x-kom hosting

Konkurs na najlepszą konfiguracje do 3000 zł !

tomek_g
komentarz
komentarz

Normalnie ręce opadają.
Ludzie, dajcie już spokój ocenienia się nawzajem.
Zrobiliście z tego konkursu niepotrzebną wojnę.
Nic tu nikomu wprost nie udowodnimy, ale ja apeluję aby dalsza gra odbywała się już na uczciwych zasadach!

FlameRunner
komentarz
komentarz (edytowane)

[quote name='xtremesystems' date='07 grudzień 2009 - 21:56 ' timestamp='1260219362' post='918080']
czasem zeby osmieszyc nieudolnosc i nieadekwatnosc prawa czasem trzeba zadzialac ponad nim i byc gotowym nakonsekwencje
[/quote]
Wiem. Przysparza to pewnych problemów, ale mimo wszystko jest nieraz dobrym wyjściem.

[quote name='EvilKillaruna' date='07 grudzień 2009 - 22:01 ' timestamp='1260219692' post='918084']
[color="#FF0000"]Jeśli chcemy dojść do porozumienia to niech to będzie w miarę w cywilizowany sposób.[/color]
[/quote]
Myślę, że wszystkim na tym zależy. Ale w momencie jak jedna osoba zacznie się rzucać (zamknij się, robić idiotów), to się już to nieco samo rozkręca.
Anyway na razie udaje mi się pisać bez wyzwisk. ;)

[quote name='Nudziarz' date='07 grudzień 2009 - 22:01 ' timestamp='1260219713' post='918089']
To jedno, druga sprawa, że argumentacja jest niezwykle oryginalna:
[/quote]
:hahaha:

[quote name='Anonim1' date='07 grudzień 2009 - 22:03 ' timestamp='1260219784' post='918093']
Jedynie porozumienie to wykluczenie z konkursu.
[/quote]
Zwłaszcza w świetle:
[quote name='xaxa' date='07 grudzień 2009 - 21:51 ' timestamp='1260219115' post='918071']
To pozdrawiam Cie jeżeli uważasz, że to przekręt. Tak bardzo Cię boli, że ktoś inny [b]wykorzystał lukę w regulaminie[/b] i zaprosił znajomych do zagłosowania ponieważ to nie jest zabronione?
[/quote]
Bezczelność po prostu.


[quote name='Lipton' date='07 grudzień 2009 - 22:05 ' timestamp='1260219950' post='918094']
Multi zostaną zbanowane, a głosy odjęte przed ogłoszeniem wyników.
[/quote]
Głosy z jednego IP, czy także z pozostałych "podejrzanych" kont?

[quote name='xaxa' date='07 grudzień 2009 - 22:07 ' timestamp='1260220056' post='918099']
[img]http://img294.imageshack.us/img294/7273/wtflo.jpg[/img]

Tak Anonim wykluczenie Ciebie za oczernianie kogoś.
[/quote]
:hahaha:
i jeszcze raz:
:hahaha:

[quote name='tomek_g' date='07 grudzień 2009 - 22:07 ' timestamp='1260220059' post='918100']
Nic tu nikomu wprost nie udowodnimy, ale ja apeluję aby dalsza gra odbywała się już na uczciwych zasadach!
[/quote]
Apelować to, jak widać, [i]se można[/i]. Bez jakichś ustalonych progów ilości postów / czasu od rejestracji dla głosujących i porządnej kontroli raczej nie unikniemy tego typu podejrzanych sytuacji.

Edytowane przez FlameRunner
xaxa
komentarz
komentarz (edytowane)

Jestem ciekaw jakbyś stanął przed normalnym sądem, a adwokat wybroniłby Cię z zarzutów np. przekręty majątkowe tym, że znalazł ów lukę w systemie która na takie rzeczy pozwalała.

edit: No tak nagle okazało się, że wrzuciłem link do tabelki pkt modeli karty graficznej okazało się, że mam rację to należy wrzucić minkę i pokazać jakim to jest się fajnym? Gratuluje.

