x-kom hosting

Vista vs XP

ciaciama
komentarz
komentarz
A nie wiesz że jest coś takiego i już nawet nieźle śmigają gry na tym:

http://hacking.pl/pl/news-7633-15_lat_i_Wine_10_gotowe.html

Wiem ze cos takiego jest, ale czy to ma sens?

Przemek
komentarz
komentarz

Wiem ze cos takiego jest, ale czy to ma sens?
Nie zmieniaj tematu. Gdzie argumenty? Czy Chłam to wszystko na co Cię stać?
ciaciama
komentarz
komentarz

To co maja zrobic uzytkownicy, ktorym wciskaja Viste z lapkiem który ma 512 RAMu?

No dobra, powiedzmy 1GB?

Przemek
komentarz
komentarz

Liczyć się z tym że trzeba dokupić dodatkową kostkę pamięci RAM (teraz tani jest jak barszcz).

Wyłączyć wszystkie zbędne aplikację oraz Aero

Kupić lapa z Windows Vista Business i zrobić downgrade do XP Prof.

Tomek
komentarz
komentarz
To co maja zrobic uzytkownicy, ktorym wciskaja Viste z lapkiem który ma 512 RAMu?

Tu się musze zgodzić z tobą.

Na 512MB RAM nie do się praktycznie pracować.

I według mnie jest to bezsensowne, chodzi to przedwszystkim o kase i rozpowszechnienie nowego systemu.

Ale to nie jest wina samego systemu, jeżeli zainstalujesz XP na np. 128MB RAM bedzie to samo.

Przemek
komentarz
komentarz

Trzeba się liczyć z tym że Vista ma większe wymagania.

owca6666
komentarz
komentarz

To ja też się przyłączę do rozmowy :

Użytkuję vistę już od 4 miechów i do tej pory nie miałem problemu z żadną grą ani programem. Gry chodzą lepiej, system uruchamia się szybciej niż XP albo nawet tak samo. Poza tym po 4 miechach na XP odczuwałem zamulenie systemu na viście tego nie ma cały czas ta sama prędkość. Z XP na początku było tak samo wszyscy narzekali że ma dziury itp. itd. a teraz to nic tylko XP by instalowali. Moim zdaniem Vista to bardzo dobry system dla mocniejszych komputerów.

Mam vistę home premium 32bit + SP1.

Gość
komentarz
komentarz

Sam uzywam Visty od dawna i potwierdzam zdanie owcy.. zuzycie procesora ,, wcale sobie tak nie skacze'' zuzycie ramu wcale nie jest duze okolo 400 mb / system uruchamia sie tak samo / sp 1 poszybsza system jeszcze bardziej / WSZYSTKIE GRY CHODZĄ / jakos w wszystkich grach mam ,, dzwięk '' zadnych errorow itp.. WSZYSCY placzą , ze vista to siet.. PóKI JEJ niemieli.. pozniej bedzie wam glupio przyznac fakt , ze sie mylicie .. i z kad masz te twoje 90 % ??!! NIE USIALEM REINSTALOWAC VISTY ANI RAZU!.. uzywam od dawna i 0 zamulenia wszystko smiga zal mi osob ktore nie mialy visty a sie wymadrzaja

ciaciama
komentarz
komentarz

Przemku, zgodze sie z Tobą że RAM mozna wymienic, ale co zrobić jak dostaniemy Viste z 1-rdzeniowym prockiem? Przecież trudno cokolwiek na nim zrobic.

NIE USIALEM REINSTALOWAC VISTY ANI RAZU!

Nie uzywaj Caps Locka

mistaken, podaj jak moze jeszcze dane techniczne swojego komputera.

kamilze
komentarz
komentarz

To teraz ja , mam viste home premium 32 bit , do tego laptop asus f3sv ( intel core 2 duo , 2gb ram , 250 hdd, 8600 gs,) i powiem tyle ze vista jest ladniejsza , stabilniejsza tylko strasznie zzera zasoby . Srednie wykorzystanie pamieci to 700-800 mb ram, i jakies 3-5 % procka przy ustawieniu wysoka wydajnosc .Co do uruchamiania to Vista uruchamia sie szybko i wylacza sie bardzo szybko.Systemu takze nie mam potrzeby reinstalowac a mam go juz 7 miesiecy.Czyli wychodzi na to ze Vista jest udanym systemem , ktory idzie z duchem nowoczesnosci :D , chyba kazdy modernizuje sprzet co jakis czas , a pozatym Microsoft daj sporo czasu na modernizacje przesuwajac premiery Visty.

amateurwdk
komentarz
komentarz

ja tam jestem poki co z Visty 64x zadowolony. Na poczatku wkurzalem sie bo wiele gier wymaga patcha, jak np. PES z ktorym mailem problem. Mam 4GB RAM i Vista je widzi. Korzystam z DirectX 10, system chodzi plynnie jak Xp. Jak narazie jestem zadowolony.

ciaciama
komentarz
komentarz
ja tam jestem poki co z Visty 64x zadowolony. Na poczatku wkurzalem sie bo wiele gier wymaga patcha, jak np. PES z ktorym mailem problem. Mam 4GB RAM i Vista je widzi. Korzystam z DirectX 10, system chodzi plynnie jak Xp. Jak narazie jestem zadowolony.

