x-kom hosting

Testowanie prędkości wysyłania.

Tabulator
komentarz
komentarz

Dziś o dziwo jest w miarę okej z lagami. Poczekam do wieczora aż zaczną się problemy.

Mycobacterium
komentarz
komentarz (edytowane)

na litość boską człowieku, a co mnie to interesuje, że serwer speedtestu ma problem z transferem danych do mnie? Skoro zdarzają się przekłamania w wynikach, to znaczy że metoda jest do dupy. Po to napisałem żeby ściągać duże pliki z różnych stron świata, żeby zminimalizować ryzyko zakłóceń. Ile razy mam to jeszcze powtórzyć? Na cholerę mi niedeterministyczna metoda, której wyniki to czysta loteria?

 

Być może Boski Człowiek zlituje się, kto wie.

Serwery nie mają żadnych problemów z transferem, a jeśli są mocno obciążone, oprogramowanie do testowania wybierze inny serwer, ale przecież ty to już wiesz .. :)

W dalszym ciągu nie chcesz wyjaśnić o jakich przekłamaniach piszesz :)

No i jakie zakłócenia ? Kosmiczne ? 

 

Niedeterministyczna metoda to trudne słowo, z całego serca proponuje powrócić do podstaw zagadnienia. 

Absolutnie nie miej za złe mojej odpowiedzi, ale strzelając na oślep pomysłami - zrobisz temat na 600 stron, być może w końcu trafisz ..  

Tabulator
komentarz
komentarz (edytowane)

Pobrałem i zaraz wypalę. Co mam z tym zrobić?

Jednak nie pobrałem, bo zatrzymało się pod koniec pobierania. Próbowałem 2 raz, ale pobieranie staje po kilku megabajtach.

http://iv.pl/images/01269324366985932458.png

Tu są pingi podczas gdy ktoś korzysta z internetu.

Były takie lagi, że nie mogłem otworzyć żadnej strony internetowej i skype nie chciał się połączyć, dlatego teraz piszę z laptopa.

 

 

A to są pingi z laptopa, który stoi 50cm od routera(z tym laptopem nie ma problemów):

http://iv.pl/images/07758622543508283188.png

vocativus
komentarz
komentarz (edytowane)

Pobierz to na tym laptopie, i wypal płytkę. Używaj jakiegoś menedżera pobierania który ma opcję wznawiania. Daj znać jak już to zrobisz.

Napisz jeszcze ile masz RAMu w stacjonarnym.

 

 

Mycobacterium bądź łaskaw przeczytać co napisałem na ten temat i daj mi święty spokój. Rozbieżności 50% w tego typu testach dyswalifikują je całkowicie. Przynajmniej w moich oczach. Jak ktoś chce urządzać awantury dostawcy, bo mu pokazało w jakimś śmiesznym teście błędne wartości, to proszę bardzo.

A jesli nie rozumiesz słowa deterministyczny użytego w tym kontekście, to zajrzyj do jakiejś książki.

Tabulator
komentarz
komentarz

8Gb

vocativus
komentarz
komentarz

Ile jeszcze zostało? :D

Mycobacterium
komentarz
komentarz

Mycobacterium bądź łaskaw przeczytać co napisałem na ten temat i daj mi święty spokój. Rozbieżności 50% w tego typu testach dyswalifikują je całkowicie. Przynajmniej w moich oczach. Jak ktoś chce urządzać awantury dostawcy, bo mu pokazało w jakimś śmiesznym teście błędne wartości, to proszę bardzo.

A jesli nie rozumiesz słowa deterministyczny użytego w tym kontekście, to zajrzyj do jakiejś książki.

 

Ale jakie rozbieżności ? Nie ma tam żadnych rozbieżności, przecież to zależy od drogi, pośredników i ich sprzętu, również docelowych serwerów, w większości przypadków natężenia ruchu, często naszego dostawcy, pomijam kablowych, z reguły ich usługa oraz sprzęt są na poziomie. Host wysyła żądanie, usługa zainstalowana na serwerze docelowym odpowiada ustanawiając połączenie, zalewając nas pakietami przez krótki okres czasu.

