x-kom hosting

Zestaw WC do złożenia

Gico
komentarz
komentarz
Blok wodny na coolerze? No tego jeszcze nie widziałem :rotfl:

Myślisz chyba, że jestem jakimś idiotą? Ja tyko przyłożyłem blok na radiator aby go pokazać.

Co do wypowiedzi kolegi wyżej to ok. Wszystko sprawdzę w dniu montażu. Brakuje mi tylko chłodnicy. Pompka zamówiona wczoraj jutro lub pojutrze powinna być. D-tek to dobry wybór? A co do GPU czy będzie pasował jakiś blok na moją grafikę?

Gość
komentarz
komentarz

Jakie to GPU? Bo z fusów nie wróżę.

D-tek nawet ok

Gico
komentarz
komentarz
Jakie to GPU? Bo z fusów nie wróżę.

D-tek nawet ok

Ja się pytam jaki blok GPU z MNP by pasował na moją grafikę?

Sonido
komentarz
komentarz

Bo piszesz tak niejasno, że ciężko cokolwiek skumać.

MNP Channel Pro V3 to średni zakup, bo blok jest z alu i może korodować z miedzią. Trzeba było poszukać jakiegoś Frosta Rev.2 albo MCW30. Na GPU kupiłem taki po dobrej cenie http://www.proline.pl/sklep.php?prodid=SWIFT+MCW50+VGA, póki co mi wystarczy, dałem za niego grosze więc jakby nawet nie wyrabiał to zmienię na inny w przyszłości.

btw: do każdego bloku masz podaną kompatybilność z konkretnymi modelami kart graficznych, sprawdź czy na tej liście jest Twoja i tyle.

Gość
komentarz
komentarz
MNP Channel Pro V3 to średni zakup, bo blok jest z alu i może korodować z miedzią.

top jest z alu, jest pokryty warstwą antykorozyjną (taką jak w Twoim bloku na GPU, Seba - to się chyba nazywa andonowanie) a to zabezpiecza przed korozją,sam spód jest z niklowanej miedzi

Gico
komentarz
komentarz
Bo piszesz tak niejasno, że ciężko cokolwiek skumać.

MNP Channel Pro V3 to średni zakup, bo blok jest z alu i może korodować z miedzią. Trzeba było poszukać jakiegoś Frosta Rev.2 albo MCW30. Na GPU kupiłem taki po dobrej cenie http://www.proline.pl/sklep.php?prodid=SWIFT+MCW50+VGA, póki co mi wystarczy, dałem za niego grosze więc jakby nawet nie wyrabiał to zmienię na inny w przyszłości.

btw: do każdego bloku masz podaną kompatybilność z konkretnymi modelami kart graficznych, sprawdź czy na tej liście jest Twoja i tyle.

Ciężko znaleść blok na ASUS EAX300

Gość
komentarz
komentarz

x300...

każdy blok mnp na gpu będzie pasował

Gico
komentarz
komentarz
x300...

każdy blok mnp na gpu będzie pasował

MNP Channel Pro V3 SM8/10 będzie pasował czy może MNP Prison Pro V2 GPU SM8/10

?

Gość
komentarz
komentarz

Pirson GPU jest na grafika i na 100% będzie pasował, Channel jest na NB ale po przeróbce zapinki powinien pasować na GPU (oczywiście jest mniej wydajny)

Gico
komentarz
komentarz
Pirson GPU jest na grafika i na 100% będzie pasował, Channel jest na NB ale po przeróbce zapinki powinien pasować na GPU (oczywiście jest mniej wydajny)

ok. dzięki za info a teraz kolejne pytanie jakie węże zakupić ? średnica ?;p

Sonido
komentarz
komentarz

najlepiej 10/13, jeśłi chodzi o firmę to Feser, a jak masz więcej kasy to Tygon. Możesz obejrzeć jak u mnie to wygląda: http://www.forumpc.pl/index.php?showtopic=...mp;#entry555214

Gość
komentarz
komentarz

Szerokość węzy jest zależna od mocy pompki, jak będzie akwariówka/bw12V może być 8/10 jak coś mocniejszego typu Laing to 10/13. Marki Polix (8/10) takie same jak Innovateki za 10zł, Tygon i właśnie Innovatek.

Złączki - skręcane są bardziej user-firendly, choinki potrzebują dobrego mocowania węży (najlepiej zacisnąć je opaskami TK). Marki: noname, Feser i DD (dla estetów)

Sonido
komentarz
komentarz

Ja, twierdzisz zatem, że złączka np. taka bez zacisku może przepuszcać, a konkretniej wąż na niej?

bec917b3a73035b9m.jpg

Wiadomo złączka Feser'a napewno będzie lepsza i ładniejsza, ale cena też ładna - 15zł/szt. , gdzie ja za swoją zapłaciłem 5zł.

Gość
komentarz
komentarz

Wyższa temperatura spowoduje rozszerzenie się węża i sunięcie się go... czytałem już o paru takich wypadkach.

Sonido
komentarz
komentarz

No to jednak dobrze, ze kupiłem te zaciski.

Mała propozycja, może by nie zaśmiecać tematu Gico to pogadamy w moim ;) Adres znasz :P

  • 2 tygodnie później...
Gico
komentarz
komentarz (edytowane)

Prezentuje mój zestaw, który zakupiłem i jutro będzie w moim komputerze:

2x Black Water FlexiTube 8/10 UV Blue

2x SilentiumPC Zephyr 120 LED BLUE- 13,6 dBA

1x Pasta termoprzewodząca Arctic Silver 5 - 3,5 g.

