x-kom hosting

E-N-T-E-R oszuści ?

Manniak
komentarz
komentarz

Witam. Ja dzisiaj też otrzymałem od Pawcio2003 (40) e-maila z informacją odnośnie tych kart. Jeszcze jej nie dostałem, ale z tego co czytam to nie wiem czy w ogóle w razie czego przyjmować paczkę. A karta 4730 jest dużo gorsza niż 4830. Po za tym zapłaciłem za hd4830 a nie inną. Dziś dopiero wysłałem e-maila do E-N-T-E-R kiedy mi przyśle kartę. Nie wiem czy czekać na odpowiedź w której zapewne napiszę o tym że nie ma już tych kart, czy od razu pisać o zwrot pieniędzy. W sumie 330zł co przynajmniej dla mnie nie taka mała suma pieniędzy.

SaMOne-X
komentarz
komentarz

329 + 20 (kosz wysyłki) = 349 tyle ma zwrócić !

Trza coś działać Panowie ! bo E-N-T-E-R nie myśli nawet odpowiedzieć (tak dba o klientów)

Qanitro
komentarz
komentarz

moim zdaniem , powinniscie mu napisac, ze w przeciwnym razie zglosicie sprawe na policje

jezeli nie odesle pieniedzy, to powinnicie to zglosic

jesli, nie jestescie pelnoletni, to sprawe skierowac do "rodzicow";p i oni to z Wami zalatawia;)

nie mozna pozwolic na to by on sobie robil zarty

Manniak
komentarz
komentarz

Dopiero do niego dzwoniłem, ale włączyła się poczta głosowa, więc zostawiłem wiadomość, żeby wyjaśnił całą sprawę. Dodam tylko, że jest to kwota powyżej 250zł więc jakiej oszustwo, lub kradzież powyżej tej sumy jest już traktowane jako przestępstwo, a nie tylko wykroczenie. Widzę że jeden z allegrowiczów lucas_rsi dostał zwrot kasy - komentarz na stronie: http://www.allegro.pl/show_user.php?uid=11894079&p=1&p=2

Jakob
komentarz
komentarz

Jeśli Ci wyśle inną karte niż chciałeś możesz odesłać. Jak nie wyśle tej co chciałeś zgłaszasz allegro a oni mogą nawet założyć sprawę w sądzie :)

pd85
komentarz
komentarz (edytowane)

Chodzi o to żeby w ogóle nie wysyłał karty (dojdą dodatkowe koszty odesłania jej i czas rozwiązania sprawy się przedłuży) ale do tego chyba go nie zmusimy. Ten gość mrozi naszą gotówkę. Może lepiej nie odbierać jej gdy zapuka kurier?

Edytowane przez PawełD
ibox514
komentarz
komentarz

Ja co do tego sprzedawcy mam mieszane uczucia... W kwietniu składałem sobie zestaw do gier , wybrałem GeForce'a GTS 250 - 512 MB z chłodzeniem Accelero Twin Turbo za 545 złotych .. Cena wydawała mi się wtedy atrakcyjna , licząc chłodzenie za 100 złotych. Mają tam atrakcyjne ceny , ale z wysłaniem przesyłki niestety się nie śpieszą... Kontakt też nie za dobry . Już myślałem że mnie oszukał , bo karta jakoś nie dochodziła . Prosząc o skan/zdjęcie potwierdzenia , numer paczki zostawałem ciągle zbywany. W końcu zagroziłem , że jeśli mi nie poda numeru przesyłki to zgłoszę sprawę na policję (570 zł. na drodze nie leży). Otrzymałem rano email z numerem przesyłki , okazało się że "jest w doręczeniu" , w tej chwili po blok podjechał kurier z moją przesyłką :D . Ze sprzętu jestem bardzo zadowolony....

Dyni@
komentarz
komentarz
Chodzi o to żeby w ogóle nie wysyłał karty (dojdą dodatkowe koszty odesłania jej i czas rozwiązania sprawy się przedłuży) ale do tego chyba go nie zmusimy. Ten gość mrozi naszą gotówkę. Może lepiej nie odbierać jej gdy zapuka kurier?

Jak jej nie odbierzesz, działa to na Twoją niekorzyść, bo nie wiesz co tam się znajdowało. Nie wiem ile nie macie kontaktu, ale po 7 dniach spokojnie negatywik + mail do sprzedającego o innej drodze załatwiania tej sprawy.

7mariusz8
komentarz
komentarz

Witam

ja tez jestem uczestnikiem tej feralnej aukcji z radkiem 4830, tylko ja nie wymieniam go na 4730 (tylko na XFX4770 z dopłatą), kontakt z eNTEREM to faktycznie groch o scianę, odpowiada tylko na początku jak jeszcze wszystko wyglada OK. Ja dzisiaj napisalem mu ze ma czas do poniedzialku na wyslanie karty, jak nie to zwrot kasy. Jeżeli ze zwrotem pieniedzy tez bedzie problem to oczywiście że nalezy zgłosić sprawę policji bo to już będzie normalna kradzież więc nie ma się nad czym zastanawiać i ja tak zrobię. Z drugiej strony nie mozna działać pochopnie bo można narobić gościowi problemów bez sensu, przecież to ze jest z nim slaby kontakt i zwleka z wysyłką to nie znaczy jeszcze ze jest oszustem, poza tym w jego regulaminie wyraźnie stoi ze w niektorych przypadkach na wyslanie przesyki ma 14 dni. Jestem dobrej mysli że się to w przyszlym tygodniu rozstrzygnie

i dostaniemy swoje karty. Zobaczymy <_<

lucasrsi
komentarz
komentarz

Witam

to ja jestem lucas_rsi.

