x-kom hosting

ForumPC.pl czyli jak wszystko się rozpoczęło - rocznica :)

Gość
komentarz
komentarz

Bizon ... zgłaszam się na ochotnika do testowania tego badziewia (czyt. sprzętu :D ) za przesyłki mogę zapłacić, a recenzja będzie na 100% rzetelna! Jestem za!

Ps. I wielkie dzięki za wyróżnienie na wstępie! Nie było mnie jakiś czas na forum, ale postaram się nadrobić zaległości :)

mariuszek
komentarz
komentarz

top1sg1.jpg

top2xe9.jpg

2 wersje sami ocencie ktora lepsza :P

DoGeR
komentarz
komentarz

mariuszek, nie działają :P

mariuszek
komentarz
komentarz

juz dzialaja :P

Gość
komentarz
komentarz

Pierwsza, jaśniejsza wersja lepsza ;)

DoGeR
komentarz
komentarz

Ta, pierwsza lepsza :D

bizon11
komentarz
komentarz
2 wersje sami ocencie ktora lepsza :P

Fajnie że to zrobiłeś tyle że chodziło mi o cały wygląd strony :) layout w formie graficznej - czyli plik graficzny :)

Np. coś takiego to layout:

http://www.photoshopforce.com/tutorials/si...ges/26_full.jpg

mariuszek
komentarz
komentarz

wiem co to layout ale na poczatku skomentowalem top wiec myslalem ze o to Ci chodzi > zle przeczytalem... ofc layout w formie graficznej da sie zrobic bo juz go nie zakoduje :P

[ Dodano: 2007-05-08, 17:11 ]

ale ogolnie ten styl sie Wam podoba czy cos innego wymyslec ?

[ Dodano: 2007-05-08, 19:07 ]

laycopyov2.jpg

[ Dodano: 2007-05-08, 20:53 ]

lay1copyod9.jpg

Przemek
komentarz
komentarz

z tych dwoch... drugi zdecydowanie :)

Gość
komentarz
komentarz

Nooo... drugi jest kozacki :P Może jeszcze zrobisz styl dla forum w podobnym stylu? :D Wtedy byłby full wypas ;)

DoGeR
komentarz
komentarz

Oczywiście że drugi :D

Kamix
komentarz
komentarz

Napewno drugi...

Evil
komentarz
komentarz

ja tez daje glos na drugi :P

mariuszek
komentarz
komentarz

ok to wersja jest ustalona teraz jakies opinie na jej temat poprosze :D

Gość
komentarz
komentarz

Wg. mnie, wszystko jest jak najbardziej wporządku. Nie mam absolutnie żadnych zastrzerzeń... :)

Może masz czas żeby styl dla forum zrobić? :D

Scull
komentarz
komentarz

Drugi jest kozacki? Hmm ... no cóż. Widać jeszcze nie widzieliście kozackich projektów!

Poszukajcie prac autorów: SBK, Aggressiva oraz ebonita. Oczki Wam zbladną. Jeśli macie zamiar stworzyć porządny serwis, to jego grafika powinna zachwycać, a nie odstraszać.

Błędy które ja wychwyciłem w tym "kozackim drugim":

- Wyjątkowo ubogi.

- Pospolite kolory.

- Zbyt duże belki - moda sprzed 10 lat.

- Układ bardzo podobny do PHP-Fusiona.

- W bardzo starym stylu.

- Ogólnie grafika jest zbyt duża - teraz strony są minimalistyczne (czy jak to się tam nazywa).

- A tak podsumowując to NUDA NUDA NUDA - niczym nie zaskakuje, nie chwyta za oko, nie przyciąga.

Projekt przypomina mi czasy sprzed około 10 lat. Wtedy to było cooś! A teraz?

Spójrzcie na układ nowych wortali. Top - niewielki (właściwie sam logotyp lekko ozdobiony), obok jakiś banner reklamowy. Pod spodem menu poprzeczne, potem jakieś ogłoszonko, najnowsze info, nowe tematy na forum, nowe pliki w download a dopiero pod spodem jakieś newsy itp. Odradzam wykorzystanie tak prostej szaty graficznej! Prostej? Bez urazy, ale to jest aż prostackie :P. Szczerze? Stworzenie drugiej takiej stronki, to nie więcej niż 20 min przy Photoshopie. Jedyne co mi się w nim podoba, to te strzałki w topie.

Przepraszam, że się tak uniosłem, ale jeśli taka strona to szczyt Waszych ambicji to nie wróżę nic dobrego temu forum ani projektantowi !

