x-kom hosting

E-N-T-E-R oszuści ?

SaMOne-X
utworzono
utworzono (edytowane)

http://allegro.pl/item652391160_512mb_sapp...00mhz_hdmi.html

zamówiłem tą kartę 4 dni temu dziś piszę do sprzedającego czy została wysłana a on mi odpisuję coś takiego :

paczka będzie wysłana w ciągu 24-48h nie będzie to niestety 4830 ale lepsza hd4730 z ddr5 ponieważ 4830 miały żle zaprogramowany procesor graficzny i ich produkcja została wstrzymana a te co zamówiliśmy nie nadają się do użytku więc zostaną zwrócone a klientom sapphire w zamian zaproponowało nieco droższy model hd4730 ale już bez żadnych dopłat

I czy to prawda że model hd4730 z ddr5 będzie podobny czy domagać się zwrotu pieniędzy ?

Edytowane przez SaMOne-X
Zmiana nazwy tematu.

jarek1994-1994
komentarz
komentarz

Karty podobne ale ta wiadomość o jakimś błędzie w 4830 jest podejrzana. Jeszcze się z niczym takim nie spotkałem. Tu masz więcej o tej karcie http://tech.wp.pl/kat,1009779,title,Sapphi...ml?ticaid=183af

FrogsterPL
komentarz
komentarz

Kurde, ja tu nic nie czaję - na logikę to HD4730 powinien być wolniejszy od HD4770 (i zarazem od HD4830, bo HD4770 ma podobne osiągi do HD4830), a w tym linku powyżej jest napisane, że ma parametry takie same, jak 4770, a taktowanie pamięci nawet wyższe o.O

SaMOne-X
komentarz
komentarz

I co teraz zrobić , brać tą kartę ?

jarek1994-1994
komentarz
komentarz
Kurde, ja tu nic nie czaję - na logikę to HD4730 powinien być wolniejszy od HD4770 (i zarazem od HD4830, bo HD4770 ma podobne osiągi do HD4830), a w tym linku powyżej jest napisane, że ma parametry takie same, jak 4770, a taktowanie pamięci nawet wyższe o.O

Mnie też to zdziwiło ale ten tekst chyba nie kłamie.

Gość
komentarz
komentarz

Sciema jak nic , skoro to ddr5 to pamieci nie maja prawa pracowac z czestotliwoscia 1800 MHz tyle przysluguje na dzisiejsze ddr3 ... a tu mamy gddr5 + 256 bitowa szyne pamieci wiec ramy powinny miec przynajmniej 3000 + na pamieciach bardzo dziwne

SaMOne-X
komentarz
komentarz

napisze do gościa że nie chce tej karty i niech zwróci pieniądze

poszukam coś lepszego

czy jednak brać tą kartę ? sam już nie wiem proszę o szybką odpowiedz

http://twojepc.pl/news19129.html

Widzicie różnice ?

kozman
komentarz
komentarz

Myślę, że warto brać 4730.

To w zasadzie okrojony 4830, ale wzbogacony o pamięci ddr5.

4730 ma szynę 128bit i możliwe, że będzie bardzo podobna wydajnościowo.

Niestety brak jeszcze jakichkolwiek normalnych testów, więc ciężko cokolwiek powiedzieć.

FrogsterPL
komentarz
komentarz

Mnie strasznie denerwuje, że nowe modele kart wprowadza się po cichu, i że nigdzie nie ma porównania HD4730 z HD4770... SaMOne, może sprzedawca zgodziłby się poczekać 2-3 dni na Twoją decyzję?

EDIT:

Wszystko jasne. HD4730 to okrojony HD4830 z pamięciami GDDR5, ale magistralą 128-bit. Portal Fudzilla.com spodziewa się, że karta będzie nieco słabsza od HD4770... Na pewno będzie też bardziej prądożerna, ponieważ HD4730 wykonany jest w procesie 0,05 mikrometra, a HD4770 - 0,045.

Ja bym nie brał, bo już HD4770 jest minimalnie słabszy od HD4830 (tyle, że się lepiej kręci), no a HD4730... W sumie nie wiem, po co to wypuszczają, chyba chcą tylko zapewnić jakąś alternatywę dla HD4770, skoro dostać tą kartę w przyzwoitej cenie jest ciężko.

rafalluz
komentarz
komentarz

Z tego, co wiem 4730 ma identyczny rdzeń, jak 4830 i pamięci w układzie takim, jak 4770 128bit + DDR5. Czyli to taki tańszy w produkcji zamiennik 4830. Wydajność powinna być b. podobna do 4830.

FrogsterPL
komentarz
komentarz

Na jeszcze innej stronie jest info, że HD4730 jest wysyłany tylko w ograniczonych ilościach na rynki, gdzie brakuje... nie HD4770, ale właśnie HD4830. Strasznie to zagmatwane... Ja już sam nie wiem, czy brać czy nie brać...

EDIT:

Parę linków:

http://www.fudzilla.com/content/view/14195/34/

http://vr-zone.com/articles/first-radeon-h...1.html?doc=7071

http://news.softpedia.com/news/PowerColor-...le-114166.shtml

http://www.xbitlabs.com/news/video/display...ity_Issues.html

SaMOne-X
komentarz
komentarz

Napisałem do gościa o zwrot pieniędzy i myślę dołożyć 100 zł na jakąś inną kartę :D

Gość
komentarz
komentarz

Hmm... wysokie takty na GPU to coś ma... 4830 ciężko będzie zrobić takie. Podejrzewam, że z OC już będzie marnie, no i to pewnie

dość prądożerna karta(ddr5 :/).

pd85
komentarz
komentarz (edytowane)

Witam. Jestem nowy na forum. Mam podobny problem z tym samym sprzedawca na allegro. Jestem ciekawy jak rozwinie sie sytuacja. Oczytalem sie na innym forum o tym sprzedawcy wiele negatywnych opinii. Na moje zapytanie o wysylke otrzymalem e-mail z informacja ze rdzenie w 4830 sa uszkodzone i w zamian wysla lepsza 4730. Z testow wynika ze wcale nie jest lepsza. Napisalem prosbe o zwrot gotowki. Poki co czekam. Nie odpisal jak dotad na meila (od wczoraj), gotowki tez nie otrzymalem. Przepraszam za brak polskich znakow - brak sprawnego ALT...

