x-kom hosting

Blue Screen, Stop 0x000007F

Psycholandia
utworzono
utworzono

Witam,

tak jak w temacie, wyskakuje mi Blue Screen, wklejam zrzut:

1008082.th.jpg

zaczął się on pojawiać po wymianie podzespołów(ze 3-4 krotnie), w sygnaturze mam podany konfig komputera w razie czego.

Czytałam trochę na temat tego błędu, często padało stwierdzenie, że ram może być uszkodzony, mój jest świeżo po zakupie, ale postanowiłam memtestem przetestować, oto wynik:

1008084b.th.jpg

nie wiem czy nie za krótko testowałam pamięć, jeśli tak, mogę ewentualnie zostawić program włączony na noc, chociaż myślę, że jeśli teraz nic nie wykryło, później też nie powinno.

Wszystkie sterowniki mam najnowsze, ściągnięte ze strony producenta. Czytałam, że wina może leżeć zarówno po stronie sprzętu jak i systemu operacyjnego, btw. mam nowy system operacyjny, więc może tak być.

Proszę o rady i wypowiedzi. :)

tomtom
komentarz
komentarz

bs wyskakuje od samego początku, czy po jakimś czasie, przywróć system do tego czasu, jak nie pojawiał ci się screen. Możliwe, że sprzęt sie kłóci. Wymieniaj każdy podzespół na poprzedni i zobacz efekty.

Psycholandia
komentarz
komentarz

Wyskoczył ze 3 razy może, wyskakiwał od zmiany podzespołów i po zainstalowaniu nowego Windowsa. Zapomniałam dodać, że 2 razy w momencie, kiedy chciałam zrobić zrzut ekranu programem FastStone Capture. Takie wymienianie podzespołów odpada, ponieważ starych w tej chwili już nie posiadam.

Qniooo
komentarz
komentarz

Próbowałaś na awaryjnym sprawdzić, czy nadal wywala? Jeśli to nie ram (powinnaś przetestować ok. 2h), to może być jakiś konflikt sprzętowy.

Jak masz kilka kości ram, to sprawdź na każdej z osobna, czy stabilnie system chodzi.

Psycholandia
komentarz
komentarz

Na awaryjnym nie próbowałam, bo błąd wyskakuje bardzo rzadko i nie chciałoby mi się na niego czekać w Trybie Awaryjnym.

Ram jak widać testowałam 1h 13 min. Zostawię na noc, jeśli to za mało. Konflikt sprzętowy, podejrzewam albo to, albo nowy system. Kości ramu mam dwie, system ogólnie chodzi stabilnie, bezbłędnie oprócz tego BS od czasu do czasu. W najgorszym wypadku, jeśli nic nie pomoże, wrócę do poprzedniego systemu i zobaczę czy błąd dalej się pojawia.

tomtom
komentarz
komentarz

to dla pewności zrób kilka razy screena tym programem. Bywa przecież, że program też jest przyczyną konfliktu.

Qniooo
komentarz
komentarz
Konflikt sprzętowy, podejrzewam

Sprawdzałaś, czy w menadżerze urządzeń, we właściwościach każdego ze sprzętów w zakładce "zasoby" nie ma żadnego konfliktu?

Przeglądałaś podgląd zdarzeń?

Psycholandia
komentarz
komentarz

Tak, robiłam - póki co jest okej.

W tej chwili też wykonałam kilka screenów i działa.

Sprawdzałaś, czy w menadżerze urządzeń, we właściwościach każdego ze sprzętów w zakładce "zasoby" nie ma żadnego konfliktu?

Tak, wszystko jest ok.

Przeglądałaś podgląd zdarzeń?

W aplikacji mam błąd - PerfNet - 0000: c0000034

W systemie - Service Control Manager

tomtom
komentarz
komentarz

czyli nie wyskakują bluecreeny? Tzn, że to nie program, tylko przypadek. Postresuj kompa troche dłużej to się zobaczy.

Qniooo
komentarz
komentarz

Hmm... jeśli ram okaże się ok, a na starym systemie dalej będą błędy, to pozostało jeszcze

sprawdzić na pożyczonej od kogoś karcie graficznej

sprawdzenie HDD (wiry, badsektory itp.)

możliwe, że te BS powoduje urządzenie zewnętrzne (ja tak miałem z modemem ISP Vektra)

oczywiście temperatury są ok?

Psycholandia
komentarz
komentarz
czyli nie wyskakują bluecreeny? Tzn, że to nie program, tylko przypadek. Postresuj kompa troche dłużej to się zobaczy.

