x-kom hosting

Blue Screen, Stop 0x000007F

Psycholandia
komentarz
komentarz

No to czekam do BSOD'a następnego i jeśli wyskoczy to format. Albo może w weekend bez BSOD'a wezmę się za formatowanie. Postaram się jakoś ograniczyć programy, które instaluję. Gadu gadu też wywalę. Kamień spadłby mi z serca, gdyby winny był Windows. A pamięci to 2x 1GB, w memteście całych nie chciał sprawdzić, ale ustawiłam na 1024. Sterowniki miałam z sieci - najnowsze, nie dołączone z płyty, więc może tym razem spróbuję zainstalować te z płyty? Zawsze to jakieś inne.

Aha, Darku tutaj nie mogę się połapać co zrobić.

1. On the computer where you want to view counters, click Start. In the Start Search text box, type perfmon.exe, and then press ENTER.2. In the navigation pane, expand Monitoring Tools, and then click Performance Monitor.3. Click the Add button to open a list of available performance counters.4. In the Add Counters dialog box, you can click Help for more information on adding counters. When you have finished adding counters to the list, click OK.5. Verify that the performance counters you selected are displayed in the Performance Monitor graph.
1. Click Start, click All Programs, and click Accessories. Right-click Command Prompt, and click Run as administrator.2. At the command prompt, type typeperf -qx and press ENTER.3. Verify that the performance counter list contains expected values.

[z tego linka: http://technet.microsoft.com/en-us/library/cc727117.aspx]

dar55
komentarz
komentarz
1. On the computer where you want to view counters, click Start. In the Start Search text box, type perfmon.exe, and then press ENTER.

2. In the navigation pane, expand Monitoring Tools, and then click Performance Monitor.

dotąd pikuś , to zwykły monitor z Uruchom
Click the Add button to open a list of available performance counters.

4. In the Add Counters dialog box, you can click Help for more information on adding counters. When you have finished adding counters to the list, click OK.

5. Verify that the performance counters you selected are displayed in the Performance Monitor graph.

ale to nic nie wnosi bo mówi że możesz sobie liczniki dodac (bo można ;]) i jak chcesz to se helpa wciśnij :) , bez sensu
1. Click Start, click All Programs, and click Accessories. Right-click Command Prompt, and click Run as administrator.

2. At the command prompt, type typeperf -qx and press ENTER.

3. Verify that the performance counter list contains expected values.

a to ciekawosta , jak wystartujesz jako admina (pomimo że nie pozwala XP) to na cała stronę sesjasesjasesja i nic POZYTYWNIE :0 , a jak z mojego konta uruchomię to multum wpisów i tez nie wiem o co chodzi

nie pomogę przy tym

Psycholandia
komentarz
komentarz

Haha, no to do tego też doszłam, że bez sensu :D

Powyższe bardziej sensowne przykłady wykonałam, może się na coś przyda :P

I dziś kolejny BSOD. Podczas testowania w SuperPI.

Ale uwaga, uwaga! Dziś mamy podanego winowajcę na dole.

Obraz.jpg

Zainstalowałam sterowniki z dołączonej do karty płyty, bo do tej pory miałam ściągane z internetu.

Czy coś więcej mam/mogę jeszcze zrobić?

P/S

Zrobiłam formata i zainstalowałam stary system, bo znów wyskakiwał mi BSOD Stop 0x000007F.

Zainstalowałam sterowniki z płyty, a nie z sieci, ograniczyłam programy na komputerze, mam nadzieję, że pomoże. :)

No i niestety znów coś, mianowicie nowy BSOD:

bluscreen.jpg

Nie mogłam wejść do Windowsa, dopiero ostatnia znana konfiguracja odpaliła Windę, później restartowałam i też działało, ale nie mogę być pewna czy znów nie wróci.

