x-kom hosting

Przekonaj się kto wie lepiej!

necik
utworzono
utworzono

g_man.jpg

Przy współpracy z producentem oprogramowania antywirusowego G DATA oraz opiniotwórczym programem Usta-Usta organizujemy konkurs na najlepsze i najpopularniejsze opinie dotyczące pakietu G DATA 2009!

Ten, kto zdobędzie najwięcej punktów wygrywa!

1’ Odpowiadając w tym wątku, oceń produkt G DATA InternetSecurity 2009 względem poniższych kryteriów, a otrzymasz 100 punktów! (w konkursie wezmą udział wyłącznie te osoby, które ocenią produkt):

Cena: Niska, Średnia, Wysoka

Skuteczność: 0% - 100%

Obsługa programu: Prosta, Standardowa, Trudna

Jak oceniasz dodatkowe funkcje programu (Firewall, AntiSpam, Kontrola rodzicielska, Webfilter): słabo, dobrze, świetnie

Opisz swoimi słowami co sądzisz o programie antywirusowym G DATA?

2’ Komentuj oceny innych (1 punkt)

3’ Zapraszaj swoich znajomych, by poparli Twój głos (2 punkty) – wystarczy że napiszą „popieram ‘Nick’” i dołączą do tego swoją opinię o produkcie (same ‘popieram ‘Nick’ nie będzie punktowane).

Pięć osób, które zdobędzie najwięcej punktów, otrzyma pełne pakiety w raz z roczną licencją programu G DATA InternetSecurity 2009 (wartość 150zł).

Rywalizacja trwa do ostatniego dnia czerwca! W każdy poniedziałek zamieszczać będziemy ranking najpopularniejszych opinii.

PS. Jeśli nie miałeś żadnych doświadczeń z programem G DATA – możesz ściągnąć jego wersję testową, po czym na jej podstawie wziąć udział w konkursie i zdobyć pełny pakiet za darmo!

Pytania odnośnie konkursu kierujcie pod adres: kwatera@usta-usta.pl

Mattix95
komentarz
komentarz

Cena : Średnia

Skuteczność : ~ 80 %

Obsługa programu : Standardowa

Jak oceniasz dodatkowe funkcje programu (Firewall, AntiSpam, Kontrola rodzicielska, Webfilter): Dobrze

Opisz swoimi słowami co sądzisz o programie antywirusowym G DATA? :

G DATA InternetSecurity 2009 to dobry produkt , aczkolwiek jego cena nie jest zbyt wygórowana lecz mogłaby być niższa . Jego skuteczność oceniam na około 80 % ponieważ po jego odinstalowaniu inny pakiet ochronny ( ESET Smart Security ) wykrył zagrożenia w plikach które zostały przeskanowane wcześniej przez G DATA . Do dodatkowych funkcji nie mam żadnych zastrzeżeń , spełniają swoją rolę .

marcin286
komentarz
komentarz (edytowane)

*Cena: Niska(zwykły) Średnia(Internet security)

*Skuteczność: ok. 89%

*Obsługa: Standardowa

*Jak oceniasz dodatkowe funkcje programu (Firewall, AntiSpam, Kontrola rodzicielska, Webfilter): Dobrze

*Opisz swoimi słowami co sądzisz o programie antywirusowym G DATA? :

Złym oprogramowaniem antywirusowym nie jest, biję na głowę ~95%konkurencji, aczkolwiek nie przeszedł bym z KIS2009 na G-DATA

Jeszcze jednym plusem jest jego cena na tle lepszej konkurencji, ten aspekt przeważnie wpływa na wybór konsumenta :)

Mattix95,

powiem tak, że masz rację, ale też NOD32 nie jest idealny. Wypróbuj np. Norton demo albo Kaspersky 2009 demo, jestem pewien, że wykryły by jeszcze więcej

Edit:

do Panów na dolę, miałem G-DATĘ i służyła dobrze lecz system zaczął mulić, więc poszłem do ProLine'a kupiłem KIS'a i wykrył oraz usunął sporo wirów... a przy okazji zablokował luki systemowe

Edytowane przez Marcin286
fake91
komentarz
komentarz

1’ Odpowiadając w tym wątku, oceń produkt G DATA InternetSecurity 2009 względem poniższych kryteriów, a otrzymasz 100 punktów! (w konkursie wezmą udział wyłącznie te osoby, które ocenią produkt):

Cena: Wysoka

Skuteczność: 0% - 70%

Obsługa programu: Standardowa

Jak oceniasz dodatkowe funkcje programu (Firewall, AntiSpam, Kontrola rodzicielska, Webfilter): dobrze

