x-kom hosting

Zestaw WC do złożenia

Gico
utworzono
utworzono

No wiec troche z tego forum troche z youtube naogladalem sie o WC i postanowilem sobie takie cos zakupic. Slyszalem ze najlepiej jest zlozyc cos sobie samemu bo to taniej wyjdzie i jest wydajniejsze. No wiec do rzeczy. Kwota jaka dysponuje to jakies 300zł. Chcę zestaw ktory bedzie chlodzil mi jak najwiecej podzespolow, bedzie ladnie wyglada, praktyczne zastosowanie oraz najwazniejesze zeby byl bardzo cichy. Opisy typu pompka 60-80zł mi nie pomagaja najlepiej zeby to bylo z jakiegos sklepu internetowego lub Allegro linki z przedmiotami i zeby ze soba wspolpracowaly.

Pozdrawiam, Łukasz.

bush
komentarz
komentarz

za 300zl nie zwodujesz wszystkiego i nie bedzie to ladnie wygaldac :)Co najmniej 700zl.

Sama porządna pompka co uciagnie wszystkie bloki Lainh to wydatek rzędu 270zl. A bloki?

Gość
komentarz
komentarz

Pirson V2 od Kyńka z ocforum.pl ok.70zł

CoolRiver/Black Water Silient Pump 12V używana z allegro ok. 60zł nowa 90zł

BlackWater 122 używana ok. 60zł nowa 100zł

Polix 8/10 - 3m

2x szybkozłączki skręcane G1/4" SM8/10 ok. 12zł

płyn borygo + woda destylowana

Sama pozadna popka co uciagnie wszystkie blohi Lainh to wydatek zedu 270zl. A bloki?

Laing.. Poza tym taki Laing pociągnie z 6 bloków a po co komu tyle... za 100zł można mieć nowe CO, b. ciche i wydajne ale więcej miejsca zajmuje.

Gico
komentarz
komentarz
za 300zl nie zwodujesz wszystkiego i nie bedzie to ladnie wygaldac :) Conajmniej 700zl.

Sama pozadna popka co uciagnie wszystkie blohi Lainh to wydatek zedu 270zl. A bloki?

Ale ja wyraznie napisalem ze nie musi byc wszystko tylko jak najwiecej zeby chlodzilo.

Co do wypowiedzi kolegi wyzej prosil bym o jakis link gdzie to bym dostal bo co do czego to dalej nie wiem gdzie to kupic heh;p

@Edit

A co myslicie o tym zestawie wiem ze jest skromny ale czy tez wydajny?

http://www.twenga.pl/cena-Bigwater-735-THE...e-455273-0#desc

http://www.allegro.pl/item467958569_zestaw...7_dni_zcse.html

http://www.allegro.pl/item468937887_zestaw..._bezglosne.html

Gość
komentarz
komentarz

Hydrox to hymm.. .większa kupa od Resator-a Zalmana, ten ThermalTake też kiepski - lepiej kup to http://www.cooling.pl/black-water-zestaw-a...dukt,66218.html lub http://www.cooling.pl/black-water-zestaw-a...odukt,2149.html

(do wersji z chłodnicą 2x12cm warto dopłacić).

Co do części:

blok u Kyńka z ocforum.pl - na jego stronie mnp.net.pl albo przez forum (Kyńek dobry człowiek, jak poprosisz to i rabat da)

pompka w cooling.pl albo na allegro

chłodnica także w cooling.pl

węże - w budowlanym lub samochodowym

borygo - w samochodowym, zwykłym supermarkecie, na stacji benzynowej

woda destylowana - ?

Gico
komentarz
komentarz

A moze znasz jakis zestaw ktory ladnie wyglada i cicho chodzi?

Gico
komentarz
komentarz

No ok a czy istnieje mozliwosc chlodzenia zasilacza? bo chcę kompletnie wyciszyc kompa a tam mam 2 wentylatory tez. Powiem tez ze posiadam obudowe Thermaltake Tsunami Dream (z pleksi).W sumie mam az 6 wentylatorow .

Gość
komentarz
komentarz
czy istnieje mozliwosc chlodzenia zasilacza?

istnieje ale:

blok do zasilacza trza zrobić samemu, lub zlecić komuś projekt

trzeba zachować 1 wolnoobrotowy wentylator - chłodzenie cewek

gotowe konstrukcie są b. drogie (300zł+) i mocne (500W+)

Gico
komentarz
komentarz

Znalazlem cos takiego: http://www.sirius.pl/komputery/towar_cenni...ig_Water_S.html

Podoba mi sie ale dokupilbym chyba jeszcze jeden blok ale na co hmmm... jakies propozycje?

@Edit

Lub tez ten:http://www.skapiec.pl/site/cat/73/comp/214201

Ale czy moglbym zainstalowac tlyko 1 chlodnice ta wieksza a 2 zostawic a gdy dokupie nastepny blok ja podlaczyc bo najbardziej chodzi mi tu o to aby komp chodzil cicho?

czakol
komentarz
komentarz

Witam,

chciałbym przyłączyć się do tematu, mam podobne wymagania aczkolwiek nie do końca.