 

Jeśli ktoś posiada usługę 30 Mbit i dostaje wynik w postaci 23 Mbit, oznacza to, że gdzieś po drodze występuje ograniczenie. Nie oznacza to, że speedtest robi przekłamania :-)

 

Autor: Przepraszam za offtop .. 

Tabulator
komentarz
komentarz (edytowane)

Pobiorę to jutro, lub spróbuję pobrać na komputerze jeszcze dziś. Dziś nie mam dostępu do laptopa.

vocativus
komentarz
komentarz (edytowane)

Jeśli jakaś metoda pomiarowa jest tak bardzo wrażliwa na tego typu problemy, to znaczy że to jest zła metoda lub w najlepszym wypadku kompletnie bezwartościowa. Bo to że dane z tych serwerów płyną z problemami, nie oznacza problemów z dostawcą, ani nie oznacza że ogólnie transfery zewsząd spowolniły, co doskonale widać gdy się samemu obciąży łącze.

 

Po drugie te testy są wykonywane zbyt krótko. Kilka sekund nie zawsze są wystarczające, co widać na przykładzie mojego łącza:

 

pierwszy test 35Mbit, potem za drugim razem 60Mbit, potem 50, potem 100Mbit, potem 90Mbit, i tak sobie to pływa. U koleżanki która ma symetryczne światłowodowe nie sięgało nawet 80Mbit, tylko download gdzieś w 60Mbit się zatrzymywał, a upload na 40. Ktokolwiek z moich znajomych tego nie robił, to zawsze to tak wyglądało. Co test to inne wyniki.

 

"Moja" metoda sprawdza się zawsze: moje łącze chodzi na 14,6 - 14,7 MB/s, u koleżanki 12,1 - 12,3MB/s, u pozostałych tak samo. Jak po stronie dostawcy i w domowej sieci wszystko działa jak należy, to transfer zawsze jest stabilny w takich przypadkach.


Pobiorę to jutro, lub spróbuję pobrać na komputerze jeszcze dziś. Dziś nie mam dostępu do laptopa.

 

Spróbuj jakimś flashgetem lub czymś w ten deseń. Serwery fedory pozwalają na wznawianie transferów także nie powinno być problemów. W programie tylko ustaw żeby nieskończenie wiele razy (lub bardzo dużo razy) ponawiało połączenie :D

Mycobacterium
komentarz
komentarz

To dosyć ciekawe co piszesz, na 90% przypadków dla łączy kablowych speedtesty pokazywały mi prawidłowe wartości.

Takich przypadków testuje miesięcznie około 15 / 20 :)

 

 

Jeśli jakaś metoda pomiarowa jest tak bardzo wrażliwa na tego typu problemy, to znaczy że to jest zła metoda lub w najlepszym wypadku kompletnie bezwartościowa. Bo to że dane z tych serwerów płyną z problemami, nie oznacza problemów z dostawcą, ani nie oznacza że ogólnie transfery zewsząd spowolniły, co doskonale widać gdy się samemu obciąży łącze.

 

Po drugie te testy są wykonywane zbyt krótko. Kilka sekund nie zawsze są wystarczające, co widać na przykładzie mojego łącza:

 

 

Ale tak właśnie wygląda komunikacja pomiędzy 2 urządzeniami.. :-)

Testy wykonywane są wystarczająco długo aby określić czy szybkość pobierania oraz wysyłania informacji jest prawidłowa, odpowiadająca wykupionej usłudze.

vocativus
komentarz
komentarz (edytowane)

Pomiędzy dwoma może tak, wtedy testujemy komunikację pomiędzy dwoma urządzeniami, a nie przepustowość łącza. To że przy okazji wyjdzie prawidłowa przepustowość, to niestety przypadek. Skuteczność 90% to jak dla mnie fatalna skuteczność, bo to oznacza że co dziesiąty przypadek jest błędnie szacowany. Taka metoda nie może być podstawą do określenia przepustowości łącza.

