x-kom hosting

Vista do domu!

Windows Vista jest do niczego?  

294 użytkowników zagłosowało

  1. 1.

    • Zdecydowanie tak
      67
    • Zdecydowanie nie
      123
    • Podoba mi si? tylko grafika Visty :)
      104


Datex
komentarz
komentarz

Dzisiaj rozpocząłem 30dniowy trial Visty Home Premium 64Bit - jak na razie wszystkie zainstalowane programy działają tak jak powinny. Coś nowego, stary dobry XP znudził mi się trochę pod względem oprawy graficznej. Jeżeli przez tydzień uzytkowania systemu wszystko będzie ok to kupuje oryginała :)

arcix
komentarz
komentarz
Dzisiaj rozpocząłem 30dniowy trial Visty Home Premium 64Bit - jak na razie wszystkie zainstalowane programy działają tak jak powinny.

Gratuluje odwagi bo niektórym jej brakuje.Nie bedziesz załował,bo ta akurat Vista jest bardzo dobra.A programy działaja u mnie tez tylko trzeba umieć szukac do nich sterów,uaktualnien itp.

Jeżeli przez tydzień uzytkowania systemu wszystko będzie ok to kupuje oryginała

Nie będziesz żałował.Powodzenia w uzytkowaniu Visty.

darksear
komentarz
komentarz

Za dwa lata większość będzie lecieć na viście, ja jestem na razie zwolennikiem xp z wyglądem visty ;) Dlaczego nie chcę visty? ponieważ mało programów i zpowolnia stare gry, ale tak też było na początku xp więc za 1 może dwa vista będzie już dość dobra

Gość
komentarz
komentarz

Zdecydowanie Xp, ponieważ do Visty nie ma jeszcze dobrego oprogramowania.

Datex
komentarz
komentarz
Zdecydowanie Xp, ponieważ do Visty nie ma jeszcze dobrego oprogramowania.

Pod Vista działa większość oprogramowania z XP. Jak na razie ani jeden program nie odmówił mi posłuszeństwa pod Vista :)

Sebastian Skrzypek
komentarz
komentarz

Niestety do wyjścia łątki na Vistę, to tak będzie zdecydowanie mniej funkcjonalna i bardziej "upierdliwa"

Sean
komentarz
komentarz

grafika visty jest niezła, a co do pierwszego postu to nie wszyscy mają taki sprzęt w obudowie ...ja miałem okazje testować viste ale jej funkcjonalnośc mnie nie przekonała...czekam na sp 1 wtedy sie okaze bo jak narazie ma za duzo dziór

  • 2 tygodnie później...
acallk
komentarz
komentarz

co do grafiki visty to na linuxie jak zainstalujesz beryla albo compiza to masz lepszy

arcix
komentarz
komentarz
co do grafiki visty to na linuxie jak zainstalujesz beryla albo compiza to masz lepszy

Tak,oczywiście jak do malucha wsadzisz silnik od porsche też będzie lepszy od oryginału.

To jakaś masakra jest...z tą Vistą.Ona jest za...ista! a żle wypowiadaja sie o niej ci którzy jej nie mają.Jak się ma w miare dobry sprzęt to jest wszystko ok.

Bardock
komentarz
komentarz

Vista wymiata.Nie słuchajcie tych co mówią , że to szit bo nawet nie wiedzą co to dokładnie jest a gadają.

byku
komentarz
komentarz
Vista wymiata.Nie słuchajcie tych co mówią , że to szit bo nawet nie wiedzą co to dokładnie jest a gadają.

Nie żebym chciał się kłócić, ale skoro jesteś taki przekonany, to powiedz nam dlaczego uważasz, że Vista jest bardzo dobra. Zgadzam się, jako system jest świetna, ale to, że dużo trzeba w niej skonfigurować jest jej wielkim minusem dla szarego użytkownika. Druga sprawa to kompatybilność softu. Podam jeszcze jeden przykład na niekorzyść tego systemu: mój wujek kupił laptopa z Vistą, pracuje dużo na komputerze i ponad połowę oprogramowania, jakie instalował, było niekompatybilne, ale jakoś udało mu się z większością poradzić, ale gdy chciał zainstalować program na którym pracuje na co dzień ( firmowy ), to po paru dniowej zabawie skorzystał downgrade'u do XP.

Jestem tego zdania co Puciek.

BTW. Pomyliło mi się w ankiecie i zaznaczyłem "Zdecydowanie nie", a chciałem "Zdecydowanie tak".

