x-kom hosting

ForumPC.pl czyli jak wszystko się rozpoczęło - rocznica :)

bizon11
utworzono
utworzono

ForumPC.pl czyli jak wszystko się rozpoczęło.

Zacznijmy od korzeni czyli od roku 2005 gdy ja postanowiłem założyć forum komputerowe ;)

Opisy działów i kategorii były gotowe wszystko było zapięte na ostatni guzik lecz użytkowników nie przybywało... A że forum było na darmowym serwerze to z uwagi na zbyt małą liczbę odwiedzin zostało usunięte z serwera. Nie przepuszczałem takiej sytuacji, dlatego też nie było kopii bazy danych. Cała praca poszła. Lecz co dawało mi posiadanie forum z pięknymi opisami kategorii? Właściwie nic bo nikt nie wiedział o jego istnieniu no więc postanowiłem zakończyć z projektem przynajmniej na jakiś czas.

Lecz nie poddałem się i postanowiłem poczytać parę artykułów o tym co należy zrobić by strona była wysoko w google :) No i zaczęło się szybkie przyswajanie informacji o pozycjonowaniu ;] I w ten oto sposób powstała inna strona data powstania to styczeń 2006 – z plikami karaoke miała ona ok. 500 odwiedzin dziennie dzięki wysokiej pozycji w google.

Doszedłem do wniosku że jeśli z karoke się udało no to musi się udać z forum komputerowym. No to wziąłem się ostro do pracy. Dzięki posiadaniu strony z karaoke dostałem sponsoring dla forum. Był to hosting go2site.net o ile dobrze pamiętam. Działał dość dobrze choć czasem miewał paro godzinne pady ale na razie starczał ;]

W tym czasie zostały utworzone kategorie no i jakieś tematy poradnikowe pisane przez moją osobę. Gdy forum było gotowe do pokazania światu napisałem ogłoszenie na webhelp.pl/forum że poszukuje moderatorów do forum. Zgłosiło się parę osób popisały coś z 2-3 dni i znikły. Tak to bywa z moderatorami z łapanki :D Dlatego też musiałem poszukać kogoś bardziej stabilnego :) Kogoś kto by pomógł utrzymać porządek na forum :) Więc w jakiś sposób poznałem Jump0ncasH nawiązaliśmy współpracę z nim i z jego stroną o systemach operacyjnych. Dlatego też został moderatorem. Następnie zajrzałem na forum którego byłem moderatorem i znalazłem DJ_Joker’a obecnie Joker’a :) Te 2 osoby bardzo pomogły na początku istnienia forum – pomagały innym i pisały :) Ja cały czas zajmowałem się pozycjonowaniem pod domeną programy-forum.blo.pl byliśmy już na pierwszej stronie więc trochę użytkowników przybyło. Ale 2 moderatorów to i tak za mało musieliśmy poszukać jeszcze większej ilości osób :) Wtedy DJ Joker załatwił nam użytkownika ugresia :) Został moderatorem na forum a później adminem. Wszystko szło w dobrym kierunku ale serwer na którym stało forum przestał istnieć... Tym razem miałem kopię zapasowa :) Dlatego też razem z ugresia kupiliśmy serwer w abajt.pl po jednym dniu przestoju baza danych została wgrana bez ani jednego krzaka :) Wszystko układało się coraz lepiej – forum coraz wyżej w google więcej userów :) Teraz przydał by się kolejny moderator temu dałem ogłoszenie na webhelp.pl Wtedy na nasze forum zawitał DoGeR :) Tym razem dostał on warunek 50 postów i jesteś modem :) Napisał je i został modem :) Lecz pojawił się kolejny problem odejście DJ Jokera... Ja sobie spokojne na wakacjach odpoczywam a tu nie mamy moderatora... Przydał by się kolejny lecz nie było ani jednego sensownego kandydata na to stanowisko. Forum było coraz wyżej w google stawało się coraz lepsze i bardziej popularne ;] Poprzez ogłoszenie na webhelp.pl poznałem necika i otrzymaliśmy od niego domenę forumpc.pl i przenosiny na inny serwer – w nazwa.pl forum zostało szybko przeniesione no i działało szybciej :P Wszystko było git lecz ja musiałem znowu pozycjonować forum tym razem domenę forumpc.pl :) A że nabrałem trochę doświadczenia i przeczytałem wiele for o tematyce pozycjonowania efekty przyszły szybciej niż myślałem po ok. miesiącu od zdobycia domeny – Sierpień 2006 znaleźliśmy się wyżej niż programy-forum.blo.pl

W międzyczasie pojawili się kolejni nowi moderatorzy GoBi, Kurzun, mcickx, onna, puciek i tazman. Kolejność może nie poprawna ale już dokładnie tego nie pamiętam ;] Forum stawało się coraz bardziej popularne no i nastał dzień bardzo ważny w historii forum :) Miesiąc grudzień dnia nie pamiętam ;] Zdobyliśmy wtedy 2 miejsce w google pod forum komputerowe :) Radość była dość duża przybywało bardzo dużo postów i użytkowników. Szło nam coraz lepiej ;) Czekaliśmy tylko na 1 miejsce które przyszło dość szybko w lutym albo w styczniu 2007 roku. Aktualnie trwają pracę nad pozycjonowanie pod słowem forum pc jak na razie mamy 4 pozycję. Na forum przybywa coraz więcej postów miesiąc marzec był rekordowy pod tym względem przybyło ponad 10 000 postów co jest bardzo dobrym wynikiem.

