x-kom hosting

Pytanka dot. OC E8400

Supel
komentarz
komentarz

Na 3.22Ghz nigdy nie wstanie Ci na 1.1v, fabrycznie tez tylu nie mial ;)

Mi na 3.8Ghz wstawal spokojnie na 1.28, fabrycznie szedl na 1.19.

Hm.. szyne podbijaj co 10-15mhz, zapamietuj jej wartosc, tak dlugo az nie wstanie. Wtedy ostatnia wartosc z jaka wstal ustaw i zobacz czy windows sie odpali. Jesli tak, zapusc orthosa i czekaj... z pewnoscia bedize jakis blad ;)

Sproboj podbij Vcore proca - moim zdaniem MAX ale naprawde MAX przy b.dobrym chlodzeniu CPU jak i budy, to 1.4, bo juz wtedy w orthosie temp potrafi skoczyc do ponad 60 st.

Jesli masz cos takiego jak FSB determination tez podbij ale bardzo malo - z tym trzeba ostroznie, na 45nm prockach default to 1.1, ja narazie mam 1.26...

I podbij v na mostu polnocnym (NB) powiedzmy 1.2 - nie wiem ile masz fabrycznie.

Jesli nie masz sil bawic sie, to ustaw pamieci na sztywno 2.1 albo 2.2 zalezy od tego ile producent wskazuje. potem napiecie procka daj na np. 1.34, a reszta AUTO - troche to ryzykowne, jednak ja tak jechalem do 4.25Ghz i nic sie nie stalo ;) I podnos wartosc FSB, powiedzmy do tych 3.8 ghz pilnujac wartosci pamieci, jesli masz 800 to staraj sie ustawiac je tak aby lekko ponad 800 mialy i odpal orthosa. Moze system bedzie stabilny, jesli tak to... wroc do biosu i poszegole napiecia dawaj na default - najlepiej kazde pojedynczo i odpalaj orthosa aby zobaczyc jak sie zachowuje system.

Najnowszy bios? oplaca sie zaktualizowac. Pobierz bios do plyty i winflash ;) dasz rade

Danci
komentarz
komentarz

Musze bios zaktualizować nie ma rady... proszę o jakiś poradnik..

Dziwne, ale jak resetowałem bios za pomocą zworki CMOS to później CPU-z mi Vcore 1.09 pokazuje...

Supel
komentarz
komentarz

1.09 ... to jest wrecz niemozliwe...

Jak powiedzialem WinFlash, nowy bios do plyty sciagnij, rozpakuj go. Czysty pasek miej tj. bez gg, skypa i bajerow ;)

moskil
komentarz
komentarz
1.09 ... to jest wrecz niemozliwe...

:] Jak nie jak tak, po resecie biosu plyta włącza eist, ktory ustawia napiecie na 1.1V, to jest wartosc startowa dla eista przy ktorym mnoznik powinien wynosic x6, dla mnoznika x9 napiecie powinno wzrosnąc automatycznie do 1.25. Jesli wyłączymy eist to napiecie proca czasami zostaje na 1.1V w auto.

Nie wiem dlaczego tak sie dzieje. Tak czy siak w moim przypadku procesor bez problemu chodzil przy 1.1V 3.0Ghz.

Komp ci sie wysypuje bo pewnie masz zle ustawione pamieci.

Napiecia są rózne zależy na jaką sztuke sie trafi, moj chodzi ful stabilnie 3.8Ghz przy 1.2V, przy 1.25 idzie na 4.2Ghz

Raz nawet udało mi sie odpalic kompa przy Vcpu 0.88V, fakt ze proc chodzil na 1.7Ghz ;]

Piotr1312
komentarz
komentarz
Dziwne, ale jak resetowałem bios za pomocą zworki CMOS to później CPU-z mi Vcore 1.09 pokazuje...

Co w tym dziwnego? Po prostu twój procek ma niski VID.

O co wam chodzi z tym, że 1.09 to niemożliwe? Po prostu trafiła się dobra sztuka procka.

Danci
komentarz
komentarz

jednak mam 1.25 na 3.0, ale mam taki problem. Jak mam porca w idle to mi mnoznik zmienia na 6.0 i na 2.0 GHZ jak go obciazam mnoznik 9 i proc 3.0 GHz. EIST mam na DISABLED!!! Proszę mi pomóc... Po zaktualizowaniu biosa to mam takie zmianki... prosze o pomoc!!!

