x-kom hosting

Testowanie prędkości wysyłania.

Mycobacterium
komentarz
komentarz

Nie masz gdzieś w pobliżu sklepu komputerowego, albo marketu ? 

Tabulator
komentarz
komentarz

Mieszkam w Warszawie i jest mnóstwo sklepów. Ceny np. w Media Markt są 2 razy większe niż na allegro. Poza tym nie zawsze sklep chce przyjąć towar.

Pytałem znajomych czy mają karty wifi, ale nikt nie ma.

Mycobacterium
komentarz
komentarz (edytowane)

Chłopie, idź do sklepu i kup kartę, masz możliwość oddania do 14 dni, większe markety nie robią z tym żadnego problemu.

Przecież to nie kosztuje majątku. Proponuje kupić TL-WN722N (w markcie pewnie już jej nie dostaniesz, sklepy komputerowe .. )

vocativus
komentarz
komentarz (edytowane)

Prawdopodobnie źle hasło wpisałeś, w ustawieniach w panelu network managera usuń wszystkie połączenia i spróbuj jeszcze raz się połączyć. Jeśli to nie pomaga, to wyłącz programowo moduł wifi i włącz ponownie. Możemy też skorzystać z innego menedżera sieci bezprzewodowych - wicd.

 

Jeśli wolisz kupić nową kartę, to ok, nawet lepiej. Jeśli nie masz kasy to musisz się połączyć w linuksie z wifi, i sprawdzić czy tam też są z kartą problemy. Jeśli są problemy, to najprawdopodobniej karta jest uszkodzona lub za słaba.. Jeśli pod linuksem karta działa bez problemu, to masz w takim razie problem w systemie windows, prawdopodobnie ze sterownikiem, ale też nie można wykluczyć innych przyczyn.

 

Można też ze starego routera zrobić "kartę wifi". Tylko do tego potrzebujesz zmienić oprogramowanie w routerze na OpenWRT. No chyba że fabryczne oprogramowanie to umożliwia... Moduł wifi wtedy pracuje jako WAN, a komputer podpinasz kablem do routera, który stawiasz na szafie. Ja się w ten sposób łączę (w przypadku awarii łącza przewodowego) z otwartymi sieciami, które na laptopie są ledwo wykrywalne, a w stacjonarnym nie mam wifi.

 

 

 

Spróbuj, kup i zobacz jaki będzie rezultat, jeśli nie pomoże, oddaj do sklepu - masz na to 14 dni.

 

Jest 10 dni na zwrot i tylko przy zakupie na odległość. Przy zakupie na terenie sklepu nie ma takiej możliwości.

Takich rzeczy nie polecam robić, bo sklepy, naogół te mniejsze, robią problemy przy zwrotach, zwłaszcza jeśli towar był zapakowany w blister.

 

Co do TL-WN722N - antena 4dbi może się okazać za słaba, i trzeba będzie ją wymienić na mocniejszą. Sygnał przechodzi przez ~5 ścian.

Mycobacterium
komentarz
komentarz (edytowane)

Zgadza się, stacjonarnie 10 dni, taki zwrot jest możliwy w drodze wcześniejszej umowy ze sprzedawcą, więc warto wcześniej z nim o tym porozmawiać.

 

Większe markety nie robią żadnych problemów, testowane na : (Saturn, MediaMarkt, Carrefour). Sieciówki również nie robią problemów (Komputronik, Sferis, Vobis) 

vocativus
komentarz
komentarz

Ojj tak - najlepiej przed zakupem się dogadać czy jest możliwość zwrotu w ciągu powiedzmy kilku godzin. Na to małe sklepy naogół przystają, zwłaszcza gdy się jest stałym klientem.

Tabulator
komentarz
komentarz

Hasło do Wifi na pewno wprowadzam dobre. Przez chwile jest podłączony, wchodzę do przeglądarki i wifi się rozłącza.

vocativus
komentarz
komentarz

No to co wybierasz? Łączymy się pod linuksem, kombinujemy z routerem czy kupujesz kartę?

Tabulator
komentarz
komentarz

Router chciałem sprzedać. Poza tym nie wiem czy ten router0 sobie poradzi.

Skoro internet działa gdy zasięg jest maksymalny to linux tu nic nie pomoże.

 

Chciałbym się dowiedzieć czemu, nieraz internet działa dobrze raz źle gdy ktoś z niego korzysta. Router się nie przemieszcza po pokoju ani nikt go nie zasłania więc siła sygnału się nie mniejsza.

Z tym testowaniem na linuxie może być problem, bo raz internet działa dobrze raz źle.

vocativus
komentarz
komentarz (edytowane)

Zabawa z linuksem jest po to żeby sprawdzić czy to wina oprogramowania (sterownik itd), czy problem sprzętowy. Za jednym zamachem wykluczy, lub przynajmniej znacząco zminimalizuje prawdopodobieństwo że to wirusy i błędy w oprogramowaniu. Połączenia może rwać z wielu powodów: poza wcześniejszymi to słaba karta, za dużo przeszkód, zakłócenia itd. Równie dobrze możesz w dalszym ciągu mieć źle ustawioną jednostkę centralną w sensie kierunku, ale też i samą antenę, która też może mieć  niewystarczający zysk. Te parę ścian między routerem a stacjonarnym to wystarczająca przeszkoda. Fale radiowe to nie jest cudowna energia kosmiczna wchodząca w przeszkody jak w masło. Ulegają procesom choćby tłumienia i odbicia. Szukanie problemów w takich przypadkach przypomina szukanie igły w stogu siana. Oczywiście mógłbym na samym początku zalecić formata, a potem kazać wymieniać wszystko po kolei na chybił-trafił, łącznie z instalacją anteny parabolicznej, tylko to najgorsza możliwa metoda.