No i to koniec historii forum ;] Teraz pora na coś ciekawszego czyli podziękowania :) (w kolejności losowej)

Joker – za to że był dobrym moderatorem na forum gdy te było jeszcze bardzo małe.

m1chu - za to że nie obraził się za podkradanie moderatorów i niektórych treści z jego forum ;] oraz za pomoc na początku – udzielanie się

dos – za udzielanie się i moderowanie co prawda rzadkie działu z linux-ami

mlody – za znakomitą pracę wykonaną jako moderator ;] szkoda że już nim nie jesteś

D_S – za sponsorowanie nagród w konkursach

Ugresia – za pełnienie funkcji admina na forum

Jump0ncasH – za dobre moderowanie i udaną współpracę ze stroną z systemami operacyjnymi

FrogsterPL – za pomaganie innym osobą

DoGeR – za świetne moderowanie, ciekawe pomysły i pomoc

GoBi – za bardzo dobre moderowanie no i za bardzo dobre pomysły i za swój rozrywkowy charakter ;]

Kurzun – za dobre pełnienie obowiązków moderatora

Mcickx – za dobre moderowanie

Onna – dobre moderowanie i za wprowadzanie dobrej atmosfery na forum i rozruszanie swoją obecnością SB

Puciek – za wspaniałe moderowanie, wspieranie administracji, dobre pomysły mające na celu rozwój forum i za dużą wiedzę ;]

Tazman – za wspaniałe moderowanie, wspieranie administracji no i za dużą wiedzę ;]

No to by byli wszyscy ;] Chciałbym podziękować również osobą nie wymienionym ich wkład jest co prawda mniejszy ale zawsze jest ;D

Przemek
komentarz
komentarz

Genialna historia... :) Chcialbym uczestniczyc w jej tresci ale wczesniej jeszcze nie wiedzialem o istnieniu ;) Teraz staram sie jak moge... moze mnie ktos kiedys zauwazy :D

gabi17
komentarz
komentarz

ładna historia :) Nie wiedziałam że tak szybko idzie wypozycjonować forum żeby znajdowało się na pierwszym miejscu :D

Fafu
komentarz
komentarz

Jaka ciekawa historia. Ja bym napewno nie wytrwał :)

Ale teraz jak ktoś chce założyć jakąś swoją strone to nie ma co bo już każda tematyka chyba jest :( i znajdź tu pomysł

tazman
komentarz
komentarz

Ja tylko dorzucę kilka słów od siebie, forum to nie tylko dane, pytania, odpowiedzi, problemy, to ludzie którzy się za tym wszystkim kryją. Prawda jest taka że każdy z nas

stara się pomagać jak tylko może. Więc piszcie a my postaramy się jakoś rozwikłąć problemy które was dręczą, i nie tylko komputerowe

Evil
komentarz
komentarz

Bardza wzruszająca historia :) Szkoda, że mnie za tamtych czasów nie było :(

Może kiedyś trafie do tamtego grona :D hmm.. marzenie :)

FrogsterPL
komentarz
komentarz

Kurczę, jestem na "liście płac" O_O Też wielkie dzięki!! I lat sukcesów, życzę Wam wszystkim i samemu sobie ;)

onna
komentarz
komentarz

Super Bizon , świetna historia.

Dziękuje że mnie uwzględniłeś w podziękowaniach :)

GoBi
komentarz
komentarz

No dziekuje.. wiem wiem.. od kilku miesięcy zaniedbuje ostro forum ale cóż.. jak sie ma taką nature rozrywkową :/ Bardzo miło mi sie z wami pisze na forum, myśle że przez długo bedziemy się trzymać razem... :)

No i też chciałem Tobie bizon podziekować za zaproszenie do moderowania... dla mnie to duży zaszczyt pisać tutaj z wszystkimi ( a szczególnie z tymi którzy mają wiekszą wiedze niż ja na temat komputerów :) )

PS: Teraz nam tylko brakuje żebyśmy sie zebrali gdzieś wszyscy w jednym miejscu w polsce i wypili po browarku :)

Evil
komentarz
komentarz

ja jestem za :P:D

Przemek
komentarz
komentarz

ja jestem za :P:D
ja tez... ale pifko =>18 :lol: dla reszty bedzie Kubuś :D
Gość
komentarz
komentarz

Niezła historia... :)

Pamiętam moje początki na tym forum. Piękne czasy ;) Man nadzieje że forum dalej będzie sie rozwijać tak jak dotychczas i może doczekamy sie jakiegoś vortalu z testami i newsami :)

tazman
komentarz
komentarz

Miejmy nadzieję że tak , tylko kto będzie przeprowadzał testy?