Mam nadzieję, że odbierzecie to jako konstruktywną krytykę a nie atak na Wasze osoby, ponieważ takie jest zamierzenie tego postu!

Jeśli chodzi o wortale, to polecam obejrzeć prace SBK. Chwilkę poguglujcie a naprawdę można podpatrzeć coś very ciekawego!

GoBi
komentarz
komentarz
Aggressiva

Chyba znam.... to jest dziewczyna... jeśli to napewno ta to zgadzam sie z przedmówcą.. Duzo dużo lepsze prace robi.. :)

Gość
komentarz
komentarz

Tak, ale ile trzeba dać za wykonanie? I ile on/ona go tworzy. Napewno więcej niż 1dzien :P

Scull
komentarz
komentarz

GoBi, zgadza się - dziewczyna. Ja nie znam, ale oglądałem prace i byłem pod dużym wrażeniem!

mcickx, jeden dzień to sam projekt. Na ostateczne wykonanie często pracuje się tygodniami - to nie jest hop-siup. A czy Wam się spieszy ze stroną? Tyle bez portalu przeżyliście, to i teraz można wytrzymać tydzień na szatę graficzną. Jestem pewny, że jeśli mariuszekbędzie miał czas i wenę to stworzy coś lepszego, bo to wtyd publikować :P.

mariuszek, przejrzyj sobie tutoriale dla webmajstrów - czasem można zaczerpnąć świeżego zdania i obejrzeć dobry projekt - a wena sama wtedy przyjdzie. Oczywiście nie namawiam do plagiatowania czy powielania wzorców - jedynie do nauki od najlepszych :-).

Przemek
komentarz
komentarz

Scull, a charytatywnie moglbys cos dla nas zrobic ? Piszesz rozsadnie wiec podjerzewam ze masz w tym duze doswiadczenie :)

mariuszek
komentarz
komentarz

fakt ze zrobilem to na szybko i byc moze nie przemyslalem ale na wiecej narazie nie mam czasu... trudno o umiejscowienie na stronie logotypu ktory zwyczajnie nie istnieje :P top zostawie a nad reszta sie zastanowie jak juz szal zwiazany z walka o oceny minie :P zgadzam sie ze prace autorow ktorych nicki wymieniasz sa duzo lepsze ale oni sa artystami w swojej branzy jak Kossak w malartswie :P sumujac wiec moje przemyslenia przyznaje ze byc moze jest staroswiecko ale dawno nic nie tworzylem a Twoje wypowiedzi sklaniaja mnie do zajrzenia w prace innych i nabraniu weny :D

Scull
komentarz
komentarz

Przemek, ja pracuje przy sieciach a nie przy grafice. W tym to doświadczony nie jestem - jedynie hobbystycznie się czasem bawię. Mogę coś popełnić, ale ostatnio jestem niezbyt terminowy (praca+szkoła :|).

Do tej pory to przygotowałem tylko jedną stronkę i to, jeszcze jej nie dokończyłem - jeśli chcecie obejrzeć moje wypociny, to zapraszam na PW.

mariuszek, cieszę się. Dokładnie taki cel miałem obrany :-). Owszem - to są artyści, jednak celem każdego szaraczka powinno być dorównanie do nich - a te prace to wyglądają skreślo ne na odczepnego od ręki. A logotyp to mógłbyś opracować :-).

Ja też muszę powalczyć o moje ocenki, bo ciężko w tym roku mam.

Mam nadzieję, że się nie wkurzycie, że pierwszy dzień po rejestracji i już się wtrącam w życie forum, ale jakoś mnie te projekty ożywiły, że nie mogłem powstrzymać się od komentarza. A forum mi się spodobało - nie dość, że ekipa specjalistów to jeszcze podejście do użytkownika jest całkiem pozytywne. :lol:

  • 4 tygodnie później...
Popek
komentarz
komentarz

bizon gdyby tak wcisnąć CTRL+Z i być modem :D

Orbes
komentarz
komentarz

Ja tam pamietam jak jeszcze malo postow bylo w dzialach (ok. po 500) zniklem na jakis czas to bum 2000 juz bylo.. Ale ja i tak malo pisze ;)

206 dni temu dolaczylem :)

KwusheR
komentarz
komentarz

Mogę zrobić przykładowy lay. oto jedna z moich prac:

http://www.kwusherarts.yoyo.pl/index.html

Tylko napiszcie mi co i jak. Może nie jestem profesjonalnym designerem, ale nikt Wam nie zrobi fajnego szalbonu za darmo :D

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.