x-kom hosting

Testowanie prędkości wysyłania.

vocativus
komentarz
komentarz (edytowane)
Jest kolejna usterka, z zadnego z podłączonych komputerów niemoglem wejść na forumpc.pl

 

no to akurat wina forum :D

 

Ty to masz na stacjonarnym... ciągle myślałem że na laptopie. Jeśli antena jest między obudową a ścianą, to przekręć jednostkę centralną o 90 stopni tak żeby anteną wychodziło w stronę routera, i sprawdź czy dalej są problemy z łącznością. Pokręć trochę tą anteną i ustaw ją tak, żeby zasięg był najlepszy.

 

 

 

Pisalem wczesniej ze komunikacja zalezy od wielu czynnikow. W dalszym ciagu twierdze, ze schemat komunikacji jest taki sam. To o czym piszesz jest zrozumiale, i biorac to pod uwage, nie nalezy pisac o przeklamaniach, bo takowe nie wystepuja. Trasa pakietu moze byc szybka, moze byc wolna.

 

na litość boską człowieku, a co mnie to interesuje, że serwer speedtestu ma problem z transferem danych do mnie? Skoro zdarzają się przekłamania w wynikach, to znaczy że metoda jest do dupy. Po to napisałem żeby ściągać duże pliki z różnych stron świata, żeby zminimalizować ryzyko zakłóceń. Ile razy mam to jeszcze powtórzyć? Na cholerę mi niedeterministyczna metoda, której wyniki to czysta loteria?

 

Co do uceglenia routera - wystarczy ściągnąć oprogramowanie przeznaczone do innej wersji i masz bootloopa. Flashowanie obcego oprogramowania równoznaczne jest z utratą gwarancji, a to czy ci się uda oszukać serwis czy nie, to inna para kaloszy.  Tabulator wyraźnie napisał że nie chce to nie chce.

Tabulator
komentarz
komentarz

Ty to masz na stacjonarnym... ciągle myślałem że na laptopie. Jeśli antena jest między obudową a ścianą, to przekręć jednostkę centralną o 90 stopni tak żeby anteną wychodziło w stronę routera, i sprawdź czy dalej są problemy z łącznością. Pokręć trochę tą anteną i ustaw ją tak, żeby zasięg był najlepszy.

 

Komputer mam już od kilkunastu miesięcy wystawiony z biurka tak bardzo jak kable pozwalają. Obudowa wystaje o całą długość + dodatkowe 5 cm.

 

Problem zaczął występować około 3 miesiące temu, kiedy zauważyłem że podczas grania mam lagi gdy ktoś coś pobiera. Potem skoki pingów w league of legends były minimalne więc nie przejmowałem się tym. Około 2 tygodnie temu po powrocie z wyjazdu ten problem stał się tak uciążliwy.

 

Te problemy raz są, raz nie ma. Nieraz gdy jestem podłączony tylko ja, to jest ok. A czasami gdy jestem też tylko ja podłączony muszę czekać nawet minutę na otworzenie strony. Piosenkę którą powinienem pobierać 5s, pobierałem 3 minuty.

Kolejna stanęła w połowie i dalej pobieranie nie szło.

 

Cóż zostaje mi chyba tylko zerwanie umowy i sprawdzenie innych dostawców.

vocativus
komentarz
komentarz

Tabulator jak na moje oko to masz coś z domową siecią nie tak, a nie z dostawcą.

Czy ten laptop na drugim końcu mieszkania też ma/miał takie problemy?

Tabulator
komentarz
komentarz (edytowane)

Nie, z laptopem jest wszystko okej. Nie licząc tego, że czasami niektóre strony się nie wczytują ale ten problem występował na każdym komputerze.

Ogólnie ten laptop ma mocne wifi. W miejscu gdzie mój komputer ma 70% zasięgu i mój telefon podobnie, on ma ponad 85%

vocativus
komentarz
komentarz (edytowane)

Dobra to zapuść te pingi i spróbuj sprowokować problemy na stacjonarnym, i napisz z którymi pingami jest problem.

 

Odnośnie problemów ze stacjonarnym - nie bez znaczenia jest ta metalowa obudowa jednostki centralnej, dlatego napisałem żebyś odkręcił obudowę, żeby antena nie była wduszona w ścianę.

Możliwy jest też problem ze sterownikiem, ale to sprawdzimy po pingach.

Morys0856
komentarz
komentarz

A może to wina karty sieciowej. Skoro stawiałeś laptopa na tym samym miejscu i problemów nie było, to stawiam bardziej na kompa niż dostawcę.

Jaką masz kartę sieciową? Sprawdzałeś może kompa pod kątem wirusów, może coś Ci się dostało i w systemie miesza?

vocativus
komentarz
komentarz

Karta Realtek 8185.

