x-kom hosting

Zakładania procesora

Pierdyl
komentarz
komentarz

Zrobilem jak pisałeś i nic to nie dało... Komputer znow przestał pikać przy uruchamianiu, tym razem nawet po wyjmowaniu i przemienianiu pamieci ram :(

przegladajac neta natrafilem na temat w ktorym koles ma identyczny problem co ja http://forum.dobreprogramy.pl/%5C%5C%5C%5C...510&start=0

Gość
komentarz
komentarz

zasiłka - może, ale najpierw sprawdź bez ramu w ogule, a sam cpu jak byś mógł na innym mobo sprawdzić

Pierdyl
komentarz
komentarz

bez ramu sprawdzalem - komp caly czas pikał, niestety nie mam gdzie sprawdzic procka :(

Gość
komentarz
komentarz

jak pikał to dobrze

ten ram to jakiej firmy ? napewno styki czyste nie zakurzone?

Pierdyl
komentarz
komentarz

ram to firma Geil z cl4. Wszystko dokladnie czysciłem i nic. na necie z tego co czytam ludzie maja takie same problemy ale nikt nie wie co jest, niektorzy stawiaja na zasilacz inni na procesor(w moim przypadku to raczej odpada) inni na plyte glowna inni na ramy i karte graficzna...

Jak pikał to dobrze? ale on cały czas pikał nie przerywał szybko go wylaczylem z zasilania bo sie balem ze cos sie moze stac...

moze to wina plyty glownej? bo jak mialem tego samego kompa z e6750 to nagle sie tez nie wlaczal (bylo tak samoj ak teraz) dalem go do naprawy - powiedzieli mi ze to procesor padł, ze zamowia nowy a narazie mi dadza tego celerona 3.0 ghz. komp dzialal normalnie na nim. Teraz jak przyszedl znow intel tyle ze e8400 to komp sie zacowuje tak samo jak wtedy kiedy niby padł mi tamten e6750

krwanicki
komentarz
komentarz

Źle wpiołeś zatrzaski do płyty głównej od radiatora na procesorze, muszą być bardzo dobrze dociśnięte, ostatnio miałem identycznie, a najlepiej poproś kogoś co robił to wczesniej :)

Gość
komentarz
komentarz (edytowane)

jeśli pikał tzn że mobo nie jest martwe, którą masz wersję biosu?

przy twojej płycie aby odpalić ten procesor jest potrzebna aktualizacja

przy twoim zasilaczu nie sadzę żeby to była jego wina

Edytowane przez 1awf69
Pierdyl
komentarz
komentarz

Nie wiem ktora mam wersje biosu. jak to sie sprawdza? i jak zainstalowac nowsza ?

krwanicki a jak to wpiac? mozesz to jakos opisac? pokazac? jestes pewien ze to to?

Pierdyl
komentarz
komentarz (edytowane)

mam takiego tego celerona 3.0ghz - moze byc? Co do tego radiatora - to co to dokladnie jest? teraz zauwazylem ze wiatraczek dokladnie tzyma sie na 2 zaczepach a 2 pozostale bez wiekszego problemu wyciagnelem ku gorze nie przekrecajac ich, nie moge wsadzic ich tak zeby wszystkie 4 byly dobrze zlaczone z plyta glowna

Edytowane przez Pierdyl
Gość
komentarz
komentarz (edytowane)

załóż tego celerona pobierz program everest

wejdź w zakładkę płyta główna>bios i podaj jego wersję lub wrzuć screena

bios zainstaluj za pomocą programu asus update

chyba że umiesz z dyskietki

Edytowane przez 1awf69
Mbroziak
komentarz
komentarz
załóż tego celerona pobierz program everest

wejdź w zakładkę płyta główna>bios i podaj jego wersję lub wrzuć screena

Ale po co?? Jak się włącza BIOS-a to widać Rev.xxxx czyli wersję BIOS-a. Przynajmniej u mnie a też mam mobo Asusa.

Gość
komentarz
komentarz

bios się nie włącza

Mbroziak
komentarz
komentarz

Aha. No to ,że chyba. No to jak ty radziłeś z tym prockiem tyle ,że nie trzeba wchodzić do Windows i instalować tego Everest-a tylko niech sprawdzi tą rewizje w BIOS-ie.

Pierdyl
komentarz
komentarz (edytowane)

Typ biosu - AMI

Data biosu systemowego - 07/19/07

data bisu video - 11/20/07

Edytowane przez Pierdyl
Pierdyl
komentarz
komentarz

no juz sciagnelem ten program ale z inej strony, aktualizacja wciaz trwa mam juz 50% Jak aktualizuje tego biosa to bedzie mi chodzil ten E8400??

Gość
komentarz
komentarz (edytowane)

jeśli nie będzie to oddasz mobo na gwarancję aktualizacja z poziomu windowsa jest ździebko nie bezpieczna nie waż się resetu zrobić!!

Edytowane przez 1awf69
Pierdyl
komentarz
komentarz

problem w tym ze gwarancji na tego procka nie mam... znajomy kupił go w anglii bo wyszlo mi taniej - 600zł A czemu nie moge zrobic restarta? spyta mnie o to? to po aktualizacji mam miec kompa wlaczonego caly czas czy jak?

Gość
komentarz
komentarz (edytowane)

nie nie możesz resetować w czasie aktualizacji bo mobo na śmietnik by było, a na gwarancje to oddasz mobo jak nie zadziała

do tej pory to się robi? trochę długo

Edytowane przez 1awf69
Pierdyl
komentarz
komentarz

mobo to jest plyta glowna tak? Czyli po aktualizacji biosu mam wylaczyc kompa zmienic procka i wlaczyc go?

Gość
komentarz
komentarz

tak i oczywiście w czasie wymiany cpu odłącza się kabel zasilający z gniazdka

Pierdyl
komentarz
komentarz

kurde no niby poszla jakas aktualizacja ale jak wlaczam eweresta to ciagle jest napisane w biosie to samo...

Gość
komentarz
komentarz (edytowane)

reset zrobiłeś, na pewno bios aktualizowałeś

Edytowane przez 1awf69
Pierdyl
komentarz
komentarz

nie zrobilem resetu kompa... po insalacji wyskoczylo jakies okienko nacisnelem OK i pozniej juz w tym glownym okienku nie dalo sie wcisnac next tylko cancel wiec to nacisnolem i nic...

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.