x-kom hosting

Przekonaj się kto wie lepiej!

Gość
komentarz
komentarz

Ale Firewall jednak jest ;p

sagemik
komentarz
komentarz

Mój błąd chciałem napisać To NIEantywirus tylko pełen pakiet bezpieczeństwa.

Jak się szybko pisze to tak jest. ;)

Gość
komentarz
komentarz

Aha ^^

Piszemy szybko bo każdy chce wygrać <lol2>

Mateusz J.
komentarz
komentarz
Po co ściągać syf na kompa?
Ściąga po to, aby na własnej skórze wypróbować produkt G DATA.

Jeśli Ty opierasz swoje wypowiedzi tylko na testach KŚ itp. to ja dziękuje.

- plik instalacyjny – koszmar oczywiście chodzi o wielkość.
To może być plus jak i minus.

Albo programiści nie wykazali się albo rzeczywiście jest dobrze wyposażony.

- usuwanie programu z komputera czasami graniczy z cudem, rozwiązanie ekstremalne FORMAT.
Bez przesady, na siłę wszystko idzie usunąć.

Poczytaj: http://www.gdata.pl/portal/PL/content/view/144/148/

- jej mankamentem jest straszna zasobożerność zarówno na RAM jak i CPU podczas skanowania na żądanie ( dotyczy słabszych PC)

- czasami podczas skanowania potrafi się zawiesić – potrzeby restart kompa.

To można zaliczyć jako jeden minus.
- stawiam dużego plusa za obsługę Windows Vista 64-bit , Windows XP z SP2 64-bit
Mało, który antywirus nie jest przystosowany do 64 bitowych systemów.
Włamywał Ci się ktoś na PC?
Mało wiarygodne, no chyba, że chodzi o Backdoor, ale wątpię.
sagemik
komentarz
komentarz

Tak w słabsztch PC Moim zdaniem nie warto instalować ogólnie zasobożernych Pakietów.

Lepiej zainstalować lekki i nie obciążąjący CPU Pakiecik ;)

I ogólnie żeby nie powtarzać popieram jesione

;)

Gość
komentarz
komentarz
CYTAT(Megas @ czw, 11 cze 2009 - 16:21)

Po co ściągać syf na kompa?

Ściąga po to, aby na własnej skórze wypróbować produkt G DATA.

Jeśli Ty opierasz swoje wypowiedzi tylko na testach KŚ itp. to ja dziękuje.

Jesiona, to tak jakby strzelić sobie kulkę w brzuch i zobaczyć czy się przeżyje :transcendentalizm:

Mateusz J.
komentarz
komentarz
Jesiona, to tak jakby strzelić sobie kulkę w brzuch i zobaczyć czy się przeżyje szczerb.gif
Chyba jednak nie.

Linux + wirtualna maszyna?

Gość
komentarz
komentarz

Cena: Wysoka (stanowczo za wysoka)

Skuteczność: 50%

Obsługa programu: Średnia

Jak oceniasz dodatkowe funkcje programu (Firewall, AntiSpam, Kontrola rodzicielska): Firewall, AntiSpam OK, kontroli nie próbowałem bo nie mam potrzeby.

Opisz swoimi słowami, co sądzisz o programie antywirusowym G DATA?

Minusy

- Za duża waga programu

- Praktycznie nie do usunięca konieczny był format (!)

Plusy

- Szybkie i skuteczne skanowanie.

- Obszerna baza wirusów

- obsługa CPU wielordzeniowych.

IMO produkt tej firmy, jest słaby. Przesiadłem się z tego programu na czeskiego AVG i to niebo i ziemia. Dodatkowo produkt G-DATY jest płatny, a AVG mam za darmo. Spowalnia system, nie do usunięcia, ja musiałem formatować kompa. NIE POLECAM!!

Mateusz J.
komentarz
komentarz
ja musiałem formatować kompa
To są chyba jakieś kpiny.

Wystarczą 2 czy 3 komendy w cmd i po programie.

Skuteczność: 50%
Wg Ciebie co drugi wirus zostaje przepuszczony do systemu? Dziwne...
Gość
komentarz
komentarz

Tak jesiona, zainstaluj sobie Vistę albo 7, a potem usuwaj ten program. Powodzenia życzę. Co do skuteczności tego "programu" to nic już nie mówie i się nie wypowiem więcej w tym temacie - bo to mnie śmieszy. Darmowy program jest lepszy od tego.

adam123
komentarz
komentarz
Tak jesiona, zainstaluj sobie Vistę albo 7, a potem usuwaj ten program. Powodzenia życzę. Co do skuteczności tego "programu" to nic już nie mówie i się nie wypowiem więcej w tym temacie - bo to mnie śmieszy. Darmowy program jest lepszy od tego.