Zarov
komentarz
komentarz
Vista jest lepsza od Linuxa we wszystkim.Niestety taka jest prawda...niestety dlatego,że nie ma konkurencji,bo zadna dystrybucja Linuxa nie może konkurowac z żadnym Windowsem,wlączając w to 98

W czym? Wszystkim czyli niczym. Masz juz tyle lat ze jakies argumenty moglbys podac. I to dlaczego żadna dystrybucja nie moze konkurowac z Windowsem?

Tak,oczywiście jak do malucha wsadzisz silnik od porsche też będzie lepszy od oryginału.

Oryginalu? W jakim sensie? To że Beryl czy Compiz nie jest w standarcie to nie znaczy ze nie jest częscią srodowiska. Taki sam oryginalny jest jak Firefox w Windowsie.

To jakaś masakra jest...z tą Vistą.Ona jest za...ista! a żle wypowiadaja sie o niej ci którzy jej nie mają.Jak się ma w miare dobry sprzęt to jest wszystko ok

Nie mam Visty i nie bede mial, ale klikalem u znajomego i nie ma tam nic ciekawego. Co jest? Te okienka? Aero? Tak to sie nazywa? Phi, w Linuksie mielismy to dawno i jeszcze jest bardziej konfigurowalne niz w Windowsie. Taki Beryl, ktory nie ma obecnie zainteresowania jest o niebo lepszy od tego czegos w Viscie. A tez jak mowisz o tym ze zle wypowiadaja sie ci ktorzy nie mieli Visty to czemu wypowiadasz sie na temat Linuksa? Smiem watpic bys mial z nim jakis wiekszy kontakt, niz instalacja i 10 minut zabawy. Inna sprawa to wymagania. Kto z domowych uzytkownikow kupi specjalnie kompa jak ze stacji kosmicznej by uzywac Visty? Mi np szkoda pieniedzy. A jak tak dalej pojdzie to nastepne dziecko M$ bedzie chcialo 10gb ramu. I do czego im taki sprzet? Co wymaga az takiej sily? Rowniez mowicie iz ze za dwa lata wszyscy przeniosa sie na Viste, ale co bedzie za dwa lata? Komunia i nowe komputery? Jak przed premiera Visty sie wszyscy nia podniecali to teraz "za dwa lata"....

PS. A na koniec dodam iz wypowiedzi pana Arcix nie sa w ogole obiektywne. Rozumiem ze jestes fanem Windowsa ale nie mozna wszystko oceniac pod Windowsa. Aha, i to nie byl atak na osobe pana Arcixa.

Pozdrawiam.

arcix
komentarz
komentarz
Nie mam Visty i nie bede mial, ale klikalem u znajomego i nie ma tam nic ciekawego

Tez klikałem u znajomego na Linuxie i tam wogóle nic nie ma,nie mówiąc juz o ciekawych rzeczach.

A tez jak mowisz o tym ze zle wypowiadaja sie ci ktorzy nie mieli Visty to czemu wypowiadasz sie na temat Linuksa?

Bo miałem ten szajs,a ty klikając u znajomego przez chwilke też nie wypowiadaj się na temat Visty bo nic o niej nie wiesz.A znajomy zadowolony?to dobry znajomy?zaproponuj mu Linuxa,ciekawe co wybierze?.

Smiem watpic bys mial z nim jakis wiekszy kontakt, niz instalacja i 10 minut zabawy

To samo tyczy się ciebie i Visty.U mnie płytki z Linuxem walają się po domu,pies je ciąga ,dzieci rzucaja...zona sie pyta co jest na tej płycie?Linux-odpowiadam.A Ona-eee,bawcie się dalej.

Kto z domowych uzytkownikow kupi specjalnie kompa jak ze stacji kosmicznej by uzywac Visty? Mi np szkoda pieniedzy.

Ja kupie bo mi nie szkoda kasy,bo nie jestem moherowym beretem i nie zabiore "siana"do grobu bo mi się nie zmieści.

Rowniez mowicie iz ze za dwa lata wszyscy przeniosa sie na Viste, ale co bedzie za dwa lata? Komunia i nowe komputery? Jak przed premiera Visty sie wszyscy nia podniecali to teraz "za dwa lata"....

Człowieku!bo na tym polega życie!kogo stac ten kupuje kogo nie ten bierze to co leży za darmo na ulicy...(Linuxa)Takie czasy Kaczorów.