Edytowane przez xaxa
Gość
komentarz
komentarz

Niestety podzielam zdanie [color="#0000FF"][b]tomka_g[/b][/color], po prostu "rzal i bul". Konkurs był dla Was, nagrody też, ale nawet wygrać ich w normalny sposób się nie dało...

[quote]Myślę, że wszystkim na tym zależy. [/quote]

I don't think so.

Co do luk w regulaminach - nie zapominajcie że za regulaminem konkursu stoi:
- regulamin forum
- netykieta
- zwykłe ludzkie poczucie przyzwoitości.
To tak odnośnie teorii że "czego nie spisali to tego nie ma".

[quote]Jestem ciekaw jakbyś stanął przed normalnym sądem, a adwokat wybroniłby Cię z zarzutów np. przekręty majątkowe tym, że znalazł ów lukę w systemie która na takie rzeczy pozwalała. [/quote]

Nie powinniśmy myślę tego łączyć. Konkurs miał być zabawą, w połączeniu z powagą tworu jakim jest forum dyskusyjne - nie można przykładać tu schematów funkcjonujących w sprawach o wiele poważniejszych i dot. już całkowicie życia realnego a nie naszego wirtualnego. Poza tym luka nie jest po to aby ją wykorzystywać a wskazywać ku załataniu.

tomek_g
komentarz
komentarz

[quote]Jestem ciekaw jakbyś stanął przed normalnym sądem, a adwokat wybroniłby Cię z zarzutów np. przekręty majątkowe tym, że znalazł ów lukę w systemie która na takie rzeczy pozwalała.[/quote]
Ty naprawdę nie rozumiesz, że to jest nie fer względem innych uczestników konkursu?

xaxa
komentarz
komentarz

Nie jest fair to, że zaprosiłem znajomych z c-s'a aby oddali głosy na mój zestaw? Nie.

xtremesystems
komentarz
komentarz (edytowane)

rzeczywiście beszczelnosc flame



zastanawia mnie czy jesli jednak w konkursie sa nagrody to czemu organizatorzy podchodza do takiego zachowania tak delikatnie.

gdyby nie byla to gra o marchewke to nie wiem czy nie ma jakis przepisow organizowania konkursow ( bo jednak nagroda jest rzeczowa - co sprawia ze sie placi od tego podatek [ co moze przekladac sie tez na jakies regulacje odgórne ])

oczywiscie moge sie mylic i oczywisice mozna to pewnie obejsc ( tak jak zakas reklamowania wodki w tv - ale lódke bols mozna reklamowac)

Edytowane przez xtremesystems
Gość
komentarz
komentarz

[quote name='xaxa' date='07 grudzień 2009 - 22:07 ' timestamp='1260220056' post='918099']
[img]http://img294.imageshack.us/img294/7273/wtflo.jpg[/img][/quote]
A spójrz...:
[img]http://img205.imageshack.us/img205/7117/xaxa.png[/img]
Jak wyjaśnisz różną wydajność przy takich samych taktach? Timingami? :E

A i jeszcze jedno... skąd ten screen? Bo chyba z niezbyt pewnego źródła, 4890
ma RV790 a nie RV710.

[quote]
Jeżeli nie uczciwością jest poproszenie znajomych o oddanie głosu to czym jest uczciwość?
[/quote]
Tak, to nieuczciwe. Głosować powinni userzy forum na podstawie opinii o zestawach z tematu, a nie ktoś kto zarejestruje się specjalnie by oddać głos
na Ciebie.

xtremesystems
komentarz
komentarz (edytowane)

[quote name='EvilKillaruna' date='07 grudzień 2009 - 22:15 ' timestamp='1260220536' post='918105']
Niestety podzielam zdanie [color="#0000ff"][b]tomka_g[/b][/color], po prostu "rzal i bul". Konkurs był dla Was, nagrody też, ale nawet wygrać ich w normalny sposób się nie dało...



I don't think so.

