x-kom hosting

PlaySwap.eu - Darmowe GRY

NowakoV
utworzono
utworzono

Powstała nowa platforma do wymiany gier w całej Europie (w stanach funkcjonuje już od jakiegoś czasu i ma się dobrze) PlaySwap.eu. Coś a'la nasza rodzima Swapzilla. Nie byłoby w tym niczego nadzwyczajnego, gdyby nie fakt, że przy rejestracji dostajemy bardzo miły prezent od twórców strony, ale o tym za chwilę.

Jak to wszystko działa?

Podstawowym założeniem PlaySwap.eu jest wymiana gier pomiędzy użytkownikami serwisu bezpośrednio, czyli bez uczestnictwa strony trzeciej. Za każdą wystawioną przez nas grę, którą ktoś kupi dostajemy wirtualne punkty, za które możemy kupować sobie inne gry. Gry są wyceniane przez serwis, czyli nie są to aukcje, a po prostu kupno. Dodatkowo mamy jeszcze "trading points", które są odejmowane/dodawane przy każdej transakcji. Czyli zakładając, że mamy 400pkt i kupimy sobie grę za 200pkt, to tracimy dodatkowo 1 TP, a gdy sprzedamy jakąś grę to zyskujemy 1 TP. Ok, to chyba wszystko co musicie wiedzieć?

No to co z tym prezentem?

Już spieszę z wyjaśnieniami. Otóż rejestrując się dostajemy na starcie 100pkt i 1 TP, czyli możemy za free dostać jedną grę za 100pkt. Myślałem, że to jakaś ściema, ale dzisiaj doszedł do mnie WipeOut Pure na PSP, który jest wart ok. 30zł.

Jakie gry za 100 pkt?

Oferta ciągle się zmienia, ale jest kilka tytułów na next-geny, trochę na hendheldy i mnóstwo klasyków nowszych i starszych na PC i PS2. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, żebyście pozbyli się z szafy starych, nieużywanych gier i zebrali więcej punktów i wymienili je na najnowsze hity.

Czym różni się PlaySwap.eu od innych sposobów wymiany?

Po pierwsze, mamy dużo większy rynek zbytu na nasze gry, gdyż PlaySwap obejmuje prawie całą Europę (no i starsze tytuły są za 100 pkt, czyli większa szansa, że się ich pozbędziecie i zdobędziecie następne punkty) i zarazem większy wybór gier niż w samej Polsce, bo nie wszystkie tytuły trafiają do naszego kraju.

Po drugie, PlaySwap nie pobiera opłat za wymianę gier tak jak robią to różne sklepy (30, a czasem 50zł). Jedyne opłaty jakie ponosicie to wysyłka gry do kupującego, ale zazwyczaj nie przekracza to 5zł. Natomiast gra za 100pkt, i każda inna też, jest wysyłana do was za darmo.

Rejestracja i wybór gry

1. Wchodzimy na tę stronę

2. Klikamy w guzik "Join now"

55071244.png

3. Wypełniamy pola według wzoru (pole polecający może zostać puste i tak nie mam z tego korzyści)

92010286.png

12025032.png

4. Teraz powinniście dostać e-mail z potwierdzeniem rejestracji i linkiem aktywacyjnym, kliknijcie w niego i zalogujcie się do serwisu.

5. Teraz wybierzcie interesującą was platformę (najwięcej gier za 100pkt na PC i PS2)

87253634.png

6. Następnie rodzaj gry jaką chcecie albo inną formę sortowania. Najbardziej polecam "Available", czyli gry które są od razu gotowe do wysyłki.

16016665.png

7. Teraz z zaznaczonego okienka wybieramy "Sort by points"

18456646.png

8. Goozex ułoży nam gry w kolejności od najtańszej punktowo do najdroższej, więc wybieramy interesującą nas grę.

9. Gdy już taką znajdziemy klikamy w jej okładkę, a następnie na "Add to my Requests"

14615150.png

10. Wybieramy w jakiej formie możemy przyjąć grę. Mamy trzy opcje: sama płyta, płyta z instrukcją albo całe pudełko. Oczywiście jeżeli zaznaczymy "sama płyta", a dostępna będzie gra "Full package" to dostaniemy oczywiście full'a, czyli zaznaczamy opcję, na którą zgadzamy się gdyby nie było innej możliwości, jednak system dobiera nam najdogodniejszą wymianę.

11332582.png

11. Teraz wystarczy czekać aż gra dotrze do nas do domu. Ja dostałem przesyłkę z Anglii po 7 dniach roboczych.

12. Po dostaniu gry musimy jeszcze wystawić sprzedającemu coś w stylu allegrowego komentarza, czyli tutejszy "feedback". Nie jestem w stanie zrobić screena, bo aktualnie nie mam żadnego do dania, ale robimy to tak:

Wchodzimy w zakładkę "My Requests" na górze strony i klikamy przy okładce naszej gry "Leave feedback" albo "Give feedback"...coś w tym guście i wybieramy jedną z możliwych opcji: Positive (gra z godna z oczekiwaniami i działa), Neutral (gra działa, ale np. nie ma pudełka, a chcieliśmy takowe), Negative (gra nie działa, jest uszkodzona itp.). O tym nie zapomnicie, bo sprzedający strasznie się o to domagają, gdyż dopiero wtedy dostają punkty za transakcję.