Opisz swoimi słowami co sądzisz o programie antywirusowym G DATA?

firewall moim zdaniem mógł by być lepszy, zdarzają się też tzw. false-positives - co mnie osobiście denerwuje

Nie kupił bym tego oprogramowania za tą cenę - taniej można mieć Kaspersky Internet Security

sagemik
komentarz
komentarz

- Cena: Średnia

- Skuteczność: 84%

- Obsługa programu: Między standardowa a prosta

- Jak oceniasz dodatkowe funkcje programu (Firewall, AntiSpam, Kontrola rodzicielska, Webfilter): dobrze

- Opisz swoimi słowami co sądzisz o programie antywirusowym G DATA? Szczerze to zbyt wysoka cena skłoniła mnie na KIS ale na G DATA też było by fajnie.

Ps. Niektórzy pewnie myslą że G nie miałem. Miałem...(na wszelki wypadek;P)

Pozdro;)

diablo15
komentarz
komentarz

Cena: Średnia

Skuteczność: 87%

Obsługa programu: Prosta

Jak oceniasz dodatkowe funkcje programu (Firewall, AntiSpam, Kontrola rodzicielska, Webfilter): dobrze

Opisz swoimi słowami co sądzisz o programie antywirusowym G DATA?

Jest to średniej klasy program antywirusowy, przyrównuje go do takich antywirusów jak ESET Smart Security.

tomtom
komentarz
komentarz

Cena:Średnia

Skuteczność: ~80%

Obsługa programu: Prosta

Jak oceniasz dodatkowe funkcje programu (Firewall, AntiSpam, Kontrola rodzicielska, Webfilter): dobrze

Opisz swoimi słowami co sądzisz o programie antywirusowym G DATA?: uważam, że program jest średniej jakości, po zainstalowaniu kis'a wykrył sporą ilość wirów, ale na szczęścnie niezbyt groźnych

Mateusz J.
komentarz
komentarz

Cena: Niska

Skuteczność: ok. 97%

Obsługa programu: Prosta

Jak oceniasz dodatkowe funkcje programu (Firewall, AntiSpam, Kontrola rodzicielska, Webfilter): świetnie

Opisz swoimi słowami co sądzisz o programie antywirusowym G DATA?

Uważam, że cena jest niska porównując ją do innych konkurencyjnych oprogramowań antywirusowych.

Obsługa programu jest bardzo łatwa, polska wersja językowa powoduje łatwość w konfiguracji programu według własnych potrzeb.

Swoją wypowiedź opierałem na testach antywirusów, gdzie oprogramowanie G DATA często stawało na pierwszych miejscach w rankingach, testowałem także oprogramowanie G DATA w użytku dziennym w domu oraz w szkole, świetnie radzi sobie z usuwaniem infekcji z mediów przenośnych przy których wiele antywirusów wymięka, a jest to ostatnia dość często spotykana infekcja (na używanym prze zemnie pendrive była także infekcja Jeefo, która nie przedostała się na komputer). Oprogramowanie G DATA moim zdaniem ma duże możliwości na Polskim rynku i wkrótce może dorównać popularnością innym oprogramowaniom antywirusowym.

Będę edytował swój post i zdawał relację ze sprawowania się programu G Data, moja opinia o tym programie może się jeszcze zmienić.

Wypróbuj np. Norton demo
Nie porównywał być tego antywirusa do G DATY i innych produktów (nawet tych bezpłatnych).

Norton potrafi wiele, ale źle się za to "zabiera". Wykorzystuje dużo pamięci komputera co powoduje jego spowolnienie, a o jego alertach to już nie wspomnę.

Szczerze to zbyt wysoka cena skłoniła mnie na KIS
Nie kupił bym tego oprogramowania za tą cenę - taniej można mieć Kaspersky Internet Security
Sagemik, Ekaf coś mi się wydaje, że nawet nie zajrzeliście na ceny G DATA oraz KIS.

Najpierw sprawdźcie ceny zanim coś napiszecie.

Mam pytanie do wszystkich panów, na jakiej podstawie wnioskowaliście skuteczność G DATA?

fake91
komentarz
komentarz (edytowane)
Sagemik, Ekaf coś mi się wydaje, że nawet nie zajrzeliście na ceny G DATA oraz KIS.

Najpierw sprawdźcie ceny zanim coś napiszecie.

Mam pytanie do wszystkich panów, na jakiej podstawie wnioskowaliście skuteczność G DATA?