Bo system x64 "widzi" 4GB pamięci operacyjnej.

Bill Veghte, wiceprezydent Microsoftu, obiecał, że wsparcie dla Windowsa XP potrwa do kwietnia 2014 roku.

Jakie są powody takiej decyzji Microsoftu? Zapewne olbrzymią rolę odgrywa fakt, że zbyt wielu użytkowników Windowsa, zwłaszcza graczy zrezygnowało z zakupu Windows Vista. Dlatego Microsoft zdecydował się na bezprecedensowe przedłużenie wsparcia dla swojego produktu do trzynastu lat, a nie jak było do tej pory dziesięciu.

30 czerwca bieżącego roku Microsoft zaprzestaje sprzedaży Windows XP, chociaż to też nie do końca prawda. Do roku 2010 Windows XP będzie instalowany na fabrycznych komputerach, a sam Veghte oświadczył, że ?każdy klient, który będzie chciał kupić Windows XP, będzie to mógł zrobić bez problemu?. Veghte potwierdził także, że Windows 7 ukaże się najpóźniej w roku 2010.

Żródło: http://gry.onet.pl/1776156,,Wsparcie_Windo...,wiadomosc.html

I co wy na to?

amateurwdk
komentarz
komentarz
o system x64 "widzi" 4GB pamięci operacyjnej.

A jak myslisz dlaczego go zainstalowalem? :cwaniak:

Przemek
komentarz
komentarz
ale co zrobić jak dostaniemy Viste z 1-rdzeniowym prockiem? Przecież trudno cokolwiek na nim zrobic.
A podaj przykład takie który jest sprzedawany z Vista?
tylko strasznie zzera zasoby . Srednie wykorzystanie pamieci to 700-800 mb ram
Pisałem o tym ja oraz abramuz wyżej.
I co wy na to?
Co chcesz w ten sposób udowodnić?

@ciaciama

Dlaczego nie odpowiadasz na moje i innych pytania? Specjalnie unikasz odpowiedzi czy ich nie znasz?

ciaciama
komentarz
komentarz
A podaj przykład takie który jest sprzedawany z Vista?

Prosze:

http://allegro.pl/item386040050_fujitsu_v5..._bonus_gps.html

Co chcesz w ten sposób udowodnić?

Ze Vista im cos nie wyszla?

Dlaczego nie odpowiadasz na moje i innych pytania? Specjalnie unikasz odpowiedzi czy ich nie znasz?

Które? Jakie?

Przemek
komentarz
komentarz
Tutaj mój błąd. Myślałem o x86 i x64 a nie o wielordzeniowości. Co nie zmienia faktu przecież że na takim procesorze można spokojnie pracować. Wystarczy odpowiednia ilość pamięci RAM. Notki z takim procesorem są przeważnie przystosowane raczej do zastosowań biurowych, ewentualne oglądanie filmów a tutaj nie jest potrzebny żaden Peneryn.
Ze Vista im cos nie wyszla?
Dlaczego? To że Microsoft przedłuża support dla XP o niczym nie świadczy a chwała mu za to. Po raz kolejny przytoczę Ci test:

http://www.extremetech.com/article2/0,2845,2303830,00.asp

Nie pisz że Vista im nie wyszła bo nie masz racji.

Które? Jakie?
Rozwiń myśl?
Nie zmieniaj tematu. Gdzie argumenty? Czy Chłam to wszystko na co Cię stać?
A Vista to co to jest?
ciaciama
komentarz
komentarz
Nie zmieniaj tematu. Gdzie argumenty? Czy Chłam to wszystko na co Cię stać?

Dlaczego jak np. sciagałem OpenOffica w Operze i włączyłem Fife08 to po kilku minutach gry wywalało BSoD?

Zainstaluje Viste dzis lub jutro, jak tak mowisz ze duzo poprawili. Tylko powiedz mi jedno, czy sp1 sciaga sie automatycznie przez Windows Update czy trzeba samemu dociagnac osobny plik?

Przemek
komentarz
komentarz

Dlaczego jak np. sciagałem OpenOffica w Operze i włączyłem Fife08 to po kilku minutach gry wywalało BSoD?
Nie znam odpowiedzi na to pytanie ale zawsze można popróbować z najnowszą wersją Opery oraz z wszelkimi łatkami do gry.
jak tak mowisz ze duzo poprawili.
Gdzie tak napisałem?
Tylko powiedz mi jedno, czy sp1 sciaga sie automatycznie przez Windows Update czy trzeba samemu dociągnąć osobny plik?
Na pojawienie się w WU trzeba poczekać aż pobiorą się inne łatki. Imho szybciej i łatwiej jest pobrać osobny plik. Wedle uznania.
ciaciama
komentarz
komentarz
Gdzie tak napisałem?

