x-kom hosting

Pytanka dot. OC E8400

Sonido
komentarz
komentarz

Musisz sam poszukać, albo sprawdzić jakie są najniższe, bo to czasami bywają właśnie te równocześnie standardowe. Baterią jest pewniejszy, zewrzesz styki i będziesz miał 100% pewność, że wszystko jest zresetowane. Można i zworką, ale nie zawsze jest do niej dobry dostęp. Ja osobiście wolę baterię, bo tak zostałem nauczony; kwestia przezwyczajenia.

Danci
komentarz
komentarz

No ja wolę zworką - jak mówisz kwestia przyzwyczajenia. No cóż poczekam na odpowiedź z forum MSI, bo jak dam same małe, to boje się, że nie wstanie. Nie wiem czemu tylko te ramy mi wcześniej nie trzymały ;/

moskil
komentarz
komentarz

Dajesz

cpu 1.35V

MCH 1.3V

ICH 1.5V

Pamieci 2.2V timingi 5 5 5 18 1:1, musi sie dac, a jak nie to bios update

FSB 400

Wszystko na sztywno nic na auto. Musi byc stabilnie, sprawdz temperature procka i mostkow. Pograj w cos wymagającego z godzinke.

Standardowe napiecia dla biosu v1.4 pcb 1.0:

MCH 1.1V - jak zostawisz na auto to przy oc bios sam podniesie do 1.3V, bynajmniej w biosie v1.4

ICH 1.5V

Jaki masz bios? błędy w orthosie moga bc symptomem tego ze stary bios ma problemy z obsługiwaniem, ktoregos urządzenia np. ram, karta graficzna.

Sprawdz tez vid procka w np core temp i podaj, moze masz jakis wysoki.

Danci
komentarz
komentarz

V1.6 mam najnowszą... Dam MCH 1.2V reszta auto pamięci 2.2V procek 1.3 fsb 400 timingi 5-5-5-15 1:1 dzilenik sie ozbaczy ;p

Dałem ustawienia takie jak Sonido mi radził (NB na 1.2V). Komp nawet nie wstał. Potem był taki komunikat czerwonymi literami (tak jakby po teście pamięci czy coś tak jakoś to nastąpiło). The previous overcloockinf was failed and system will restore it's defaults settings.

Wchodzę po tym w BIOS i MHz pamięci tam na samej górze 960 MHz - a Adjust DRAM Freq 800 MHz... Sam nie wiem co robić. Proszę o pomoc!

moskil
komentarz
komentarz

Miales ustawic dzielnik na 1:1 nie na 1:1.2

Pamieci chyba nie wstały na 960Mhz dlatego wywalilo przy botowaniu

Z biosem v1.6 najwiecej problemow mialem ;)

Danci
komentarz
komentarz

Pamieci niby 1:1, ale jakoś przeskoczyły na 960 MHz!

Sonido
komentarz
komentarz

Jak FSB wyższe to i RAM będzie wyżej taktowany - normalne zachowanie.

Ja dla pewności poprosiłbym foty z BIOSU (zakładka do OC).

Danci
komentarz
komentarz

Mi się zdaje, że to mi jakoś płyta to wszystko zmienia. Tak samo jak timingi... Fotki wrzucę jutro, bo komórka mi się ląduje, a aparat niesprawny ;d

Fotki z BIOSu:

dsc00683sk3.th.jpg

dsc00684gw0.th.jpg

dsc00685xm7.th.jpg

dsc00686gj2.th.jpg

Proszę. Może coś poradzicie bo ja już nic kompletnie nie wiem :/

Sonido
komentarz
komentarz

FSB/DRAM Ratio na manual

poza tym wszystkie opcje, gdzie masz auto w nazwie powyłączaj

timingi ręcznie

reszta wg. mnie OK, ale poczekaj może jeszcze na opinię innej osoby. btw: dziwny ten BIOS w MSI. Mój niby w DFI bardziej skomplikowany, ale po chwili wszystko łatwo się ogarnia.

Danci
komentarz
komentarz (edytowane)

Sonido słuchaj, bo nawet jak daje manualne timingi CL4, to CPU-Z mi czyta CL5... I w tym problem.

I gdzie mogę ustawić opcję do tego Command Rate, bo ja nigdzie tego nie widzę...

Aha no i dać na Manula tak, ale na jakie tam dzielniki - sporo ich jest

moskil
komentarz
komentarz

dajesz dzielnik 1:1 dla magistrali 1333

Danci
komentarz
komentarz

I nie wstaje komp...

Sonido
komentarz
komentarz

Napewno zapisujesz dobrze ustawienia po zmianie ustawień? F10/enter i nie wyłączaj w między czasie zasilania; powinno być OK. Jeśli nie to płyta skopana, bo innej możliwośći nie widzę, skoro na takich ustawieniach nie rusza. Spróbuj bardziej dovoltować, ale jeśli i to nie pomoże to poszukaj innego BIOSu albo ślij na gwarę.

Danci
komentarz
komentarz

A co myślicie o ustawieniu fsb 333 zworką strap? Tak mi doradzili na forum msi

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.