Cena Gdaty wg. autora postu - 150 PLN, KIS - wg moich znalezisk można ok. 135

Na podstawie kilku plików/programów które powinny być szkodliwe lub nie, były też takie które nie powinny być wykrywane jako wirusy, a były.

Również na:

test antywirusów

http://www.av-comparatives.org/images/stor...vc_report22.pdf

test firewalli

http://www.matousec.com/projects/proactive...nge/results.php

http://www.testmypcsecurity.com/view_results_xp.html

Gdata w nie była nawet testowana (jak byli wypadli fatalnie) - czego się boją?

@jesiona

jak możesz dawać 97% aplikacji typu Internet Security której tylko antywirus jest coś warty?

Edytowane przez ekaf
darexD
komentarz
komentarz

Cena: Średnia;

Skuteczność: 95%;

Obsługa programu: Prosta;

Jak oceniasz dodatkowe funkcje programu (Firewall, AntiSpam, Kontrola rodzicielska, Webfilter): dobrze;

Opisz swoimi słowami co sądzisz o programie antywirusowym G DATA?

Moja mama kupiła tez rok temu G DATA InternetSecurity 2009, zainstalowałem sobie go i jak do tej pory mnie nie zawiódł, jak narazie w 2 testach na ile zobaczyłem (2 testy widziałem) (w Komputer Swiat i PCFormat) GData jest na pierwszym miejscu, a tu przykłady z internetu z 2009r. :

http://www.komputerswiat.pl/nowosci/bezpie...---ranking.aspx

http://www.komputerswiat.pl/nowosci/bezpie...---ranking.aspx

sagemik
komentarz
komentarz (edytowane)

"Sagemik, Ekaf coś mi się wydaje, że nawet nie zajrzeliście na ceny G DATA oraz KIS.

Najpierw sprawdźcie ceny zanim coś napiszecie."

Mam pytanie do wszystkich panów, na jakiej podstawie wnioskowaliście skuteczność G DATA?

Ceny sprawdzałem w Vobis.

" Najpierw sprawdźcie ceny zanim coś napiszecie. "

Rankingi antywirów.

Rankingi Antyspamu. Tam akurat dobrze wychodzili.

Edytowane przez sagemik
adam123
komentarz
komentarz

popieram tomtoma,

Cena: Średnia;

Skuteczność: ~80%;

Obsługa programu: Prosta;

Jak oceniasz dodatkowe funkcje programu (Firewall, AntiSpam, Kontrola rodzicielska, Webfilter): dobrze;

Opisz swoimi słowami co sądzisz o programie antywirusowym G DATA?

Miałem przez rok g data, a po zainstalowaniu kis wykrył mi dosyć dużo wirów, ale tak jak u tomtoma niezbyt groźnych, choć zdażyły się groźniejsze

Mateusz J.
komentarz
komentarz
jak możesz dawać 97% aplikacji typu Internet Security której tylko antywirus jest coś warty?
Skuteczność: 0% - 70%
A jak Ty możesz dawać 70%? Wychodzi na to, że wg Ciebie przepuszcza co około trzeci/czwarty wirus, jakoś w to nie wierzę.

Ja widziałem 2 testy w czasopismach + 1 w internecie gdzie G DATA wypadała b.dobrze.

A 97% puki co stwierdziłem na wirusach znoszonych głównie poprzez pendrive oraz kilka pobieranych celowo z internetu.

Jak pisałem wyżej moja decyzja może się jeszcze zmienić, będę go jeszcze testował jak tylko wróci mój laptop z naprawy.

Sztabskapitan Usta-Usta
komentarz
komentarz (edytowane)
Cena Gdaty wg. autora postu - 150 PLN, KIS - wg moich znalezisk można ok. 135

Na podstawie kilku plików/programów które powinny być szkodliwe lub nie, były też takie które nie powinny być wykrywane jako wirusy, a były.

Wg. pierwszego testu, który podałeś G DATA wypada bardzo dobrze (a odnosi się do samego antywirusa, nie InternetSecurity). Następny jest sprzed roku (test programu w wersji 2008 a nie 2009). Ostatni test również jest przestarzały.

Polecam za to najnowszy test z magazynu Komputer Świat (dodany w załączniku - choć widzę, że już ktoś podał wersję online :) )

W testach program G DATA nazywany jest również AVK (od AntiVirenKit)

Pozdrawiam,

KĹ.pdf

KĹ.pdf

Edytowane przez Sztabskapitan Usta-Usta
fake91
komentarz
komentarz
A jak Ty możesz dawać 70%? Wychodzi na to, że wg Ciebie przepuszcza co około trzeci/czwarty wirus, jakoś w to nie wierzę.

