x-kom hosting

Moding budy.

19Adolf08
utworzono
utworzono

Elo! Moja buda jest troche nudna. Mam pewien pomysł tylko nie wiem czy dobry. Z tyłu obudowy mam wentylatro z czerwonym podswietleniem a z przodu jest tak smutno i ciemno. Chciałbym cos dodac. Nie wiem tylko jakie diody. ( Chodzi mi o kolor. ) I jak je podłaczyc do zasilania!!! Od molex`a np. na 5V i jakis rezystor? Załaczam fotki tej psiej budy. ;] Sorry za lipną jakość ale zdjecie robione zpod łóżka i k750i.

DSC01517.JPG

DSC01518.JPG

post-19132-1217946876_thumb.jpg

post-19132-1217946898_thumb.jpg

ambas
komentarz
komentarz

Ja bym wymienił ta siatkę czarna na tuningową a za nią umieścił podświetlany wentyl 120mm ( jest tam miejsce na niego). Efekt będzie ładniejszy niż ten uzyskany przez diody

19Adolf08
komentarz
komentarz

Tyle ze tam jest juz wentylator 120mm ale bez LED.

ambas
komentarz
komentarz

To dlaczego nie zamienisz go miejscem z tym podświetlanym?

19Adolf08
komentarz
komentarz

Z tyłu moge dac jedynie 80x80 a na przod albo 80x80 albo 120x120 więc powodzenia. Jakbym mogł to bym tak zrobił!

Kosmoj
komentarz
komentarz

Zrób tak jak ci się podoba. Możesz przemalować budę, walnąć okno zamontować świecące wentyle u góry obudowy i z boku (wyciąć otwory). Pomysłów jest masa, wszystko zależy co ci sie podoba, ile masz kasy i jakie umiejętności wykonania.

19Adolf08
komentarz
komentarz

Jak narazie te diodki by mi wystarczyły. Pozatym raczej ten komp nie jest taki super wiec go pewno bede zmieniał niedługo. Chociaz jakbym zmienial to tylko bebechy a bude zostawie bo dobra.

Gość
komentarz
komentarz

Adolf - kup sprey'a i pomaluj na czano, zewnątrz i w środku - za[beeep]isty efekt ;) Później wentyle z blue led ;)

Gość
komentarz
komentarz
Adolf - kup sprey'a i pomaluj na czano, zewnątrz i w środku - za[beeep]isty efekt wink.gif Później wentyle z blue led wink.gif

Czyli jednym słowem zrób "se" wiejskiego moda... nawet nie moda tylko drobną zmianę kosmetyczną. Mod to coś więcej niż okno, "pr0" wentyle i dodatki (katody itp.) - to przede wszystkim pomysł i włożona praca. Najpierw pomyśl nad czym Ci najbardziej zależy - na obiegu powietrza, ciszy, czy zabójczym wyglądzie...

19Adolf08
komentarz
komentarz

Obieg powietrza i za[beeep]isty wygląd.

A pozatym nie chce na czarno. Biały mi odpowiada. Chce dodac czerwone blue ledy zprzodu tylko nie wiem jak podłaczyc do nich zasilanie!!!!! Pomoze mi ktos? ;]

Ghost991
komentarz
komentarz

Hmm obieg powietrza już masz ale moim zdaniem słabiutki. Napisze Ci co ja zamierzam zrobić. 2x120mm na przednim panelu 1x80mm z tyłu i 1x92mm na górze + (jak się zmieści ) 120mm z boku . Taki jest fajny obieg :D

19Adolf08
komentarz
komentarz

Bok obudowy trzeba by było rozwiercac. Mam fajny pomysl. Czy dało by sie komonenty PC spryskac czyms takim zeby swieciło pod wpływem UV? Mysle ze bylby to fajny efekt ale nie wiem ile by to kosztowało. Co do dwóch wentylatorów z przodu 120x120 niestety nie wykonalne bo nie ma miejsca! Na bok obudowy można sypnąc only 2x80mm na wys. grafy i proca chyba ze samemu zrobic dziurki. To nie problem. Tylny panel też sux. Niestety tylko jest miejsce na 1x 80mm. :( Wogule co wy chcecie od żalosnej obudowy z allegro za 44zł? :D:):) :lol: :lol: :lol: :lol: :D:D:D:D Sorki za lipną jakość ale poza do robienia zdjęcia nie teges. Nie ma to jak [beeep]a przytulic sie do kalolywela złamanym w pół.