A na koniec dodam iz wypowiedzi pana Arcix nie sa w ogole obiektywne.

I nie będą bo ja wyrażam swoje zdanie,bo jest demokracja,bo nie jestem moherem i proponuje co jest najlepsze a nie najtańsze(darmowe)

Rozumiem ze jestes fanem Windowsa ale nie mozna wszystko oceniac pod Windowsa. Aha, i to nie byl atak na osobe pana Arcixa.

Jak ci nie pasuje to jest takie fajne forum o Linuxie.Tam nikt na jego temat nie wypowie się zle i będziesz zadowolony.

A jeżeli chodzi o atak to mnie rozsmieszyłeś,dzięki pośmiałem się przed snem.Pozdrawiam i życze wielu miłych chwil spędzonych przy Linuxie.

Zarov
komentarz
komentarz

Dobra, uwazasz ze Vista jest super, przyjazna uzytkownikowi, to np tu:

http://www.forumpc.pl/-Deinstalacja-Skladnikow-t22360.html

dlaczego ma nie usuwać IE? Jak zachce druga przegladarke to zainstaluje sobie np Opere. Czemu ma nie usuwac IE?

Tez klikałem u znajomego na Linuxie i tam wogóle nic nie ma,nie mówiąc juz o ciekawych rzeczach.

W ogóle jak już. Więc co tam jest? Nic? Mówisz że masz dzieci, żonę więc to świadczy o twoim wieku, a posty piszesz na poziomie podstawówki. "Nic nie ma" Jak nie ma? Najstabilniejszy system, codziennie łatki bezpieczeństwa. Zauważ że nie mówię iż jest bezpieczny, ale wszystko co ma błędy zostaje szybko naprawione. Na dzienniku Internautów nie raz czytaliśmy o opóźnieniach w łataniu. I to mówię ogólnie o Windowsie. Co dalej? Gry? Nie ma takiej ilości jak na Windowsa ale coś jest, tu Windows ma przewagę, chociaż ludzie tworząc komputer w ogóle nie myśleli że posłuży on kiedyś do rozrywki. Reasumując to świat się na grach nie kończy.

Bo miałem ten szajs,a ty klikając u znajomego przez chwilke też nie wypowiadaj się na temat Visty bo nic o niej nie wiesz.A znajomy zadowolony?to dobry znajomy?zaproponuj mu Linuxa,ciekawe co wybierze?.

Ale po co od razu takie słownictwo? Myślałem że pogadam sobie z tobą na jakimś poziomie. Jak na razie nie obraziłem Windowsa wiec opanuj sie.

Znajomy jest Linuksiarzem. Zakupił nowy komputer gdzie była Vista, na drugi dzień wywalił ją a na jej miejsce postawił Windowsa i Slackware [Windowsa ma dla rodziców]. Skąd możesz oceniać moją wiedze na temat Visty nie znając mnie? Również nie określiłem czasu ile bawiłem się Vistą. Prawda, wywalił następnego dnia ale cały dzień po kupnie komputera stała Vista.

To samo tyczy się ciebie i Visty.U mnie płytki z Linuxem walają się po domu,pies je ciąga ,dzieci rzucaja...zona sie pyta co jest na tej płycie?Linux-odpowiadam.A Ona-eee,bawcie się dalej.

Może czas posprzątać dom? Nie rusza mnie tekst co u ciebie lezy na podlodze. I znowu, zamiast odpowiedzieć atakujesz mnie.

Ja kupie bo mi nie szkoda kasy,bo nie jestem moherowym beretem i nie zabiore "siana"do grobu bo mi się nie zmieści.

No...to już jest obraza. A nie pomyslales ze te pieniadze mozna przeznaczyc na inny cel? Wlasnie. A nawet jak skąpie pieniedzmi to czemu mam tego nie robic?

Człowieku!bo na tym polega życie!kogo stac ten kupuje kogo nie ten bierze to co leży za darmo na ulicy...(Linuxa)Takie czasy Kaczorów.

A gdybys nie wiedzial to Kaczynscy kupuja wszedzie Windowsy, sa za wszystkim co robi USA. Ale do rzeczy. Jakie zycie? Jak wyszlo XP to na drugi dzien mialem. A tez okolo 70% uzytkownikow tego forum uzywa piratow. Czemu? Bo zbyt mało zarabiają? Tak powiesz? A może ceny produktów M$ są zbyt wysokie? A zycie zyciem, to co ma byc za dwa lata? SP2? SP3?

