x-kom hosting

Vista vs XP

Przemek
utworzono
utworzono

Pogadaliśmy chwilę na GG ale tam nie można normalnie prowadzić dyskusji i postanowiłem przenieść ją tutaj. A więc zapraszam swojego dyskutanta o jakieś argumenty przeciwko Viście a ja postaram się odpowiednio ustosunkować w miarę możliwości.

ciaciama
komentarz
komentarz

Ehh....

Dlaczego jak zainstalowałem normalnego klienta GG to pulpit po jakis 2h szaleje? W XP nie ma czegoś takiego...

Gość
komentarz
komentarz

Prawda taka kto nie mial Visty ... WYMADRZÄ sie wymieniajac jej - / powiem tyle... mialem xp ! i co 4 miechy mialem reinstall powod? rozne crashe podczas uruchamnia typu shell32.dll ! i co? komp postal 2 tyg i juz sie uruchomil xp .. paranoja.. zuzycie ramu.. xp? okolo 300 przy xf+gg+ie.. u mnie ? 390 MB NA VISTA .. czy te 90 mb? to.. SPOWOLNIENIE KOMPUTERA ?.. dla visty polecamy 1,5 gb *.. G* prawda na 768 mb ram . smigala mi bez zawiech teraz posiadam 2 gb. / wydajnosc w grach? wzrost wydajnosci . na xp pogralem w TDU na maxa na 1024 / 768 / teraz ? 1280/1024. na tych samych sterownikach! nie mam zamiaru mowic ktory system lepszy powiem tylko tyle KAZDY JEST TAKI SAM . dla mnie Vista jest bardziej prosta w obsludze . jest wiecej opcji ktore mi ulatwiaja uzywanie z tego systemu.

Przemek
komentarz
komentarz

Instalujesz najnowszą wersje GG i problem znika. Sprawdzone w wielu przypadkach.

Poza tym wpisujesz w google coś takiego i masz masę rozwiązań:

http://www.google.pl/search?q=update.tmp&a...lient=firefox-a

ciaciama
komentarz
komentarz

Najnowsza wersje to 7.7? Bo własnie z ta mialem problemy ;)

Dlaczego Vista sie tak długo uruchamia? Kilka razy dłuzej niz XP.

PS Sam widzisz ze mam niezly sprzet (sygna).

Przemek
komentarz
komentarz

Najnowsza wersje to 7.7? Bo własnie z ta mialem problemy wink.gif
Rozwiązanie podałem wyżej.
Dlaczego Vista sie tak długo uruchamia? Kilka razy dłuzej niz XP.
Tego niestety nie zmienisz. Vista jest systemem stworzonym do hibernacji i jej wstrzymywania. Pomaga to administratorom do zarządzania komputerem.
ciaciama
komentarz
komentarz
Pomaga to administratorom do zarządzania komputerem.

Niby w jaki sposób? Ze wiedza ze trza zmienić na XP :lol:

W Hard Trucku 18 of Wheels na XP działa dzwiek na Viscie nie - jak to wytłumaczysz?

Przemek
komentarz
komentarz

Niby w jaki sposób?
A w taki sposób że pracownik zostawia zahibernowanego kompa a Administrator może spokojnie zarządzać nim zdalnie. Taki sposób jest o wiele szybszy i sprawniejszy.
Ze wiedza ze trza zmienić na XP laugh.gif
Nie ironizuj sprawy.
W Hard Trucku 18 of Wheels na XP działa dzwiek na Viscie nie - jak to wytłumaczysz?
Tutaj sprawa jest mniej oczywista. Nakładać się może tutaj kilka problemów/przyczyn. Być może faktycznie przyczyną tutaj jest zbyt stara gra.
ciaciama
komentarz
komentarz

Dlaczego jak mam 2GB RAMu nie czuje sie komfortowo :D I za to dostałem jeszcze minusa od mAgneS [czyt. Przemka]

DNL666
komentarz
komentarz

To i ja się przyłącze :)

Czemu vista tak mocno zużywa procesor? Nawet po instalacji SP1 dalej ma jakieś dziwne odchyły i zużycie skacze sobie jak chce :|

Przemek
komentarz
komentarz
Dlaczego jak mam 2GB RAMu nie czuje sie komfortowo biggrin.gif I za to dostałem jeszcze minusa od mAgneS [czyt. Przemka]
Przeczytaj sobie ten post:

http://www.forumpc.pl/index.php?s=&sho...st&p=384952

A następnie ten:

http://www.forumpc.pl/index.php?s=&sho...st&p=384983

Poza tym jeśli nie czujesz się komfortowo to już Twoje indywidualne odczucie. Testy mówią co innego a one nie kłamią.

Czemu vista tak mocno zużywa procesor? Nawet po instalacji SP1 dalej ma jakieś dziwne odchyły i zużycie skacze sobie jak chce :|
Sprawdź w menadżerze zadań w zakładce procesory który proces zajmuję tyle czasu procesora.
ciaciama
komentarz
komentarz
Testy mówią co innego a one nie kłamią.

Testy to co innego, a rzeczywistosc to co innego.

Przemek
komentarz
komentarz

Testy to co innego, a rzeczywistosc to co innego.
Rozwiń myśl?
ciaciama
komentarz
komentarz

To dlaczego tyle ludzi narzeka na Viste?

A poza tym pewnie 90% testów przeprowadza Microsoft.

DNL666
komentarz
komentarz

To może tak,

@Przemek

W czym Vista jest lepsza od XP?