Co do tego browarka to ja sie przyłączam ,

bizon11
komentarz
komentarz

Jeśli chodzi o portal z testami,artykułami i programami to myślę że powinniśmy wystartować - na poważnie - nie to co było z e-komp.info we wrześniu - przynajmniej ja mam takie plany

Po pierwsze gdy startowaliśmy z e-komp.info nie mieliśmy wystarczającego zaplecza - teraz będzie je budować ;]

Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem portal będzie oparty o moim autorskim CMS o ile uda mi się go napisać ;]

Więc czekajcie na razie ;) Jak wystartuje to znajdę osoby chętne do pomocy :D

Jeśli chodzi o sprzęt do testowania hmmm wszystko jest do obgadania ze sklepem i myślę że odpowiedzialniejsze osoby będą mogły zostać do tego zaangażowane w najbliższej przyszłości...

Niestety oprócz samego testowania wchodzą takie koszty jak przesyłka w 2 strony i to jest główny problem :)

Ale to są na razie plany zobaczymy co z tego wyjdzie ;]

Przemek
komentarz
komentarz

Niestety oprócz samego testowania wchodzą takie koszty jak przesyłka w 2 strony i to jest główny problem :)
zawsze bedzie mozna zrobic jakies Dotacje, SMS z Info itd.
zeniTh
komentarz
komentarz

nom to by bylo bardzo interesujace :)

mi sie podoba pomysl z testowaniem xD

Gość
komentarz
komentarz

Albo dogadać sie z innymi sklepami. Porponuje Włodipol :D

www.wlodipol.pl

Sklep jest w paru miastach, a chyba nie sponsoruje nikogo. Może warto spróbować :) W koncu zawsze mieć lepiej 2sponsorów niż jednego. :P Pozatym nie musieliby nas sponsorować, niech tylko porzyczają sprzet na pare dni za free :D

onna
komentarz
komentarz

Co do piwka to widzę że nastawienie się zmieniło, kiedyś był rzucony taki pomysł ale nie bardzo ludzie w niego wierzyli i jakoś tak został zapomniany więc cieszę się na nowo powraca i ma większe poparcie :)

Co do testowania sprzętu, wydaje mi się coś takiego jak przesyłka nie będzie problemem, jestem przekonana że osoby które będą taki sprzęt testować na pewno pokryją koszt przesyłki (oczywiście nie za duży), przecież będą miały możliwość przetestowania sprzętu i wystawienia własnej recenzji.

Evil
komentarz
komentarz
dla reszty bedzie Kubuś :D

to ja podziekuje za Kubusia :P

zeniTh
komentarz
komentarz

Evil, no nie badz taki

z owodu braku laku moze byc i to :D

Evil
komentarz
komentarz

w ostateczności :> :P

bizon11
komentarz
komentarz
Albo dogadać sie z innymi sklepami. Porponuje Włodipol :D

www.wlodipol.pl

Sklep jest w paru miastach, a chyba nie sponsoruje nikogo. Może warto spróbować :) W koncu zawsze mieć lepiej 2sponsorów niż jednego. :P Pozatym nie musieliby nas sponsorować, niech tylko porzyczają sprzet na pare dni za free :D

Wiesz aby móc nawiązać współprace z innym sklepem no to też trzeba mieć zgodę tego z którym współpracujemy obecnie :)

Gość
komentarz
komentarz

To zapytaj :P W sumie to moglibysmy sie umowic z aktualnym sponsorem ze dostajemy sprzet raz na miesiąc i sklep pokrywa koszty w jedną strone a tester koszty wysyłki w druga :P Pozatym testowalibyśmy to na chocotnika. Kto ma czas i czuje sie na siłach ten dostaje sprzęt i próbuje cos napisać :)

Przemek
komentarz
komentarz

To zapytaj :P W sumie to moglibysmy sie umowic z aktualnym sponsorem ze dostajemy sprzet raz na miesiąc i sklep pokrywa koszty w jedną strone a tester koszty wysyłki w druga :P Pozatym testowalibyśmy to na chocotnika. Kto ma czas i czuje sie na siłach ten dostaje sprzęt i próbuje cos napisać :)
ciekawe rozwiazanie... tylko ze stawiam na to ze bedzie wiecej ochotnikow niz sprzetu :D
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.