Ja widziałem 2 testy w czasopismach + 1 w internecie gdzie G DATA wypadała b.dobrze.

A 97% puki co stwierdziłem na wirusach znoszonych głównie poprzez pendrive oraz kilka pobieranych celowo z internetu.

Jak pisałem wyżej moja decyzja może się jeszcze zmienić, będę go jeszcze testował jak tylko wróci mój laptop z naprawy.

Czy tylko mam takie wrażenie, czy nie czytałeś pierwszego posta?

Oceniamy pakiet typu Internet Security - tylko jedną z jego części składowych jest antywirus - więc nie można na tej podstawie wydawać oceny całemu pakietowi. To tak jak byś kupił porządne drzwi i nie zamontował w nich zamku.

sagemik
komentarz
komentarz

Popieram ekaf-a

I co do mojego poprzedniegp posta to kupiłem KIS'a w Sferis a nie jak napisałem Vobis...

Sztabskapitan Usta-Usta
komentarz
komentarz (edytowane)

Witam,

Czas na podsumowanie pierwszego tygodnia konkursu:

jesiona - otrzymuje 103 punkty za swoją ocenę i komentarze do wpisów innych

tomtom - otrzymuje 102 punkty za swoją ocenę i opinię znajomego, który go poparł

sagemik, ekaf, Marcin286, - również 102 punkty

Mattix95, diablo15, darexD - otrzymują po 100 punktów!

Zapraszam do dyskusji!

W razie pytań proszę słać maile na kwatera@usta-usta.pl

Edytowane przez Sztabskapitan Usta-Usta
Enc0re
komentarz
komentarz

Cena: Wysoka

Skuteczność: 85 %

Obsługa programu: Prosta

Jak oceniasz dodatkowe funkcje programu (Firewall, AntiSpam, Kontrola rodzicielska, Webfilter): świetnie

Opisz swoimi słowami co sądzisz o programie antywirusowym G DATA?: Rodzice mi kupili Antywirus G Data...

Bo mówili że mam za pełniony komputer wirusami ;), i do teraaz ani jednego wirusa nie mam :)..

Rodzice Są zadowoleni z zakupu G Data Anty Wirus !, widać że jak cena jest troche wyższa to wiadomo że i AntyWirus Lepszy :)

Bardzo dobrze opisany i łatwy w obsłudze !

Gość
komentarz
komentarz (edytowane)

Witam,

cena: średnia

skuteczność - 80%

obsługa - standardowa

dodatkowe funkcje (firewall, etc.) - dobrze

Ogólnie uważam, że ten antywirus nie jest zły, cena mogłaby być niższa, mógłby być też bardziej skuteczny ponieważ po przeskanowaniu innym antywirem np. Nortonem to wykrył mi on szkodliwe ciasteczka i niektóre wirusy, które nie zostały wykryte przez G Data. Ogólnie produkt jest dobry, dobrze chodzi pod Vistą.

Cena: Wysoka

Skuteczność: 85 %

Obsługa programu: Prosta

Jak oceniasz dodatkowe funkcje programu (Firewall, AntiSpam, Kontrola rodzicielska, Webfilter): świetnie

Opisz swoimi słowami co sądzisz o programie antywirusowym G DATA?: Rodzice mi kupili Antywirus G Data...

Bo mówili że mam za pełniony komputer wirusami ;), i do teraaz ani jednego wirusa nie mam :)..

Rodzice Są zadowoleni z zakupu G Data Anty Wirus !, widać że jak cena jest troche wyższa to wiadomo że i AntyWirus Lepszy :)

Bardzo dobrze opisany i łatwy w obsłudze !

nie sądzę aby cena była wysoka, racze jest średnia, co do skuteczności to między 80-85%

Edytowane przez karolka1103
Rycerz
komentarz
komentarz

Cena: Wysoka

Skuteczność: 90%

Obsługa programu: Prosta

Jak oceniasz dodatkowe funkcje programu (Firewall, AntiSpam, Kontrola rodzicielska): dobrze

Opisz swoimi słowami, co sądzisz o programie antywirusowym G DATA?

Minusy

- plik instalacyjny – koszmar oczywiście chodzi o wielkość.

- usuwanie programu z komputera czasami graniczy z cudem, rozwiązanie ekstremalne FORMAT.

- jej mankamentem jest straszna zasobożerność zarówno na RAM jak i CPU podczas skanowania na żądanie ( dotyczy słabszych PC)

- czasami podczas skanowania potrafi się zawiesić – potrzeby restart kompa.