Włączyłam sprawdzanie dysku - wszystko okej, odpaliłam Combofixa - wygląda na czystego. I co dalej robić? Pytam, bo nie chcę nic zepsuć.

dar55
komentarz
komentarz
Wirusy w sektorze rozruchowym

Komunikat o błędzie ?Stop 0x0000007B? może się pojawić, jeżeli komputer jest zarażony wirusem sektora rozruchowego. Należy sprawdzić, czy na komputerze nie ma wirusów. Jeżeli zostanie znaleziony wirus, należy sprawdzić, czy wirusa nie ma także na dyskietkach, zanim zostaną użyte.

logi dawałaś ale czy chłopaki wykryją w MBR ? tego nie wiem

propozyszyn -> usuwasz C , czyścisz mbr albo fdiskiem albo konsolą , lub hirensboot (tam sporo jest do MBR) , załóż partycję np gparted i bym się pokusił o skan kasperem Emergency Disk

Psycholandia
komentarz
komentarz

Czyli mam zlikwidować partycje(wszystkie) na dysku, na którym mam system tak? Czy tylko tą Windowsowską, tzn.C?

Później w konsoli odzyskiwania komenda Fixmbr i podzielenie dysku na partycję od nowa, tak? Albo dodanie partycji C w momencie kiedy kasuję tylko tą jedną?

Jeśli nie, to wytłumacz mi łopatologicznie jak blondynce, bo zdaje się, że z moim myśleniem dziś nie jest w porządku :P

Hm, czy zakładanie partycji od nowa jest jednak konieczne? Nie można tylko naprawić za pomocą Fixmbr?

dar55
komentarz
komentarz

;]

gparted , ciach C , coś do mbr , gparted zakładasz C , instalujesz system

Psycholandia
komentarz
komentarz

Uf, po ciężkich bojach wykonałam wszystko.

Wyczyściłam mbr, wywaliłam stare partycje i utworzyłam 2 nowe, zamiast 3 starych.

Coś jeszcze zrobić?

bym się pokusił o skan kasperem Emergency Disk

proszę o dokładniejsze wskazówki ;>

dar55
komentarz
komentarz

jak już pokasowałaś partycje i mbr to nie ma potrzeby Kaspersky Emergency CD ale warto mieć na stanie :)

Psycholandia
komentarz
komentarz

No i dzień dobry, znów nowy BSOD, przez całe życie nie miałam ich tyle co teraz.

Obraz.jpg

Sterowniki miałam zainstalowane z płyty, zaraz przeinstaluje na jakieś inne, ze stronki, najnowsze.

Temperatury karty są w porządku, jakieś 35 stopni. Co czynić dalej?

Psycholandia
komentarz
komentarz

Wyczyściłam drive cleanerem stare stery i zainstalowałem podane przez Ciebie.

Wcześniej nie wiem czemu, ale stery Omegi mi nie działały :/

rideluk
komentarz
komentarz (edytowane)

nie chce sie wtracac w wasza dyskusje ale mialem podobny problem.

Sprawdzilem wszystko co bylo mozliwe i niestety okazalo sie uszkodzenie mechaniczne podzespolu. Formaty, nowe i stare drivery, memtesty etc nic nie pomogly.

A winowajca byla karta graficzna (radeon 9550).. w serwisie stwierdzili zimne luty na plytce i w wiekszosci przypadkow (np aplikacje 3d) powodowaly bsod. Po wymianie wszystko wrocilo do normy.

szkoda, ze nie masz czesci na podmiane do przetestowania..

P.S. Sprobuj wylaczyc przyspieszanie sprzetowe karty graficznej (suwak na brak we wlasciwosciach Ekranu) i takim sposobem przetestowac kompa na stabilnosc..

