x-kom hosting

[PROBLEM] Mało fps'ów i lagi nawet na stronach typu youtube.com i twitch.tv (wydaje Mi się, że problem z grafiką)

inches666
komentarz
komentarz

No dobra. Podczas pracy komputera wentylator na procesorze działa?

RobRobson
komentarz
komentarz

A może i wystarczy przeczyścić komputer sprężonym powietrzem. Spróbuj to wpierw. Ja tak na starym komputerze którego 2 lata nie czyściłem zniwelowałem ponad 40 stopni podczas grania. O ciszy jaką uzyskałem to nie wspomnę.

mikikoks
komentarz
komentarz

Wewnątrz komputera mam 4 "wiatraczki". Wszystkie chodzą :v. Nie znam się na wnętrzu komputera, więc dałem taką informacje :v.

RobRobson
komentarz
komentarz

Wentylatory*

Chodzić chodzą. Kup sprężone powietrze i przedmuchaj je, tym bardziej przedmuchaj nim cooler oraz chłodzenie karty graficznej (cooler czyli chłodzenie procesora). Wypędź cały kurz z komputera i wentylacji. Wtedy sprawdź jak tam to wszystko działa. Ja swojej pasty 6 lat nie wymieniałem i wszystko chodziło bez zarzutów. Pasta z chłodzenia boxowego.

mikikoks
komentarz
komentarz

Ej. A jest możliwe, że w sklepach typu RTV/AGD będzie takie sprężone powietrze?

RobRobson
komentarz
komentarz

zazwyczaj. w media markt maja wiem. Jezeli masz gdzies netpunkt moreli w miescie to kupisz puszke za 7zl 400ml. w takim miedia markt musisz zaplacic z 17 zl za taka puszke niestety. Przeczytaj takze instrukcje sprezonego powietrza. nie mozesz nim wstrzasac przed psikaniem itd. przeczytasz na etykecie.

Wysyłane z mojego GT-S6500D za pomocą Tapatalk 2

RobRobson
komentarz
komentarz

zazwyczaj. w media markt maja wiem. Jezeli masz gdzies netpunkt moreli w miescie to kupisz puszke za 7zl 400ml. w takim miedia markt musisz zaplacic z 17 zl za taka puszke niestety. Przeczytaj takze instrukcje sprezonego powietrza. nie mozesz nim wstrzasac przed psikaniem itd. przeczytasz na etykecie.

Wysyłane z mojego GT-S6500D za pomocą Tapatalk 2

RobRobson
komentarz
komentarz

zazwyczaj. w media markt maja wiem. Jezeli masz gdzies netpunkt moreli w miescie to kupisz puszke za 7zl 400ml. w takim miedia markt musisz zaplacic z 17 zl za taka puszke niestety. Przeczytaj takze instrukcje sprezonego powietrza. nie mozesz nim wstrzasac przed psikaniem itd. przeczytasz na etykecie.

Wysyłane z mojego GT-S6500D za pomocą Tapatalk 2

mikikoks
komentarz
komentarz

A na pewno to pomoże? Bo jeśli nie jest to pewne, a ta pasta mogłaby pomóc, to zakupiłbym to i to :v

RobRobson
komentarz
komentarz

Na pewno nie zaszkodzi bo komputer w ten sposób czyści się co 3 miesiące. Sprawdź to, być może nie będziesz musiał wydawać koło 20-30 złotych na pastę.

mikikoks
komentarz
komentarz

Czyli zamówić najpierw tylko to powietrze? A tak w ogóle, to działa to tak: zamawiam przez internet i odbieram w placówce? I czy płace coś za odbiór?

RobRobson
komentarz
komentarz

A mieszkasz w miejscowości gdzie masz netpunkt morele? Wtedy bodajże zamawiasz do odbioru w jednym z netpunktów, ew. możesz przejść się i tam bodajże zamówić.

mikikoks
komentarz
komentarz

Tak, mieszkam nawet na tej samej ulicy :D. Brat zamawiał Mi tak komputer, więc spytam go później jak to działa :p


Btw. Wyżej ktoś pisał o tym chłodzeniu. To ma być idealnie dokręcone, czy jakoś tak, żeby W OGÓLE się nie ruszało nic, czy lekko może się ruszać?

inches666
komentarz
komentarz

Nie powinno się ruszać ale delikatny ruch z oporem może być

mikikoks
komentarz
komentarz

Ja jak ruszam lekko, to się trochę rusza, ale minimalnie.

inches666
komentarz
komentarz

Rusza z oporem czy rusza jakby po prostu był luz?

mikikoks
komentarz
komentarz

Jakby po prostu był luz, ale lekki.


Na pewno nie zaszkodzi bo komputer w ten sposób czyści się co 3 miesiące. Sprawdź to, być może nie będziesz musiał wydawać koło 20-30 złotych na pastę.

Btw. Komputer mam nawet nie 3 miechy :v

inches666
komentarz
komentarz

No to skoro porusza się bez oporu może oznaczać że jest nienajlepiej zamontowane. Przeczyść komputer sprężonym powietrzem i jeśli to nic nie da to zmień pastę na przykład na tą do której link podałem. Przy okazji zmiany pasty może się rozwiązać problem ze źle zamontowanym chłodzeniem. Przy zmianie pamiętaj o wyczyszczeniu radiatora i procesora ze starej pasty

mikikoks
komentarz
komentarz

Da ktoś link (najlepiej na morele.net) do jakiegoś dobrego i taniego "sprężonego powietrza"?


http://www.morele.net/incore-sprezone-powietrze-400ml-274628/- takie coś będzie dobre?

inches666
komentarz
komentarz

Każde dobre, powietrze to powietrze :P

mikikoks
komentarz
komentarz

Nie zamawiałem nigdy takim sposobem, więc mógłby ktoś powiedzieć Mi, czy dobrze to wybrałem? Chcę odebrać w netpunkcie.


Up. już wiem :D...


Zamówiłem :). Może będzie na środę :)


Co w ogóle będę miał zrobić z tym powietrzem :v?

inches666
komentarz
komentarz

Nie wstrząsając przedmuchaj wentylatory, radiatory. Powinieneś z puszką mieć taką rureczkę długą która pozwoli Ci dokładnie przedmuchać mało dostępne zakamarki

mikikoks
komentarz
komentarz

Kurde, ale jak Ja odkręcę obudowę, to nie widzę tam pyłku kurzu :v...

inches666
komentarz
komentarz

Nawet jeśli nie widzisz to spróbować nie zaszkodzi. Chociaż i tak moim faworytem jest wymiana pasty termoprzewodzącej i jednocześnie poprawienie radiatora na procesorze

mikikoks
komentarz
komentarz

Mam co do tego powietrza złe wrażenie :/

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.