x-kom hosting

Vista vs XP

Gość
komentarz
komentarz
W linuksie chodziło mi o to że np. przy każdym wejściu do menadżera pakietów proszony jesteś o podanie hasła, oczywiście można to wyłączyć ale jakieś zadanie ten system zabezpieczeń wprowadza.

Jak pracujesz na koncie Root'a to nie masz żadnych zapytań o hasło.

A to wymagania Aero:

Wymagania AeroWindows Vista wyposażony będzie w interface standardowy i zależny od sprzętu - interface Aero. Wymagania dla Aero, to :	* Wersja Visty: 'Home Premium', 'Bussines', 'Ultimate' lub 'Enterprise' (nie działa z 'Starter' i 'Home Basic')	* Procesor 1Ghz 32 lub 64 bitowy	* Karta graficzna zgodna z DirectX 9, WDDM (Windows Display Driver Model), minimum 128MB pamięci graficznej, PixelShader 2.0 z 32bitami na piksel.	* 15GB wolnego miejsca na dysku przynajmniej 40GB.	* DVD-ROM	* Audio i Internet

8Wojtas6
komentarz
komentarz

a ja używam Vistę i nie narzekam, jest lepsza a w najgorszym przypadku nie różni się od XP. Ludzie, kupcie, zainstalujcie Vistę to zobaczycie, że jest wporzo :)

7. Traktowanie użytkownika w Viście to po prostu absurd - blokowanie wszystkiego co się da i ciągłe pytanie czy jesteś pewien - bzdura! Owszem, powiecie, że można to wyłączyć, a ja się zapytam poco mam wyłączać coś, co powinno być niewłączone! Vista traktuje każdego użytkownika jak idiotę! To system rządzi użytkownikiem, a nie użytkownik systemem!

ja się nie czuję jak idiota, tylko mam pewność, że komputer jest odpowiednio chroniony, bo czasami nie wiem co włączam a tak to się zastanowię.

piku
komentarz
komentarz
7. Traktowanie użytkownika w Viście to po prostu absurd - blokowanie wszystkiego co się da i ciągłe pytanie czy jesteś pewien - bzdura! Owszem, powiecie, że można to wyłączyć, a ja się zapytam poco mam wyłączać coś, co powinno być niewłączone! Vista traktuje każdego użytkownika jak idiotę! To system rządzi użytkownikiem, a nie użytkownik systemem!

Moim zdaniem nie spełni to swojej zamierzonej funkcji na stałe. Powiedzmy użytkownik nie ma antywirusa lub ma jakiegoś badziewiaka i próbuje uruchomić zainfekowany plik. Jest przyzwyczajony do klikania w Zezwalaj i co się dzieje? Nietrudno się domyśleć. Lepiej samemu kontrolować system niż być kontrolowanym przezeń. Weźmy pod uwagę że spora część użytkowników nie ma bladego pojęcia o komputerach. Wystarczy mu zmienić położenie ikon na pulpicie żeby się zgubił we własnym komputerze. I jak myślicie, jak taki ktoś ma mieć pojęcie o choćby podstawowych zabezpieczeniach? Teoretycznie w razie infekcji czy padu systemu taki noobek korzystający głównie z www nie traci zazwyczaj nic, najwyżej historie przeglądarki, ale jeśli padnie mu system i nie ma on pod ręką kogoś kto mu naprawi/wgra od nowa system? Powiecie że jest funkcja recovery, ale i do tego trzeba mieć minimalne pojęcie o działaniu komputera (chocby jak ustawić bootowanie z CD w BIOSie jeśli jest ono wyłączone, jaki klawisz wcisnąć itp. - nie każdy umie czytać ze zrozumieniem). Dlatego jestem zdania że taka kontrola użytkownika w takim systemie jak Windows jest najzwyklejszą głupotą.

Nie wspomnę już o instalowaniu Visty na lapkach i kompach z 1-2GB RAM. Szefowa pracując na lapku HP z 2GB RAM straciła cały projekt w Corelu bo najzwyczajniej w świecie się skończyła dostępna pamięć operacyjna. I co o tym sądzić? Zleciła opracowanie zewnętrznej firmie. Poradziłem jej pozwać MS za spowodowanie strat :rotfl: (to ostatnie zdanie to już joke :P). Komputer nie jest najnowszym wypasem, ma nieco ponad rok więc nie znajdziemy w nim 4GB RAM, SLI i macierzy dyskowych. Winę zawsze można zwalić na zarządzanie pamięcią - ale po co robić takie rzeczy? Niech się programiści bardziej starają.

Przemek
komentarz
komentarz
Jak pracujesz na koncie Root'a to nie masz żadnych zapytań o hasło.
A kto pracuje na kocie Root'a? W Windows Vista jak pracujesz na koncie Admina też nie ma żadnych zapytań tylko narażasz się na niebezpieczeństwo.
A to wymagania Aero:
Takie wymagania są nieadekwatne do rzeczywistych wymagań. Wymagania przeróżnych gier też tak traktujesz? Bo ja nie. Interpretuje się je intuicyjnie i wiadomo co na jakim sprzęcie zadziała. Aero można włączyć nie spełniając nawet tych wymagań. Zobacz:

http://www.forumpc.pl/index.php?showtopic=40016

Nie wspomnę już o instalowaniu Visty na lapkach i kompach z 1-2GB RAM. Szefowa pracując na lapku HP z 2GB RAM straciła cały projekt w Corelu bo najzwyczajniej w świecie się skończyła dostępna pamięć operacyjna. I co o tym sądzić?
Że to nie tylko na Windows Vista maiło by miejsce. Tak podejrzewam.
Moim zdaniem nie spełni to swojej zamierzonej fun[...]ws jest najzwyklejszą głupotą.
Podchodząc w ten sposób do sprawy można by nawet zamknąć to forum bo po co pomagać userom skoro nie wiedzą jak korzystać z komputera. I tutaj tkwi całe sedno sprawy że aby korzystać z komputera trzeba okazywać zaangażowania i pomyślunku ;)

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.