Co do luk w regulaminach - nie zapominajcie że za regulaminem konkursu stoi:
- regulamin forum
- netykieta[u][b]
- zwykłe ludzkie poczucie przyzwoitości. [/b][/u]
To tak odnośnie teorii że "czego nie spisali to tego nie ma".


[/quote]

poniewaz troche otarlem sie o prawo to powiem dla ciekawosci ze wyroki sadow tez sa zalezne od podkreslonego cytatu

to jest posdstawa prawna przepisow w RP ( na bazie przyzwoitosci sa pisane)

[quote name='xaxa' date='07 grudzień 2009 - 22:18 ' timestamp='1260220693' post='918108']
Nie jest fair to, że zaprosiłem znajomych z c-s'a aby oddali głosy na mój zestaw? Nie.
[/quote]
czyli jestes szczyl tak jak pisalem na poczatku


EDIT

Coby nie bylo %

[url="http://www.sjp.pl/co/szczyl"]szczyl w SJP[/url]

Edytowane przez xtremesystems
xaxa
komentarz
komentarz (edytowane)

Dlaczego jest nieuczciwe coś co nie jest zabronione?

Nie ja jestem autorem strony więc nie ja odpowiadam za błędy na stronce: http://www.benchit.pl/karty+graficzne/ATI/Radeon/HD+4890/1GB/1024 po prawej stronie na dole. Aha w opisie karty na stronce i tak i tak jest: Nazwa kodowa RV790.

edit: [quote]czyli jestes szczyl tak jak pisalem na poczatku [/quote]Szczylem nazywaj swoich kolegów których znasz oraz z którymi się spotykasz jeżeli Ci na to pozwalają. Ja nie jestem twoim kolega więc nie mam zamiaru być tak samo jak twoi kumple nazywani. Jeżeli nie masz nic ciekawego do dodania poza obrażaniem to w jakim celu piszesz?

edit2: Proponuję zapoznać się co niektórym z regułą moralności http://pl.wikipedia.org/wiki/Moralno%C5%9B%C4%87

Edytowane przez xaxa
Magellan
komentarz
komentarz

[quote name='xaxa' date='07 grudzień 2009 - 22:07 ' timestamp='1260220056' post='918099']

Jeżeli nie uczciwością jest poproszenie znajomych o oddanie głosu to czym jest uczciwość? Dobrze, że Ty się nauczyłeś przyzwoitości nazywając osobę która nie oszukiwała oszustem.
I uważasz, że by był bezstronne? Wątpię sam mod na SB napisał zagłosowałem na tą osobę ponieważ się już znamy tyle czasu.
[/quote]

Nie jest uczciwe, ktoś kto glosuje powinien mieć jakieś pojecie o co chodzi. W żadnym momencie tej dyskusji nie nazwałem cie oszustem. A odnosząc się do tego glosowania modów. Nie znam, i nie kontaktowałem się nigdy z żadnym z tych którzy na mnie glosowali. Dlaczego glosowali ? Najwyraźniej uznali ze napisałem coś co ma ręce i nogi. Z reszta nie ma się co tłumaczyć, i tak nie uwierzysz...

xtremesystems
komentarz
komentarz (edytowane)

[quote name='xaxa' date='07 grudzień 2009 - 22:26 ' timestamp='1260221168' post='918114']
Dlaczego jest nieuczciwe coś co nie jest zabronione?

Nie ja jestem autorem strony więc nie ja odpowiadam za błędy na stronce: [url="http://www.benchit.pl/karty+graficzne/ATI/Radeon/HD+4890/1GB/1024"]http://www.benchit.p...D+4890/1GB/1024[/url] po prawej stronie na dole. Aha w opisie karty na stronce i tak i tak jest: Nazwa kodowa RV790.
[/quote]

bo jest cos takiego jak moralnosc..trafia takie cos do twojej glowy (tatus kradl i bil mamusie ze nie czujesz co jest dobre i moralne a co nie ??)

[quote name='xaxa' date='07 grudzień 2009 - 22:26 ' timestamp='1260221168' post='918114']
Dlaczego jest nieuczciwe coś co nie jest zabronione?