Edytowane przez rideluk
Psycholandia
komentarz
komentarz

Chętnie bym sprawdziła, ale nie mam części zastępczej. A kartę mam z zagranicy i trochę by potrwało wysłanie jej na gwarancję.. A gwarancję załatwia niestety sklep, w którym podzespoły były kupowane, więc wątpię czy mogłabym w PL oddać do siedziby.

dar55
komentarz
komentarz

wystarczy stara grafika na PCI :) za 3 zeta z komisu

Psycholandia
komentarz
komentarz

Okej, to kupię coś starego. Mam ją podłączyć i przetestować kompa kilka dni, żeby zobaczyć czy BSOD wyskoczy? On raz na jakiś czas wyskakuje, więc różnie to może być. No i może zmiana sterów pomoże, więc testuję póki co, później grafę.

tomtom
komentarz
komentarz

A masz może zintegrowaną grafikę? Może ona się kłucić, jak masz, to ją wyłącz. A podłączając tą nową (starą ;p) to odinstaluj kompletnie stery od tej aktualnej, i zainstaluj do tej nowej :)

Psycholandia
komentarz
komentarz

Nie mam zintegrowanej grafiki, w stopce jest napisane - Radeon HD 4830

//generalnie nasza panienka ma dobry sprzęt :) //dar55

Znów :P

Microsoft ® Windows Debugger Version 6.11.0001.404 X86Copyright © Microsoft Corporation. All rights reserved.Loading Dump File [C:\WINDOWS\Minidump\Mini041109-01.dmp]Mini Kernel Dump File: Only registers and stack trace are availableSymbol search path is: *** Invalid ******************************************************************************** Symbol loading may be unreliable without a symbol search path.		   ** Use .symfix to have the debugger choose a symbol path.				   ** After setting your symbol path, use .reload to refresh symbol locations. *****************************************************************************Executable search path is: ********************************************************************** Symbols can not be loaded because symbol path is not initialized. **																   ** The Symbol Path can be set by:									**   using the _NT_SYMBOL_PATH environment variable.				 **   using the -y <symbol_path> argument when starting the debugger. **   using .sympath and .sympath+									**********************************************************************Unable to load image ntoskrnl.exe, Win32 error 0n2*** WARNING: Unable to verify timestamp for ntoskrnl.exe*** ERROR: Module load completed but symbols could not be loaded for ntoskrnl.exeWindows XP Kernel Version 2600 (Service Pack 2) MP (2 procs) Free x86 compatibleProduct: WinNt, suite: TerminalServer SingleUserTSMachine Name:Kernel base = 0x804d7000 PsLoadedModuleList = 0x8055c700Debug session time: Sat Apr 11 20:16:45.000 2009 (GMT+2)System Uptime: 0 days 7:46:28.716********************************************************************** Symbols can not be loaded because symbol path is not initialized. **																   ** The Symbol Path can be set by:									**   using the _NT_SYMBOL_PATH environment variable.				 **   using the -y <symbol_path> argument when starting the debugger. **   using .sympath and .sympath+									**********************************************************************Unable to load image ntoskrnl.exe, Win32 error 0n2*** WARNING: Unable to verify timestamp for ntoskrnl.exe*** ERROR: Module load completed but symbols could not be loaded for ntoskrnl.exeLoading Kernel Symbols..................................................................................................................Loading User SymbolsLoading unloaded module list.................Unable to load image ati2mtag.sys, Win32 error 0n2*** WARNING: Unable to verify timestamp for ati2mtag.sys*** ERROR: Module load completed but symbols could not be loaded for ati2mtag.sys********************************************************************************																			 **						Bugcheck Analysis									**																			 ********************************************************************************Use !analyze -v to get detailed debugging information.BugCheck 1000008E, {c0000005, b9904cdc, a97ef578, 0}***** Kernel symbols are WRONG. Please fix symbols to do analysis.*** WARNING: Unable to verify timestamp for ati2dvag.dll*** ERROR: Module load completed but symbols could not be loaded for ati2dvag.dll*** WARNING: Unable to verify timestamp for ativvaxx.dll*** ERROR: Module load completed but symbols could not be loaded for ativvaxx.dll****************************************************************************																   ******																   ******	Your debugger is not using the correct symbols				 ******																   ******	In order for this command to work properly, your symbol path   ******	must point to .pdb files that have full type information.	  ******																   ******	Certain .pdb files (such as the public OS symbols) do not	  ******	contain the required information.  Contact the group that	  ******	provided you with these symbols if you need this command to	******	work.														  ******																   ******	Type referenced: nt!_KPRCB									 ******																   ********************************************************************************************************************************************************																   ******																   ******	Your debugger is not using the correct symbols				 ******																   ******	In order for this command to work properly, your symbol path   ******	must point to .pdb files that have full type information.	  ******																   ******	Certain .pdb files (such as the public OS symbols) do not	  ******	contain the required information.  