mocne dowody to i tak by byli fanatykami starych mitów.

OK, czekamy na te dowody.

Demerzel
komentarz
komentarz

Spędziłem już trochę czasu na forum od zmiany skryptu. Jak wszystko ma swoje plusy i minusy. Przede wszystkim problemem jest kontrolowanie postów na które udzieliło się jakiejś odpowiedzi. W poprzednim skrypcie nie było z tym problemów. Nie zaglądam pod maskę jakie są różnice w bezpieczeństwie i wydajności.

Wszystko ma plusy i minusy. Zacząłem myśleć o napisaniu skryptów php do forum. Zrobić proste forum można niemal od ręki samemu. Jednak żeby jakoś to wyglądało i miało wszystkie udogodnienia jak lista wszystkich tematów na które się odpowiedziało staje się to nieco trudniejsze. Jedne rozwiązania na to są powolne inne wymagają więcej miejsca. Czemu by nie zebrać z forum osób znających się na PHP i MySQL i nie napisać czegoś nowego? Łączącego zalety nowego i starego skryptu. Nie mam na myśli kopiowania kodu ale włożenie analogicznych udogodnień. Napisanie czegoś takiego aby było:

-małe(względnie małe)

-szybkie

-wygodne

Nie będzie ani łatwe ani szybkie do wykonania. Na pewno są tu osoby dużo lepiej znające tą tematykę od emnie które mogły by tym pokierować.

Lewy12
komentarz
komentarz

Czy powróci pomógł szybki dostęp do swoich postów ?

necik
komentarz
komentarz
Czy powróci pomógł szybki dostęp do swoich postów ?

Cierpliwości, wszystko da się zrobić, jednak wymaga to trochę czasu.

olej3232
komentarz
komentarz

Lider jak Ci się nie podoba to (żeby nie używać wulgaryzmów i nie zniżać się do Twojego poziomu!) nie zaglądaj tu!

Bizon dziwie się że pozwalasz się tak obrażać, ban i po sprawie, jak sobie z ban-em poradzi następny!

Popek
komentarz
komentarz

Ja wolałem tamto, Zauważyliście od kiedy wprowadziliście IPB, forum osłabło?

Zarov
komentarz
komentarz

Nie, nie osłabło ale użytkownicy widzą same złe strony tej zmiany. IPB to taki sam skrypt jak każdy inny, różni się od dziurawego i popularnego phpBB i to głównie Wam przeszkadza. A "pan" Lider zachowuje się jak małe dziecko, nie podoba się to tupnie nogą...jakby to powiedzieli na #forumpc.pl "żal.pl"

Fafu
komentarz
komentarz

mnie sie osobiście podoba IPB, ale nie widzę powodu dlaczego zostało to zmienione (oprócz bezpieczeństwa)

necik
komentarz
komentarz
ale nie widzę powodu dlaczego zostało to zmienione (oprócz bezpieczeństwa)

A jaki może być inny powód? Co jest ważniejsze niż bezpieczeństwo i mniejsze obciążenie serwera?

Fafu
komentarz
komentarz

to co się ludziom podoba :P bo widzisz jacy wszyscy niezadowoleni

necik
komentarz
komentarz

Bez paniki - za jakiś czas pojawi się nowy styl :)

Fafu
komentarz
komentarz

tia, tak samo jak z tym stylem z komputery.shop.pl co go nie ma

Gość
komentarz
komentarz

eh... mi się wydaje, że dawniej było lepiej...

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.