 

Format by na 99% nie pomógł, tym bardziej że robiłeś niedawno. Równie dobrze możesz korzystać z tego samego wadliwego sterownika, możesz pracować na tych samych złych ustawieniach karty, złośliwego oprogramowania też wykluczyć nie można. Małe są szanse że to wirus powoduje takie problemy, ale nie są one zerowe, bo mogłeś sobie komputer zakażać zapisywalnymi nośnikami typu dyskietka, pendrive, nieformatowane partycje itd.

 

Najbardziej prawdopodobne przyczyny to te ściśle sprzętowe. Chociaż ze źle napisanym sterownikiem też się spotkałem, i dawało to objawy zbliżone do Twoich.

 

Jedyne co do tej pory ustaliliśmy, to to, że dostawca nie jest w tej sytuacji w żaden sposób winny. Teraz pytanie: co dalej, skoro z linuksem nie chcesz sie bawić. Wolisz kupić nową kartę?

Tabulator
komentarz
komentarz

Myślałem, że jeżeli na maksymalnym zasięgu karta działa okej, to jedynym problemem jest słaby sygnał docierający do mojego pokoju.

 

No dobra. Może masz rację. Spróbujmy jakoś uruchomić wifi na tym linuxie.

vocativus
komentarz
komentarz (edytowane)

Spróbuj jeszcze raz logować się przez networkmanagera, tylko zwróć uwagę na Kwallet, w którym hasło przechowujesz. Bo z nim możesz mieć też takie cyrki. Jeśli to nie poskutkuje, to reset kompa i próbujemy z wicd:

pobierz to, wypakuj i wrzuć na jakiegoś pendrive'a:

http://www.sendspace.com/file/yzs4hy

Pod linuksem podłącz pendrive, wejdź w folder gdzie są te pliki. Potem wciśnij klawisz F4, pokaże się konsola. W konsoli wpisz su i enter, a następnie yum -y localinstall *

Po zainstalowaniu, w menu po wpisaniu wicd powinno się pojawić wicd network manager. Spróbuj przez to nawiązać łączność.

Tabulator
komentarz
komentarz

Okej udalo mi sie polaczyc z wifi bez dodatkowego programu.

Problem dalej jest i strony sie wolno wczytuja.

NIe moge zrobic speedtestu ani otworzyc zadnego filmu na yt, poniewaz nie mam flasha w firefoxie. Gdy probuje zainstalowac wyskakuje mi jakies ostrzezenie.

 

Sorry za brak polskich znakow(jakos mi nie dzialaja na tym systemie)


Dodatkowo gdy pinguje router, to opoznienie jest znacznie wieksze.

vocativus
komentarz
komentarz (edytowane)

Flash nie bedzie działać bo go nie masz zainstalowanego. To jest zamknięte oprogramowanie własnościowe, którego twórcy nie dołączają do dystrybucji, bo to sprzeczne z jej licencją. Musisz to robić ręcznie przez yum'a albo przez rpm. Nie jest on do niczego na razie potrzebny.

 

Pobierz jakiś jeden duży plik, który wrzucałem wcześniej, w programie ksysguard patrz jak wygląda przebieg transferu. Najlepiej zmaksymalizuj, poczekaj aż trochę historii pomiaru się nazbiera, zrób zrzut (przycisk print screen na klawiaturze) i wrzuć tutaj.

 

Wklej też tutaj zrzut z pingów routera.


wyskakuje mi jakies ostrzezenie

 

Na przyszłość wklejaj tutaj treści ostrzeżeń. Ja nie umiem się domyślić o jakie ostrzeżenie chodzi...

Tabulator
komentarz
komentarz

Kiedy pobierałem Firefoxa, prędkość pobierania wynosiła od 600Kb/s do 1,2Mb/s

Mam to pobierać kiedy ktoś używa internetu, czy gdy jestem sam podłączony.

 

Co sprawia, że siła sygnału wynosi 4 kreski, czasami 3, a teraz 2?


Zamówiłem nową kartę sieciową. TP-LINK TL-WN722N

Poczekam, aż przyjdzie i zobaczymy czy to coś dało. Jak na razie wydałem niepotrzebnie 70 zł na router.

vocativus
komentarz
komentarz

Mam to pobierać kiedy ktoś używa internetu, czy gdy jestem sam podłączony.

 

I tak i tak... chodzi o sprawdzenie stabilności transferu.

 

Co sprawia, że siła sygnału wynosi 4 kreski, czasami 3, a teraz 2?

Różne mogą być powody. Głównie te, o których już pisałem

Tabulator
komentarz
komentarz

Możesz mi przypomnieć co to za powody?

vocativus
komentarz
komentarz

Parę postów wyżej o tym pisałem.

  • 3 tygodnie później...
Tabulator
komentarz
komentarz (edytowane)

Sorry, że tak długo nie odpisywałem ale nie było mnie w domu.

Wymieniłem kartę sieciową i problem zniknął. 1 rzecz niestety została(a nawet pojawia się częściej).

Czasami nie mam internetu w żadnej przeglądarce(skype, gg, gry online działają).

Wtedy nie pomaga włączenie i wyłączenie karty sieciowej. Musze restartować komputer.

Problem występuje różnie. Raz pojawił się po 10 minutach od restartu

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.