Edytowane przez PawełD
SaMOne-X
komentarz
komentarz

Dowiedziałem się od kolegi (który pracuję w sklepie ) że HD4830 jest na pewno lepszy od HD4730 i różnią się ceną około 50 zł (HD 4830 droższy)

I to jest ciekawe że sprzedający wycenił przedmiot którego nie miał i wysłałem mu wiadomość że chce zwrot pieniędzy i do tej pory nie dostałem odpowiedzi

A jak dojdzie do sytuacji że wcale się nie odezwą a jutro napiszą mi wiadomość że za późno bo paczka została wysłana , i co w tedy zrobić ?

Poszperałem dużo po internecie i wychodzi na to że HD4730 będzie na pewno gorszy , w moim przypadku to jeszcze pewnie zasilacz będzie trza wymienić jakbym to dostał

Jutro jak nie dostanę odpowiedzi-pieniędzy zacznę coś działać na allegro bo na to wychodzi że mi to wyśle , a myślę już o zakupię HD4850 xD

pd85
komentarz
komentarz (edytowane)

Moge potwierdzić to że Radeon HD 4730 jest GORSZY od HD4830 . Tu stosowne testy http://ht4u.net/reviews/2009/powercolor_ati_radeon_hd_4730/ . Nie mamy obowiązku przyjmować przedmiotu którego nie kupiliśmy. To że nie mają dla nas HD4830 to jest ich problem. Użytkownik allegro E-N-T-E-R powinien zwrócić pieniądze w trybie natychmiastowym.

Edytowane przez PawełD
RSK1990
komentarz
komentarz (edytowane)

To prawda zamawialiście inny produkt nawet jeżeli zamiast tego Hd4830 proponował by wam nawet GTX280 możecie żądać zwrotu pieniędzy bo to sprzedawca nie wywiązał się z umowy a nie Wy. Przy okazji PawełD napisał kto wisi siano i w razie kłopotów macie dowód na forumpc :)

Edytowane przez RSK1990
FrogsterPL
komentarz
komentarz

Nierozpakowany/nieużywany towar można zwrócić w ciągu 7 (albo 10? nie pamiętam) dni bez podawania przyczyny ;)

Gość
komentarz
komentarz

no witam ja też zamówiłem u nich kartę i zrobiłem dopłatę do 4770 z powodu rzekomej wady 4830.

firma e-n-t-e-r trochę przegięła. moja propozycja jest taka,żeby przesłać mailem do enter linka tej strony.

kolejny krok to masowe zgłoszenia na policję o wyłudzenie pieniędzy.

co o tym sądzicie?

dobra ide spać. może jutro coś wymyślimy

pd85
komentarz
komentarz (edytowane)

Może do jutra więcej osób tu zajrzy. Ja proponuje napisać do allegro, oraz tak jak proponował kolega nieśmiertelny do tego gościa-sprzedawcy informując go że jeśli nie odda pieniędzy to jego sprawa trafi na policje. Proponuje poczekać do jutra aż pare osób się zbierze. To ewidentne oszustwo. Polecając 4730 jako rzekomo lepszą karte okłamuje użytkowników. Nie wiem czy czyni to w niewiedzy czy nie...

Edytowane przez PawełD
kamyk83
komentarz
komentarz (edytowane)

Witam,

mam ten sam problem.

Ostatniego email od E.N.T.E.R dostałem 17.06.2009 że paczka zostanie wysłana w ciągu 24-48h.

Dzisiaj wysłałem email z prośbą o zwrot kaski nie mam zamiaru czekać nie wiadomo ile czasu jeszcze na inną kartę?

Odp. jeszcze nie dostałem?

A co do karty HD 4730 to ciężko coś o niej powiedzieć bo to nowa karta recenzji jest bardzo mało, więc ja kota w worku nie kupuje?

wole już dołożyć 100zł i kupić coś lepszego.pozdrawiam dzięki z email z tym linkiem Pawcio2003

Może E.N.T.E.R. się wypowie na tym forum jak nie chcę(czy nie ma czasu?) odp na maila

Edytowane przez kamyk83
Gość
komentarz
komentarz

mam propozycję. spotkajmy się dzisiaj tu o godzinie 16.00 oczywiście kto będzie mógł. zadecydowalibyśmy co dalej robić.

jeszcze mamy możliwość wystawienia komentarzy negatywnych. to na pewnp pogrążyłoby enter-a. ale to proponuję jako ostateczność.

Dobra. ja muszę iść do pracy, ale ok. godz 16.00 wracam

Lipton
komentarz
komentarz

Cały temat przenoszę do innego działu razem ze zmianą nazwy tematu.

SaMOne-X
komentarz
komentarz

3 dzień firma E.N.T.E.R nie odpowiada :huh:

A ja 6 dzień jestem bez karty graficznej bo starej się pozbyłem i jadę na zintegrowanej :(

Jak tak dalej zostanie to trza pisać na allegro

Może mnie nie być o 16.00 mogę być dopiero o koło 20.00

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.