I nie będą bo ja wyrażam swoje zdanie,bo jest demokracja,bo nie jestem moherem i proponuje co jest najlepsze a nie najtańsze(darmowe)

Ale nie powiedziałem nigdzie że Linux jest najlepszy we wszystkim. Co ty masz z tymi moherami? Daruj sobie obrazanie mnie. Pytam sie jeszcze raz, najlepsze bo?

Zauwaz rowniez iz w poprzedniej wypowiedzi nie powiedzialem nic o cenach. A np GG jest za free. Uwazasz je za zle?

Jak ci nie pasuje to jest takie fajne forum o Linuxie.Tam nikt na jego temat nie wypowie się zle i będziesz zadowolony.

A jeżeli chodzi o atak to mnie rozsmieszyłeś,dzięki pośmiałem się przed snem.Pozdrawiam i życze wielu miłych chwil spędzonych przy Linuxie.

Tak, typowe zachowanie osoby z zbyt wysokim mniemaniem o sobie :) Tylko pozazdroscic. Daruje sobie komentarza na temat twojej osoby gdyz nie da sie tego ując w grzeczny sposob.

Jedynie szkoda ze zamiast pokazac jakis poziom pograzyles sie. Nie masz wystarczajaco duzo do powiedzenia na temat Visty jak tak sie zachowujesz. A tak samo bys odpowiadal gdybys nie wiedzial ze jestem uzytkownikiem Linuksa? A gdzie tam.

Nie mam juz zamiaru "dyskutowac" w tym temacie z toba, bo to do niczego nie prowadzi. Jedynie caly czas mam usmiech na twarzy przez takie osoby jak ty. Zero do powiedzenia, mnostwo do wykrzyczenia.

PS. Jest juz slownik ortograficzny w IE? Bledy ze hoho :)

arcix
komentarz
komentarz

Tak długo czekałem na tą odpowiedz,że mi się przysneło.Przeczytając to co napisałeś...to wole moherowe berety i ide się w...gać..Dobranoc

olej3232
komentarz
komentarz

arcix w tym temacie pokazałeś swój poziom, jak dla mnie w kilka Twoich tekstów kwalifikuje sie na warna.

Co do Visty:

To przereklamowany system, świeżo po premierze a już planują service packa, jeszcze nie wyjdzie pierwszy a wspomną o drugim. Kto chce martwić się o wirusy niech używa.

Większość użytkowników Windows-a używa go z przyzwyczajenia, braku chęci do nauki obsługi nowego systemu oraz dlatego, że zaawansowane programy wychodzą właśnie na niego (mam nadzieje że się to niebawem zmieni bo wszystko idzie w dobrym kierunku)

mat159
komentarz
komentarz

Klotnia niczego nie wskuramy.

Temat Visty, jak i wyzszosci Windowsa nad Linuksem lub vice versa jest juz od dawna tematem "elektryzujacym", powodujacym spiecia miedzy zwolennikami tych systemow. Ale przeciez ten watek nie mial na celu wywolania wojny systemowej, w ktorej nie ma zwyciezcow, a sa tylko przegrani. Czy to Linux czy Windows, kazdy system ma swoje wady i zalety, jeden jest bardziej odpowiedni do czegos, drugi do czegos innego. Mowiac o wyzszosci jednego nad drugim, krecimy sie w kolko, wpadajac niekiedy nawet w "spirale nienawisci".

A co do tematu: nie mialem okazji pracowac na Viscie, widzialem ja na komputerze kolegi i powiem ze wyglad mnie nie zachwycil. Nie watpie w to, ze po zainstalowaniu odpowiedniej liczby poprawek bedzie ona wydajnym, szybkim i stabilnym systemem, jakim przeciez w koncu okazal sie takze XP, denerwuje mnie tylko podejscie Microsoftu - jak juz wielu slusznie zauwazylo, tak powazna korporacja nie powinna wypuszczac na rynek produktu, ktory w wielu aspektach swojej funkcjonalnosci powinien otrzymac status beta.

I jeszcze gwoli scislosci: nie zaglosowalem w ankiecie, poniewaz uwazam iz nie zawiera ona wszystkich opcji, ktore nalezaloby wziac pod uwage jesli chodzi o ocene tego systemu.

