x-kom hosting

Vista do domu!

Windows Vista jest do niczego?  

294 użytkowników zagłosowało

  1. 1.

    • Zdecydowanie tak
      67
    • Zdecydowanie nie
      123
    • Podoba mi si? tylko grafika Visty :)
      104


Hammer
komentarz
komentarz

Jeśli już to Vista

wista nie podoba mi sie... słyszałem ze jest duzo błedów...

Jak mnie wpieniają takie odpowiedzi, czemu mówisz że ci sie Vista nie podoba skoro nawet nie używałeś.

słyszałem ze jest duzo błedów...

Na słuchach i plotkach opierają się opinie większości userów, moim zdaniem jest stabilniejsza od XP mam obydwa systemy zainstalowane.

A43vil
komentarz
komentarz

A czy XP od razu był dobry ? Bez SP był shitem jakich mało. Poczekamy a Vista będzie dobra.

Pozdrawiam.

Mikrut
komentarz
komentarz

Mi w viście grafa sie tylko podoba od dzisiaj na kompie mam viste i ubuntu. Mam nadzieje że osoby które u mnie w domu korzystają z komputera też częściej zaczną siedziec na ubuntu. Mam drobny problem ale po jego rozwiązaniu będe sie uczył obsługi ubuntu. A ta vista może zostac mi tam nie przeszkadza. Podzielam zdanie mojego przedmówcy może z Sp2 vista będzie dobrze działac i wtedy może usunę ubuntu i wróce do Visty.

piku
komentarz
komentarz
Na słuchach i plotkach opierają się opinie większości userów, moim zdaniem jest stabilniejsza od XP mam obydwa systemy zainstalowane

Dokładnie. Sporo osób twierdzi że Seagate produkuje dobre dyski a Samsung jest do bani :P

Po co opierać się na "wiedzy" innych? Lepiej samemu zainstaluj i sprawdź czy Ci odpowiada. Większość opinii krążących o Viście jest jeszcze z czasów kiedy ujrzała ona światło dzienne i naprawdę nie było najlepiej. W miarę wydawania poprawek i kolejnych wersji oprogramowania firm trzecich jest coraz lepiej (co nie znaczy że świetnie). Mi ten system nie przypadł do gustu, jakoś straciłem przekonanie do zamkniętych systemów i do tego kosztujących nieadekwatnie do możliwości.

A43vil
komentarz
komentarz

Myślcie co chcecie, ale miałem Vistę na lapku i do dziś chodzi bez formata. Nie mam zbytnich zastrzeżen ale niekiedy moim zdaniem programisci chcieli za bardzo uprościć działanie systemu. Ogólnie Vista jest spoko.

Jarek1290
komentarz
komentarz

Jedyne co mi się w viscie podoba to grafika.Ten system to kompletny niewypał.Kiedys miałem laptopa z vistą i co najgorsze niedało sie tego zmienić na xp.W końcu zmieniłem laptopa... odradzam.Może za parę lat będzie lepszy.

A43vil
komentarz
komentarz
Jedyne co mi się w viscie podoba to grafika.Ten system to kompletny niewypał.Kiedys miałem laptopa z vistą i co najgorsze niedało sie tego zmienić na xp.W końcu zmieniłem laptopa... odradzam.Może za parę lat będzie lepszy.

No to chyba byłeś mało umiejętny, pierwsze słysze takie coś. Nie dało się zmienić na XP ? wszystko się tylko trzeba chcieć.

Vista nie jest wcale taka zła, nie wiem co wam tak bardzo w niej nie odpowiada.

Jarek1290
komentarz
komentarz
No to chyba byłeś mało umiejętny, pierwsze słysze takie coś. Nie dało się zmienić na XP ? wszystko się tylko trzeba chcieć.

Vista nie jest wcale taka zła, nie wiem co wam tak bardzo w niej nie odpowiada.

Ekspertem nie jestem ale jakaś wiedze mam.Żeby na moim byłym laptopie HP Pavilon dv9000 zainstalować xp nawet na oddzielnej partycji trzeba było pobrać specjalne sterowniki SATA.Dzięki temu dyski były widoczne.Proces instalacji był strasznie męczący.Wiele utrudnień.Ostatecznie nie chciałem się w to bawić.Myślę ,że teraz jest o wiele łatwiej zainstalować xp ,ze względu na większą ilość sterowników.

A43vil
komentarz
komentarz
CYTAT(A43viL @ wto, 15 lip 2008 - 15:20) *

No to chyba byłeś mało umiejętny, pierwsze słysze takie coś. Nie dało się zmienić na XP ? wszystko się tylko trzeba chcieć.

