x-kom hosting

Jaka dystrybucja?

ppibo1
komentarz
komentarz

Szukam dystrybucji do Acer Aspire V5-121 : amd c70 1.0ghz x2 z hd7290 256mb pamieci pobrane z 2gb ram. Głównie do neta , muzyki czasem jakiś film i starsza gierka.

maciekj22
komentarz
komentarz

Szukam dystrybucji do Acer Aspire V5-121 : amd c70 1.0ghz x2 z hd7290 256mb pamieci pobrane z 2gb ram. Głównie do neta , muzyki czasem jakiś film i starsza gierka.

 

Jaka jest Twoja znajomość systemów Linux'owych?

Axel
komentarz
komentarz (edytowane)

Poszukaj sobie info o Linux Mint LXDE - nieoficjalny remix polskiej społeczności LM. Jeśli słabo ogarniasz Linuksa, to może być coś w sam raz dla Ciebie. Ewentualnie Debian z tym samym środowiskiem, ale tu już wymaga się może nie tyle jakiejś wielkiej wiedzy,co umiejętności jako-takiego czytania ze zrozumieniem i rozeznania co jest co w Linuksowych systemach. Wysłane z mojego C6603 przy użyciu Tapatalka

kamil7124
komentarz
komentarz (edytowane)

Znajoma ma netbooka który ma dysk 3GB i pamięci ram 512MB.. Nie widziała ona nic poza windowsem do tej pory, a służyć to ma tylko do oglądania filmów online i przeglądania netu. Macie jakieś pomysły? Wiem że ciężko, bo w tej chwili sama moja przeglądarka zajmuje 520mb ramu, ale mam nadzieję że coś się znajdzie (najwyżej nie bedzie wielu kart na raz odpalać) :)

maciekj22
komentarz
komentarz

Z dyskiem jest troszkę cienko, radziłbym podłączyć jakąś zwykłą kartę pamięci lub pendrive z punktem montowania "/home".

 

Co do dystrybucji to Xubuntu, Lubuntu, dobrze okrojony Debian, Damn Small Linux, Bodhi Linux.

  • 4 tygodnie później...
tbi4
komentarz
komentarz

Jak chcesz dobrze wykorzystać takiego kompa, proponuje zagłębić się z distro PLD, bardzo dużo zabawy z konfiguracją systemu ale zajmuje bardzo mało miejsca i jest bardzo szybki, po za tym wklepujesz tylko pakiety jakie potrzebujesz w danej chwili, wiec nie są wgrywane z automatu żadne standardowe pakiety, których nigdy nie wykorzystasz, a zabierają sporo miejsca. 

Poldek i jego minusy to jest to, że musisz w dużej mierze wszystko wklepać z palca. 

Plusem jest to że bardzo dobrze radzi sobie z zmianą sprzętu. Ja akurat na poldku jadę juz ok 8 lat, i przetrwał nawet zmianę płyty głównej i procka, czego Windows z pewnością by nie wykonał ;]

  • 2 tygodnie później...
MasterYoghourt
komentarz
komentarz

Na słabym laptopie, który ma służyć tylko do przeglądania neta i oglądania filmików flash to lepiej coś małego, zgrabnego, bez zbędnego zagłębiania się w temat.

Polecam spojrzeć tutaj: http://linuxiarze.pl/dystrybucje-multimedialne/

i zwrócić szczególna uwagę na te distro: http://www.geexbox.org/

 

Ostatecznie może być Damn Small Linux, ale może nie domagać w kwestiach multimedialnych, flash'a, kodeków itp. Jakoś niedawno reaktywowano go i są jego nowe wersje. DSL ma około 60MB, można uruchomić go bez kozery z pendrive lub jako LiveCD. Można więc sprawdzić przed instalacją, czy podoba się, czy też nie.

 

PLD to raczej system dla wymagających adminów.

  • 1 miesiąc później...
DxiDyv
komentarz
komentarz

Witam chciałbym zainstalować sobie jakiś Linux obok Windows 7 HP x64 tylko nie wiem jaki wybrać. Chciałbym na aby włączył się na nim Photoshop i Sony Vegas Pro 12 noi dużo innych porgramów np. Skype,CCleaner,AudaCity,PowerIso,uTorrent + gry NFS World, CS 1.6,GTA SA i inne :) Najbardziej przypadły mi do gustu : mandriva i openSUSE

z powodu tego ,że mają pasek na dole :) Chciałbymn ,żeby Linux był polski i dopiero będę zaczyał się go uczyć.W sumie nic o nim nie wiem widziałem jeszcze Ubuntu i jest to chyba najpopularniejsza wersja :) Tyle ze pasek jest u góry no nie wiem jak jest w nowszych wersjach :) To chyba tyle. Jaką wersję wybrać ? Chciałbym się tylko coś nauczyć a czy zostanę z tym systemem na dłużej to nie wiem :)

Axel
komentarz
komentarz

Photoshop i Sony Vegas Pro 12 noi dużo innych porgramów np. Skype,CCleaner,AudaCity,PowerIso,uTorrent + gry NFS World, CS 1.6,GTA SA i inne
Jak Ci na tych rzeczach zależy, to zostaw sobie Windowsa do tego. Linuksa możesz postawić na drugiej partycji i go sobie ogarniać. Większość wymienionych przez Ciebie aplikacji ma swoje zamienniki pod Linuksem, może tylko poza grami, wystarczy poszukać.
DxiDyv
komentarz
komentarz

No to jaki wybrać ? Mandriva, openSUSE czy Ubuntu ? Który jest najpopularniejszy ?