Poczekajmy najpierw na te pingi.

vocativus
komentarz
komentarz (edytowane)

Zrób pingi tak jak Cie prosiłem, w trybie tekstowym, i napisz z którymi się dzieje coś dziwnego przy tych zwiechach. Chodzi o to żeby sprawdzić gdzie jest problem: czy na linii komputer-router czy router-serwer.

Tabulator
komentarz
komentarz

Jeżeli to nie jest tekstowy to ja nie wiem jaki jest tekstowy.

vocativus
komentarz
komentarz (edytowane)

Tabulator - polecenie ping w wierszu poleceń. Wcześniej pisałem jak uruchomić i jak ustawić tryb ciągłego pingowania.

 

 

Menu start -> uruchom -> cmd, i tam wpisujesz komendę ping i serwer.

ping wp.pl (bez http i www) będzie pingować ten serwer. Na początku puść pingi po połączeniu przewodowym, tak powiedzmy z 50-100 pingów i oszacuj średni ping na każdy serwer oraz maksymalny rozrzut. I potem na połączeniu bezprzewodowym puść w trybie stałego pingowania (chyba z przełącznikiem -t to było). Czyli komenda ping -t serwer. Czekaj na problemy z internetem, i wtedy patrz jak się pingi zachowują. Przypominam: pinguj  w osobnych oknach jednocześnie: router, serwer polski (a najlepiej dwa) oraz serwer zagraniczny.

ten przełącznik to -t albo /t albo \t - któryś z nich powinien zadziałać. Nie mam dostępu do windowsa, i nie umiem tego sprawdzić...

Tabulator
komentarz
komentarz

No to tak zrobiłem, spójrz na linki.


Przez kabel nie mam możliwości podłączenia komputera. Zrobiłem dokładnie tak jak napisałeś.

vocativus
komentarz
komentarz (edytowane)

aaa bo dopisałeś...

Dobra... olać to z tym kablem

ale mi chodziło o jednoczesne pingowanie routera i serwera zewnętrznego. Z samych pingów serwera nie wyczytam czy masz problem z łącznością na linii komputer-router. W jednym oknie jakiś serwer, w drugim router, dwa okna obok siebie, i zrzut gdy jest ok, i gdy jest problem.

Tabulator
komentarz
komentarz

A jak pingować router?

vocativus
komentarz
komentarz

ping -t 192.168.1.1

 

albo inne IP - takie samo jakie do logowania do panelu sterowania

Tabulator
komentarz
komentarz (edytowane)

Akurat teraz jest normalnie:

http://iv.pl/images/33071847620822990640.png

Po lewej router, po prawej wp.pl

 

To jest bardzo dziwne, bo nieraz nie ma problemów nieraz są. Jutro zrobię to jeszcze raz.

vocativus
komentarz
komentarz

702, 18, 20... trochę dużo...

spróbuj przełączyć na wifi G w panelu sterowania routera, i popatrz czy też takie duże pingi się zdarzają

Tabulator
komentarz
komentarz

A kanał ustawić na auto?

vocativus
komentarz
komentarz

Tak, automatyczny daj.

Morys0856
komentarz
komentarz

Dalej za duże. Mimo wszystko obstawiam kartę sieciową

vocativus
komentarz
komentarz (edytowane)

Masz tam jakieś flood detection lub coś w ten deseń w routerze? Jeśli tak, to powyłączaj.

 

I jeszcze raz: jednostka centralna stoi dupą do ściany czy bokiem?

Tabulator
komentarz
komentarz (edytowane)

wystaje jak może i antena "widzi" drzwi wyjściowe z pokoju.

 

Kiedy wpisuję w cmd ping -t forumpc.pl to wyskakuje mi cały czas "Uminął limit czasu żądania" Co to znaczy?


flood packets jest cały czas wyłączone

vocativus
komentarz
komentarz (edytowane)

Nie pinguj forum, dzisiaj są jakieś problemy :D "Minął limit czasu żądania" oznacza że przekroczono czas oczekiwania na odpowiedź na pakiet ping. Antenę ustaw tak żeby sterczała do góry, a nie była tak na płasko.

Popróbuj trochę znaleźć lepszy zasięg, jeśli nadal będą takie pingi to zabierzemy sie za sterownik.

Tabulator
komentarz
komentarz

Antena jest ustawiona najlepiej jak się da.

Czy słaby zasięg może mieć wpływ na to, że gdy nikt nie jest podłączony do sieci to jest w miarę ok, a gdy ktoś korzysta z internetu, ping w grach skacze do 250 i strony otwierają się bardzo wolno?

Zaraz wrzucę screeny z pingowania serwera i routera, kiedy ktoś korzysta z internetu.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.