x-kom hosting

Moding budy.

19Adolf08
komentarz
komentarz

Przeczytaj opakowanie. Te 72h to jest pełne wyschniecie lakieru. Może być tak że wyschnie on tylko zwierzchu a podspodem będzie miekki i łatwiej o wykruszenie itp.

Ghost991
komentarz
komentarz

a po co 72h ?? Malowanie zaczynasz od rana kończysz na wieczór buda przez noc wysycha

19Adolf08
komentarz
komentarz

Tzn. 72h ja uważam za standard schnięcia wszelkich ssszzzprajów farb olejnych itp.

Ghost991
komentarz
komentarz

Śnieżka wysycha przez noc

19Adolf08
komentarz
komentarz

Rozwiązmy spór inaczej. Przeczytaj opakowanie i juz!!!!!

Seba zapodasz fotki jak skończysz co nie? :D

Mam pytanie czy plexi mozna piaskowac? Tzn chciałbym wyciać jakiś szablon przykleic na plexi i zmatowic je dla efektu. Zastanwiałem sie tez nad szkłem ale znowu łątwo potłuc. ;/

Ghost991
komentarz
komentarz

Można - laserowo po prostu grawerka

19Adolf08
komentarz
komentarz

Ale ile to kosztuje? Pewno majątek. Pozatym potem jak nie potłuc tej szyby? Dlatego wole plexi. Mam juz pewien pomysł ale jest pewien problem! Chciałbym zrobic okno plexi. Wziąść wierarke i zrobic dziurke a potem wygrawerowac z wzoru to co chce. W miejsce tych dziurek chciałbym wkleic siatke tą tuningową jak tylko co zrobic z miejscami klejenia? Zrobic kontur tego czarną farbą?

Ghost taki mały off topic. Za co dostałem " + " do reputacji? :o:o:D:D:):) :lol: :lol: :lol: :lol:

Sonido
komentarz
komentarz
Seba zapodasz fotki jak skończysz co nie? :D

No pewnie ;) wrzucę napewno po malowaniu do galerii modów, ale postaram się jeszcze przed i po, żeby było widać co się zmieniło.

Ufff a już się bałem, że przez 3 dni będę miał kompa na pająka :D

Ghost991
komentarz
komentarz

Adolf jakoś nie rozumiem Twojego planu. Jeśli chodzi Ci o zamontowanie pleksi w panelu bocznym jest kilka sposobów:

1. Ja mam przyklejoną na sylikon :D żebym mógł łatwo wymienić jak się porysuje

2. Na klej od wewnętrznej strony panelu ale to musisz na wycięte brzegi założyć listwę w kształcie "U" aby to ładnie wyglądało

3. Zdecydowanie najprostsza metoda. Zamontowanie okna na uszczelce typu "H"

Wybierasz co Tobie pasuje

@Seba - czekamy na Twoje dzieło

19Adolf08
komentarz
komentarz

Dobra ja jestem gorszy jak kobieta. Już mówie co chce zrobić.

1. Wycięcie dziury w boku obudowy.

2. Dopasowanie plexi.

3. Zrobienie szablonu i odrysowanie go na plexi.

4. Wycięcie tego szablonu w plexi. Jakims małym gówinkiem. Napewno cos znajde.

5. W miejsce tego " grawerowania " chciałbym wkleić siatke. ( Tu pojawia sie problem, co zrobić żeby nie było widać miejsc klejenia? Może kontury tego grawerowania pociągnąć czarną farbą albo cos ).

6. Wyciąć dziure na wentylator.

7. Wkleić plexi.

8. Dać czerwony neon albo coś.

A drugi pomysł.

Dwa pierwsze punkty to samo.

3. Zrobienie szablonu i przyklejenie go do plexi. Wykonanie piaskowania. Mam kompresor, pistolet, i przesiany piasek specjalnie do robót blacharskich więc mógłbym to sam wykonać?

4. Wycięcie dziury na wentylka

5. Wklejenie plexi.

6. Czerwony neon.

No i te rózne zabiegi kosmetyczne.

Co do plexi niechce mi sie bawic w uszczelki. Wkleje ją na sylikon i jak co to uszczelnie.

Ghost991
komentarz
komentarz

Napisze co wiem z mojego doświadczenia.

1. Wyrzynarka z nożykiem do metalu ( drobniutkie ząbki )

2. Piłka do metalu ( sam brzeszczot bez piłki )

3. Papier samoprzylepny ( są arkusze A4 do drukarek )

4. Nożyk ( brzeszczot ) potocznie nazywany "włośniczkiem" - stosuje się to do wycinania części do modeli

5. Listwa w kształcie "H" będzie bez żadnych śladów. Z jednej strony będzie pleksa a z drugiej siatka - nie widać łączenia

6. Otwornica i pilnik (komplet otwornic jakieś 20 złotych)

7. Stałe połączenie - klej do szyb samochodowych - nie ma mocniejszego

Połączenie umożliwiające zmianę pleksi - silikon

8. Neon to wiadomo zestaw za 30 PLn jest wystarczający

Drugiego nie będe wyjaśniał, ponieważ wszystko działa na tej samej zasadzie

19Adolf08
komentarz
komentarz

Ekhem... nie zrozumiamiełem z tym " włosniczkiem " i listwą w kształcie " H " xD. Włosniczek to taki nóz wysowany w którym można ułamać ostrze jak sie stępi? :]

Jeszcze jedno za co dostałem plus do reputacji Ghost?! :D

Dzięki Seba za plusika. :D

snip91
komentarz
komentarz
Włosniczek to taki nóz wysowany w którym można ułamać ostrze jak sie stępi? :]

Ty mówisz o nożu tapicerskim.