Dziniu
komentarz
komentarz

mam Viste na laptopie według mnie spox system tylko niektóre programy nie działają ale wszystko inne w tym gry śmigają aż miło

grzegorzmce
komentarz
komentarz

W sumie każdy system ma wady i zalety z tego co widzę to vista narazie nie jest dobrym systemem. Od zakupu mojego komputera miałem Windowsa na początku był 98se na którym miałem cały czas bluscreeny. Potem zmieniłem go na windowsa millenium który wbrew opiniom innych był bardzo dobry nie miałem z nim żadnych problemów. Na windowsa Xp przeszedłem tylko dlatego bo brat chciał grać w fife i obilivion które już na millenium nie poszły. Dzięki windowsowi Xp nauczyłem się bardzo dużo o zabezpieczeniu komputera próbowałem wielu antywirusów firewalli itp. Bardzo przypadł mi do gustu kaspersky niestety jego pełna wersja jest płatna. Naszedł jednak moment w którym pomimo zainstalowanych zabezpieczeń i tak łapałem wirusy. Zauważyłem że programy zabezpieczające komputer różniły się tylko tym że jak był kiepski to nawet nie wykrył wirusa a jak był w miarę dobry to go wykrywał ale nie usuwał.

Przechodząc do głównego wątku czyli visty sam jej nie posiadam ale mam kuzynke która go posiada w laptopie. Czasami przychodzę do niej jak z czymś nie potrafi sobie poradzić. Może zacznę od początku:

Bardzo mi podoba mi się oprawa graficzna.

Niestety sprzedawcy są albo normalni inaczej albo ja jestem dziwny- laptop mojej kuzynki był w zestawie z drukarką do której nie dali sterowników pod vistę czy to jest normalne?

Co do bezpieczeństwa napisałem już w temacie http://www.forumpc.pl//index.php?showtopic...mp;#entry156992

Mam pytanie do arcixa czy ty kiedykolwiek używałeś linuksa bo wydaje mi się że nie

Dziniu
komentarz
komentarz

oczywiście Vista nie jest bez wad bo każdy system ma wady i zalety :) ale zachęcam do zainstalowania Visty z powodu chociażby ulepszeń jakie nastąpiły w tym systemie

grzegorzmce
komentarz
komentarz

Można podać przykłady usprawnień ? Bo u kuzynki jakoś ich nie zauważyłem raczej utrudnienia.

Dziniu
komentarz
komentarz
Można podać przykłady usprawnień ? Bo u kuzynki jakoś ich nie zauważyłem raczej utrudnienia.

to ty mi podaj utrudnienia bo ja jakoś ich nie znalazłem

Kamix
komentarz
komentarz

arcix podam tylko jeden przydład...

Więkrzość z osób, które zaistalowały sobie linuksa(w tym ja) już na nim zostały :)

Poza tym twoje posty świadczą o tobie, i niestety nie na +...

Naprawdę chyba linuksa nie używałeś, bo jak byś to robił to byś takich żeczy nie napisał...

Szczeże na linuksie od 2 miesięcy(czyt. od początku) nie miałem żadniej zawiechy, przy czym na windowsie lepiej nie mówić...

A według ciebie, jaką kolega miał dystrybucje ?

PS. A i trochę tolerancji by się przydało, a nie wypisywanie odraźliwych tekstów na temat tego OS i jest użytkowników.

I uważaj na psa, bo może mu się krzywa stać od tej płyty...

Dziniu
komentarz
komentarz

Linux jest dobrym systemem i godnym polecenia ale jeśli ktoś używa długo Windows to przesiadka może być trudna bo Linux i Windows to dwa całkowicie inne OS

grzegorzmce
komentarz
komentarz
to ty mi podaj utrudnienia bo ja jakoś ich nie znalazłem

No naprzykład notoryczne pytanie się czy jesteś pewien że instalowane oprogramowanie jest bezpieczne. Przecież jeśli coś instaluje to wiadomo że chce mieć ten program takie pytanie jest bezsensowne.

Linux jest dobrym systemem i godnym polecenia ale jeśli ktoś używa długo Windows to przesiadka może być trudna bo Linux i Windows to dwa całkowicie inne OS

Ja przesiadłem się miesiąc temu chociaż xp dalej mam. Przesiadka była bezproblemowa i niewidze większej różnicy w funkcjonalności systemów . Wydaje mi się że ty w ogóle nie użytkowałeś linuksa.

Nie mówię że windows jest zły ale użytkowanie 2 systemow jest bardziej "bezpieczne" w czasie awarii jednego można wszystko odratować dane z 2

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.