DSC01519.JPG

DSC01520.JPG

post-19132-1217960450_thumb.jpg

post-19132-1217960480_thumb.jpg

Gość
komentarz
komentarz

:P+wto, 05 sie 2008 - 19:28-->

CYTAT(Ja :P @ wto, 05 sie 2008 - 19:28)
Czyli jednym słowem zrób "se" wiejskiego moda...

Taaaa, jak masz inne ciekawsze pomysły to daj, posłuchamy twoich "genialnych" pomysłów...

Napisze Ci co ja zamierzam zrobić. 2x120mm na przednim panelu 1x80mm z tyłu i 1x92mm na górze + (jak się zmieści ) 120mm z boku

Z tyłu musi być dobra 120.

Czy dało by sie komonenty PC spryskac czyms takim zeby swieciło pod wpływem UV

Lakier UV? Na mojej płycie sloty i kable święcą pod wpływem UV - fajnie to wygląda ;)

19Adolf08
komentarz
komentarz

A ile taki lakier kosztuje? No i oczywiscie chyba lampa UV do tego też będzie potrzebna right?

Edit: Jak z tym podłaczeniem diod do prądu? Może mi ktos pomoc? Czy 5 volciszy nie będzie za duzo?

Ghost991
komentarz
komentarz

Dzięki za radę Marecki306 - jak się zmieści to wpakuje tam 120mm. UV fajna sprawa kotody plus lakier. Lakier to koszt 36 złoty -za tyle znalazłem

P.S. Katody UV - cena 30 jak się dobrze zakołujesz to za 20 kupisz

19Adolf08
komentarz
komentarz

Powiem mi ktos wreszcie jak z podłaczeniem prądu do tych diodek? Czy 5 volciszy nie będzie za duzo? Moje gradło wytrzymuje 70 volciszy ale nie wiem jak diodki.

Ghost991
komentarz
komentarz

Zależy jakie te diody . Np.

Kupujesz Super FLUXa 5 mm - kolor UV Tobie to pasuje :D

do tego montujesz rezystor na 6 V lub 12 V lub 24 V i gra gitara albo bardziej świeci

19Adolf08
komentarz
komentarz

Kolor UV? :D Pierwszy słysze. Co to są te katody? One dają UV?

Tak btw. bardzo sie ciesze ze chodz jeden mój temat jest " fajny ". Wczesniej tak szybko ludzie nie odpisywali. ^^

Ghost991
komentarz
komentarz

To nie są katody tylko Diody

Gość
komentarz
komentarz

kup katody lub neony , jakiś świecący wentyl , kup plexi i zrób z niej boczną ścianke .

Ja swoją bude w środku wykleiłem taśmą aluminiową co lepiej odbija światło neonów.

19Adolf08
komentarz
komentarz

Dobrze, wiem ale czy np. diody albo katody mogą dawac promieniowanie UV czy tylko upodobniaja sie do jego fioletowego koloru? Kontrastowy kolor do czerwonego to zielony. Czy ma ktos z was takie połaczenie? Uwazam ze mogło by być ciekawe.

Ghost991
komentarz
komentarz

Jeśli chodzi o katody to one DAJĄ światło UV a nie upodobniają się do niego kolorem. Co do konfiguracji nie rozumiem :/

19Adolf08
komentarz
komentarz

Aha dzięki. Rozumiem juz z tymi katody. Ja w moodingu jak pisałem wyzej jestem n00b. Konfiguracja? Chodzi Ci o kolory? Na kole barw czerwony jest naprzeciwko zielonego. Kolory tam są ułożone kontrastami więc ładnie powinny ze sobą wpsółgrac. Miał ktos z was takie połączenie?

Ghost991
komentarz
komentarz

Tego Ci nie powiem jak wygląda czerwony z zielonym, ale czerwony z niebieskim super + żółto czarne elementy

19Adolf08
komentarz
komentarz

A jak z zasilaniem takiej katody? Zasilanie 230v?

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.