x-kom hosting

Moding budy.

Ghost991
komentarz
komentarz

Katoda ma inwerter w zestawie na 12v

19Adolf08
komentarz
komentarz

Aha dobra dzięki. Przyszła mi inna myśl która nasunął mi znajomy. A co z red and blue? Mysle ze tez by bardzo fajnie wyglądało. Z tymi diodami chciałbym tak zrobic. W każdym rogu dwie obok siebie, albo w jednym rogu red led a w naprzeciwnym blue red. Co wy na to? Co to wycinania plexi itp. nie chce mi sie w to bawic bo mam juz inne wydatki na głowie. Chciałbym to zrobic niskim budżetem 15-sto latka. :P:P :lol: :D:D Zastanawia mnie czy nie fajnie by wyglądało gdyby bok obudowy pomalowac na czerwono a tylko przedni panel zostawic biały.

Ghost991
komentarz
komentarz

Tutaj masz połączenie czerwieni z błękitem :D:D

19Adolf08
komentarz
komentarz

Kolega Ghost bardzo sie napracował. Bardzo ładnie mu to wyszło. Ciekawe ile wydal pieniędzy i ile przelał kropel potu na to? Ja chyba jednak zdecyduje sie na niebieskie diody z przodu. Mam pewien pomysł ale nie chce uaktywnic kibiców ruchu chorzów widzewa legii itp. ;] Konkrętnie cos z ŁKS. Np. na boku obuodwy dac przeplatanke ŁKS`u i jego flage? Nie wiem czy to fajny pomysł ale tez mi ta glupota przyszła do głowy.

Ghost991
komentarz
komentarz

Pieniędzy wydał dużo bardzo dużo. Czasu ponad - dwa miechy i jeszcze nie koniec . Z tym ŁKS-em to już Twoja decyzja jeśli Tobie będzie się podobało to ok

19Adolf08
komentarz
komentarz

Ekhem... poomysle przed spaniem wtedy same pomysły do durnego łba przychodzą i mogą byc za[beeep]iste.

Ghost991
komentarz
komentarz

Pisałem już we wcześniejszych postach

19Adolf08
komentarz
komentarz
Lakier UV? Na mojej płycie sloty i kable święcą pod wpływem UV - fajnie to wygląda ;)

Mógłbym kolege Mareckiego prosić zeby zrobił jakos fotki tego? Może mnie nimi natchniesz!

Sonido
komentarz
komentarz

Ja mam pytanie następujące: jaką farbą najlepiej pomalować, aby nic nie śmierdziało w środku budy po malowaniu? Mam budę jak w sygnie - piękna fortepianowa czerń i takim samym kolorem chcę pomalować wnętrze budy. Doradzi może ktoś jaką farbę kupić?

19Adolf08
komentarz
komentarz

Każda farba będzie waniajet. Jak pomalujesz musisz dac farbie bardzo dobrze wyschnąć około 72h wtedy nic juz nie powinno sie czuc. Mozesz dla lepszego efektu pojechac bezbarwnym lakierem. :D

Dobra juz chyba wiem co chce. :P Ile kosztuje plexi na boczny panel? 2-3 mm wystarczy? ( Chodzi mi gdzieś w Łodzi [ woj. łodzkie ] bo niechce z allegro. )

Ghost991
komentarz
komentarz

SebaSonido - jeśli chodzi o farbe w spray-u to bierz z firmy ŚNIEŻKA godna polecenia. Nakładasz 4-5 warstw pierwsza z odległości 30 cm "delikatny pyłek" aby tylko osiadł na częściach malowanych następnie co 30 minut kolejna warstwa. Przed ostatnią warstw należy przetrzeć obudowę papierem wodnym z WODĄ - to ważne maczasz papier co chwile w wodzie i delikatnie szlifujesz obudowę. Po tym zabiegu czyścisz miejsca malowane rozpuszczalnikiem i nakładasz ostatnią warstwę. Takim sposobem nie potrzebujesz żadnego lakiery pozdro

snip91
komentarz
komentarz

Ghost - ile mniej więcej taki spray kosztuje? Jedna tubka wystarczy?

Ghost991
komentarz
komentarz

Ja u siebie w mieścinie kupuje po 9 pln. Jeśli chcesz pomalować całą obudowe to trzeba liczyć jakieś 2 puszki

19Adolf08
komentarz
komentarz

Ekhem... Ghost jakiej grubości kupiłes to swoje plexy? :D 2-3mm?

Ghost991
komentarz
komentarz

Tak 2-3mm ja to kupiłem odpady pleksi za 7 złoty :D

19Adolf08
komentarz
komentarz

W jakim sklepie kupiłes? Cos w stylu słynnego " Sobieratka " ? Ja mam blisko siebie " Sobieratka " więc mogłbym iść i sie tam spytać.

