x-kom hosting

Intel E5300-chłodzenie+wymiana

Gość
komentarz
komentarz

Trial póki go nie zarejestruje nie pokaże mu tego pola wartości ;)

Gość
komentarz
komentarz

Jak się postara to znajdzie key, ja dałem rade to i on da ;)

Gość
komentarz
komentarz

[color="#008000"][b]Jak jeszcze raz polecisz spiracenie programu dostaniesz bana i to nie był żart.[/b][/color]

kamilq
komentarz
komentarz

i ten Everest UE i AIDa nic nie pokazały, oto screen na dowód, http://iv.pl/images/28947468175830969959.jpg
A co do pasty termoprzewodzącej mam jakaś Spire SP700, czy warto ją zmienić na Arctic Cooling MX-2 bo mam okazje?

Gość
komentarz
komentarz

Zależy za ile ta pasta?

trial ci nie pokaże, musisz mieć pełna wersję :)

kamilq
komentarz
komentarz

ta stara nie pamietam,dawno kupowana, a ta nowa za 14,99 ;) tyle że nie moge nic znalezc na temat tej starej i nie wiem czy warto

Gość
komentarz
komentarz

Nie warto.

Gość
komentarz
komentarz (edytowane)

Kupić możesz będziesz miał jak będziesz czyścił cooler to wtedy sobie nałożysz i zobaczysz czy się lepiej nakłada i ogólnie czy lepiej odprowadza ciepło do coolera niż obecna ;)
A jak masz więcej kasy to lepiej zainwestuj w zalmana STG-1 lub STG-2

kamilq
komentarz
komentarz

A propo Czytałem też artykuły o OC i tam zaś dużo osób pisze ze w przypadku tego procka z mnożnikiem 13 zaczynać od 13 odrazu ;)

Gość
komentarz
komentarz

Zależy od sztuki jaka się uda, nie każda jest taka sama, próbuj na każdym na którymś na pewno będzie najwydajniej ;)

Gość
komentarz
komentarz

Chyba logiczne że zaczynasz OC od mnożnika takiego jaki ma standardowo procesor.... (o ile da się w dół zjechać ) , doprawdy masz dziwne wątpliwości.... dziwaczne...

kamilq
komentarz
komentarz

Tyle że kolega Krzychuxp7 mówił zeby startować od "9 wzwyż" ;) Więc proszę sie nie dziwić że nabrałem wątpliwości :) Ale w każdym razie dzięki za ich rozwianie. Cóż, w sumie oprócz tego chipsetu to już wszystko by było ;)

Gość
komentarz
komentarz

No to kręć i się nie zastanawiaj bo nie ma nad czym.

kamilq
komentarz
komentarz (edytowane)

Teoretycznie tak ale wole wszystko przemyśleć 2 razy niż potem użalać się nad jednym szczegółem że był źle ustawiony i coś poszło :) Bo połowe z tego co się tu dowiedziałem nie znalazłem w żadnym z kilku przeczytanych poradników i tematów na temat OC, owszem, pare rzeczy się powtórzyło, tu też moje niedopatrzenia i za nie przepraszam ale co do Was to szacunek, nie wiem jak Wam się udało takiej wiedzy nagromadzić bez dużych start ale za to z ogromnym sukcesem :D W każdym razie na moje pytania (bo jak widać po tych 6 stronach tematu jestem drobiazgowy i staram się wszystko dopiąć na ostatni guzik) będę poszukiwał dalej wiedzy na temat OC ;) p.s-i tak nie sadziłem że znajdę aż tak pomocnych i wyrozumiałych userów ;)

Gość
komentarz
komentarz

Twój temat i póki nie osiągniesz satysfakcjonującego wyniku śmiało możesz w nim pytać ( nikt vi go nie zamknie) ;)

kamilq
komentarz
komentarz

Ok rozumie ;) tylko nie widziałem zeby ktos na forum tak upierdliwie pytał w kółko o jedno i to samo ;D szukałem tak jak wczesniej mówiłes tej opcji w BIOSie co do oszczedzania energi-za nic nie moge jej znaleźć,szukałem wszedzie

Gość
komentarz
komentarz

Musi być coś napisane Cool&quiet.

kamilq
komentarz
komentarz

Ja wycztałem że ta opcja nazywa się EIST albo C1E, ale sprawdze i to, ale z tego co pamietam nie było tam czegos, a wiesz może w jakiej to zakładce ma być?Tzn z czym w opcjach?

Gość
komentarz
komentarz

Poszukaj Hw Monitor czy jakoś tak się to zwało tam rozwijałeś listę i tam to było, tak jest ummie przynajmniej.

kamilq
komentarz
komentarz

Doszedł mi ten Fortron,wkoncu ;) i tu zdziwienie dla mnie, gdyż stary zasilacz (Take Me 400) miałem wiatrak na samej górze obudowy i wylot miał do tyłu, a ten jak ustawie to wieje mi na płyte główna,karte i proca. To jest lepsze ułożenie? Zważajac na to że ten wiatrak ma jest 3 razy większy od tego z Take Me, ale on chyba wali ciepłym powietrzem w CPU, MOBO i GPU..

Gość
komentarz
komentarz

On sobie z dołu zasysa powietrze a z tyłu je wypuszcza poza obudowę

kamilq
komentarz
komentarz

Chyba że tak, a propo tej opcji EIST znalazłem na mojej płytce od MOBO taki programik "Easy Energy Saver"- zastanawiałem się czy to może on jest odpowiedzialny za te skoki napięcia w CPU-Z, ale mimo wszystko po jego wyłaczeniu efekt ten sam ;) a BIOS dokładnie przeszukałem i zero opcji tego typu.

Gość
komentarz
komentarz

Coś podobnego być musi, bo płytę od asusa, a skoki napięć w programach są mało istotne , bo napięcie najlepiej miernikiem zmierzysz , programy przekłamują ;)

kamilq
komentarz
komentarz

A temperature mobo da się jakoś "domowym" sposobem zmierzyc?

Gość
komentarz
komentarz

Program, albo na czuja ręką, jak parzy to jest coś koło 50-60, a jak jest letnia to 30-35, dotknij radiatora to wszystkiego się dowiesz, spróbuj jeszcze tym programem:
http://www.programosy.pl/program,hwmonitor.html
a w biosie masz temperaturę płyty głównej, pokazuje ci>??

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.