Ghostowi chyba chodzi o coś takiego: http://modele.sklep.pl/product_info.php?products_id=646

19Adolf08
komentarz
komentarz

To raczej wygląda na skalpel. Czy taki komplecik ala mini rzeźniczek będzie dobry? O co chodzi z tą listwą w kształcie " H " bo nie rozumiem? Mógłbys mi pokazać Ghost na fotkach bo jestem lekko tępawy jak widac. :D:D:D:D:D:D No i za co dostalem plusa do reputacji? Męcze Cie męcze i nie moge sie dowiedzieć.

Ekehm nie rozumiem czemu nie moge wysłac fotki! Waży ona 456kB i pisze " Wysyłanie zakończone niepowodzeniem. Plik jest większy niż maksymalna dozwolona przestrzeń. " <_< <_< <_< :(:(:(:angry::angry::angry::angry::angry::angry:

http://pl.tinypic.com/view.php?pic=168y0hy&s=4 to link do pliku bo nie mogłem dac na forum

Ghost991
komentarz
komentarz

+ dostałeś od tak :D

Uszczelka H

Nie chodzi mi o taki nóż( brzeszczot ) Panowie. Chodzi mi o taki:

ad207fb629722777m.jpg4d21385a13366027m.jpg7f3f3c59a0b37640m.jpg

Tak to wygląda. Ten szerszy i większy to nóż od wyrzynarki tak dla porównania dałem. Włośnik Jest bardzo cienki i łatwo można nim "manewrować" :D:D

A Tutaj w sklepie który podał Sniper

snip91
komentarz
komentarz
O co chodzi z tą listwą w kształcie " H " bo nie rozumiem?

Chodzi o uszczelkę, która w przekroju wygląda jak litera "H".

Chodzi mi o taki:

Przecież to nie nóż, tylko brzeszczot :D

19Adolf08
komentarz
komentarz

No własnie, to nie nóż tylko brzeszczot. Co do uszczelki " H " mój tępy łeb pojął jak zamknąłęm oczy. :D Chodzi o to że z jednej strony tych nóżek wkładamy plexi a z drugiej blache obudowy right? Ghost bardzo chętnie moge dostawac więcej " + " do reputacji od tak sobie. :P

//chłopie, zaraz Ci ustawię akceptację postów za lenistwo!

//sniper45

Ghost991
komentarz
komentarz

Mój błąd - masz racje to nie nóż

Tak Adolf właśnie na tym polega uszczelka H

19Adolf08
komentarz
komentarz

Hah... ale ze mnie bystrzacha! Hmmm... pytanie teraz czy lepiej będzie wyglądac z uszczelką czy bez?! Chyba z uszczelką. A teraz powrócmy do mojego pytania o piaskowanie plexi! Można to zrobić we własnym zakresie jak opisywałem to pare postów wyżej?

Ghost991
komentarz
komentarz

Po dokładnym zapoznaniu się z mechanizmem piaskowania. Obawiam się, że z pleksą mogą być problemy. Szkło owszem zawsze i wszędzie. Jeśli decydujesz się na piaskowanie pleksi weź trochę grubszą tzn. 5mm ( jednak pamiętaj że wtedy montaż na uszczelkę nie będzie możliwy

19Adolf08
komentarz
komentarz

Czemu nie będzie możliwy? Ja chcialem szablon przeplatanki ŁKS`u i w tym miejscu to zmatowic. a reszta normalnie gładka. Może bym dodał jeszcze 1908 i juz. Czerwone podswietlenie i finito.

Ghost991
komentarz
komentarz

Co do "piaskowania" pleksi - to jedynie pozostała Ci grawerka. Nie napisałem, że nie będzie możliwy tylko jeśli zdecydujesz się na piaskowanie weź grubszą pleksę

19Adolf08
komentarz
komentarz

A czemu grubszą? Przecież to ma być tylko lekkie zmatowienie powierzchni a nie żeby był jakiś dołek w tym czy coś w podobie! Po prostu chce żeby to wyglądało na zmatowione więc gruba plexi nie będzie potrzebna, przynajmniej ja tak uważam.

//ostrzegam Cię po raz ostatni

//kolejny post, który będę poprawiał zaowocuje akceptacją postów

//sniper45

Ghost991
komentarz
komentarz

To jest Twoje zdanie. Jeśli decydujesz się na pleksę to grawerka laserem niestety nie wiem ile taka przyjemność kosztuje. Jeśli decydujesz się na szkło ( efektywniejszy wygląd to piaskowanie we własnych zakresie ) pisałeś, że masz możliwości wykonania tego. Decyzja należy do Ciebie

19Adolf08
komentarz
komentarz

Sniper zaopatrzyłem się w Mozille więc już mogę chyba pisać bez obaw prawda? No wiem że piaskowanie szkła to sprawa jasna ale boje się że jak wykonam bok ze szkła to jak go wkleić a potem żeby go jeszcze nie potłuc.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.