Axel
komentarz
komentarz

A to zależy, czego oczekujesz od systemu. Jeśli ważna jest dla Ciebie łatwość  obsługi i sensowne polskie wsparcie, to Debian, Ubuntu, Mint. Też nie powiedziałeś, jaki masz sprzęt (jak chcesz grać, to zakładam, że jakiś lepszy). http://distrowatch.com/ - Dobra metoda to przyjrzeć się co z grubsza pierwszym kilku(nastu) pozycjom z zestawienia po prawej ;)

DxiDyv
komentarz
komentarz

To aż tyl jest tych dustrybucjii ? Sciągnołem już Ubuntu 13.10 i spróbuje :)

Axel
komentarz
komentarz

Pierwsze,powiedzmy, 10-15 pozycji to są te najbardziej "mainstreamowe", że tak powiem, stąd zalecam skupiać się właśnie na górze zestawienia. Reszta to albo distra specjalistyczne, albo mocno niszowe, albo wszelkie remiksy najpopularniejszych systemów.

  • 1 miesiąc później...
ali772
komentarz
komentarz

Witam. Od jakiegos czasu "skacze" po dystrybucjach chcac znalezc "ta jedyna". No i takim sposobem przegladnalem Ubuntu 14.04 LTS, Debiana 7 z GNOME3, elementaryOS oraz openSUSE rowniez z GNOME3. Najbardziej z nich przypodobalo mi sie Ubuntu z Unity (btw wedlug mnie super wyglada), ale moje pytanie brzmi: czy znacie jeszcze jakas godna polecenia, w miare prosta w obsludze, ladna (dziwny jestem, ale chce ladny system :)), a co najwazniejsze jak najbardziej spolszczona dystrybucje? A propo tego co mi sie podoba to GNOME3 i Unity jest bardzo ladne wiec cos w tym stylu. elementaryOS tez fajnie wyglada, ale on odpada. To jaki sprzet to w tym przypadku nie ma znaczenia poza tym, iz jest to Intelowski procesor 64bit. Bylbym wdzieczny za propozycje, chociaz pewnie nie znajdzie sie nic innego :)

Wytapane z mojego LG Swift L5 II

Axel
komentarz
komentarz

Fedora, Mint, Manjaro też chyba w miarę proste jest... Jak mi jeszcze coś do głowy przyjdzie, to dam znać

ali772
komentarz
komentarz

Ok, koniec końców padło na Ubuntu 14.04.

Wytapane z mojego LG Swift L5 II

  • 3 tygodnie później...
enrike
komentarz
komentarz

Jeśli podoba Cię *buntu to zobacz sobie Xubuntu, wygląda super :)

  • 1 miesiąc później...
bartek86
komentarz
komentarz

Ja bym polecał Fedore na KDE lub Mate stabilnielsza od Ubuntu i lepiej chodzi.

  • 5 tygodni później...
539
komentarz
komentarz

A co szanowni Panowie sadzicie o openSuse ?

JimUSA
komentarz
komentarz

Sie ka szukam linuxa do gier i takich programow jak Ps Ae i adobe premiere. Gry to głównie cs go. Jaki linux polecacie?

Procek i7 4770K
Plyta msi g-43
Ram 12gb 1600mhz 2x2gb i 2x4gb
Zasilacz deus g1 600w
Dysk 3tb segate.


Ew. Zastanawialem sie by zainstalowac osx 10.9 ale nie moge znalezc poradnika gdzie nie potrzeba mi innego komputera z osx.

sabik90
komentarz
komentarz

JimUSA do tego to windows

JimUSA
komentarz
komentarz

a ja chce jakiś inny system niż ten walony windows. może macie sposób by osx zainstalować na zwykłyp pc bez potrzeby posiadania innego kompa z osx?

vaxtor
komentarz
komentarz (edytowane)

Jaki Linux pod Laptopa

 

Witam proszę o polecenie systemu z rodziny Linux pod Laptopa

 

Laptop Dell Latitude D600

 

cpu - Intel Pentium M 725 / 1.6 GHz

ram - 2 GB DDR1 266 MHz / PC2100

grafa - AGP 4x - ATI Mobility Radeon 9000 - 32 MB DDR 

muza - AC'97

 

System powinien być nie niezawodny i szybki jak najbardziej to możliwe ma służyc do internetu słuchania muzy i czasem jakis film. Mile widziane prosta i intuicyjna obsługa.

 

pozdrawiam 

539
komentarz
komentarz (edytowane)

odpowiedź sama sunie się na usta: Mint 17 mate. ;)

Mam go min na laptopie jest super;)

 

Tu ciekawe wideo na temat ww systemu:http://www.youtube.com/watch?v=gkzPtghepHk

vaxtor
komentarz
komentarz

odpowiedź sama sunie się na usta: Mint 17 mate. ;)

Mam go min na laptopie jest super;)

 

Tu ciekawe wideo na temat ww systemu:http://www.youtube.com/watch?v=gkzPtghepHk

w ubuntu 13.04i mint nowy syskakuje błąd że kernel nie obsługuję cpu

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.