x-kom hosting

Intel E5300-chłodzenie+wymiana

kamilq
komentarz
komentarz

To jak zaczynam OC to te RAMy wkoncu ustawic jak najniżej (u mnie to 533mhz) czy startować z poziomu "Auto" czyli 800?

Gość
komentarz
komentarz

Próbuj raz na takich raz na takich jak ustawisz najwyższe to może być nie stabilnie więc próbuj od 667, jak będzie stabilnie wtedy się baw na 800.

Gość
komentarz
komentarz

A co ja ci człowieku napisałem wczoraj? Już zapomniałeś?

kamilq
komentarz
komentarz (edytowane)

Chciałem się tylko upewnić bo w tym poradniku nie pisze zbyt zeby ustawic pamiec na najnizsze taktowanie ;) Nadal mi jeszcze zostal problem z napieciem startowym ;) Mam zaczynac od tego ktore mi pokazuje bios jak "Normal" czy od tego jakie mam CPU-Z?

Gość
komentarz
komentarz

Od tego co pokazuje BIOS.

kamilq
komentarz
komentarz

Czyli ustawiam napiecie na manual, wybieram 1,2875V, zmieniam RAMY na mniejsze ,krece szyną, podnosze napiecie i tak do niestabilnosci z tego co rozumie ;) a potem taktowania ramu nie wracam z 533 na 800.

Gość
komentarz
komentarz

Tak mniej więcej jak napisałeś. Ram i tak będzie rósł wraz z taktowaniem procesora. Dlatego go obniżasz.

kamilq
komentarz
komentarz

A gdyby zaczynał rosnąć od 800mhz to mogło by to coś zaszkodzic?

Gość
komentarz
komentarz (edytowane)

Jak będą Bluescreeny, zwiechy, itp to tak, wtedy mogło by to coś zaszkodzić

kamilq
komentarz
komentarz (edytowane)

A przy ramie też trzeba zmieniac napiecie w BIOSIE?
EDIT: wyczytałem gdzieś że tylko dane dotyczące napięcia są prawdziwe tylko w BIOSIE(tam mam 1,2875V cały czas) a te co pokazują mi programy to fałsz. Nie wiem czy to twierdzenie jest prawdziwe ;)

Gość
komentarz
komentarz

Póki nie przekroczy nominalnej wartości nie. Dlatego zmniejszyłeś taktowanie aby tym się nie przejmować i skupić się na samym procesorze.

kamilq
komentarz
komentarz

A ta nominala wartość to jaka? 800? A co do tych temperatur,trzeba też kontrolować temp chipsetu i RAMu?Bo przeczytałem kolejny poradnik i poraz pierwszy z czymś takim się spotkałem, a z tego co pamiętam w BIOSie nie miałem takich opcji

Gość
komentarz
komentarz

Zależy jakie programy jedne kłamią drugie nie, a co do napięcia pamięci to jak będą niestabilne to wtedy podnoś i próbuj

Temperatury pamięci ram są niskie,, a chipsetu należy kontrolować, by uniknąć spalenia płyty.

kamilq
komentarz
komentarz

Bawiłem się teraz na chwile w BIOSIE(nie na poważnie,bez save konfiguracji) i doszedłem do wniosku: ustawiłem sobie na mnożniku 13 FSB 300 i wtedy pamieci RAM na SPD 2,66 wynosiły 800mhz,czyli tyle ile powinny, więc zdaje mi się że przy prawdziwym OC (teraz tylko testowałem) moge ustawić SPD na trochę większy żeby te RAMy doszły około 800 bo watpie zebym doszedł z FSB do 300. Więc RAMy mam już z głowy. Teraz chciałbym zapytać czy z timingami też trzeba zaniżać czy wystarczy tam samo SPD? Jeszcze mam tu kilka pytań:
1. Opcja PCI Express musi być ustawiona na auto?
2. Co do chipsetu,to czy tu też trzeba podnosić napięcie i jakiej temp nie wolno przekraczać (a propo nie widzę w BIOSie żadnej opcji żeby to sprawdzić)?
3. Czy podkręcać na mnożniku 13 czy niższym?
4. Czy przy podkręcaniu RAMU mogę przekroczyć w moi wypadku próg 800mhz?

Gość
komentarz
komentarz

-na to pytanie ci nie potrafię odpowiedzieć
-napięcie podnosisz jak jest nie stabilne, temp do 50*C, ogólnie na płytę główną przypada,ale wiesz niektórzy mają po 70*C i się nie przejmują
-na takim na jakim masz najlepszą wydajność, i masz stabilnie
-jak są stabilne to możesz

kamilq
komentarz
komentarz

Ale chodzi mi o start CPU czy zaczynać odrazu od x13 czy np od x8?

Gość
komentarz
komentarz

próbuj od 9X wzwyż

kamilq
komentarz
komentarz (edytowane)

Pytanie do Sicka:dużo obniżyło Ci temperatury to chłodzenie Hyper TX3 w porównaniu do boxowego? A ogolnie co do obrotów to najlepiej mieć na auto czy odrazu na najwyzsze?

Gość
komentarz
komentarz

W stresie na boxie jak grasz to masz 60+, jeżeli gra pożądanie obciąża CPU, a jak widzisz on ani w OCCT nie miał 60*C, co OCCT obciążą wszystkie rdzenie na full, a w grach ma 50*C, więc 10*C ma niżej, analogicznie.

Gość
komentarz
komentarz

Nie wiem jak box się zachowywał bo go nie montowałem. Tylko zważ na to że ja fabryczny wentylator od TX3 92mm wywaliłem a wsadziłem 120mm ;)

kamilq
komentarz
komentarz

aha :) a co do tej temperatury chipsetu może być problem-bo ani Everest ani inne programy nie pokazują mi tego. A propo RAM to doszedłem do Wniosku że lepiej mi startować z mnożnika to był chyba 3,33 bo wtedy mniej więcej jak dojde do maxa to wyrówna mi się z 800mhz, gorzej jeśli się zaniży ;)

Gość
komentarz
komentarz

jak nie masz resetów, zwiech itp, to nie ma problemu, kontroluj ogólna temperaturę płyty głównej.

kamilq
komentarz
komentarz

Właśnie o to chodzi że tej temepratury żaden program nie chce mi zczytać ;) A propo jeszcze tego chłodzenia, ustawiać je przed OC na najwyższy obrót czy tam opcja Auto sama to zweryfikuje jaka potrzeba?

Gość
komentarz
komentarz

Zainstaluj Aida Extreme Edition i sprawdź czy temperatury NB nie podaje.

NB = płyta główna (w tym programie)

Gość
komentarz
komentarz

A masz zainstalowane wszystkie stery o chipsetu płyty głównej, a jaka wersję masz Everest, ta powinna ci pokazać:
http://www.instalki.pl/programy/download/Windows/testowanie_i_diagnostyka/EVEREST_Ultimate_Edition.html

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.