Vista nie jest wcale taka zła, nie wiem co wam tak bardzo w niej nie odpowiada.

Ekspertem nie jestem ale jakaś wiedze mam.Żeby na moim byłym laptopie HP Pavilon dv9000 zainstalować xp nawet na oddzielnej partycji trzeba było pobrać specjalne sterowniki SATA.Dzięki temu dyski były widoczne.Proces instalacji był strasznie męczący.Wiele utrudnień.Ostatecznie nie chciałem się w to bawić.Myślę ,że teraz jest o wiele łatwiej zainstalować xp ,ze względu na większą ilość sterowników.

Przecież żeby można było to się tylko w biose zmienia opcję żeby czytało i po kłopocie. Ale mniejsza z tym, jeżeli ktoś ma słaby komp bierze XP ktoś ma Lepszego kompa bierze Vistę takie moje zdanie.

Przemek
komentarz
komentarz

Ten system to kompletny niewypał.
XP to też kompletny niewypał...
A43vil
komentarz
komentarz

Nie i nie będzie systemu doskonałego który sie nie bedzie psuł przez nasze wgrywanie, usuwanie itp.

Dbasz o system to będzie działał, jesli nie to odmówi posłuszeństwa.

Kamix
komentarz
komentarz
XP to też kompletny niewypał...

Jak wszystkie Windowsy...

A43vil
komentarz
komentarz

O miłośnicy Linuksa się odezwali, no macie racje może i win to niewypał, ale da się na nim grać. Miałem przez długo czas Linuksa i powiem wam że to bardzo przyjazne oprogramowanie, ale dlatego że jestem zapalonym graczem zrezygnowałem z Linuksa.

Zarov
komentarz
komentarz

Jak chcesz grać to od tego są konsole. A człowiek nie żyje samymi grami, gry imho są dla osób które nia mają co zrobić z swoim wolnym czasem.

ciaciama
komentarz
komentarz
O miłośnicy Linuksa się odezwali, no macie racje może i win to niewypał, ale da się na nim grać. Miałem przez długo czas Linuksa i powiem wam że to bardzo przyjazne oprogramowanie, ale dlatego że jestem zapalonym graczem zrezygnowałem z Linuksa.

Zdziwiłbyś się jakbyś zobaczyl co potrafi nowe Wine.

Jak chcesz grać to od tego są konsole. A człowiek nie żyje samymi grami, gry imho są dla osób które nia mają co zrobić z swoim wolnym czasem.

Na kompie tez mozna pograc, ale do gier sie bardziej oplaci kupic konsole ;) A czasem pograc mozna :P

A43vil
komentarz
komentarz

Miałem linuksa wtedy kiedy imo wine nie zadowalało mnie. Nie wiem jak jest teraz. No ja narazie mam dużo wolnego czasu, oczywiście nie żyję samymi grami.

Na XP jest lepiej ze sterownikami na Viste trochę gorzej a na Linuksa miałem problemy czasami, ale po kilku próbach zawsze działało tak jak trzeba. Zależy od gustu co komu pasuje.

nikodem
komentarz
komentarz

hmm moje zdanie jest takie

w domu miałem już chyba wszystkie systemy operacyjne

95dawno temu

98jeszcze nie tak dawno

Me -----''------

2000 na lapie siostry- bardzo stabilny system praktycznie się nie zawiesza, niestety obsługuje coraz mniej nowych aplikacji :/

XP-na dwóch komp. stacjonarnych działanie bezproblemowe tylko czasem muszę go wspomagać ręcznie :P (zamykanie aplikacji w procesach ręcznie) inaczej niektóre programy zamykają się wiecznie, w domu mam dość rozbudowaną sieć i czasem komp. z XP jest niedostępny/niewidoczny trochę problemów sprawia ale da się żyć

vista- na dwóch nowych laptopach system działają sprawnie, jedynie w jednym (lenovo) były problemy z jej działaniem, wiecznie ściągały się jakieś łatki itp. w sumie pierwsze chwile lapa podłączonego do sieci to jedna wielka katastrofa... ale po kilku dniach katorgi działa bez problemu. Na laptopie HP nie było tego typu problemów.