Przemek
komentarz
komentarz
To dlaczego tyle ludzi narzeka na Viste?
Przez ludzi którzy nie są doinformowani. Dowiedzieli się od kogoś że Vista jest be be i powtarzają to bezmyślnie, często nawet nie korzystając z tego systemu.

Jest takie świetne określenie na to zjawisko:

http://pl.wikipedia.org/wiki/Zasada_podczepienia

A poza tym pewnie 90% testów przeprowadza Microsoft.
I znowu informacje wyssane z palca. Dlaczego tak sądzisz?
W czym Vista jest lepsza od XP?
Nie sądze aby była lepsza od XP ani była gorsza od niego. Są na takim samym poziomie pod warunkiem że zastosuję się odpowiednią konfiguracje sprzętową. Do zalet Visty można zaliczyć DX10.
Tomek
komentarz
komentarz

Dołącze się.

Dlaczego jak mam 2GB RAMu nie czuje sie komfortowo

Dla Visty zalecaną wartością pamięci RAM jest 2GB zapewnia to wygodną prace.

System ten wykorzystuje pamięć RAM bardziej niż XP ładując do niej najpotrzebniejsze dane.

Wyłaczająć wszystkie efekty wizualne oraz niepotrzebne programy działające w tle można znacznie przyśpieszyć działanie systemu.

Sam mam zainstalowaną Viste Ultimate oraz 2GB RAM i mogę powiedzieć, że system chodzi znacznie szybciej od XP.

Gry nie wiem jak ponieważ nie gram ostatnio.

Według mnie Microsoft mógłby lepiej zoptymalizować kod systemu.

2GB pamięci jest to naprawdę ogromna ilość jak dla systemu, ale dla MS liczą się przedewszystkim $.

Przypomnij sobie jak było gdy XP wchodził na rynek.

Wszyscy narzekali na nowy produkt a obecnie jest najpopularniejszym systemem do komputerów domowych.

Tak samo powinno być z Vistą.

Zgadza się, że pod Vista nie działa wiele starszych programów lub powodują błędy.

Dlatego sam używam XP.

No i te wszystkie efekty wizualne, które tylko utrudniają prace( można wyłączyć).

Przemek
komentarz
komentarz

System ten wykorzystuje pamięć RAM bardziej niż XP ładując do niej najpotrzebniejsze dane.
Może inaczej. Vista ma inna strategię obsługi pamięci RAM. Zapełnia ją na tyle ile potrzeba do obsługi aplikacji aktualnie uruchomionych i to jest na plus. Jeśli się nie mylę to w Debianie jest podobnie. XP minimalizował straty w zapychaniu RAMu w Viście jest odwrotnie.
Przypomnij sobie jak było gdy XP wchodził na rynek.
On miał wtedy 9 lat ale ja za to pamięta dobrze jak to było i tak jak abramuz wspomina. Płacz i zgrzytanie zębami.
ciaciama
komentarz
komentarz
On miał wtedy 9 lat

Skad wiesz ile lat miałem?

w Debianie jest podobnie.

Nie porównuj Visty do systemu operacyjnego.

Przemek, specjalnie dla Ciebie zainstaluje Viste i sie zobaczy co dalej ;)

A do innych userow: Przyłaczac sie do dyskusji!

Przemek
komentarz
komentarz

Nie porównuj Visty do systemu operacyjnego.
A Vista to co to jest?
Przemek, specjalnie dla Ciebie zainstaluje Viste i sie zobaczy co dalej wink.gif
I po co jak z góry wiadomo że co byśmy nie zrobili to nie będzie działało.
A do innych userow: Przyłaczac sie do dyskusji!
Skończyły Ci się argumenty? Vista jest przecież taka bee.
Tomek
komentarz
komentarz
Nie porównuj Visty do systemu operacyjnego.

A vista nie jest systemem operacyjnym?

Przemek, specjalnie dla Ciebie zainstaluje Viste i sie zobaczy co dalej

Ty wcale nie masz/miałeś zainstalowanego tego systemu i dyskutujesz o jego wadach.

A do innych userow: Przyłaczac sie do dyskusji!

Zaraz się Linuxowcy odezwą :)

ciaciama
komentarz
komentarz
A Vista to co to jest?

Chłam!

I po co jak z góry wiadomo że co byśmy nie zrobili to nie będzie działało.

Skąd taka pewność? jak za cos place to ma działać do jasnej ciasnej! Linux jest darmowy i nie ma zadnych problemow.

Skończyły Ci się argumenty? Vista jest przecież taka bee.

Czekajta, zaraz napisze w tym poscie.

Ty wcale nie masz/miałeś zainstalowanego tego systemu i dyskutujesz o jego wadach.

Oj nie trafiłeś - miałem i to długo.

Przemek
komentarz
komentarz

Chłam!
Jak to jest Twój argument...
Skąd taka pewność? jak za cos place to ma działać do jasnej ciasnej! Linux jest darmowy i nie ma zadnych problemow.
To dlaczego korzystasz z XP jak Linuks jest tak świetny?
ciaciama
komentarz
komentarz
To dlaczego korzystasz z XP jak Linuks jest tak świetny?

Bo gram na komputerze... A Linux nie jest do gier ;) Nie wiesz tego?

Przemek
komentarz
komentarz
Bo gram na komputerze... A Linux nie jest to gier wink.gif Nie wiesz tego?
A nie wiesz że jest coś takiego i już nawet nieźle śmigają gry na tym:

http://hacking.pl/pl/news-7633-15_lat_i_Wine_10_gotowe.html

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.