x-kom hosting

Pytanka dot. OC E8400

Danci
utworzono
utworzono

Sprzęt jak w sygnaturze. Wiem, że podkręcać tak FSB Ratio co 5. Gdy nie będę miał stabilności (sprawdzam po 7 [ile najlepiej] minut orthosem i occt) to podnoszę cpu voltage o jeden plusik... I tak robię, aż efektu oczekiwanego nie uzyskam. Ale co z ramami bo kompletnie nie wiem jak robić!? Dobre mam rozumowanie jak tego procka kręcić? Czy jak będę tak o 5 podnosił to może dojść do tego, że mi komp nie wstanie? Chce na razie gdzieś do 3,5 GHz podkręcić (do ilu muszę kręcić, aby mi grafiki nie spowalniało?). Bez podnoszenia napięcia wytrzyma czy nie?

Jokeer
komentarz
komentarz

Nikt Ci tego dokładnie nie powie, musisz sam spróbować ile Twój procesor wytrzyma

do 3,7 Ghz (bo do tylu musisz kręcić), daj mu napięcie 1,25-1,30 najlepiej tak posródku,

jesli chodzi o Ramy to masz tam dzielniki którymi sobie sterujesz cześtotliwość ramów ;)

Danci
komentarz
komentarz

A gdzie one są na mojej płycie i jakie ustawiać i tak samo z napieciami lepiej po oc xczy przeD?

Jokeer
komentarz
komentarz

No to napisz na PW do kogoś kto ma płytę taka sama ja Ty

a napięcia oczywiście, że przed OC ;)

Danci
komentarz
komentarz

Dobrze, a do ilu napięcia ramów ustawić? Bo napięcia procka to wtedy jak nie będę miał stabilności.

Prosze o odp!

Jokeer
komentarz
komentarz

Ja na stałe mam ustawione 2,0 V a do testów 2,2 V więcej nie dawałem ;)

Danci
komentarz
komentarz

Bo teraz właśnie kręcę i dopiero o 5 fsb podniosłem to już dać 2.2 DRAM Voltage?? Nie rozumiem tego... Bo napięcie proca o jeden plus więcej dopiero jak coś niesprawnie będzie taaa? Jak timingi itd

A w FSB/DRAM Ratio mam Auto. Czytałem, że te siwe literki pod psodem najlepiej jakby były poniżej 900 czy coś takiego... Jak to zrobić ja mam 1000~ . No i już o 10 fsb ratio podniosłem już mam 3.1 GHz i teraz jak z tymi pamięciami. teraz powiększyć czy jakoś potem. kiedy się dowiem kiedy jest potrzebne podniesienie?

Ebola
komentarz
komentarz

http://www.egielda.com.pl/?str=art&id=3426

Zanim zaczniesz podkrecac poczytaj lekturke :)

PS> Co do Orthose to nie sprawdzaj 7minut tylko co najmiej 2h...

Danci
komentarz
komentarz

Przeczytałem to dawno. nie rozumiem tylko kwesti z ramami. Jak to robić... Najpierw jakoś doboltować do2.2V a później nie czy jak? Jak z timingami i mhz... gdzie to prosze o pomoc!

Ale jak 2 h mam przy testowaniu dopiero... Bo ja narazie osiagnąłem 3.08 Ghz... to chyba nei mam sensu 2h czekac...

Ebola
komentarz
komentarz

Nie no co 80mhz to nie...ustaw stopniowo do tej wartosci jaka chcesz uzyskac, pamiętaj żeby pilnowac ram dzielnikami, zeby nie wyszło ci jakies 1200mhz...jak juz wszystko ustawisz odpal Orthose na tyle ile sie da ;] przy prio 8-9....zanim odpalisz powiedz jakie napiecia ustawiłeś, jakie timingi, ile ma ram...

Temperatury sprawdzaj OCCT i CoreTemp....niektore programy lubią przekłamywac...

Danci
komentarz
komentarz

Podkreciłem proc do 3.3 ghz timingi były 5-5-5-18 dram core 2.2V vcore - 1.9025V No i komp mi nie wstał. Nie mogłem się nawet dostać do biosu. Musiałem długo czekać i dopiero później mi się udało sprowadzić bios do normalnych ustawień... Czemu mi przy 3.3 ghz już pada ;/

Piotr1312
komentarz
komentarz
vcore - 1.9025V

Kosmiczne napięcie. Koniecznie je zmniejsz. To pewnie przez to nie chciał Ci się komputer włączyć.

