x-kom hosting

Blue Screen, Stop 0x000007F

Psycholandia
komentarz
komentarz
P.S. A nie mozesz postawic na próbę innego systemu?na innej patrycji na troche.

Mogę. Ale jeśli nic nie pomoże to po prostu zrobię formata i wgram starego Windowsa. Mniej zabawy.

Andzia restartowałaś BIOSa.? Jeśli nie to zrób to, wyciągnij baterię na 30 min.

Nie. Trzeba spróbować.

dar55
komentarz
komentarz

masz drukarkę ? odłącz

Spróbuj użyć w komputerze innej płyty głównej.
MS jest rewelacyjny :)

ja bym proca podkręcił o 10% łącznie z ramem

http://support.microsoft.com/kb/137539/ tu masz dokładnie swój błąd co oznacza że panowie nie wiedzą od czego to jest ;)

Psycholandia
komentarz
komentarz

Drukarkę mam. Odłączę ją zatem.

Inna płyta główna mi działała dobrze, bez tych BS.

Podkręcać nie umiem, huh muszę czekać na brata.

Widziałam opis swojego błędu, znak zapytania, amba fatima :P

dar55
komentarz
komentarz

podnieś FSB w biosie o 20 MHZ

Qniooo
komentarz
komentarz
http://support.microsoft.com/kb/137539/ tu masz dokładnie swój błąd co oznacza że panowie nie wiedzą od czego to jest

a teraz z linka:

"Przyczyną może być uszkodzenie pamięci (lub inne problemy ze sprzętem) albo błędy oprogramowania. "

jak widać masło maślane... tego się idzie domyślić bez patrzenia na kod błędu :lol:

Psycholandia
komentarz
komentarz
podnieś FSB w biosie o 20 MHZ

O to chodzi? Bo ja zielona.

Było:

obraz001n.th.jpg

Po zmianie:

obraz002z.th.jpg

dar55
komentarz
komentarz

tak

a sprawdź czy masz dump'y

TmkPt
komentarz
komentarz (edytowane)

jest tez jedno ale> Podniosłas rownoczesnie taktowanie RAMu. Powinien to przezyc tylko jak bys wyzej ustawiala to pamietaj zeby pilnowac i nie przesadzic z podnoszeniem czestotliwosci RAM.

A ciekawe jakie ta płyta podaje napiecia. Jedne lubia zawyzac, inne zaniżać. jak by za małe było minimalnie na procesor albo RAM to by tez wyrzucał BS czasem.

Edytowane przez TmkPt
Psycholandia
komentarz
komentarz

Darku nie mam żadnego dumpa.

O widzę mój procek to teraz 3200 MHz, czyli to było podkręcanie? ;x

O to mu chodziło ale jest tez jedno ale> Podniosłas rownoczesnie taktowanie RAMu. Powinien to przezyc tylko jak bys wyzej ustawiala to pamietaj zeby pilnowac i nie przesadzic z podnoszeniem czestotliwosci RAM

Czyli lepiej ten ram przestawić? Gdzie? Na ile?

TmkPt
komentarz
komentarz (edytowane)

ponizej FSB jest ustawnieie czestotliwosci RAM. Tylko zalezy jaki to RAM. O 5% to kazdy poleci w góre. o 25% to juz trudnoo a wiesz jaki masz? trzeba by zerknac na jakies testy wtedy.

Bezpiecznie mozesz miec DRAM Frequency na 1100, a prawdopodobnie i 1200 bo jakies dobre masz na pewno 1066 prawda? a w ogole jak bez ruszania RAMu dojechalas prockiem do 3200 to ile mialas DRAM Freq??:)

Edytowane przez TmkPt
dar55
komentarz
komentarz

narazie nie zmniejszaj , jak wyskoczy INNY BSOD to wtedy pomyslimy

Psycholandia
komentarz
komentarz

Mój ram to dokładnie ten: http://www.scan.co.uk/Products/2GB-(2x1GB)...ed-CAS-4-4-4-12

Nic na razie nie będę podnosić, a jak już w ogóle to nie sama ^^

a w ogole jak bez ruszania RAMu dojechalas prockiem do 3200 to ile mialas DRAM Freq??smile.gif

Mam Intel Core Duo E8400 3.0 GHz, podwyższyłam FSB o 20 MHz i wyszło.

http://img148.imageshack.us/my.php?image=obraz001n.jpg --> tyle było przed zwiększeniem

To nie wiem, zostawiać tak jak jest czy coś zmieniać?

Żeby mi inne błędy nie zaczęły się wysypywać jak grzyby po deszczu :P

Darku, wypowiedz się.

TmkPt
komentarz
komentarz
Mój ram to dokładnie ten: http://www.scan.co.uk/Products/2GB-(2x1GB)...ed-CAS-4-4-4-12

Ten RAM to 800ka. Dobra ale 800 jednak a na screenie BIOS jest na 1067 ustawiony - moze to to???

Ten RAM to 800ka. Dobra ale 800 jednak a na screenie BIOS był cały czas na 1067 ustawiony - moze to to???

to czemu jest 2333? masz mnoznik na sztywno?