1x Black Water O-Tank 250

2x Grill 120mm czarny

1x Black Water Advanced 122

1x D-Tek dB-1 pompka 12V

1x MNP Prison Pro V3 CPU SM8/10

1x MNP Channel Pro V3 SM8/10

1x Feser One 1L UV Acid Green

Podsumowanie z przesyłkami:

Używane są: pompka, blok CPU.

Reszta nowa.

Witam wszystkich po mojej nieobecności na forum. Przedstawię mój zestaw złożony przy pomocy użytkowników tego forum. Kosztorys wyżej. Padła poprzednia płyta musiałem instalować wszystko na nowo na moim nowym Gigabaycie. A teraz do rzeczy:

img2490mf9.jpg

w1000.png

Wygląd zewnętrzny

img2491cf6.jpg

w1000.png

Troszkę bliżej

img2492hu2.jpg

w1000.png

img2494gb1.jpg

w3264.png

A teraz troszkę zdjęć z mojej starej płyty [*] Asus P5B SE:

93376239vv6.jpg

w1000.png

aavi4.jpg

w1000.png

aaawj1.jpg

w1000.png

Narazie wszystko na dniach wrzucę zdjęcia z poprawkami. Zamontowana w środku będzie 2x niebieska katoda 30cm oraz na bocznej klapie maskownica.

Dodatkowo chciałbym się zapytać jaki kupić blok na NB firmy MNP żeby mi pasował na moją płytę GIGABYTE GA-EP35-DS3L

Gość
komentarz
komentarz

Bloczek NB taki sam jak masz na SB, mocowanie też takie samo.

Jak na pierwszy kibel to bardzo dobrze, na pewno lepiej od mojego :D. Nie da się tych kabli za o-tankiem poprowadzić?

Gico
komentarz
komentarz
Bloczek NB taki sam jak masz na SB, mocowanie też takie samo.

Jak na pierwszy kibel to bardzo dobrze, na pewno lepiej od mojego :D. Nie da się tych kabli za o-tankiem poprowadzić?

Strasznie grube. Popróbuje. Ten bloczek co mam na SB musiałem montować pod kątem bo normalnie nie szło i do tego musiałem zapinkę rozkręcić i przerzucić na drugą stronę. Przyznam się jeszcze, że źle podłączyłem trochę układ. Z pompki powinno iść prosto do SB a nie na chłodnicę. Skoryguję to jak będzie blok na NB i trochę węża. Po za tym jest ok.

Sonido
komentarz
komentarz

Mimo dziewiczego kibelka to muszę przyznać, że ładnie i estetycznie Ci to wyszło. Jakie masz szybkozłączki ? Przypadkiem nie Cammozzi (9zł/szt. z Coolinga? :P )

Kable z płyty i wszystkie inne zasilające poprowadź z tyłu za płytą główną. Ja takim sposobem mam większy porządek w budzie. Jak nie da rady to powpychaj je w wolne zatoczki 5.25" i pospinaj opaskami.

Jak się te Zephyry sprawują na chłodnicy? Podaj też tempy sprzed WC w idle, stresie i te aktualne po zalaniu.

Gico
komentarz
komentarz
Mimo dziewiczego kibelka to muszę przyznać, że ładnie i estetycznie Ci to wyszło. Jakie masz szybkozłączki ? Przypadkiem nie Cammozzi (9zł/szt. z Coolinga? :P )

Kable z płyty i wszystkie inne zasilające poprowadź z tyłu za płytą główną. Ja takim sposobem mam większy porządek w budzie. Jak nie da rady to powpychaj je w wolne zatoczki 5.25" i pospinaj opaskami.

Jak się te Zephyry sprawują na chłodnicy? Podaj też tempy sprzed WC w idle, stresie i te aktualne po zalaniu.

Kable uporządkowane teraz zamawiam 2x katoda żeby podświetlić mój wąż, który będzie miał ładny jasno niebieski kolorek (będzie zdjęcie). Dokupuje blok na NB taki sam jaki mam na SB. Temperatury po podkręceniu do 3Ghz mam następujące: C1: 47C C2: 50C.

Pozdrawiam, Gico.

Sonido
komentarz
komentarz

50'C na wodzie? Coś chyba nie tak, jakie napięcie? Źle odczytujesz albo coś źle nałożyłeś, on powinien mieć max 40kilka stopni i to w stresie.

tomexior
komentarz
komentarz

a można tylko założyć WC na procesor a inne podzespoły zostawić tak jak były?

Sonido
komentarz
komentarz

Pewnie, ze można, ale grace chociaż wypadałoby zalać, bo przeważnie jest to najglosniejszy element kompa, a już napewno podczas grania, gdzie zwiększamy obroty. Taki blok na GPU można tanio kupić. Sam mam jeden na sprzedaż, więc jak coś to PM/GG.

Gość
komentarz
komentarz

Takie temperatury mogą być przez źle ustawioną chłodnicę (kolejność) i źle dociśnięty blok :D

Gico
komentarz
komentarz
Takie temperatury mogą być przez źle ustawioną chłodnicę (kolejność) i źle dociśnięty blok :D

Prędzej od złego podłączenia. Procesor jest podkręcony z 2.5 do 3Ghz więc temperatura też wyższa.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.