Jak wiele osób, ja również kupiłem HD4830 w poniedziałek ok 23.00. Kasa poszła od razu (MBANK).

w środe zapytałem entera, kiedy dostane karte (wyjeżdżałem na długi weekend do rodziny i chciałem wiedzieć czy ją dostane przed wyjazdem czy nie).

Dostałem info, że doręczenie będzie jutro (czwartek). Mówie - kurier zwykle wpada wcześnie to zaczekam - zapytałem entera - o której dokładnie. Dostałem info że po południu. To mówie , nie czekam, odbiore awizo w sobote i przez weekend się pokatuje sprzeta. W sobote po awizo podjechał mój brat - awiza nie ma. Napisałem do entera maila z pytaniem kiedy bedzie kurier. Odpisał (poniedziałek), że "dziś" (że niby kurier nie pracował w długi weekend). We wtorek po pracy awiza nadal nie było, więc się wpieniłem i kazałem przesłać skan dowodu nadania paczki (w międzyczasie inni kupujący zaczęli mnie informować, że dostali info, że karty są uszkodzone). Wałka byłem pewien, jak zobaczyłem 100szt. 4770 wystawionych (a od mięsiąca pytam szefa największej łódzkiej hurtowni o tą kartę i oni nawet nie wiedzą kiedy będzie). Odpisali mi, że mają 31 dni na wysyłkę. wymieniliśmy kilka niefajnych maili (zarządałem natychmiastowego zwrotu kasy), postraszyłem negatywem, po niemiłej wymianie słów oddali (szef tak się zbulwersował moją postawą, że zagroził, że jak nie postawie pozytywa to zwrócą kase po 14 dniach, a jak postawie to po minucie). nie zgodziłem się - kase oddali, komentarz wystawiłem pozytywny (czego od następnego dnia żałowałem, po zapoznaniu się z postem:

http://forum.pclab.pl/t396413.html

wnioski niech każdy sam wyciągnie.

Dyni@
komentarz
komentarz

Tak jak napisał Kolega u góry firmy mają na wysyłkę miesiąc.

lucasrsi
komentarz
komentarz

Dyni

Zgadzam się, jeżeli nie przeczy to regulaminowi (max 14 dni) i temu co piszą w korespondencji (że od kilku dni kurier z nią jeździ wokół mojego bloku) - a faktycznie karta nie poszła. w sytuacji robienia zakupów przez net, zwłaszcza jak kasa jest na koncie sprzedawcy - dbałość o spokój i poczucie bezpieczeństwa kupującego powinna być na 1 miejscu. Zepsuty (nowy) sprzęt się zdarza, na to się nie ma wpływu i może na mnie trafiło - nie miał bym do nikogo pretensji, gdybym o tym wiedział - a nie czary mary, żeby zyskać na czasie (i na lokatach over/night.....).

pd85
komentarz
komentarz

Do lukasrsi. To że nie chcieli oddać kasy na czas bez pozytywa to zwykły szantaż. Chciałbym też coś powiedzieć odnośnie wypowiedzi na forum żebyśmy niepotrzebnie nie robili gościowi problemów i żebyśmy poczekali, powiem tak: Kiedy napisałem pierwszego meila o termin wysyłki dostałem sławetną odpowiedź że rdzenie są uszkodzone..... w ciągu 5 minut. A kiedy napisałem żeby zwrócił kasę to nie potrafi odpisać w ciągu 48 godzin i więcej? Sam sobie robi problemy. Wystarczyłoby krótko napisać że np pieniądze będą oddane w ciągu 3dni i wszystko. A on najwyraźniej nas ignoruje. Albo brak mu zasad dobrego traktowania klienta albo po prostu chce nas zrobić w konia...

lucasrsi
komentarz
komentarz
Do lukasrsi. To że nie chcieli oddać kasy na czas bez pozytywa to zwykły szantaż. Chciałbym też coś powiedzieć odnośnie wypowiedzi na forum żebyśmy niepotrzebnie nie robili gościowi problemów i żebyśmy poczekali, powiem tak: Kiedy napisałem pierwszego meila o termin wysyłki dostałem sławetną odpowiedź że rdzenie są uszkodzone..... w ciągu 5 minut. A kiedy napisałem żeby zwrócił kasę to nie potrafi odpisać w ciągu 48 godzin i więcej? Sam sobie robi problemy. Wystarczyłoby krótko napisać że np pieniądze będą oddane w ciągu 3dni i wszystko. A on najwyraźniej nas ignoruje. Albo brak mu zasad dobrego traktowania klienta albo po prostu chce nas zrobić w konia...

hd4830 - 329 zł, hd 4770 - 409 zł,...... - przeżycia i emocje z kontaktu ze sprzedającycm - bezcenne....