Qniooo
komentarz
komentarz
Żeby mi inne błędy nie zaczęły się wysypywać jak grzyby po deszczu

Jak będą, to dajesz reset BIOSu i już ;)

Ten RAM to 800ka. Dobra ale 800 jednak a na screenie BIOS był cały czas na 1067 ustawiony - moze to to???

TwinMosy nie są klasy OCZ więc to 1067Mhz, to może być dla nich za dużo, ale dlaczego tak jest na standardowych ustawieniach BIOSu? Spróbuwałbym trochę obniżyć. Może pomoże ;)

Psycholandia
komentarz
komentarz
to czemu jest 2333? masz mnoznik na sztywno?

A dokładnie o co chodzi? Nie znam się.

Wzrasta jak zwiększam mnożnik, automatycznie.

TmkPt
komentarz
komentarz (edytowane)

zgłupialem na tym screnie. Powinnas miec 3000MHz na prosesorze bo mnoznik 9 x szyna 333 = 3000. Ty masz 2333 czyli 7x333. mnoznik powinien byc auto chyba ze ktos ustawił na manual i na 7. a wez odpal CPU-z i sprawdź co pokaze? tylko pod obciazeniem jakims. Gdzies w biosie w tej czesci o/c jest mnoznika ustawianie. powinno byc auto ale moze jest na 7 np ustawione?

Edytowane przez TmkPt
Psycholandia
komentarz
komentarz

W/g wskazówek brata, przestawiłam tak:

obrazu.th.jpg

Screen z Cpu-z:

cpuzw.th.jpg

zgłupialem na tym screnie. Powinnas miec 3000MHz na prosesorze bo mnoznik 9 x szyna 333 = 3000. Ty masz 2333 czyli 7x333. mnoznik powinien byc auto chyba ze ktos ustawił na manual i na 7.

Czyli to należałoby przestawić? Już próbuję.

Qniooo
komentarz
komentarz

Mnożnik x6?

częstotliwość 2000Mhz?

coś tu cpuz przekłamuje...

Chyba lepiej będzie jak przestawisz FSB/DRAM ratio tak jak było...

TmkPt
komentarz
komentarz (edytowane)
Wzrasta jak zwiększam mnożnik

Mnoznik zostaw na auto na razie bo bedzie mąciło sie.weź i zmien DRAM freq na nizsza.

To działa na zasadzie dzielników. domyslnie 4xFSB czyli 1;1

musisz zmnienic na ponizej tysiaca bo jest na auto juz 1100 czy cos kolo tego. moim zdaniem ZA DUZO.

Ooo 833 moze byc:)

A CPUZ pokazuje dobrze!!!!!!

ten procek ma EIST i inne takie do oszczedzania energii i zakres mnoznika od 6 do 9. ale obciaz czyms kompa i sprawdź czy chociaz na chwilke wskakuje na to 9x333=3000.

i daj fotke z ustawien mnoznika w FSB oki?

Aha a te BSODy moze ktos sie nie zgodzi ale jak dla mnie to na 99% ten przetaktowany RAM.

P.S. Nie jestes taka leniwa jak mowilas;)

Edytowane przez TmkPt
Psycholandia
komentarz
komentarz
Chyba lepiej będzie jak przestawisz FSB/DRAM ratio tak jak było...

Czyli na auto? Wychodzi 1067 wtedy.

musisz zmnienic na ponizej tysiaca bo jest na auto juz 1100 czy cos kolo tego. moim zdaniem ZA DUZO.

Teraz jest 833. Ale Qniooo mówi , żeby przestawić na auto co daje 1067, więc co robić, bo się gubię?

dar55
komentarz
komentarz
coś tu cpuz przekłamuje...
cicho siedź , nie odzywaj się o OC jak nie wiesz jak intele działają

ania

do biosu sio , przestaw FSB na 350 , a Advanced DRAM conf.... z auto na manual

FSB /DRAM tak przestawiaj byś poniżej oscylowała w wartości 780-840

Qniooo
komentarz
komentarz
weź i zmien DRAM freq na nizsza.

napisałem to wcześniej także ;)

TwinMosy nie są klasy OCZ więc to 1067Mhz, to może być dla nich za dużo
TmkPt
komentarz
komentarz (edytowane)
Teraz jest 833. Ale Qniooo mówi , żeby przestawić na auto co daje 1067, więc co robić, bo się gubię?

masz miec ponizej tysiaca. Jesli to te ramy co dałas w linku to 1066 to za duzo dla nich na auto. Przeczytaj post wyzej co to EIST itp. obniza mnoznik w idle zeby oszczedzac prąd. ale problemem jest czemu w BIOSie nie daje tych 3000. tylko2333 na auto i Ramy powinien sam ustawic tez sobie umiec. jak nie to trzeba recznie bedzie. daj te fotke jak masz mnoznik w biosie ok?

Edytowane przez TmkPt
dar55
komentarz
komentarz

jeszcze jedno w biosie sprawdź Vdim powinno być na 2,1 +/-0,05

Psycholandia
komentarz
komentarz

O to ustawienie na manual chodziło?

obraz003f.th.jpg

Drugie ustawienia:

obraz004j.th.jpg

jeszcze jedno w biosie sprawdź Vdim powinno być na 2,1 +/-0,05

Nie mogę tego znaleźć wrrr, powiedz Darku dokładnie gdzie tego szukać.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.