x-kom hosting

Intel E5300-chłodzenie+wymiana

Gość
komentarz
komentarz

łap http://www.komputerswiat.pl/download/3549/pobierz,gigabyte-%28at%29bios-2.07.aspx ;)

  • Dobra wypowiedź 1

kamilq
komentarz
komentarz

Chyba mam najnowszego, bo taki komunikat "BIOS Partnumber(AWARD) is not correct!"

Gość
komentarz
komentarz

A wybrałeś dobry plik? :lol2:

Pokaż nazwę biosu z zakładki mainboard w CPU-Z

  • Dobra wypowiedź 1
kamilq
komentarz
komentarz

Fakt,pisze tam Version: F6 ;) A korzystając z okazji mógłbym Ci podesłać zdj mojego Biosu co ew trzeba zmienić przy początkowym OC ?

Gość
komentarz
komentarz

Jak masz F6 to update biosu ci nie grozi ;) na grzyba mi te zdjęcia, czytaj poradnik 10 x i sam się baw, ewentualnie pytaj tutaj o drobnostki - ja za ciebie nie podkręcę :D nie ma tak łatwo.

  • Dobra wypowiedź 1
kamilq
komentarz
komentarz

Wiem wiem, ale mam w BIOSIE multum opcji typu "Enabled..."itd i nie wiem jak maja byc ustawione a tam o tym nie piszą, najgorsze są te z RAMem, bo tamtych wgl nie rozkminiam ^^

Gość
komentarz
komentarz

Obniżasz dzielnik ramu do najniższej możliwej wartości i jedziesz z szyną FSB. Opcje oszczędzania energii na OFF.

  • Dobra wypowiedź 1
kamilq
komentarz
komentarz

http://iv.pl/images/04761920017451124484.jpg Tu sa te zakichane opcje RAMu

Gość
komentarz
komentarz

Timingi zostaw w spokoju :E

szukaj opcji [color="#000000"]FSB/DRAM Ratio / DRAM Frequency / System Memory Multiplier i na najniżej jak się da ustawiasz.[/color]

  • Dobra wypowiedź 1
kamilq
komentarz
komentarz

Czyli z operacjami z RAMem to już wszystko czy coś jeszcze? To teraz mi chyba zostaje samo napiecie i FSB o ile dobrze rozumie

Gość
komentarz
komentarz

Dobrze.

  • Dobra wypowiedź 1
kamilq
komentarz
komentarz (edytowane)

Sprawdziłem ten System Memory Multiplier i mam tam 3 opcje: 2,66 3,33 4,0+ czyli z tego wynika że muszę wybrać 2,66. To wtedy z 800mhz zwiekszy się predkość mojego ramu, bo tam obok wtedy wyskakuje chyba cos 533 czy podobnie?
p.s-tu mam reszte opcji-teraz oczywiscie zmieniony mnoznik na x13. tyle ze to jeszcze nie ustawione mam na OC

Gość
komentarz
komentarz

A jaką masz prędkość ramu standardowo CPU-Z zakładka "memory"

  • Dobra wypowiedź 1
kamilq
komentarz
komentarz

Pisze DRAM Frequency: 400,00 MHz, a na opakowaniu i w biosie 800 ;)

Gość
komentarz
komentarz

nie da sie ustawić niżej np na 333 czyli 667 efektywne?

  • Dobra wypowiedź 1
kamilq
komentarz
komentarz

jesli dam na 2,66-533 ; 3,33-667 ; 4,0+ -800

Gość
komentarz
komentarz

to dawaj na 533 ;)

  • Dobra wypowiedź 1
kamilq
komentarz
komentarz

Czyli na tych ustawieniach to już wszystko?teraz tylko FSB i Voltage Control?

Gość
komentarz
komentarz

tak

kamilq
komentarz
komentarz

a po skończonym OC te RAMy wrócić na auto czyli 800mhz? i jeszcze ostatnia rzecz bo w sumie dzięki Tobie teraz wszystko już ogarniam i chyba nie muszę już o takie "pierdoły" pytać, tam widnieje napis o napięciu "Normal CPU Vcore" 1,28750V czyli że OC muszę zaczynać od tej liczby czy innej która wskazuje np.CPU-Z? Ja już muszę iść, odpowiedzi przeczytam rano, jeszcze raz dzięki za wszystkie rady, dzięki Tb zrozumiałem już mniej więcej procedury OC, reputacja się posypała ;) Cześć

Gość
komentarz
komentarz

Ramy nie wrócą, ustawiłeś je tak aby uniknąć ich podkręcenia na wyższą wartość niż nominalna = uniknąć niestabilności wywołanej przez przetaktowany ram bo kręcąc szyną podnosi się razem taktowanie procesora i pamięci. Ustali się odpowiednie OC CPU to się potem będziemy ramem bawić.

ide w kimę więc jutro się dokończy jak wpadnę na forum. Elo

kamilq
komentarz
komentarz

To jeśli się je ustawi na niższe to one nie będa się podkręcały razem z prockiem?

Gość
komentarz
komentarz

Jeżeli będziesz kręcił szyną to będzie szedł i proc i takty ram wyżej.

kamilq
komentarz
komentarz

A co do kręcenia RAM z szyna to RAMy maja jakieś ograniczenia czy temperatury których nie mogę przekraczać?

Gość
komentarz
komentarz

Nie, Jak masz dobrą wentylację budy to Ramy będą chłodne, ramy z natury są chłodne.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.