Plusy

- Program został wyposażony w 2 silniki skanujące z 2 niezależnymi bazami sygnatur, co się chwali

- ciekawym rozwiązaniem jest OutbreakShield - które zapewnia aktywną ochronę komputera.

- dobra skuteczność usuwania wirusów.

- stawiam dużego plusa za obsługę Windows Vista 64-bit , Windows XP z SP2 64-bit

- prosty i czytelny interfejs.

- plus za ParellScan, która równoważy pracę rdzeni procesorów, dzięki czemu nowy antywirus jest dostosowany do możliwości technologii Dual Core i Quad Core.

Gość
komentarz
komentarz (edytowane)

Cena: Średnia

Skuteczność: 90%

Obsługa programu: Prosta

Jak oceniasz dodatkowe funkcje programu (Firewall, AntiSpam, Kontrola rodzicielska, Webfilter): dobrze

Jeden z lepszych antywirusów na rynków, używałem tylko triala.

nie sądzę aby cena była wysoka, racze jest średnia, co do skuteczności to między 80-85%

Co do ceny, 150 zł (średnia cena na rynku) to nie dużo, a możliwości można porównać do Kasperskiego czy NODA.

Minusy

- plik instalacyjny ? koszmar oczywiście chodzi o wielkość.

- usuwanie programu z komputera czasami graniczy z cudem, rozwiązanie ekstremalne FORMAT.

- jej mankamentem jest straszna zasobożerność zarówno na RAM jak i CPU podczas skanowania na żądanie ( dotyczy słabszych PC)

- czasami podczas skanowania potrafi się zawiesić ? potrzeby restart kompa.

Oj chyba nie aż taki zły jest, jak się ma słabego lub zawalonego PC różnym shitem to wiadomo że i gg będzie mulić :P

Ogólnie uważam, że ten antywirus nie jest zły, cena mogłaby być niższa, mógłby być też bardziej skuteczny ponieważ po przeskanowaniu innym antywirem np. Nortonem to wykrył mi on szkodliwe ciasteczka i niektóre wirusy, które nie zostały wykryte przez G Data. Ogólnie produkt jest dobry, dobrze chodzi pod Vistą.

Antywirus potrafi czasami wykryć różne zagrożenia które tak naprawdę nimi nie są ;)

Tzn. niektóre programy tworzą pliki które są przez antywirusy odbierane jako wirusy ;]

Edytowane przez Megas
NickPL
komentarz
komentarz

Cena: Wysoka

Skuteczność: 90%

Obsługa programu: Standardowa

Jak oceniasz dodatkowe funkcje programu (Firewall, AntiSpam, Kontrola rodzicielska, Webfilter): dobrze

Antywirus niczego sobie, gdy ''na test'' ściągałem różne wirusy to wszystkie wykrył. Firewall bardzo dobry, AntiSpam-u nie przetestowałem, WebFilter też sprawdza się bardzo dobrze. Łatwa obsługa firewalla, trochę miałem problemów z wyłączeniem sprawdzania HTTP, ale już jest dobrze (sprawdzanie muliło mi strony www). Firewall nie przeszkadza w grze przez internet.

123mamut
komentarz
komentarz

Cena: Niska

Skuteczność:93%

Obsługa programu:łatwa

jak oceniasz dodatkowe funkcje programu: są bardzo dobre

Opisz swoimi słowami co sądzisz o programie antywirusowym G DATA? :

To bardzo dobry produkt na rynku bardzo dobrze sobie radzi z wirusami i z pruboami włamań cena jest niska jak na tak dobry antywirus

Gość
komentarz
komentarz
Antywirus niczego sobie, gdy ''na test'' ściągałem różne wirusy to wszystkie wykrył.

Po co ściągać syf na kompa? xD Może Ci się przytrafić w końcu taki który jeszcze nie został dodany do bazy antywirusa i będziesz miał kichę :)

bardzo dobrze sobie radzi z wirusami i z pruboami włamań

Włamywał Ci się ktoś na PC? Dziwne... ;) Takie rzeczy bardziej się przydarzają jakimś firmom aby wykraść dane czy cuś ale nie zwykłym użytkownikom ;p Bo "prawdziwy hacker" nie będzie się chyba bawił z twoim PC tylko po to by wykraść login do Tibii czy Naszej Klasy ;)

sagemik
komentarz
komentarz

Drogi 123mamucie otóż G data to Antywirus Tylko pełen Pakiet Bepieczeństwa.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.