x-kom hosting

Zakładania procesora

Pierdyl
utworzono
utworzono

Witam! Właśnie dostarczono mi procesor Intel C2D E8400. I żeby nic nie zrąbac chciałem się zapytac jak sie zakłada ten procesor w kompie. słyszałem że trzeba nakładać jakąs paste - w pudełku jej nie było. Może mi ktoś napisać/ podac link gdzie jest opisane jak krok po kroku prawidłowo załóżyć procesor?

Gość
komentarz
komentarz (edytowane)

pasta jest nałożona na boxowe chłodzenia a sam procek wejdzie tylko jedną stroną więc nic nie zrąbiesz jeśli nie będziesz go wpychał na siłę

no i oczywiście twoje mobo go obsłuży?

Edytowane przez 1awf69
Gość
komentarz
komentarz

podaj model płyty głównej.

Pierdyl
komentarz
komentarz (edytowane)

aha czyli normalnie wkladam procka i przykrecam wiatraczek tak? pasta juz na nim jest? Moja plyta go obsluczy, mam Asus a P5K Aha i jeszczd jedno pytanie - jak wyjac wiatraczek od procesora?

Edytowane przez Pierdyl
Gość
komentarz
komentarz

tak samo jak zakładasz

Mr. Bad Guy
komentarz
komentarz

Podstawka pod procesor ma dwa wypusty, a procesor dwa rowki. Musisz tak założyć procesor aby rowki trafiły w wypusty. Wtedy zapinasz klapkę. Jeżeli masz boxowy wentylator, to ma on już na sobie odpowiednią ilość pasty. Po prostu go zakładasz.

Pierdyl
komentarz
komentarz

Zrobilem tak jak pisaliscie. III nie chce sie wlaczyc komputer!!! Jak go wlaczam to chodza tylko wentylatory wszystkie, lampka od procesora nie miga... Jestem pewny ze wszystko zrobilem dobrze wedlog waszej instrukcji... Co teraz?? to nowy fabrycznie pakowany procesor!! Dodam ze kiedy spalil mi sie e6750 to mialem tak samo jak teraz!!! ludzie pomoznie!!

Gość
komentarz
komentarz

wszystkie wtyczki podłączone? 4 pin od zasilania cpu też?

Pierdyl
komentarz
komentarz

ja tam tylko jedna wtyczke widzialem - taka biala - to chyba od zasilania, innych nie widzialem

Gość
komentarz
komentarz (edytowane)

24pin czy 4 pin?

napewno są 2

4pin jest u góry za złączem od klawiatury i 2 portami usb

Edytowane przez 1awf69
Pierdyl
komentarz
komentarz

jesli pin tzn kolorowe kable to 4

Gość
komentarz
komentarz

Powinienes w wersji BOX dostac dokladna instrukcje jak zalozyc ten procesor, bynajmniej w AMD zawsze tak bylo.

Gość
komentarz
komentarz

te co na obrazku są na czerwono muszą być podłączone

1_long_13749.jpg

są?

post-33142-1234457728_thumb.jpg

Pierdyl
komentarz
komentarz

No i tak bylo - dostalem instrukcje i robilem wedlog obrazkow tak jak Wy pisaliscie. Na wentylatorze widze tylko 4 kabelki ktorych zlaczke sie wklada w plyte glowna - tak tez zrobilem....

Gość
komentarz
komentarz

mi nie chodzi o kabelki od wiatraka tylko od zasilania - (te w czerwonych kółkach)

Pierdyl
komentarz
komentarz

tak sa wszystkie, przed tem chodzil na tym kompie celeron jakis 3 ghz a jak zmienielem na e8400 to juz nic nie chodzi

Gość
komentarz
komentarz

jaka zasiłka?

Pierdyl
komentarz
komentarz (edytowane)

corsiar 450 Wat

do tego GF 8800 GTS 512, 2X1024 DDR2 i samsung 500 GB

Edytowane przez Pierdyl
Gość
komentarz
komentarz

a głośniczek systemowy się odzywa? sprawdzałeś bez ramu?robiłeś reset biosu?

Pierdyl
komentarz
komentarz

glosniczek sie nie odzywa, wyjetym ramem nie probowalem i nie wiem jak soe robi reset biosu

Gość
komentarz
komentarz

na dole masz 2 zworki jedną z nich trzeba na chwilkę przestawić a potem ostawić jak była dokładniej masz w instrukcji od swojej płyty

Pierdyl
komentarz
komentarz

jak wyjelem jedna kosc pamieci to komputer dal ten sygnal co zawsze jest jak sie wlacza, pozniej pokazal sie ekranik z moja plyta glowna i na tym juz stał.... nie ladowal sie dalej... zmieniałem pamieci , przekladałem caly czas to samo - stoi w tym samym miejscu. zaraz zobacze ze zworka

Gość
komentarz
komentarz

tak to z pewnością wina biosu który pamięta stare ustawienia twojego celerona

Pierdyl
komentarz
komentarz

a te zworke to przestawic, wlaczyc kompa, wylaczyc kompa, przestawic tak jak byla na poczatku i znow wlaczyc kompa?

Gość
komentarz
komentarz (edytowane)

1)wyłączasz kompa

2)przestawisz zworkę

3)czekasz ze 3 sekundy - niekoniecznie nie ma ścisłych norm

4)przestawiasz jak była

5)włączasz kompa

Edytowane przez 1awf69

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.