Przepustowość powinno się badać korzystając naraz z kilku lub kilkunastu niezależnych od siebie serwerów. Wtedy prawdopodobieństwo błędu jest małe.

Mycobacterium
komentarz
komentarz

Pomiędzy dwoma może tak, wtedy testujemy komunikację pomiędzy dwoma urządzeniami, a nie przepustowość łącza.

 

Mylisz z P2P :)

vocativus
komentarz
komentarz (edytowane)

To Ty to pomyliłeś, nie ja :P

 

 

Tabulator jak tam pobieranie idzie?

Tabulator
komentarz
komentarz (edytowane)

Pobrałem, ale chyba jest coś nie tak, bo ma tylko 451Mb..


Teraz pobrałem i ma 14 Mb..

Zajmę się tym jutro.

vocativus
komentarz
komentarz

tabulator wrzuć to w tego flashgeta, będzie łatwiej pobrać

Tabulator
komentarz
komentarz

Udało się pobrać flashgetem. Mogę to zgrać na pendriva?


Co mam z tym zrobić?

vocativus
komentarz
komentarz (edytowane)

Dobra, to zabootuj system z tej płyty, pokaże się menu z niebieskimi literami 'Fedora live', zjedź strzałkami na klawiaturze w dół, wybierz troubleshooting (i enter) i wybierz test this media & start fedora live.

 

Przetestowana zostanie płyta pod kątem poprawności danych, i ruruchomiony zostanie system ze środowiskiem graficznym (przy kolejnych uruchomieniach po zabootowaniu po prostu wciśnij enter). Powinien wykryć cały sprzęt i dobrać odpowiednie sterowniki.

 

Uruchomione zostanie środowisko graficzne KDE. Tak po krótce: obok zegara w prawym dolnym rogu jest 'tray', a po polsku 'tacka systemowa' - funkcja taka sama jak w windows. Na tacce jest ikona Network Managera (biały kwadrat z czarnym i białym w środku) - po najechaniu powinien się wyświetlić dymek z napisem network interface. Po kliknięciu powinien się wysunąć panel, i po lewej powinny być dostępne sieci bezprzewodowe i połączenia przewodowe. Klikasz na swojej, wpisujesz hasło, jeśli kwallet zapyta się czy utworzyć konto, to utwórz z pustym hasłem, i pozwól zawsze na dostęp do kwalleta.

Obok jest available devices, i tam są nośniki wymienne: płyty, pendrive'y, karty pamięci itd.

Obok głośniczek, po najechaniu wyświetla % wartość volume, jak klikniesz na ikonę, masz suwaki do zmiany głośności.

Nożyczki to jest schowek systemowy, tutaj nie tłumaczę, bo nie będziemy używać.

 

W lewym dolnym rogu ekranu jest okrągła ikona z F w środku (coś jak menu start). Tam masz dostęp do wszystkich programów. Z ważniejszych to w ulubionych jest: File manager, po kliknięciu uruchamia się program Dolphin, domyślny menedżer plików. Domyślnie pokazuje katalog domowy, w którym użytkownik przechowuje wszystkie swoje pliki i ustawienia. Po lewej jest panel z urządzeniami, skąd możesz uzyskać dostęp do swoich danych na dysku.

Kolejny program to web browser, jest to program Konqueror, jeśli Ci on nie pasuje, możemy zainstalować firefoxa.

 

Wracając do menu: jest funkcja wyszukiwania, z której często możesz korzystać. Dalsze zakładki sobie tam przejrzyj.

 

Instalacja firefoxa:

Uruchom program konsole (w menu 'start' wyszukaj konsole, i uruchom), pokaże się okno konsoli.

Logujesz się na konto roota: su i enter, to jest dystrybucja live, i administrator nie ma założonego hasła

następnie wpisz yum -y install firefox   program yum automatycznie pobierze najnowsze repozytoria, najnowsze dostępne wersje programów wraz z potrzebnymi bibliotekami, i automatycznie zainstaluje. Jak zakończy napisem

Complete!