Kwotę jaką chciałbym przeznaczyć to właśnie około 300zł, jednak nie zależy mi na wyglądzie może to wyglądać jak rury pcv podłączone do puszek od sardynek,

ważne jest to by dobrze chłodził najlepiej sporą gamę podzespołów i co najważniejsze był cichy!!! To powód mojej inwestycji, mam zasilacz (wentylator), trzy kolejne wentylatory na obudowie, spory na grafice i ostatni oczywiście na procesorze. Nie potrafię zasnąć przy tym hałasie, a w ciągu dnia nie mogę ściągać, pozostaje noc.

Sprzęt:

Płyta główna MSI K9N SLI Platinium ma dwa radiatory (tutaj mam lekką obawę czy bez wentylatorów nie będzie problemu z małym odciąganiem ciepła z płyty)

Procesor AMD Athlon 64bit dual core X2 4800+

Karta graficzna firmy Palit - Geforce 8600GTS ze sporym wentylatorem

Dwa dyski twarde.

Ogólnie ciepło tam w obudowie jest - jeśli tak to mogę napisać

Może być to zestaw, ale nie musi, polecicie coś?

Pozdrawiam Radek

Gico
komentarz
komentarz
Witam,

chciałbym przyłączyć się do tematu, mam podobne wymagania aczkolwiek nie do końca.

Kwotę jaką chciałbym przeznaczyć to właśnie około 300zł, jednak nie zależy mi na wyglądzie może to wyglądać jak rury pcv podłączone do puszek od sardynek,

ważne jest to by dobrze chłodził najlepiej sporą gamę podzespołów i co najważniejsze był cichy!!! To powód mojej inwestycji, mam zasilacz (wentylator), trzy kolejne wentylatory na obudowie, spory na grafice i ostatni oczywiście na procesorze. Nie potrafię zasnąć przy tym hałasie, a w ciągu dnia nie mogę ściągać, pozostaje noc.

Sprzęt:

Płyta główna MSI K9N SLI Platinium ma dwa radiatory (tutaj mam lekką obawę czy bez wentylatorów nie będzie problemu z małym odciąganiem ciepła z płyty)

Procesor AMD Athlon 64bit dual core X2 4800+

Karta graficzna firmy Palit - Geforce 8600GTS ze sporym wentylatorem

Dwa dyski twarde.

Ogólnie ciepło tam w obudowie jest - jeśli tak to mogę napisać

Może być to zestaw, ale nie musi, polecicie coś?

Pozdrawiam Radek

Witam. Mi jako tako nawet to co mam chlodzi bo temperatury bez stresu na procku 35C. Ale tez mam kompa wlaczonego w nocy bo hostuje serva 24/7 i potrzebuje cichego zestawu przy ktorym zasne;p. I chcem zeby byl ladny nie wiem moze to jakis fetysz moj ale musi miec w sobie jakis bajer;d moze pisze jak gowniarz ale coz taki juz jestem. Pozdrawiam, Łukasz.

Gość
komentarz
komentarz

Jak Ci zależy na temperaturach i tanim wc to tak:

Pirosn v2 Pro / Frost3Duo używane 60zł

Pirson v2 GPU/ Frost2Duo GPU używane 60-80zł

BlackWater 122/ BlackIce 240 i inne chłodnice 2x12cm używane 60zł

Coolriver rev.2 (BlackWater Silient Pump 12V)/ Hydor L20 używane 50-70zł

Polix 8/10 nowe 5zł/m

w zależności od potrzeb szybkozłączki skręcane SM 8/10 G1/4" ok. 6zł sztuka

co do płyty głównej - podaj rozstaw otworów montażowych chłodzenia, bo jakiś dziki mi się wydaje...

Co do podanych części umieść ogłoszenie w dziale kupię na http://forum.purepc.pl- tam dużo ludzi sprzedaje podzespoły WC

czakol
komentarz
komentarz
Jak Ci zależy na temperaturach i tanim wc to tak:

Pirosn v2 Pro / Frost3Duo używane 60zł

Pirson v2 GPU/ Frost2Duo GPU używane 60-80zł

BlackWater 122/ BlackIce 240 i inne chłodnice 2x12cm używane 60zł

Coolriver rev.2 (BlackWater Silient Pump 12V)/ Hydor L20 używane 50-70zł

Polix 8/10 nowe 5zł/m

w zależności od potrzeb szybkozłączki skręcane SM 8/10 G1/4" ok. 6zł sztuka

co do płyty głównej - podaj rozstaw otworów montażowych chłodzenia, bo jakiś dziki mi się wydaje...

Co do podanych części umieść ogłoszenie w dziale kupię na http://forum.purepc.pl- tam dużo ludzi sprzedaje podzespoły WC

A powiedz mi czy na nowych podzespołach nie ma alternatywy i druga sprawa, czy to chłodzenie faktycznie jest ciche?

