x-kom hosting

Polecane chłodzenia - STYCZEŃ 2008

WolfiK
komentarz
komentarz

Gdybym miał niezłe mobo to być może uzbierałbym na jakiś flagowy model scythe :) Ale niestety Mobo mam jakie mam i już wyliczone że podkręcę max 2.8Ghz (mniej więcej) Szukam chłodziwa, które schłodzi procesor do przywoitej wartości :) Faktycznie alpine odpada gdy zobaczyłem test na egielda.com.. Zastaawiam się nad Pentagramem HP100 oraz AC7.. Co radzicie? A może coś innego w tej cenie? Max.60zł

Saper
komentarz
komentarz

W takiej sytuacji ja bym brał AC 7 PRO, wyregulował go w Speedfan'ie i byłoby ok. Myślę, że luzem utrzyma E2200/E4500 @ 2.8GHz w możliwie niskich temp..

WolfiK
komentarz
komentarz

Nie no wiesz to ja też wiem :) Tylko zastanawiałem się jeszcze nad tym Pentagramem-podobała mi się regulacja obrotów wentyla :P Dlaczego Wybrałbyś tego AC7 a nie Pentagrama?

Gość
komentarz
komentarz
podobała mi się regulacja obrotów wentyla

Freezer tez to ma :P Ja wybrałem Freezera ( tak właściwie mi go polecono) i nie ma z nim problemów. Łatwy montaż, dołączona pasta (zmieniłem ją) i nawet nieźle trzyma temperatury.

Saper
komentarz
komentarz

Dlaczego Wybrałbyś tego AC7 a nie Pentagrama?
Ponieważ AC, jak wynika z testów, jest trochę wydajniejszy. AC też możesz regulować (900-2200 RPM)
Gość
komentarz
komentarz
AC też możesz regulować (900-2200 RPM)

Szerzej można, 300-2800rpm.

WolfiK
komentarz
komentarz

Hm... :) Dzięki chłopaki za wypowiedzi :P Zdecydowałem się na Pentagrama.. Dlaczego? Bo chyba nikt z nas na forum go jeszcze nie ma, a warto byłoby jakoś reckę napisać tego chłodziwa, żeby porównać mniej więcej możliwości obydwu coolerków..

Gość
komentarz
komentarz
Zdecydowałem się na Pentagrama.. Dlaczego? Bo chyba nikt z nas na forum go jeszcze nie ma, a warto byłoby jakoś reckę napisać tego chłodziwa, żeby porównać mniej więcej możliwości obydwu coolerków..

Już kogoś widziałem co ma w podpisia Pentagrama :P A tak na serio to równiez dobry wybór, tylko, że pasta dołączona z coolerem jest porównywalna z boxowym shitem (no może trochę lepsza).

snip91
komentarz
komentarz

Kup sobie do niego Zalmana STG-1, bo te pasty co dodają do coolerów to głównie słabizna, No chyba, że u Zalmana, bo tam STG-1 dają ;)

WolfiK
komentarz
komentarz

Raczej będę kupował w lokalnym sklepie więc będę zadowolony gdy będzie chociaż Arctic Silver :D Ale jeżeli będzie to na pewno kupię tego Zalmana skoro polecasz.

snip91
komentarz
komentarz

Wydajność ma podobną do Arctic Silver 5, ale jest łatwiejsza w nakładaniu, ma pędzelek. Jak nie będzie to Silver 5 można brać, ewentualnie Arctic Ceramique.

WolfiK
komentarz
komentarz

Odświeżam topic :) Byłem dzisiaj w 3 sklepach i oto wyniki:

1) AC7 70 zł

Pentagram HP-100-brak w sprzedaży

2) AC7 67 zł

HP-100-42 zł ale obecnie 0 sztuk w magazynach

3) AC7 brak

HP-100 brak

W 2 sklepie mógłbym jeszcze kupić za 70 zł Scythe Samurai rev.B.Obiecałem sobie, że nie kupię AC7 :P Ale chyba będę zmuszony jeżeli ta Scythe wypada blado, tak jak opisują w testach. A wy co myślicie na ten temat?

Gość
komentarz
komentarz

W Samurai odstrasza mnie jedna rzecz, ilość HP, jest ich tylko 2.

http://egielda.com.pl/?str=art&id=3838-69 Akurat test przeprowadzony na 2,8ghz, czyli tak jak Ty chcesz :P

Różnica Samurai vs. AC7 to 5*, wygrywa AC7. Dla mnie 5* to bardzo dużo.

Edit: Tu test z wyciągiem: http://egielda.com.pl/?str=art&id=3838...&id=3838-72

Różnica jeszcze większa. Samurai jest ledwo wydajniejszy od boxa, a o 100zł droższy.

WolfiK
komentarz
komentarz

Ok dzięki :P Też sobie te teściki przglądałem i doszedłem do wniosku, że tak naprawdę w tej cenie liczą się tylko 2 w/w chłodziwa (troch długo to trwało :P) Chyba kupię Pentagrama przez Komputronik-korzystna cena 49zł. Recenzja już wkrótce. Dzięki all :P

jascha_violin
komentarz
komentarz

Witam!

Planuję zakupić dodatkowe chłodzenie na chipset i może na pamiątki i kartę grafiki. Jeśli chodzi o chipset to mimo że komputer leży sobie na biurku bez obudowy, to temperatura podnosi się do prawie 60 stopni bez o/c... ;-( Myślałem więc o tym:

http://www.ceneo.pl/878921

Tylko nie wiem czy się zmieści, bo na procku mam Zalmana 9700? A poza tym jak takie chłodzenie się się płyty montuje - będzie pasować do mojej Blood Iron?