Supel
komentarz
komentarz

C1E tez daj disable ;) i bedzie w porzadku

Danci
komentarz
komentarz

Dałem Multi Step OC Booster : Disabled

D.O.T Control: Disabled

EIST: Disabled

C State : Disabled

I jak uruchamiałe system było 2.0 GHz. Teraz mam 4% użytku proca i 3.0..., ale jak zleci do 2% daje 2.0 GHz proszę pomóc ;(. A jak z tymi ramami?

Teraz mam po 1 i 0 % użycia CPU i mam 3.0 GHz... Sam już nie wiem... Nic nie zmienialem

Tak patrze i czsem przy 0 i 1% mam 3.0 GHz a czaasem jak miałem 6 i 12% to mi zbiło do 2.0, ale wraca potem ;/

W cpu-z mam 2.0 caly czas

w coretemp lata miedzy 3.0 - 2.0 jak to napraiwc?

W Occt 2.0 więc chyba mam te 2.0.. Pomóżcie jeszcze raz!

Podniosłem FSB o 5 i błąd się naprawił ;p jak teraz z oc bo chyba mi tylko jakoś ramy blokują..

TCNieI
komentarz
komentarz

O_o :D ustaw CPU Ratio Setting na 9

bo masz 6-9 albo auto :D

Danci
komentarz
komentarz

dobra jak z tymi ramami... Wydaję mi się, że to one zawodzą - gdy mam proca na 3.4 GHz Vcore ma 1.3V, napięcie ramów (właśnie niby 2.2V, ale literki świecą się na czerwono), mnożniki 1:1, timingi na sztywno 4-4-4-15. Oczywiście EIST wyłączone. Robię restart komputera i nic. Pojawia się czarny ekran i czerwonymi literami pisze, że Overclock has been failed, system coś tam. Daję F1 i daje mnie do BIOSu, wchodzę w Cell Menu - no i niby pisze, że Procek ma 3.4GHz, ale ramy 907 MHz. I właśnie nie wiem czy tu ramy coś źle nie robią... Oczywiście po tym powracam do fabrycznych ustawień... Nie wiem, może znów zapisać tak jak było na 3.4Ghz i zmiany zapisać? Ale wydaje mi się, że znów, albo mi znowu te okienko wyskoczy, albo będę musiał BIOS resetować... Doradźcie mi, bo nie wiem co zrobić :/

PS. Bios wczoraj zaktualizowałem!

FSB: 368

Timingi 5-5-5-15

dzilenik 1333:667 (1:1_ i ramy 756 mhz

Vcore 1.29V

Dram core 2.1V

I komp gdy robie test orthosem na prioryty 8 błąd reset...

Nie wiem co robić prosze o pomoc!

Aha rated FSB mam na 1472

tomekk600
komentarz
komentarz

jak ci sie wydaje ze wina ramu to ustaw ratio tak zeby miały mniej mhz niz 800 i wtedy testuj. jak sie proca podkreca to sie ramy w spokoju zostawia a potem na odwrót same memki i na koniec kombinujesz tak z dzielnikami zeby to i to było na max

Danci
komentarz
komentarz

mają mniej niż 800 mhz, ale nie wstają i tu jest kłopot... Jak przy 3.4 GHz tak się dziej to co przy 3.8 będzie ;d

tomekk600
komentarz
komentarz

z e8400 to nawet najwieksz padaka 4ghz wyciaga. musisz cos robic źle. najlepiej to zresetuj cmos lub wyjmij bateryjke. potem załaduj ustawienia dafault i zacznij od nowa.

masz tu art poczytaj sobie.

http://www.frazpc.pl/artykuly/578/45NM/dla...ORE/2/DUO/E8200

Napiecia które cie obchodza to vcore, nb, mem a w póxniejszym etapie vtt i gtl. Memorki ustaw tak jak producent pisze(powinno byc na ulotce z produktem timingi tez. pamietaj że jak masz 2T to musisz tyle dać (moze 2,2V to za duzo dla nich ale watpie). vcore mozesz podniesc do 1,35 max na boxie (lepiej mniej) napiecie na nb zwieksz o 1 wartoc na poczatek

Danci
komentarz
komentarz

To wina chyba ramów... gdy obciążam sam procek jest dobrze na 8 priorytet. Gdy zaczne ramy zaraz res...

