x-kom hosting

Zakładania procesora

Gość
komentarz
komentarz

spróbuj pobrać bios na dysk ze strony asua uruchom asus update i ustaw żeby ci zainstalował biosa z pliku na dysku to powinno być w instrukcji od płyty

Pierdyl
komentarz
komentarz (edytowane)

a jak go pobrac?

Edytowane przez Pierdyl
Pierdyl
komentarz
komentarz (edytowane)

Wielkie dzieki. ALe nie moge chyba tego sciagnac bo jednak mam asusa p5k ale se :/ zrobilem tak jak napisałeś stanołem na tym

BIOS (8) [Archiwa BIOS]

BIOS-Utilities (3)

Chipset (2)

ATK (1)

AUDIO (3)

IDE (1)

LAN (5)

Utilities (8)

Manual (10)

co wybrac?

Edytowane przez Pierdyl
Gość
komentarz
komentarz (edytowane)

spoko sam ci pobiorę bo strona asusa strasznie się muli

tm gdzie stanąłeś trzeba kliknąć bios a potem napis global pod najnowsza wersją

http://www.speedyshare.com/698737671.html

do asusa p5k se

Edytowane przez 1awf69
Pierdyl
komentarz
komentarz

dzieki :) chyba aktualizowałem biosa - 3 okienka erashe rom, flash rom i verify rom doszly do 100 % teraz pojawil sie komunikat "System needs to reboot for changers to take effect. Do you want reboot? TAK/NIE

Gość
komentarz
komentarz

wybierz tak

Pierdyl
komentarz
komentarz

wybralem tak - komp sie zresetowal - przy wlaczaniu wyskoczyl komunikat jakis do wyboru mialem F1 cos ze run setup i F2 ..continue... wybrałem F2 komputer sie normalnie wlaczyl co teraz?

Gość
komentarz
komentarz

wymień cpu, zobacz czy teraz zadziała

Pierdyl
komentarz
komentarz

ok mam problem z wlozeniem wiatreaczka - te 4 wtyki ciezko wchodza w plyte glowna, to chwile potrwa mam nadzieje ze zadziala :)

grzegorzmce
komentarz
komentarz

może to trochę głupie pytanie ale kolega ściągnął tą plastikową osłonkę z radiatora która jest od strony procka?

Pierdyl
komentarz
komentarz

tak zdjołem ta osłonke :)

1awf69 jesteś mistrzem!!!!!!!!! Właśnie pisze na kompie z moim nowymprockiem xD Jeszcze w to nie wierze... juz stracilem nadzieje, zwlaszcza ze jak zainstalowalem procka wlaczylem kompa to bylo to samo - wiatraki chodzily ale nic poza tym, wtedy wiedzialem ze jest zle... ale sprobowalem jeszcze raz i komp sie wlaczył normalnie!!! Tyle ze pojawił się taki komunikat gdzie trzeba bylo wcisnac F1 "Unknown CPU detected. BIOS uppate is requren to unleasch its full power. Press F1 to resume" - nie jestem zbyt dobry z anglika i nie wiem co to konkretnie oznacza. Wiem tylko ze jak narazie komp chodzi!!! boje sie ze jak go wylacze i wlacze to znow sie nieebdzie chcial wlaczyc. Jeszcze ebde musiał timingi pamieci geili chyba ustawic na 4-4-4-12-4 chyba, bo po tej aktualizacji pewnie znow mi sie przestawily na cl5 :/ Tak czy tak jestes najlepszy!!!!! masz wielkiego plusa!! dzieki za caly poswiecony czas i za zaazangowanie w problem. Jak coś bedzie nie tak to oczywiscie odezwe sie do Ciebie :)

Gość
komentarz
komentarz

wejdź w biosa i kliknij opcję load optimized deflauts czy jakoś tak i zapisz ustawienia jeśli tego nie zrobisz będą mogły dziać się dziwne rzeczy z kompem

Gość
komentarz
komentarz (edytowane)
mam takiego tego celerona 3.0ghz - moze byc?