Danci
komentarz
komentarz

sorka 1.09 ;p

Piotr1312
komentarz
komentarz

No to albo masz za niskie napięcie procka, albo za wysokie taktowanie ram.

Ebola
komentarz
komentarz

1.09V to ty mozesz dac dla 1.4Ghz...ustaw mu przynajmiej 1.22V- 1.25V i wtedy odpal Orthose zeby sprawdzić stabilnosc.

Danci
komentarz
komentarz

ale dziwne bo firmowo mam 1.09V...

Ebola
komentarz
komentarz

Dla 3.3ghz ustaw w granicach 1.25 i przetestuj....

PS> To 1.25V podałem przyykładowo, nie mowie ze akurat tyle jest potrzebne, ale zacznij na takiej wartosci...jesli nie bedize bledow to mozesz troche zmniejszyc, lub podniesc jesli bledy wystapia.

moskil
komentarz
komentarz

-wylacz eist i dot

-ustaw dzielnik napiecia na 1:1, defaultowo masz 1:1.2

-ustaw na sztywno timingi i napiecie ramu na takie jakie zaleca producent

-napiecie MCH ustaw na 1.2V

-napiecie procka vcpu ustaw na 1.25

-FSB ustaw na 400mhz

-zapisz wyjdz,

Na 99% komp wstanie i zaladuje system. testuj

Jesli nie wstanie to napisz co sie stalo.

Danci
komentarz
komentarz

eist mam disabled ale dot gdzie jest nie moge znalesc... Moge od razu ustawić 1.25 V i co 5 do gory latac ??

aha i jakie sobie ustawić timingi. Narazie na sztywno ustawiłem 5-5-5-18 (tak jak mi cpu-z pokazuje). Polecacie inne?

I co to napięcia MCH i gdzie bo nie widze... narazie co 5 do gory lece mam vcore deaultowo jeszcze dopiero d ram na 2,2 V zmienilem ...

Nie no nie wiem co się dzieje, chciałem dać 3,22 GHz. No i mam Dram Voltage 2.2V CPU Voltage 1.10V Dzielniki 1:1 Timingi 5-5-5-18. Komp nie wstaje po paru próbach... Nie wiem co się dzieje proszę o pomoc! Chce dociągnąć 3,7 - 3,8 GHz

Ebola
komentarz
komentarz

CPU Voltage musi byc w granicach 1.25-1.3V.... na 1.1 z 3.22ghz ma prawo nie wstawac.

PS> daj mu 1.25 powinno wstac...

Danci
komentarz
komentarz

Ej słuchaj bo mi kolega powiedział żebym FSB ustawił na 420 (to 3.8 GHZ) i napiecie na 1.3V no i musialem bios resetowac. WYtłumacz mi jak to z tymi napieciami..

Ebola
komentarz
komentarz

Nie wal FSB odrazu z np 350 na 420....podnos stopniowo...

Co do napięć filozofii nie ma...na poczatek znajdź dla wartosci 3.8ghz takie napięcie zeby komputer wstał a pozniej testuj Orthose stabilnosc i Temperatury, ram tez musisz pilnowac dzielnikami...nie ma sensu z nich wyciskac ostatnie soki, bo nie o to w tych chodzi. To wszystko ma pracować stabilnie... :)

Danci
komentarz
komentarz

ale stopniowo no tak, ale nie wiem jak z tymi napieciami jak mi przy 3.22 na 1.10 nie wstaje... to caly czas musze bios resetowac...;/

Ebola
komentarz
komentarz

Przecież Ci juz pisałem... na 1.1V to ty możesz 1.8ghz odpalic ale nie 3.22ghz....Ustaw mu 1.25V to Ci wstanie na tych 3.22ghz

Wejdź w BIOS i musowo ustaw CPU Voltage 1.25V zapisz i reset...musi wstać.

Ram masz ustawiony narazie na zapas z tymi 5-5-5-18 i 2.2V....

Danci
komentarz
komentarz

Dobra zaraz to zrobię :) Gdy będę chciał dalej kręcić (no raczej napewno). To po każdym podniesieniu szyby FSB o 5 podbijać Vcore??

Nie mam już siły próbowałem z VCore 1.3 na 3.2GHz procka i nie wstawał... Czytałem, że płyty Msi neo2 i neo3-fr mają problem z pierwszym BIOSem? Aktualizować go? Jeśli tak to jak ;d (nie mam stacji dyskietek, dysponuje jedynie Pendrivem)

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.