Ghost991
komentarz
komentarz

Ja się zaopatruje w takie wymyślne rzeczy na allegro

19Adolf08
komentarz
komentarz

Szukałem na allegro ale nic ciekawego nie pogłem znaleść. Mogłbyś mi zapodać linka? Ja znalazłem tylko jakies plexi za 109zł. Tyle plexi to bym chyba z 50 kompów zrobił.

Sonido
komentarz
komentarz

Dzięki Ghost ;) Rozumiem, że po takim malowaniu jak przedstawiłeś, nie będzie nić śmierdziało po malowaniu, bo należy pamiętać, że "niektóre" elementy kompa się jednak grzeją. Z zewnątrz mam ładny lakier i w środku myślałem nad pomalowaniem na podobny. Mnie czeka pomalowanie jedynie spodu i ścianki przedniej i tylnej, więc 1 puszczka nawet powinna starczyć. Pod mobo nie będę malował, bo po co. Tylko zastanawia mnie to zdanie: "Po tym zabiegu czyścisz miejsca malowane rozpuszczalnikiem i nakładasz ostatnią warstwę".

Po co rozpuszczalnik toż to tylko zniszczy albo nawet i zmaże farbę.

19Adolf08
komentarz
komentarz

Chodzi o to zapewne koledze Ghostowi zeby odtłuscic powierzchnie przed malowaniem. Przed ostatnim malowaniem wygładasz powierzchnie papierem wodnym maczanym w wodzie z mydłem! ( tak jest bardziej " pr0 " ) Mydło pomaga usunąć tłuszcz itp. Po skończonej robocie bierzesz szmate albo coś maczasz ja w benzynie i czyscisz powierzchnie aby syf z gilem sie usunął bo inaczej farba będzie sie słabo trzymac. Po prostu przecierasz! Nie trzesz na chama ani nic. Leciutko wycierasz tylko musi farba dobrze wyschnąć, potem czekasz aż odparuje cały rozpuszczalnik i malujesz dalej. Dla lepszego efektu mozesz przetrzec skończoną powłoke papierem wodnym 2500. Najdrobniejszy jaki jest aby wyrównać wszystkie nierówność bo lakier moze wyglądac jak skórka od pomarańczy. Przetarcie takim drobniusienkim papierem spowoduje ze lakier bedzie gładki jak pupcia niemowlęcia. Najlepiej do tej operacji skołuj se kawałek korka albo cos aby nacisk był równomierny i żeby nie było tak ze w jednym miejscu lakier jest bardziej poprzecierany a w innym mniej.

Ghost991
komentarz
komentarz

Tak właśnie SebaSonido jest jak mówi mój poprzednik. Po prostu użyłem złego słowa SORRY. Co do pleksi to na allegro jest tego mnóstwo poszukaj wpisując odpady pleksi

19Adolf08
komentarz
komentarz

Wow! Taki długi mój poprzedni post i tylko 3 błedy :lol: :lol: :lol: . Myślałem że będzie gorzej! :):) Dobra koniec tego off topic`a. Wpisywałem " odpady pleksi " i " odpady plexi " i coś moja szukajka allegro nic nie znalazła. :angry::(:angry: <_< Nie wiem czemu! Mógłbyś zapodać linka czy cuś? :unsure:

Ekhem... co do tego allegro to ja bym wolał tak po ciuchu bo mój stary jest ŚWIR i mnie zara zbeszta za głupie pomysły. Będzie co drugie słowo [beeep]a [beeep]a [beeep]a itp. Dlatego zależało by mi żeby skołować to jakoś w Łodzi, jutro przejade sie na rowerze do tego sobieratka i zobacze.

Gość
komentarz
komentarz
Mógłbym kolege Mareckiego prosić zeby zrobił jakos fotki tego? Może mnie nimi natchniesz!

UV - to jest na płycie DFI DK, ja nie zrobie fotek bo nie mam UV :P

19Adolf08
komentarz
komentarz

Tera czaje baze. ^^ Zapomniałem że te DFI moją to już same w sobie. xD ^^ Ale ze mnie n00b. xD SebaSonio zrozumiałeś coś z tego co Ci napisałem o tym malowaniu?

Sonido
komentarz
komentarz

Zrozumiałem ;) Zmylił mnie tylko ten rozpuszczalnik. Już wszystko jasne, zrobię tak jak pisaliście i powinno być lux, ale fakt, że buda musi w sumie schnąć 72h mnie nieco przeraża :kwasny: nie da się szybciej?

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.