Co chwile mówisz o jakis latkach, to znaczy ze poprawili ;)

Przemek
komentarz
komentarz

Piszesz tak jakby to kiedyś Vista była ble a teraz wg mnie ją poprawili w mgnieniu oka. Błędny tok myślenia.

Systemy operacyjne cały czas się poprawia i czasami jest to mozolny proces a czasami szybszy. Tak samo jest w przypadku Visty, XP, Debiana, Ubuntu itd.

ciaciama
komentarz
komentarz
Piszesz tak jakby to kiedyś Vista była ble a teraz wg mnie ją poprawili w mgnieniu oka. Błędny tok myślenia.

Nie wiem czy poprawili czy nie bo ostatnio ja mialem na kompie z 2-3 miechy temu ;) Ja po prostu tutaj ufam Tobie i sam sprawdze i stwierdze jak moim zdaniem jest. Jakby mi sie Vista podobała to bym jej nie zmieniał na XP czy Linuksa.

Przemek
komentarz
komentarz

Nie wiem czy poprawili czy nie bo ostatnio ja mialem na kompie z 2-3 miechy temu wink.gif
To jakim prawem bierzesz udział w dyskusji nie mając pojęcia o jakim systemie rozmawiamy? Wychodzi na to że masz przestarzałe informacje i generalizujesz wszystko.
Gość
komentarz
komentarz

Uzywam visty juz kilka miechow ;p hmmm 1 problem jest to gubiacy sie profil gadu-gadu ;p w sumie nic wiecej :)

A zaleta visty jest szybkie wylaczenie zacinajacych sie aplikacji gdzie na xp czasami to trwa po kilka minut to na viscie chwilke bez problemowo.

Widze ze przemek broni mlodego dziecka microsoftu ;p ale i tak wiadomo ze za kilka lat to bedziecie mowic ze xp to syf bo cos tam cos tam a vista jest super bo obsluguje wiecej ramu niz xp :) <- (chyba)

Ale jak to jest sparing i to przemek by wygral ;p

vadit
komentarz
komentarz

Włączę się jako użytkownik Visty. Kilka problemów do Przemka:

1. Vista blokuje niektóre programy startowe. Jest to ochrona przed niechcianymi programami. OK, tylko dlaczego MS nie pomyślał, żeby user o prawach administratora mógł sam decydować które programy są szkodliwe, a które Vista powinna uruchomić bez pytania? Dlaczego musi stosować się do białej listy programów udostępnionych przez MS? Czuję, że MS ma każdego usera za idiotę.

Mogę wyłączyć UAC, ale wtedy nie korzystam z jego dobrodziejstw, no i mam następne info przy zegarze, że UAC jest wyłączone. Jeden problem zamieniony na drugi.

2. Dlaczego mi się w Viście przestawiają widoki folderów - ustawienia grupowania ikon i rozmiary i nie działa "resetowanie folderów" i "zastosowanie do wszystkich" w opcjach folderów? Nic nie ruszam. Najbardziej denerwuje mnie jak przestawi mi się widok w Moim komputerze i zamiast normalnych pogrupowanych dysków widocznych jako kafelki widzę prostą listę.

Na wszystkie inne problemy związane z użytkowaniem programów powiem tylko tyle, że dobrze napisany program uruchomi się pod każdym systemem. I to od tego zależy czy będzie powodował błędy, które na pozór mogą wyglądać na błędy systemu. A jest przeciwnie.

Jako przykład podam Heroes of Might and Magic 3 - gra napisana bardzo dobrze. Pisana w czasach Windows 98. Działa na XP, Viście, Linuxie, Macu - podobno są wersje na Playstation i Dreamcast - chodzi bez zająknięcia i instalowania patchów.

Heroes 4 natomiast działa pod XP, możliwe że 98, ale pod Vistą wyrzuca BSoDy.

Dlatego pomyślcie najpierw co winić za problemy jakie macie z programami.

Ogólnie uważam, że zakup Visty był dobrym wyborem i nie żałuję wydanych pieniędzy. Bardziej bym żałował jeśli bym kupił XP, którego użytkowałem już dosyć długo.

ciaciama
komentarz
komentarz
To jakim prawem bierzesz udział w dyskusji nie mając pojęcia o jakim systemie rozmawiamy? Wychodzi na to że masz przestarzałe informacje i generalizujesz wszystko.

Ty ja zaczales. A druga sprawa to jest taka ze ja miałem ten system od pażdziernika 2007 do marca/kwietnia 2008, wiec go troche miałem ;)

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.