Contact the group that	  ******	provided you with these symbols if you need this command to	******	work.														  ******																   ******	Type referenced: nt!KPRCB									  ******																   ********************************************************************************************************************************************************																   ******																   ******	Your debugger is not using the correct symbols				 ******																   ******	In order for this command to work properly, your symbol path   ******	must point to .pdb files that have full type information.	  ******																   ******	Certain .pdb files (such as the public OS symbols) do not	  ******	contain the required information.  Contact the group that	  ******	provided you with these symbols if you need this command to	******	work.														  ******																   ******	Type referenced: nt!_KPRCB									 ******																   ********************************************************************************************************************************************************																   ******																   ******	Your debugger is not using the correct symbols				 ******																   ******	In order for this command to work properly, your symbol path   ******	must point to .pdb files that have full type information.	  ******																   ******	Certain .pdb files (such as the public OS symbols) do not	  ******	contain the required information.  Contact the group that	  ******	provided you with these symbols if you need this command to	******	work.														  ******																   ******	Type referenced: nt!KPRCB									  ******																   ********************************************************************************************************************************************************																   ******																   ******	Your debugger is not using the correct symbols				 ******																   ******	In order for this command to work properly, your symbol path   ******	must point to .pdb files that have full type information.	  ******																   ******	Certain .pdb files (such as the public OS symbols) do not	  ******	contain the required information.  Contact the group that	  ******	provided you with these symbols if you need this command to	******	work.														  ******																   ******	Type referenced: nt!_KPRCB									 ******																   ********************************************************************************************************************************************************																   ******																   ******	Your debugger is not using the correct symbols				 ******																   ******	In order for this command to work properly, your symbol path   ******	must point to .pdb files that have full type information.	  ******																   ******	Certain .pdb files (such as the public OS symbols) do not	  ******	contain the required information.  Contact the group that	  ******	provided you with these symbols if you need this command to	******	work.														  ******																   ******	Type referenced: nt!_KPRCB									 ******																   ********************************************************************************************************************************************************																   ******																   ******	Your debugger is not using the correct symbols				 ******																   ******	In order for this command to work properly, your symbol path   ******	must point to .pdb files that have full type information.	  ******																   ******	Certain .pdb files (such as the public OS symbols) do not	  ******	contain the required information.  Contact the group that	  ******	provided you with these symbols if you need this command to	******	work.														  ******																   ******	Type referenced: nt!_KPRCB									 ******																   ************************************************************************************************************************************************** Symbols can not be loaded because symbol path is not initialized. **																   ** The Symbol Path can be set by:									**   using the _NT_SYMBOL_PATH environment variable.				 **   using the -y <symbol_path> argument when starting the debugger. **   using .sympath and .sympath+									******************************************************************************************************************************************** Symbols can not be loaded because symbol path is not initialized. **																   ** The Symbol Path can be set by:									**   using the _NT_SYMBOL_PATH environment variable.				 **   using the -y <symbol_path> argument when starting the debugger. **   using .sympath and .sympath+									**********************************************************************Probably caused by : ati2mtag.sys ( ati2mtag+18cdc )Followup: MachineOwner---------

Instaluję stery Omegi, wszystko jest okej, restart, później patrzę w menadżer i przy karcie graficznej mam żółty zapytajnik, strony przewijają się w żółwim tempie.

a) stery nie są zainstalowane, więc wchodzę w Start i klik na: (Re) Install Omega Drivers i wyskakuje mi taki błąd:

http://img3.imagebanana.com/view/81ufxw2i/omegadrivers.jpg

b) klikam w aktualizuj, każe włożyć płytę, ale zamiast tego wyszukuję mu w komputerze plik: ati - coś tam.sys chyba :P [który mam ze starej puli sterowników zapisanych na dysku] wtedy instalują się, reset i działa.