Nie ja jestem autorem strony więc nie ja odpowiadam za błędy na stronce: [url="http://www.benchit.pl/karty+graficzne/ATI/Radeon/HD+4890/1GB/1024"]http://www.benchit.p...D+4890/1GB/1024[/url] po prawej stronie na dole. Aha w opisie karty na stronce i tak i tak jest: Nazwa kodowa RV790.

edit: Szczylem nazywaj swoich kolegów których znasz oraz z którymi się spotykasz jeżeli Ci na to pozwalają. Ja nie jestem twoim kolega więc nie mam zamiaru być tak samo jak twoi kumple nazywani. Jeżeli nie masz nic ciekawego do dodania poza obrażaniem to w jakim celu piszesz?
[/quote]

bo chcialem procenty dostac a nie mialem jak

to ze nie masz zamiaru byc tak nazywanym nie wplynie na to czy bede cie tak lub inaczej nazywal..jest na to regulamin i moderacja oceni czy to niezgodnie czy znalazlem luke w regulaminie tak jak ty.

patrz slownik JP

Edytowane przez xtremesystems
Gość
komentarz
komentarz

[quote name='xaxa' date='07 grudzień 2009 - 22:26 ' timestamp='1260221168' post='918114']
Dlaczego jest nieuczciwe coś co nie jest zabronione? [/quote]
Bo regulamin nie jest doskonały? Z prawem jest tak samo, jeżeli nie popełniasz przestępstwa nie oznacza to od razu,
że postępujesz dobrze, nie wszystko można przewidzieć, powinieneś mieć własne poczucie uczciwości, sprawiedliwości itd.
zamiast opierać się jedynie na przepisach.

[quote]
Nie ja jestem autorem strony więc nie ja odpowiadam za błędy na stronce
[/quote]
Opierasz się na stronce z błędami, fajnie ;).

xaxa
komentarz
komentarz

Oparłem się o podane pkt, a nie błąd w skrypcie czy czym innym co wyświetla poszczególne dane. Wyraźnie w opisie samej karty masz RV790.

Anonim1
komentarz
komentarz

[quote name='xaxa' date='07 grudzień 2009 - 22:38 ' timestamp='1260221931' post='918127']
Oparłem się o podane pkt, a nie błąd w skrypcie czy czym innym co wyświetla poszczególne dane. Wyraźnie w opisie samej karty masz RV790.
[/quote]
Idź spać.

[b][color="#FF0000"]//Dobra - słuchaj:
//[size="3"]Jak masz pisać takie posty, to sobie daruj.[/size] Wcześniej już pisałem dlaczego:
// http://www.forumpc.pl/index.php?showtopic=135593&view=findpost&p=918026
//[size="3"]Myśle że kolejne dwadzieścia procent da Ci to do zrozumienia[/size], bo nie mam już sił na Was...
//Duban[/color][/b]

Gość
komentarz
komentarz

[quote name='xaxa' date='07 grudzień 2009 - 22:38 ' timestamp='1260221931' post='918127']
Oparłem się o podane pkt, a nie błąd w skrypcie czy czym innym co wyświetla poszczególne dane. Wyraźnie w opisie samej karty masz RV790.
[/quote]
Ależ spokojnie, proszę więc o odpowiedź na proste pytanie: dlaczego te karty o identycznych taktach prezentują rzekomo różną wydajność :).

Magellan
komentarz
komentarz (edytowane)

[url="http://www.patriotmem.com/products/detailp.jsp?prodline=5&catid=45&prodgroupid=126&id=840&type=1"]http://www.patriotmem.com/products/detailp.jsp?prodline=5&catid=45&prodgroupid=126&id=840&type=1[/url] [b]Xaxa[/b] to są pamięci, które podałeś w swoim zestawie. Ciekaw jestem czy potrafisz wyciągnąć wnioski...

Edytowane przez Magellan
xaxa
komentarz
komentarz (edytowane)

Nudziarz napisz do autora strony który zapewne te testy przeprowadził i skąd różnice w pkt.

Magellan dobrze wiem o co chodzi z RAM'ami nie musisz mi wytykać owego błędu w moim zestawie.