Ogólnie nie, prócz tego jednego jedynego raz na jakiś czas - Stop 0x000007F (ale nie w tej chwili)

tomtom
komentarz
komentarz

jak raz na jakiś czas to ujdzie :) Jak wyskoczy, to zapamiętaj kiedy, zapisz sobie czy coś i jak następnym razem wyskoczy to zobacz czy przy tej samej czynności czy tak sobie.

Psycholandia
komentarz
komentarz
Hmm... jeśli ram okaże się ok, a na starym systemie dalej będą błędy, to pozostało jeszcze

sprawdzić na pożyczonej od kogoś karcie graficznej

sprawdzenie HDD (wiry, badsektory itp.)

możliwe, że te BS powoduje urządzenie zewnętrzne (ja tak miałem z modemem ISP Vektra)

oczywiście temperatury są ok?

Temperatury dobre, screeny:

tempm.jpg

speedw.th.jpg

HDD niedawno sprawdzałam, ale nie omieszkam zrobić tego ponownie, czym polecasz sprawdzić? Może sprawdzę innym programem niż dotychczas.

Łączę się za pomocą routera - Pentagram Cerberus P 6311 - 072

Psycholandia
komentarz
komentarz

Pomocą, pomocą - w biegu piszę. ;)

HDD Regenerator - używam i ja, później odpalę.

tomtom,

czyli nie wyskakują bluecreeny? Tzn, że to nie program, tylko przypadek. Postresuj kompa troche dłużej to się zobaczy.

Tak jak pisałam w pierwszym poście wyskakuje tylko jedne BS, z którego dałam zrzut. Kompa testuję już dostatecznie długo i mogę spokojnie powiedzieć, że daje mi się we znaki tylko: Stop 0x000007F nic innego. Nie wyskakiwał jednak w momencie robienia zrzutów teraz, a wcześniej.

jak raz na jakiś czas to ujdzie smile.gif Jak wyskoczy, to zapamiętaj kiedy, zapisz sobie czy coś i jak następnym razem wyskoczy to zobacz czy przy tej samej czynności czy tak sobie.

BS wyskakuje co prawda rzadko, nie jest to uciążliwe, ale wolałabym aby nie wyskakiwał wcale, dlatego napisałam. Kiedy wyskakuje pamiętam, pisałam również, że przy użyciu programu FastStone Capture dwukrotnie, pozostałych ( dwóch czy tam jednego) nie pamiętam przy czym, ale ostatnie dwa przy użyciu programu podanego wyżej.

Także czytać dokładnie, a nie pytać o to co już wyżej napisane.

TmkPt
komentarz
komentarz

# Stop 0x0000007F lub UNEXPECTED_KERNEL_MODE_TRAP

Najczęstszą przyczyną tego błędu jest awaria sprzętu. Jest wielce prawdopodobne, że ujrzysz ten komunikat o błędzie Stop, jeżeli masz wadliwe kości pamięci, niedopasowane moduły pamięci, wadliwie działający procesor albo awarię wentylatora lub zasilania, która powoduje przegrzanie. Pojawienie się tego błędu jest szczególnie prawdopodobne w wypadku systemów, w których procesor został przestawiony na pracę z szybkością przekraczającą szybkość nominalną - czyli po overclockingu.

# Rozwiązanie: Pierwszy parametr występujący zaraz po numerze błędu Stop określa konkretną przyczynę pojawienia się błędu, tak jak wyjaśniono w bazie Knowledge Base w artykule Q137539 zatytułowanym "General Causes of Stop 0x0000007F Errors".

1. A niedokładnie widać wszystko na tej fotce.

2. Aha i sprawdź może dziennik zdarzen jak ci znów wskoczy BSOD? To po identyfikatorze zdarzenia może cos w MKB sie znajdzie.

3.Jesli masz O/C za mocne to temp mogą być w porządku a procesor będzie źle obliczał.

4. Mozesz wyjąc i umyc styki od RAMu, ewentualnie przełozyc je w inne gniazda.

5. jak ci sie chce to spróbuj wyłączyć pamięć cache procesora. jesli tam jakas komórka bedzie wadliwa to tez może wygladac na losowy bład. Ale to ewenementem byś musiała byc.

Moze to i pomoze - jak chcesz moge całe te opisy błedów wrzucic. Z jakiegos serwisu sobie kiedys na dysk skopiowalem na wszelki wielki.

Psycholandia
komentarz
komentarz

1. Na której fotce, wrzucę jeszcze raz

2. Będę zapisywała błędy dziennika zdarzeń jak wyskoczy BS, póki co jeden już zapisałam, z dziś, wyżej napisałam

3. Nic nie jest kręcone

4. Płyta główna jest nowa, pamięci też, więc nie sądzę, że to kurz etc. tym bardziej, że niedawno sprężonym powietrzem czyściłam, 2 dni temu. Później przełożę pamięci w inne gniazda i będę tak pracować, zobaczymy.