Widać, że po prostu jesteś nowicjuszem. Ja jakoś nie miałem problemów z odinstalowaniem tego antywirusa

Mateusz J.
komentarz
komentarz

Tak jesiona, zainstaluj sobie Vistę albo 7, a potem usuwaj ten program.
Posiadam Vistę na drugim komputerze, zero problemów.
Khayyin
komentarz
komentarz (edytowane)

Cena: Średnia

Skuteczność: ~90%

Obsługa programu: Standardowa

Jak oceniasz dodatkowe funkcje programu (Firewall, AntiSpam, Kontrola rodzicielska, Webfilter): świetnie

Opisz swoimi słowami co sądzisz o programie antywirusowym G DATA?

Program antywirusowy G DATA jest dobrym programem zabezpieczającym komputer przed różnego typu zagrożeniami. Sporym plusem jest fakt, że program został wyposażony w dwa niezależne silniki skanujące, moduł heurystyczny umożliwiający wykrywanie nieznanych jeszcze wirusów oraz OutbreakShield, natychmiastową ochronę przed nowymi wirusami. Dużą rolę odgrywa także Firewall który został stworzony z myślą o graczach online i w tej kwestii spełnia się bardzo dobrze. W 20 najpopularniejszych grach PC w momencie rozpoczęcia sesji online, zapora przełącza się na tryb Autopilota i automatycznie sprawdza ustawienia użytkownika. Program G DATA zrobił na mnie wrażenie swoim filtrem spamu który rozpoznaje wiadomości w 10 językach, dzięki czemu filtrowanie spamu jest jeszcze bardziej skuteczne. Skanowanie komputera odbywało się w szybkim tempie. Antywirus bez problemu wykrył wszystkie przygotowane prze zemnie pułapki. G DATA jest kompatybilny z najnowszym systemem Windows 7. Z usunięcie G DATA na Windowsie 7 nie było problemu.

Pozdrawiam, Michał ;)

Edytowane przez khayyin
ZooMpl
komentarz
komentarz

Co do tych włamywań na PC - zdziwilibyście się jak sąsiedzi z LAN'u potrafią mieć zawirusowane komputery :) U mnie z lan'u 4 komputery są zarażone jakimś badziewiem , i automatycznie próbuje wbijać do pc z LAn'u :)

Sorrki za OFF :)

Gość
komentarz
komentarz

ZooMpl ale ile osób siedzi na LANie :P

Cena: Wysoka (stanowczo za wysoka)

150 zł to za dużo?! Bardzo dobrej jakości antywirusy z licencją na jeden rok oscylują w cenie 150 zł więc wiesz...

CYTAT(Promil @ czw, 11 cze 2009 - 22:57)

ja musiałem formatować kompa

To są chyba jakieś kpiny.

Wystarczą 2 czy 3 komendy w cmd i po programie.

Jesiona nie każdy jest taki zdolny xD

CYTAT(Megas @ czw, 11 cze 2009 - 20:04)

Jesiona, to tak jakby strzelić sobie kulkę w brzuch i zobaczyć czy się przeżyje szczerb.gif

Chyba jednak nie.

Linux + wirtualna maszyna?

Szczerze wątpię aby on to robił na wirtualnej maszynie... ;]

Gość
komentarz
komentarz (edytowane)
To bardzo dobry produkt na rynku bardzo dobrze sobie radzi z wirusami i z pruboami włamań cena jest niska jak na tak dobry antywirus

zgadzam się z megasem - wątpię żeby Ci sie ktoś włamywał do komputera :) a co do wirusów to nie wykrywa niestety wszystkich :(

Posiadam Vistę na drugim komputerze, zero problemów.

ja również mam Vistę i nie ma żadnych problemów z odinstalowaniem a robiłam to już kilka razy

Cena: Wysoka (stanowczo za wysoka)

Skuteczność: 50%

Minusy

- Za duża waga programu

- Praktycznie nie do usunięca konieczny był format (!)

Plusy

- Szybkie i skuteczne skanowanie.

- Obszerna baza wirusów

- obsługa CPU wielordzeniowych.

hmm, dziwne, wg mnie cena nie jest duża jak już wcześniej pisałam, skuteczność jest większa niż 50% (widziałam duużo gorsze antywirusy), waga programu nie jest też zła, moim zdaniem np Panda bardziej muliła system i zajmowała dużo miejsca tak jak Norton, skanowanie jest dość gruntowne ale nie wykrywa czasem niektórych wirusów

Minusy

- plik instalacyjny – koszmar oczywiście chodzi o wielkość.

- usuwanie programu z komputera czasami graniczy z cudem, rozwiązanie ekstremalne FORMAT.