Jeśli chodzi o chłodzenie pamiątek, to jak myślicie czy jest sens zdjąć radiatory z GEILa i zamontować te:

http://www.ceneo.pl/594434

Kupował ktoś z Was takie - w komplecie są dwa czy jeden radiator? Jak to działa?

No i ostatnie pytanie - czy spotkaliście się gdzieś z chłodzeniem do kanapki 7950 gx2? Nigdzie znaleźć nie mogę? Może od 9800 GX2 pasuje?

Liczę na Waszą pomoc i radę!

Pozdrawiam!

mis456
komentarz
komentarz
Może od 9800 GX2 pasuje?

Nie ma powierza na 9800gx2, na 7950gx2 także nie widziałem

http://www.ceneo.pl/594434

Kupował ktoś z Was takie - w kompleci

Lepiej:

Scythe Kama Wing CU

Przydałby się na to wentylatorek

jascha_violin
komentarz
komentarz

Dzięki za odpowiedź!

Na ten radiator chipsetu chciałbym wentylatorek owszem, tylko nie wiem czy się zmieści, bo z jednej strony wielki zalman, a z drugiej karta graficzna... ale jak myślisz, nawet jak nie uda się wsadzić na to wentyla, to i tak chyba będzie lepiej niż na standardowym chłodzeniu chipsetu? A nie wiesz jak to jest z montażem takiego czegoś na chipsecie P35?

Z grafiką mnie zmartwiłeś...Na WC nie ma póki co funduszy...Ale jakby położyć na wierzchu karty ze 2 albo 3 wentyle 40mm? Pewnie pomoże, tylko jak lepiej żeby wtłaczały czy wysysały powietrze z kanapki?

Te chłodzenie na pamiątki scythe - montuje się bezpośrednio czy najpierw zdjąć radiator geila?

mis456
komentarz
komentarz
najpierw zdjąć radiator geila?

No trzeba zdjąć chłodzenie geila

Ale jakby położyć na wierzchu karty ze 2 albo 3 wentyle 40mm? Pewnie pomoże, tylko jak lepiej żeby wtłaczały czy wysysały powietrze z kanapki?

No pomoże tylko nie wiem jak ty to zrobisz. Mają one dmuchać na grafikę

ale jak myślisz, nawet jak nie uda się wsadzić na to wentyla, to i tak chyba będzie lepiej niż na standardowym chłodzeniu chipsetu?

No bedzie wydajniej ale z wiatraczkiem to jeszcze więcej zyskasz. Wiatraczek powinien się zmieścić jak dasz go od strony grafiki, ale nie wiem czy się da

jascha_violin
komentarz
komentarz

Komp leży sobie bez obudowy na biurku, 7950 gx2 ma dwie płytki PCB więc położę spokojnie na nich dwa wentyle 40mm żeby dmuchały powietrze między karty - taki mam plan przynajmniej... :-/

Co do wiatraczka na chipset to obawiam się że jest za ciasno, ale zobaczę.

Dzięki i pozdrawiam!

+

Gość
komentarz
komentarz
A poza tym jak takie chłodzenie się się płyty montuje - będzie pasować do mojej Blood Iron?

Blood Iron ma plombę na NB, DFI DK P35 T2/RS też, tylko, że wegług DFI na LanParty można zerwać tą plombę (przynajmniej tak słyszałem).

Co do grafiki to już ci odpowiedziałem w innym temacie.

Ram? Proponowałbym zmianę ramu w ogóle, bo inne chłodzenie wiele nie pomoże. Aż tak się przegrzewa, że chcesz zmienić?

jascha_violin
komentarz
komentarz

Marecki306 - dzięki, spoko... z grafą czytałem - mam już pomysł, RAM też zmieniam na 100%... ;-)

Ale jeszcze jedna sprawa:

Ściągnąłem oryginalny cooler NB z płyty, więc już po gwarancji... ;-/ To co znajduje się pod nim to jakaś masakra - jak to ma przewodzić ciepło? Silikonowy glut, twardy jak cholera i ledwo co da się go ściągnąć. Nałożyłem więc pastę OCZ Freeze i cooler Thermalright HR-05/IFX i...

Poprzednio bez o/c temperatura chipsetu - 46-53 stopnie. Teraz przy o/c jak w sygnaturce i napięciu na NB 1,45 - 1,5V temperatura jeszcze nie przekroczyła mi 42 stopni... ;-)

Ta pasta świetnie się spisuje - nałożyłem ją na procka (poprzednio był Zalman) i póki co 2-3 stopnie lepiej. Zobaczymy jak się wygrzeje.

I tyle.

Pozdrawiam!

Gość
komentarz
komentarz
Ściągnąłem oryginalny cooler NB z płyty, więc już po gwarancji... ;-/

Szkoda, bo w necie są poradniki jak zdejmować plomby. Prawdopodobnie wystarczy podgrzać suszarką i sama zejdzie ;)

jascha_violin
komentarz
komentarz

Wiem, czytałem o tym, ale u mnie nie zadziałało, niestety...Plomba ani drgnęła... ;-(

A jeszcze dzisiaj trochę pokombinowałem i ponieważ komp leży bez obudowy obróciłem chłodzenie Zalmana tak, że owiewa chipset. Efekt jest taki, że jego temperatura jeszcze nie przekroczyła 32 stopni. ;-)

Mathie
komentarz
komentarz

Witam, chciałbym zakupić chłodzenie do Athlona 64 X2 4400+ do 100zł. Zastanawiałem się nad Freezerem 64 PRO i Pentagramem Karakorum. Który jest wydajniejszy, a który cichszy?

snip91
komentarz
komentarz

Karakorum jest wydajniejszy. Oba są ciche przy niższych obrotach, a na pewno na wysokie nie będziesz musiał ich wrzucać, chyba że będzie spore OC.

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.