O "bąbelki" się nie boje tak bo to jest zamknięte, jednak czy ta pompka nie pracuję głośno, bądź jakieś inne dźwięki?

Pozdrawiam

Sonido
komentarz
komentarz

Napewno ta podwójna chłodnica zmieści się w budzie? Mało, która ma z tyłu 2 miejsca obok siebie na 2 wentyle 12cm. Przykładowo do mojej raczej nie wejdzie :/

Gico
komentarz
komentarz

No ok chyba zakupie ale jeszcze mysle co by tu zrobic zeby moja obudowa ladnie w srodku wygladala. Bo clodzenie wodne fajnie wyglada i tez dobze dziala ale czy te krore proponujesz tzn. te z 2 wentylami to czy one nie beda za glosno chodzily bo dla mnie pierwszorzednym elementem jest aby caly zestaw chodzil bardzo cicho jak najmocniej sie da a po 2 ladnie wygladal i dobze chlodzil. Wszystko powinno tez zmiescic sie w obudowie jaka posiadam Thermaltake Tsunami Dream. Juz powoli wyplacam kase z konta i zaczynam dzialac pozdrawiam.

Gość
komentarz
komentarz

Te wentylatory ponoć na 12V są słyszalne ale na 5V już bezgłośne. Test takiego zestawu (ale ze słabszym bloczkiem) http://www.mobo.pl/readarticle.php?article_id=25

Sonido
komentarz
komentarz

Zastanawiam się też nad jakimś WC i mam mega dylemat, co i u kogo zamówić, bo chyba drożej wyjdzie kupno gotowca.

Gość
komentarz
komentarz

Zasadnicze pytanie - pieniądze ;]

Sonido
komentarz
komentarz

Na początek spokojnie, tak 3 stówki +/- 100zł, choć wolałbym jak najtaniej :P Już z Maniakiem gadałem to ma mi coś złożyć i podesłać jakieś przykładowe części, ale może macie lepsze propozycje. Ma ładnie wyglądać, rezik najlepiej w zatoczce 5,35" choć i inne w budzie chowane też będą ok, no i coolant niebieski :D

Gico
komentarz
komentarz
Na początek spokojnie, tak 3 stówki +/- 100zł, choć wolałbym jak najtaniej :P Już z Maniakiem gadałem to ma mi coś złożyć i podesłać jakieś przykładowe części, ale może macie lepsze propozycje. Ma ładnie wyglądać, rezik najlepiej w zatoczce 5,35" choć i inne w budzie chowane też będą ok, no i coolant niebieski :D

Mi dokladnie o to samo chodzi wraz z taka sama kwota pieniazkow. Tylko tez dla mnie podstawowa rzecza jest halas. Wiec jak ci ten "maniak" zlozy cos to daj znac moze zakupie dokladnie to samo.

Sonido
komentarz
komentarz

Nie ma sprawy, w ciągu kilku dni powinienem mieć wszystko ze szczegółami. Ja sobie także wezmę blok na GPU, jak szaleć to szaleć :lol: za swojego Zalmana ponad stówkę powinienem wziąć, wentyle też się może opchnie to powinien wyjść już ładny zestawik. Coś na wzór takiego (ale z inną pompką, bo ta w sklepie 350zł kosztuje). :lol2:

http://img248.imageshack.us/img248/7027/lol1hd6.jpg

Tak właśnie wygląda WC Maniakalnego.

Gość
komentarz
komentarz

Jak coolant ma być niebieski to petrygo orlenu + woda destylowana (wygląda podobnie jak Freser za 50zł)

Węże tradycyjnie Polix 8/10 (takie same jak Innovateki za 10zł/m)

Pompka Hydor L20 (+ redukcje, uwaga zdążają się modele "pierdzące") lub CoolRiver rev.2 (BlackWater Silient Pump 12V) nowa 60zł używanych nie polecam /nowa 90zł używana 60zł

Chłodnica BlackWater 122/ BlackIce 240 i inne chłodnice 2x12cm/ parownik al-cu (Maniakalny zawsze ma na zbyciu jakieś chodniczki i parowniki) nowa 120zł używana 60zł parownik ok. 60zł

Blok CPU Pirson V2 Pro (skyline2000 z purepc.pl ma takiego uwalanego liquid pro za 55zł) D-tek FuZion (Maniakalny ma chyba za 120zł) lub Swiftech Apogee GT

Blok GPU Swiftech MCW60-R Rev.2 (AveMartin z purepc.pl ma takiego na sprzedaż za 80zł)

Rezerwuar Black Water NanoTank 3x G1/4 nowy 40zł

złączki + korek imbusowy

@nic rewolucyjnego, powielenie samych dobrych wzorców.

fajniejsze WC to Malik-a, Bugiel też ma całkiem spoko a najbardziej podoba mi się kibelek SuperRzeźnika

Gico
komentarz
komentarz

On to sprzedaje ci czy co? Taki Zestawik bylby dla mnie ok ale zeby tez mial mozliwosc rozbudowy na pozniej czy to dodac jakis blok.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.