- jej mankamentem jest straszna zasobożerność zarówno na RAM jak i CPU podczas skanowania na żądanie ( dotyczy słabszych PC)

- czasami podczas skanowania potrafi się zawiesić – potrzeby restart kompa.

jeszcze nigdy mi się nie zawiesił podczas skanowania za każdym razem wszystko jest ok, i po raz kolejny nie rozumiem dlaczego nie da się Wam tego odinstalować, wcale format systemu nie jest potrzebny!

Edytowane przez karolka1103
Gość
komentarz
komentarz

Co do tej skuteczności, wirusów komputerowych jest ponad milion różnych rodzajów a ten program ma dane na temat sporej większości z nich, niektóre są już "wymarłe" a niektóre nadal atakują więc ciężko wszystkie wyłapać. Program antywirusowy rozpoznaje typ zakażenia i podaje swego typu "szczepionkę" usuwając bądź przenosząc wirusa do kwarantanny ;]

Sztabskapitan Usta-Usta
komentarz
komentarz

Konkurs nabiera tempa.

Jest poniedziałek, zatem publikuje najnowsze statystyki konkursowe!

1' Miejsce jak na razie zajmuje: Megas z 111 punktami

2' Miejsce zajmuje: jesiona z 108 punktami

3' Miejsce zajmują: sagemik oraz karolka1103 z liczbą 105 punktów

4' Miejsce zajmują: tomtom, ekaf i Marcin286 z liczbą 102 punktów

5' Miejsce zajmuje: Promil z liczbą 101 punktów

Mattix95, diablo15, darexD, Enc0re, Rycerz, NickPL, 123mamut, khayyin posiadają jak na razie 100 punktów

adam123 zdobył 1 punkt :)

Ps. Cytaty do jednego wpisu liczone są jako jeden punkt.

Pytania piszcie na kwatera@usta-usta.pl

Gość
komentarz
komentarz

A wg. testu KŚ (http://www.forumpc.pl/index.php?showtopic=106450) skuteczność G Daty to 99,7% co by oznaczało że z ponad miliona wirusów ten program nie rozpoznaje ok. 3000 tys. co jest bardzo dobrym wynikiem.

Gość
komentarz
komentarz
A wg. testu KŚ (http://www.forumpc.pl/index.php?showtopic=106450) skuteczność G Daty to 99,7% co by oznaczało że z ponad miliona wirusów ten program nie rozpoznaje ok. 3000 tys. co jest bardzo dobrym wynikiem.

no ale wg mnie lepiej samemu przetestować program niż opierać sie tylko na testach KŚ :) jak dla mnie skuteczny na ok 80%

Gość
komentarz
komentarz

Dla poprawy, sprawdziłem jeszcze raz w internecie, jak się okazało są dwie różne wersje tego testu...

Otóż druga, na oficjalnej stronie KŚ wygląda w ten sposób:

http://www.komputerswiat.pl/nowosci/bezpie...bia-straty.aspx

G Data jest ex aequo na pierwszym miejscu z Symantec i przepuszcza nie 3 tys. a 1041 wirusów.

Gość
komentarz
komentarz
Dla poprawy, sprawdziłem jeszcze raz w internecie, jak się okazało są dwie różne wersje tego testu...

Otóż druga, na oficjalnej stronie KŚ wygląda w ten sposób:

http://www.komputerswiat.pl/nowosci/bezpie...bia-straty.aspx

G Data jest ex aequo na pierwszym miejscu z Symantec i przepuszcza nie 3 tys. a 1041 wirusów.

no to znacznie lepszy wynik niż poprzednio, 99,8% to dużo. tylko że wirusów ciągle przybywa i to zupełnie nowych i gorszych od poprzednich, niezbędna jest tu codzienna aktualizacja bazy

Gość
komentarz
komentarz
niezbędna jest tu codzienna aktualizacja bazy

Baza danych może być uaktualniana nawet co godzinę ;p Bo pracownicy w G Data pracują codziennie :]

Gość
komentarz
komentarz

popieram "karolka1103",

cena- średnia

skuteczność - 90%

obsługa - standardowa

dodatkowe funkcje - dobrze

program jest dobry, skuteczny, skanowanie nieco spowalnia pracę systemu, przepuszcza niektóre wirusy ale ogólnie ok

Gość
komentarz
komentarz (edytowane)
Baza danych może być uaktualniana nawet co godzinę ;p Bo pracownicy w G Data pracują codziennie :]

wiem wiem ale minimum trzeba codzienne aktualizować, poza tym jak się tego nie zrobi to chyba po 3 dniach już wyskakuje komunikat że jest nieaktualna, raz mi się zdarzyło że pojawił się komunikat że "baza jest uszkodzona" i dopiero kilkakrotne aktualizowanie w 1 dzień pomogło

dla zapominalskich opcja - aktualizacje automatyczne :)

Edytowane przez karolka1103

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.