No i to wszystko. Macie grę za darmo :D

pozdrawiam i miłego grania

Wilu-_-
komentarz
komentarz (edytowane)

Sprawdzę!:) I w ogóle to dzięki za info :)

A poleconego jak złapie to dostaje punkt do trade czy tylko te 100points?

Kliknełem na jedną grę,że full package coś tam nawyskakiwało ale punkty i trade mam nadal:/

Wszedłem do 3 innych gier i tak samo.wchodze w swoje mY request czy jakoś tak i mam tam te gry poksowałem je.

Jak naprawdę kupic te gry za te 100P.

Edytowane przez Wilu-_-
NowakoV
komentarz
komentarz

Punkty są ściągane dopiero gdy gra będzie do ciebie wysyłana. Czyli ustaw sobie jakieś gry w My Requests i poczekaj trochę aż dostaniesz maila od goozex, że gra do ciebie jedzie.

Wilu-_-
komentarz
komentarz

To ja wybieram grę>dostaję ją i jestem szczęśliwym posiadaczem bez żadnych opłat?Dziwne...w takim razie gdzie jest haczyk?

NowakoV
komentarz
komentarz

Ja od wczoraj jestem posiadaczem WipeOut Pure i nie wydałem na to ani grosza :P Żadnych haczyków nie ma.

olszak
komentarz
komentarz

a za tydzień przychodzi policja do domku... :P

NowakoV
komentarz
komentarz

Niby czemu? Wszystko jest zgodne z prawem i regulaminem goozexa. Każdy na tym zyskuje, więc nie widzę problemu w wykorzystaniu tego faktu. Jedyna rzecz jaka jest zabroniona to zakładanie kliku kont na jednym IP, ale to chyba jest oczywiste :P

M1H4U
komentarz
komentarz

Jak sądzicie, jeżeli się wysyła do Europy list z grą to trzeba wysyłać list polecony czy najzwyklejszy?

NowakoV
komentarz
komentarz

Polecony chyba ma mniejszą szansę zagubienia się, najlepiej spytać babki na poczcie.

qczoo
komentarz
komentarz

Zamowiłem Stalkera na PC. Spytali sie mnie ile ksoztuje przesylka z UK do Polski, wie ktoś może?

NowakoV
komentarz
komentarz

3 funty chyba... albo 3.5

  • 2 tygodnie później...
At1x
komentarz
komentarz

Witam, a mam pytanko. Można tutaj zdobyć jakieś punkty dodatkowe za free?

M1H4U
komentarz
komentarz

Za polecenie kogoś

BTW. Kupilem i dostalem Simpsons Hit & Run

luq
komentarz
komentarz
Zamowiłem Stalkera na PC. Spytali sie mnie ile ksoztuje przesylka z UK do Polski, wie ktoś może?

Dostałem dziś paczkę (tzn. kopertę balonową) z UK, nabite na niej jest 1.36 funta :)

//bąbelkową :lol2:

//sniper45

Co ja pisze :D Oczywiście Snipek chodziło mi o "bąbelkową" ;)

Mattix95
komentarz
komentarz

Heh , no muszę spróbować . Tak samo było z Linuxem ( przysłali mi 3 oryginalne płyty w oryginalnych pudełkach z Francji za free :D ) . A można jakoś doładować konto punktami ( wysyłając sms albo coś ? Czy tylko wystawiając stare gry ? < mam ich naprawdę sporo > ) . I jak wtedy wystawić taką grę i ja mam ją wysłać czy jak :blink:

At1x
komentarz
komentarz

Ale jak mam kogoś polecić?

Kiedy osoba wpisuje mój nick At1x007 w Invitation Nick, to pisze mi na koncie że zostaliśmy przyjaciółmi, ale pkt nie dostaje... <_< ;)

NowakoV
komentarz
komentarz

Punkty dostaniesz dopiero wtedy gdy osoba, którą poleciłeś coś sprzeda i dostanie feedbacka.

At1x
komentarz
komentarz
Punkty dostaniesz dopiero wtedy gdy osoba, którą poleciłeś coś sprzeda i dostanie feedbacka.

Acha... :niepewny: A jak kupi coś to też dostaje pkt? ;)

Lipton
komentarz
komentarz

Wczoraj przyszła do mnie gierka..... Diablo II Expansion set. Płyta w idealnym stanie to samo mogę powiedzieć o pudełku.

FrogsterPL
komentarz
komentarz
Wczoraj przyszła do mnie gierka..... Diablo II Expansion set. Płyta w idealnym stanie to samo mogę powiedzieć o pudełku.

Do mnie niedawno doszedł RollerCoaster Tycoon 2: Triple Thrill Pack (Deluxe Edition) :hyhy: Pudełko ma drobne zagięcie, ale płytki wyglądają jak nówki, po prostu żadnej ryski.

Acha... unsure.gif A jak kupi coś to też dostaje pkt? wink.gif

No właśnie niestety nie... :(

NowakoV
komentarz
komentarz

Jakby tak było to miałbym już z 8000 punktów :P

harnas8
komentarz
komentarz

NowakoV prosze o odpowiedz

Jak sprzedac gre na goozex.eu ??

aLaskaMan
komentarz
komentarz

Co jeżeli mam np Battlefielda 2 - samą płytę bez seriala?

FrogsterPL
komentarz
komentarz
Co jeżeli mam np Battlefielda 2 - samą płytę bez seriala?

Nie możesz tego sprzedać, bo jak kupujący miałby zainstalować grę nie mając seriala?

Pepsi Cola
komentarz
komentarz

Ile +/- czeka się na link aktywujący?

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.