5. Ewenementem nie jestem więc chyba zrezygnuję ;D

jak chcesz moge całe te opisy błedów wrzucic

Nie trzeba, czytałam wszystko co mogłam. Ale dziękuję za chęci :)

TmkPt
komentarz
komentarz
daje mi się we znaki tylko: Stop 0x000007E nic innego.

To chyba jest 0x0000007F nie?

Psycholandia
komentarz
komentarz

Tak.

Mała pomyłka, poprawiłam.

TmkPt
komentarz
komentarz
1. Na której fotce, wrzucę jeszcze raz

Na tej z BS - zrob od przodu nastepnym razem zeby bylo widac wszystkie kody.

4. Płyta główna jest nowa, pamięci też, więc nie sądzę, że to kurz etc. tym bardziej, że niedawno sprężonym powietrzem czyściłam, 2 dni temu.

Nie kurz tylko wilgoc z powietrza albo pot jesli ktos dotknał palcem. Moze też byc wina mobo(fabrycznie albo taka głupota jak jakies zwarcie małe na USB itp) lub sterów do niej ale tego sie nigdy nie dowiesz bo nowe mobo = nowy system.

5. Ewenementem nie jestem więc chyba zrezygnuję ;D

jestes skromna czy leniwa? ;)

P.S. Dobrze skonfigurowany system XP na sprawnym sprzecie to nie wiecej jak jeden BSOD na 2-3 tygodnie :D W2k3 jeden na pół roku. To moja osobista opinia uwzgledniajaca juz Prawo Murphy'ego :D

Psycholandia
komentarz
komentarz
Na tej z BS - zrob od przodu nastepnym razem zeby bylo widac wszystkie kody.

Proszę, to cały kod, akurat uchwyciłam 2 razy mojego uciążliwego BS:

1008081.th.jpg

Nie kurz tylko wilgoc z powietrza albo pot jesli ktos dotknał palcem. Moze też byc wina mobo(fabrycznie albo taka głupota jak jakies zwarcie małe na USB itp) lub sterów do niej ale tego sie nigdy nie dowiesz bo nowe mobo = nowy system.

Przestawię zatem w inne gniazda, dla pewności.

jestes skromna czy leniwa? wink.gif

Obydwie opcje się zgadzają. Ale w tym wypadku wiem po prostu na co mnie stać.

P.S. Dobrze skonfigurowany system XP na sprawnym sprzecie to nie wiecej jak jeden BSOD na 2-3 tygodnie biggrin.gif W2k3 jeden na pół roku. To moja osobista opinia uwzgledniajaca juz Prawo Murphy'ego biggrin.gif

No to mój BS występuje co2-3 tygodnie. Niegdyś jednak nie było żadnego BS, może dlatego tak mnie to drażni?

TmkPt
komentarz
komentarz (edytowane)
Przestawię zatem w inne gniazda, dla pewności.

Zanim przestwisz sprawdx ze 2- 3 godziny memtestem once again. A oprocz przestawiania UMYJ spirytusem. Czystym. Tylko zeby ci nie poszło za duzo ;)

No to mój BS występuje co 2-3 tygodnie. Niegdyś jednak nie było żadnego BS, może dlatego tak mnie to drażni?

U mnie standard co 2 tygodnie ale ja mam kota w domu wiec to ok. nawet na w2k3:/ Inaczej tez bym sie martwił.

Edytowane przez TmkPt
Psycholandia
komentarz
komentarz

Puszczę nocą Memtesta, przetestuje się kilka ładnych godzin - żeby wynik był pewniejszy.

A później smarowanie, przekładanie.

Ja mam 3 koty, niegdyś żadnego BS, po zmianie sprzętu i systemu jeden się przyczepił upierdliwie i zakłóca mi życie. :P

TmkPt
komentarz
komentarz (edytowane)

Pusc memtesta zobaczymy rano. I kup spirytus. weselej i jednak zdrowiej nim czyscic niz alkoholem izopropylowym ;) A co do kotów to jak mam otwarta obudowe i mój przejdzie kolo kompa to w 25% oznacza to zwiechę. nie wiem czy to od rasy zalezy czy od czego. Ciekawe czym to zmierzyc by mozna. Aaa a'propo kotów podobno dobrze postawic komp tam gdzie kot nigdy nie spi i w ogole nie lubi takiego miejsca. One nie lubia jak nie ma pola elektrostatycznego a komputery wrecz przeciwnie :)

P.S. A nie mozesz postawic na próbę innego systemu?na innej patrycji na troche.

Edytowane przez TmkPt
Gość
komentarz
komentarz

Andzia restartowałaś BIOSa.? Jeśli nie to zrób to, wyciągnij baterię na 30 min.

.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.