[root@localhost liveuser]#

to znaczy że wszystko gra, i firefox jest gotowy. W menu 'start' wpisujesz firefox, i powinno go znaleźć, a jeśli nie, to odczekaj z 15 sekund na aktualizację menu, lub kliknij w run firefox.

 

Twoje zadanie na dzisiejszy dzień brzmi: popracować na tym systemie, normalnie przeglądać strony internetowe, coś pobierać, itd. I patrz czy są problemy z łącznością.

 

Jeśli potrzebujesz wykresy procesora, pamięci i transferu przez sieci, to w menu odpalasz program ksysguard.

Jeśli chcesz popatrzeć na pingi, to w konsoli wpisujesz ping wp.pl

Jedyne czego nie uruchamiaj, to 'install' w menu, lub 'install to harddrive' z pulpitu. Nie chcemy instalować tego systemu.

Jeśli chcesz skorzystać z pendrive'a to podłączasz i powinno wyskoczyć nowe urządzenie. Jeśli go chcesz odłączyć, to na tacce w available devices musz go odmontować (kliknąć przycisk eject) i poczekać aż zniknie. To bardzo ważne, bo system stosuje bufory, i bez powyższego możesz po prostu nic nie zapisać na pendrivie.

Pamiętaj że to system live, czyli całość Twoich danych znajduje się w pamięci RAM, której masz dostępne ~3GB bo to wersja 32-bitowa systemu. Także nie instaluj i nie ściągaj tam zbyt wiele :D Poza tym wyłączenie komputera, restart, lub zanik zasilania spowoduje utratę danych i ustawień. Trzeba będzie od nowa instalować firefoxa i ustawiać wszystko.

Całość troszkę może mulić przy pierwszym uruchamianiu programów, bo muszą one zostać odczytane z CD, co chwilkę trwa, także cierpliwości :)

Tabulator
komentarz
komentarz (edytowane)

A mogę to nagrać na pendriva?

Czy mam ten plik rozpakować, czy go po prostu wrzucić na pendriva?

Tabulator
komentarz
komentarz (edytowane)

Podłączyłem laptopa przez kabel ethernet do komputera i udostępniłem sieć. Internet działał normalnie.


Uruchomiłem ten system, ale internet w przeglądarce nie działa. Potem wyskakuje komunikat na dole "Connection nazwa sieci failed" i gdy łącze sie od nowa znowu to samo.

 

Postawiłem komputer obok routeru tak, aby mieć maksymalny zasięg i jest o niebo lepiej. Dziwne jest to, że wcześniej miałem taki sam zasięg(czyli około 60%) i internet działał normalnie a teraz takie problemy.

Może kupie nową kartę wifi, tylko na usb. Wtedy podłącze ją przedłużaczem usb i postawie na szafie. Możecie polecić mi jakąś do 40-50 zł?

 

Tutaj pingi, kiedy komputer stoi obok routera.

http://iv.pl/images/83523573798432216390.png

Mycobacterium
komentarz
komentarz

Kolejny raz proponuje instalacje alternatywnego oprogramowania.

Zapraszam na eko.one.pl - tam znajdziesz pomoc w przedmiotowym temacie, zawsze !

Tabulator
komentarz
komentarz

Odstawiłem komputer na miejsce i teraz mam 3 kreski zasięgu. Internet się STRASZNIE MULI. W porównaniu do szybkości gdy stał obok routera, teraz działa jak internet 0,5Mb/s

Czy zmiana karty sieciowej na zewnętrzną USB pomoże?

Mycobacterium
komentarz
komentarz

Nie wiadomo  czy pomoże, ponieważ nie wiesz co stwarza problem.

Spróbuj, kup i zobacz jaki będzie rezultat, jeśli nie pomoże, oddaj do sklepu - masz na to 14 dni. 

Tabulator
komentarz
komentarz

Ale wydam 15zł x2 na przesyłkę w obie strony.

Czy jeżeli mam w pokoju gniazdko do którego podłączam kablówkę, to można je jakoś podłączyć bezpośrednio do kompa?

Mógłbym jeszcze kupić 20m kabla, ale by było za dużo wiercenia.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.