SaMOne-X
komentarz
komentarz (edytowane)

sory źle przeczytałem :D

Edytowane przez SaMOne-X
Gość
komentarz
komentarz

PawełD zgadzam się z tobą w stu procentach. Ale uważam, że gość nie traktuje nas poważnie. Ja mam całą korespondencję z enterem zapisaną i radzę wam jej nie kasować. Odnośnie wpłat które ponieśliśmy - w historiach naszych rachunków są informacje ile, kiedy i za co robiliśmy przelew, także i dowód jest.

Nie ukrywam, że nie chciałbym mieć zatargów z firmą E-N-T-E-R ponieważ gdybym dostał obiecanego(ciężko dostępnego na rynku)4770 to byłbym wniebowzięty,

ale sytuacja się przedłuża a kontakt z firmą zanika; to chyba jest coś nie tak...

Mam wrażenie, że oni najpierw zbierają kasę, a potem zakupują duże ilości kart, żeby było dla nich taniej. Tu też wystarczyłoby mieć trochę taktu i poinformować nas(kupujących) o zaistniałej sytuacji, jakakolwiek by nie była. A firma icomp.pl w momencie kiedy zamawiałem tą nieszczęsną karte, miała ją w ofercie o 20 zł więcej...

tylko 20zł!

Aha. czy ktoś wysłał już linka do naszej dyskusji E-N-T-E-Rowi? Może by coś nam wytłumaczył

dobra. już wysłałem

no to co robimy?

bo powiadają "w jedności siła"

a nawet "w kupie raźniej"(sławetne powiedzenie much) :)

albo jeszcze czekamy i wierzymy w dobrą wolę sprzedawcy

albo prosimy o zwrot gotówki

albo nie wiem co

pd85
komentarz
komentarz

Ja już prosiłem o zwrot gotówki. Sprzedawca milczy. Mam zamiar mu ostatni raz coś napisać w meilu zaznaczając że to ostatnio polubowny list. Daje mu czas na odpowiedź do poniedziałku(może dziś nie pracują). A zastanawiam się czy nie napisać do allegro już dzisiaj niech coś doradzą

kamyk83
komentarz
komentarz (edytowane)

Już mnie to zaczyn denerwować i to coraz bardziej.Nadal żadnej odp.

Kto w ogóle wystawia te wszystkie opinie E.N.T.E.R. patrze same pozytywy z nielicznymi negatywami.

Gościu niby pewny opinie jak tralala, a tu taka lipa?

Pisze mu że zależy mi na czasie i chcę zwrot kasy a on sobie olewa.

No nic, teraz to trzeba czekać do poniedziałku bo dopiero wtedy można robić jakieś przelewy.

Mam nadziej że E.N.T.E.R. w końcu się do nas odezwie i wyjaśni to wszystko?

a tym czasem sobie trochę poczekamy?

Jak do kogoś się odezwie to dajcie znać...

Edytowane przez kamyk83
Gość
komentarz
komentarz

też się zastanawiałem czy nie napisać do allegro

dodam tylko że allegro to znaczy radosny

7mariusz8
komentarz
komentarz
też się zastanawiałem czy nie napisać do allegro

dodam tylko że allegro to znaczy radosny

Heh pewnie ENTER czyta to forum i ma z nas niezly polew :D . A tak powaznie, gosc musi zareagowac w poniedzialek bo jak mu przypier... li jeden z drugim i dziesiątym po negatywie, ściągnie na łeb policje itd, itp. to pan Damian pohandluje ale ziemniakami na rynku w Siedlcach.

mateuszafro
komentarz
komentarz

ja dopłaciłem do hd4770, enter chciał mi zwrócić kasę ale że nie posiadam konta bankowego a hd4770 kusi więc dopłaciłem na poczcie pieniądze,w czwartek odpisaywał na każdego maila,w piątek już nie.Ale w opisie aukcji piszę że nie ma czasu odpisywać na maile odrazu. W komentarzach też jest wspomniane o bardzo długim okresie czekania za przesyłką. Pewnie karty dostaniemy ale przyjdzie trochę poczekać.

kamyk83
komentarz
komentarz (edytowane)

wstrzymajcie się do poniedziałku z tym pisaniem do allegro.

Może E.N.T.E.R. dobrze to przemyśli i zacznie coś działać ze zwrotami kaski?

Bo ja HD4730 nie przyjmuje

Edytowane przez kamyk83
Manniak
komentarz
komentarz
wstrzymajcie się do poniedziałku z tym pisaniem do allegro.

Może E.N.T.E.R. dobrze to przemyśli i zacznie coś działać ze zwrotami kaski?

Bo ja HD4730 nie przyjmuje

Ja też nie chcę tej karty. Niby co przemyśli? Swoje celowo oszustwo i ignorancję?

RSK1990
komentarz
komentarz

Poczekajcie do poniedziałku, wtorku jeśli nic to zgłaszacie sprawę na Allegro tyle osób na raz koleś jest pozamiatany ;)

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.