Celerony 90nm na 775 miały FSB 533, jedyny sposób odpalenia tego procka to BSEL mod 133-->200, ale to nie jest robota dla osoby nie znającej się narzeczy.

edit: uuła, za późno

Edytowane przez Marecki
Pierdyl
komentarz
komentarz (edytowane)

a gdzie dokladniej moge znalezc ta opcje w Biosie na mojej plycie glownej?? Bo szukałem i nie znalazłem... Mam jeszcze kilka pytań. Przy uruchamianiu kompa ciagle musze wciskać klawisz F1 bo pojawia sie komunikat ""Unknown CPU detected. BIOS uppate is requren to unleasch its full power." co zrobic zebym nie musial wciskac F1 i zeby windows sie normalnie ladowal?. W biosie patrzalem temperatury CPU i mialem 53 stopnie :/ patrzalem po necie i wyszlo na to ze niektorzy po aktualizajii biosu maja zawyzone temperatury - czujnik klamie. Jak sprawdzałem temperatury cpu programem Core Temp to na jednym rdzeniu ma 34 stopnie a na drogim 35. Wiec klamie bios czy Core Temp? To by chyba bylo na tyle. Czekam na odpowiedź

Edytowane przez Pierdyl
Mbroziak
komentarz
komentarz
Wiec klamie bios czy Core Temp?

Chyba raczej kłamie Core Temp ;P Przynajmniej zawsze lepiej się słuchać BIOS-u. Każdy program podaje inaczej więc...

Gość
komentarz
komentarz
a gdzie dokladniej moge znalezc ta opcje w Biosie na mojej plycie glownej?? Bo szukałem i nie znalazłem... Mam jeszcze kilka pytań. Przy uruchamianiu kompa ciagle musze wciskać klawisz F1 bo pojawia sie komunikat ""Unknown CPU detected. BIOS uppate is requren to unleasch its full power." co zrobic zebym nie musial wciskac F1 i zeby windows sie normalnie ladowal?. W biosie patrzalem temperatury CPU i mialem 53 stopnie :/ patrzalem po necie i wyszlo na to ze niektorzy po aktualizajii biosu maja zawyzone temperatury - czujnik klamie. Jak sprawdzałem temperatury cpu programem Core Temp to na jednym rdzeniu ma 34 stopnie a na drogim 35. Wiec klamie bios czy Core Temp? To by chyba bylo na tyle. Czekam na odpowiedź

""Unknown CPU detected. BIOS uppate is requren to unleasch its full power."

ciekawe to by znaczyło że twój nowy bios nie wykrywa twojego proca poczekaj aż wyjdzie koejny update i wrzuć nowego biosa, ta opcja powinna z wależności od producenta biosu na pierwszej stronie lub ostatniej i może zawierać "setup deflauts" lub "deflaut values" w każdm boądź razie z pewnością zawiera słowo "deflaut"

Pierdyl
komentarz
komentarz

Czyli nic narazie z tym nie zrobie? moze to nie byla aktualna wersja biosu? W biosie znalazlem tylko wciskajac klawisz F5 "load setup defaults" to jest to?

Gość
komentarz
komentarz (edytowane)

tak to jest to jak chcesz to możesz sprawdzić jeszcze z tym biosem

http://www.speedyshare.com/939652700.html

Edytowane przez 1awf69
Pierdyl
komentarz
komentarz

okej dzieki zobaczymy jak to zainstaluje ;]

niestety po instalacji tej aktualizacji komputer znow sie nie wlacza :/

Gość
komentarz
komentarz

tak myślałem dlatego ci starszą wersję wcześniej podałem no to czeka cie kolejna wymiana proca i biosu na starszy ale najpierw spróbuj resetu biosu (zworką) choć wątpię czy to coś da

Pierdyl
komentarz
komentarz

yy kolejna wymiana proca???? A jak powrocic do tamtego biosa co mialem? tego starszego???

Gość
komentarz
komentarz

najpierw spróbuj resetu a bios wgraj ten co ci wcześniej dałem

wogle to twoje mobo coś dziwnie się zachowuje to był właśnie bios który dodawał obsługę twojego cpu

Pierdyl
komentarz
komentarz

to bios tamten nagrac na ten najnowszy tak? tego najnowszego sie nie da usunac tak normalnie?

Gość
komentarz
komentarz

te 3 paski w asus update to

1 usuwanie biosu

2 nagrywanie nowego

3 testowanie

więc on ci poprzedni usunie jak będziesz wgrywał następnego

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.