LINUX-działał bardzo krótko w czasach panowania windowsa 98 ale nie zyskał aprobaty użytkownika (komputer był narzędziem pracy informatyka)

mimo usilnych prób przerzucenia się na coś innego niż windows tata zmuszony był znowu "wchodzić oknem". Jego programy do pisania programów po prostu nie działały na linuxie :( a szkoda bo na linuxa nie było praktycznie wirusów system ogólnie ciekawy :D może na moim nowym laptopie popróbuje jak się działa bod linuxem

  • 2 tygodnie później...
Keepsake
komentarz
komentarz
Jedyne co mi się w viscie podoba to grafika.Ten system to kompletny niewypał.Kiedys miałem laptopa z vistą i co najgorsze niedało sie tego zmienić na xp.W końcu zmieniłem laptopa... odradzam.Może za parę lat będzie lepszy.

Ja używam visty od ponad 5 miesięcy. Jednak idąc za "wspaniałą" radą ludzi na tym forum i na róznych serwerach w CoD4 ("Wywal ten syf") zainstalowałem sobie Xp'eka.Pościągałem sobie Sterowniki, aktualizacje, myśle sobie "teraz gry mi bedą chodzić" a tu co ? nic ! tyle samo fps'ów a na dodatek chciałem włożyć sobie płytkę z najnowzego Cd-a a tu "nie ma napędu dvd" a wyłączeniu tego okienka cały czas wyswietlało się "System windows - Brak Dysku" kompletnie nie mogłem ogarnąć obsługi mimo ,że przed Vistą miałem Xp'eka. Nie mówie ,że XP to zły system ale prawde mówiąc nie ma prawie żadnej róznicy od Visty ;P. (przynajmniej na moim sprzęcie)

Chcę zaznaczyć ,że mam tak jakby "przyśpieszoną" viste co tydzień czyszcze rejestr z niepotrzebnych plików itd.

miodzik
komentarz
komentarz

Zaglosowalem na Zdecydowanie nie!

Ja uzywam visty i ja nie nazekam. Nie ma systemu ktory sie nie sypie. W kazdym sa jakies problemy. Moim zdaniem najlepszy system to 2000 :)

..Linuxa w ogole nie uzywam bo duzo gram ;) Ale z Linuxa najlepsza jest Mandriva i Ubuntu :)

  • 2 tygodnie później...
Akahan
komentarz
komentarz
Moim zdaniem najlepszy system to 2000 :)

Dokładnie najbardziej stabilny, tylko szkoda, że nie obsługuję C2D i nowsze gry nie są pod niego robione, miałem też ME przez 6 lat(2000-2006) i też działał stabilnie, a jak komuś się XP podoba niech sobie jakiegoś tam moda zainstaluje(nie pamiętam nazwy), który zmienia XP w Viste(graficznie, żeby nie było) ja tak zrobiłem i nie narzekam :D.

EDIT:

Dlatego głos idzie, na grafikę Visty bo po za tym dla mnie to totalny nie wypał, no po SP1 jest już lepiej, jak zrobią jakiś udany SP2 to kto wie...

Krzysiek6
komentarz
komentarz

Zdecydownie nie. Nie wiem czy mój procek by pociągnął ten system ;d

Procesor : 800MHz 32 lub 64 bitowy

Pamięć RAM : 512MB

Karta Graficzna : SVGA 800x600

Dysk Twardy : 20GB

Wolne miejsce na dysku : 15GB

Minimalne wymagania ;d

Na jednym komputerze nie odpaliłbym tego systemu, a XP i 98 mi odpalił.

Viście mówie nie.

vadit
komentarz
komentarz

Na prawdę nie rozumiem tego typu opinii.

Po co instalować system, żeby tylko on sam mógł działać?

Nie ma co łączyć epok. Dla komputerów wyprodukowanych za czasów XP to właśnie on będzie odpowiedni.

Jest to nowy system i nie ma co ukrywać - swoje wymagania ma, a jak tu już przedstawił jeden z moderatorów w wątku na forum Visty - da się odchudzić, żeby chodził lepiej niż XP.

Keepsake
komentarz
komentarz

Mi jakoś Vista chodzi świetnie. Jedynie sie zacięła kiedy skanowałem nod'em dysk,robiłem defragmentacje i instalowałem grę ;]

Co do tego konfigurowania wystarczy wyłączyć zbędne usługi/kontrole rodzicielską i defragmentować często rejestr a Vista będzie chodzić świetnie

Krzysiek6
komentarz
komentarz

No Keepsake Tobie chodzi bo masz dobrego kompa ;)

A ja chce sobie jeszcze pograć, a nie tylko mieć Viste ;)

Keepsake
komentarz
komentarz

No to nie wiem czemu pisałeś w tym temacie ?

Jak masz słabego kompa to nie instaluj Visty proste ;)

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.