Edytowane przez xaxa
Gość
komentarz
komentarz

[quote name='xaxa' date='07 grudzień 2009 - 22:49 ' timestamp='1260222544' post='918135']
Nudziarz napisz do autora strony który zapewne te testy przeprowadził i skąd różnice w pkt.
[/quote]
Dla mnie to zwyczajny błąd pomiarowy, nie widzę sensu pisania do autorów strony. Wystarczyło zastanowić się skąd bierze się ta różnica,
zamiast bezmyślnie wierzyć we wszystko co znajduje się w jakimś teście, w jakimś smarku na jakieś stronce.

[quote]
Magellan dobrze wiem o co chodzi z RAM'ami nie musisz mi wytykać ów błędu w moim zestawie.
[/quote]
To zestaw który zdobył 28 głosów ma błędy? :hm::D

Gość
komentarz
komentarz

xaxa, ale testy syntetyczne nigdy nie były, nie są i nie będą wyznacznikiem wydajności danej karty. Możesz posłużyć się tymi wynikami na wiele różnych sposobów, np. aby ustalić umowną i teoretyczną granicę ograniczania sprzętu, ale nie klasyfikacji wydajności.
Aby uniknąć takich problemów jak "niedoskonałość źródła" korzysta się z kilku. Benchit'a nie zaliczyłbym do czołówki, poza tym nie wiesz w jakich warunkach uzyskano nawet te syntetyki.

xaxa
komentarz
komentarz

[quote]To zestaw który zdobył 28 głosów ma błędy? :hm::D[/quote]Owszem omsknęły mi się RAM'y które powinny być low-V lecz po wrzuceniu zestawu nie można było go już edytować.
Co do testów i pkt zgadza się całkowicie lecz czy jest sens pisać 100x raz taki sam argument jak inni? Jeżeli to taki problem mogę argumentację zmienić.

xtremesystems
komentarz
komentarz

prosze o dyskwalifikacje zestawu xaxy na podstawie niekompatybilnosci pamieci ram z procesorem i5 (wg specyfikacji intela - nie odpowiednia wartosc napiecia zasilajacego kosci )

przedstawiony przez niego zestaw moze uszkodzic procesor (kontroler pamieci) co moze narazic potencjalnych uzytkownikow / kupcow na koszty



zestawy konkurowe co chyba "samo przez sie" sie rozumie musza byc kompatybilne .
tutaj brakuje kompatyblnosci dwoch podstawowych komponentow


prosze moderacje / organizatow o wziecie tego "paragrafu" (luki w zestawie xaxy) jako podstawe do dyskwalifikacji

xaxa
komentarz
komentarz

Nie ma ów paragrafu ujętego w regulaminie. Poza tym praca przeszła do następnego etapu, a więc została zaakceptowana przez organizatorów konkursu.

rafalluz
komentarz
komentarz

Ale o co chodzi z tymi smarkami? Przecież te wyniki są w granicach praktycznie błędu pomiarowego, jak Nud pisał. IMO do +/-5% nie ma co nawet mówić, że szybsze.

Gość
komentarz
komentarz

[quote name='xaxa' date='07 grudzień 2009 - 22:59 ' timestamp='1260223170' post='918150']
Co do testów i pkt zgadza się całkowicie lecz czy jest sens pisać 100x raz taki sam argument jak inni? Jeżeli to taki problem mogę argumentację zmienić.
[/quote]
Fakt, najlepiej napisać bzdury żeby mieć inną argumentację niż pozostali uczestnicy.

[quote name='xaxa' date='07 grudzień 2009 - 23:06 ' timestamp='1260223586' post='918154']
Nie ma ów paragrafu ujętego w regulaminie.
[/quote]
To ma być [b]najlepsza konfiguracja[/b] do 3k zł, a nie najlepszy zbiór części. Równie dobrze mógłbyś wybrać płytę AMD, proc Intela i
wytłumaczyć, że przecież nigdzie nie było napisane, że zestaw ma działać!

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.