x-kom hosting

[PROBLEM] Mało fps'ów i lagi nawet na stronach typu youtube.com i twitch.tv (wydaje Mi się, że problem z grafiką)

inches666
komentarz
komentarz

No dobra. Jeszcze powiedz jaki masz zasilacz póki nie masz powietrza

mikikoks
komentarz
komentarz

No dobra. Jeszcze powiedz jaki masz zasilacz póki nie masz powietrza

Da się to jakoś sprawdzić na komputerze? Bo kompletnie się nie znam, a komputer składał Mi brat, więc nie wiem jakie mam części.

inches666
komentarz
komentarz

Nie da się, musisz spojrzeć w obudowę. Zrób zdjęcie zasilacza, tej naklejki z cyferkami

mikikoks
komentarz
komentarz

"CORSAIR VS450" :v

inches666
komentarz
komentarz

A, dobra, dobry zasilacz. Więc czekamy na efekty przeczyszczenia

mikikoks
komentarz
komentarz (edytowane)

:)


Ej, a jest możliwość, że to jest przez jakiś program czy coś?

Kusza1231
komentarz
komentarz

Nie chce mi sie czytać całego tematu ale przeskanuj kompa tym programem malwarebytes anti-malware

mikikoks
komentarz
komentarz

Już jest w netpunkcie, jak to odbiore, to po prostu odłączyć od prądu komputer, otworzyć obudowę komputera z jednej strony, przedmuchać wszystkie części itd. I odczekać jakiś czas, czy od razu mogę włączyć?

inches666
komentarz
komentarz

To tylko powietrze/gaz, możesz od razu po przedmuchaniu

mikikoks
komentarz
komentarz

Okej. Dzięki. Jak to zrobie, to od razu tu napisze czy coś dało :)


Kurde, bo na etykiecie pisze "stosowac wylacznie na zewnatrz, lub w dobrze wentylowanym miejscu", a nie mam gdzie indziej biz w pokoju tego zrobic. Co myslicie?
RobRobson
komentarz
komentarz

Ja tam robię to w pokoju zawsze.

mikikoks
komentarz
komentarz

Okej, a z 2 stron zdjac obudowe, czy z 1?

RobRobson
komentarz
komentarz

Jak wolisz. Obojętnie. Głównym zamiarem jest usunięcie kurzu z chłodzenia procesora i karty graficznej. Jeżeli już to zrobisz i nie zauważysz różnicy (nie traktuj tego na marne - rób tak co 3-6 miesięcy) wtedy zmień pastę termoprzewodzącą. To co pisałeś o słabym docisku jego możliwe, że niezbyt dobrze cooler łączy i "oderwał się" od procesora. Tak czy siak w tym wypadku trzeba wymienić pastę (przy każdym zdjęciu coolera). Gdy już będzie dobrze łączyć wtedy powinno być wszystko dobrze. Być może i przeczyszczenie pomoże.

mikikoks
komentarz
komentarz

Dobra, dmucham :). Trzymaj kciuki :)!
Dobra, wlaczam kompa :D

Niestety, nie widać efektów :(. Będzie trzeba zmienić pastę?

RobRobson
komentarz
komentarz

Tak. W takim razie jest ten niezbyt dobrze doczepiony cooler. Przy takiej sytuacji trzeba wymienić pastę termoprzewodzącą i poprawnie założyć cooling. Temperatury na 100 procent powinny się zmniejszyć. Pozdrawiam.

mikikoks
komentarz
komentarz

Każdy komputer posiada taki "cooler"?

RobRobson
komentarz
komentarz

No musi przecież. Inaczej komputer wyłączałby się z przegrzewania się. To działa tak. Jest procesor który się grzeje, następnie jest warstwa pasty (pooglądaj poradniki na youtube co i jak) która pomaga przewodzić ciepło do coolera który schładza wentylator doczepiony na cooler.

inches666
komentarz
komentarz

Cooler to ten metalowy klocek z wiatraczkiem na środku

mikikoks
komentarz
komentarz (edytowane)

Nie wiem, czy widac cos, ale gdzie u mnie jest ten cooler :v?
nie dodało się, wait :v

inches666
komentarz
komentarz

To na środku metalowe z napisem Intel

mikikoks
komentarz
komentarz

.


Aa, czyli mam to zdjąć, nałożyć np. kropkę tej pasty, rozsmarować, założyć ten "cooler" i tyle?


A to po lewej, to jest to chłodzenie, o które pytałeś, czy się rusza, tak?

mikikoks
komentarz
komentarz

Dobra, jutro idę do galerii, przy okazji spytam w RTV AGD, czy jest może taka pasta, a jak nie, to zamówię na morele :)

inches666
komentarz
komentarz

W RTV AGD raczej nie ma. Nie bierz tylko Revolteca bo to jest taniocha którą za straszne pieniądze wciskają, jedną z najlepszych jest MX-2 do której link Ci podałem. Nie oszczędzaj na niej zbytnio bo może się to odbić na temperaturach ;)

mikikoks
komentarz
komentarz

W RTV AGD raczej nie ma. Nie bierz tylko Revolteca bo to jest taniocha którą za straszne pieniądze wciskają, jedną z najlepszych jest MX-2 do której link Ci podałem. Nie oszczędzaj na niej zbytnio bo może się to odbić na temperaturach ;)

Dobra, to jednak od razu dziś zamówie na moreli :). Czyli nałożyć grubą warstwę?


O kurde, czeka się na wysyłke 4-5dni :/


http://www.morele.net/arctic-cooling-mx-4-4g-pasta-termiczna-357263/

http://www.morele.net/arctic-silver-ceramique-2-2-7g-asc-2-7g-503387/

Mógłbyś powiedzieć, czy takie też będą dobre i ewentualnie którą lepiej wziąć? Wolałbym wziąć coś z tych, bo jest natychmiastowa wysyłka :)

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.