Czemu normalnie po instalacji nie odnajduje mi sterów?

Za radą kolegi potestowałam pamięć nieco dłużej i jest błąd:

http://img3.imagebanana.com/view/obnrrt04/Obraz001.jpg

Zaktualizowałam bios. Wykonałam kolejny test memtestem, który trwał 8 godzin prawie i co się okazało? Nie było żadnych errorów już ;P

Czy to aby koniec moich problemów komputerowych? :P

dar55
komentarz
komentarz

Instaluję stery Omegi
ja ci pisałem o DNA ;] , omegi juz nie wspierają nowych kart , a szkoda bo są rewelacyjne
Czy to aby koniec moich problemów komputerowych?
miejmy nadzieję, że nie , z czym będziemy walczyc ? :hahaha:
Psycholandia
komentarz
komentarz
ja ci pisałem o DNA , omegi juz nie wspierają nowych kart , a szkoda bo są rewelacyjne

wyskoczył mi przy blue screen wskazujący na sterowniki, zmieniłam na najnowsze ze strony, bez żadnych softów, póki co jest dobrze.

miejmy nadzieję, że nie , z czym będziemy walczyc ?

A ja mam nadzieję,że tak, już prawie wysłałam kości pamięci na gwarancję, aż w końcu mnie olśniło i postanowiłam bios zaktualizować, bo gdzieś słyszałam, że czasem pomaga i faktycznie zero błędów pamięci. Zostawiłam włączonego wczoraj w nocy memtesta i sprawdza, po 16 zobaczę czy coś znowu wyskoczyło :P

Jednak po 15 godzinnym testowaniu ramu - wyskoczył błąd, chyba dać je muszę jednak do naprawy :P

dar55
komentarz
komentarz

http://forum.msi-polska.pl/index.php?topic=3297.0

Podniesienie napiecia NB do 1.388v zalatwilo problem.
Psycholandia
komentarz
komentarz

Czyli MCH Voltage, tak? Przestawiłam na 1.388.

Teraz memtestem 86+ przetestować znów?

Nocą zapuszczę i do 15 będzie się sprawdzała.

dar55
komentarz
komentarz

ja tam zawsze max 200% memtestem robię , nie ma sensu więcej bo on pracuje w pętli

Psycholandia
komentarz
komentarz

No tak, ale ostatnio zrobiłam 200% i nic nie wykryło, później testowałam 8 godzin czyli przeleciał 25 razy i wykryło 2 errory.

Wczoraj też 8 h testowałam i nic, dziś 15 godzin testowałam i przy 25 razie error. Dlatego wolę jednak dłużej, dla pewności. Bo sama się przekonałam, że krótkie testowanie złudne potrafi być. :P W sumie to nie wiem jak z tym jest? :blink:

Po podniesieniu napięcia NB przetestowałam pamięć i znów wyskoczył error, przy 31 pętli :P

dar55
komentarz
komentarz
znów wyskoczył error, przy 31 pętli
może się zmęczył ? ;]

ale BSODy masz?

Psycholandia
komentarz
komentarz

Od 14 kwietnia jeszcze nie miałam ;x ale on tak lubi co kilka dni wyskakiwać, więc wszystko przede mną.

Ram, zmęczył się? Hm, możliwe to? Dziwi mnie fakt, że dopiero po tak długim czasie testowania wyskakują errory.

//żartowałem :D //dar55

Timingi zmieniłam i śmiga bez błędów :P

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.