TCNieI
komentarz
komentarz

Daj im

Timingi 4-4-4-15 2T

DRAM Voltage 2.2 lub 2.3

i muszą robić :D

Danci
komentarz
komentarz

nie mogę znaleść tego okienka odpowiedzialnego za 2T (na stronie producenta pisze, że 1 T więc nie wiem). Jak ustawiam 4 i 4 i 4 i 15 pod spodem daje + i mi jakies okienko sie odrolowuje i jest dużo innych informacji... Gdzieś mi to od 2T wcięło...

No, ale ludzie, żeby na 4-4-4-15 i 2.2V 3.3GHz na 1.28V działał niestabilnie to coś źle chyba jest ;/

Supel
komentarz
komentarz

Zrob tak, load default caly bios ;)

napiecie wszedzie ustaw na sztywno, standard jaki jest wszedzie, na pamieciach tak jak podaje producent. na procku ustaw powiedzmy 1.3v i zacznij bawic sie FSB powiedzmy co 15mhz, albo 20mhz poczatkowo powinen bez problemu ruszac, ja nie mialem problemow na napieciu 1.19 do hoho... :P a pozniej juz blue screeny, nie mowiac ze teraz na 4.35Ghz superpi liczy, wszystko smiga, nawet glupi intelburntest ;P ale jak to orthos... wywala bledy po w zaleznosci od ... od wlasnie nie wiem czego - 30 sek; 1,5min ; 4 min ; 11 min....Napewno sie nie przegrzewa Ninja 2 daje rade ;P nawet intelburntest max 69... gdzie w orthos daje max 60

Danci
komentarz
komentarz

Hmm... to co zrozumiałem to tak:

Reset zworką i dalej:

FSB podbijać o 20 albo o 15.

Mnożniki nie wiem jak dalej (1:1 tak żeby ramy na 3.0 GHZ były 667 MHz?)

Napięcie VCore - 1.3V

Napięcie ramów - tu problem - nie widzę, że producent mi pisze standardowe napięcia nie mogę tego znaleźć... Proszę mi powiedzieć gdzie to jest albo jakąś stronę Internetową dać bo nie wiem.

Timingi - jakie??

I czy zmieniać napięcie NB?

Jak mi orthos błąd wywali to system robi restarta ;d

TCNieI
komentarz
komentarz

Mnożnik 1:1

I czy zmieniać napięcie NB?

zwiększ sobie o 0,1v

a standardowe napięcie dla Twojego ramu to 2.2v, gdzie nie gdzie można znaleźć info że producent daje gwarancje na podwyższone napięcie 2.3 czyli spokojnie możesz im tyle dać.. :D

timingi ustaw sobie takie jak producent zaleca... jak nie wiesz gdzie szukać to wyjmij kość i na nalepce powinno pisać

moskil
komentarz
komentarz

Zrob jedną rzecz, ustaw wszystko na auto, potem zmien dzielnik pamięci na 1:1, zapisz i wyjdz, sprawdz czy system poprawnie zbotuje, jesli wlaczy ci sie odzyskiwanie poprzedniej konfiguracji biosu to znaczy ze plyta gryzie sie z ramem.

Kiedy ja zflashowalem bios na najnowszy to plyta zaczęła sie grysc z ramem i jakakolwiek zmiana ustawien ramu skutkowała sypaniem sie kompa przy botowaniu.

1T/2T ustawiasz w zakładce cell menu/ advance DRAM Configuration/ configure DRAM timing by SPD (Na manual). Znajdziesz tam zakładke 1N/2N to jest to samo co 1T/2T

Danci
komentarz
komentarz

Nie mogę zmieniać timingów bo BIOS mi automatycznie daje do 5-5-5-18

Gdzie w Evereście mogę sprawdzić Timingi, bo może CPU-z coś nawala...

moskil
komentarz
komentarz

bios daje automatycznie bo jest ustawiony na auto, zmien na manual

Danci
komentarz
komentarz

@up

Jak (ale timingi mam tam na sztywno)

@topic

No to tak, teraz jakoś CPU-Z mi pokazuje, że mam timingi 5-5-5-15. Może mi zaskoczy 4-4-4-15 (mam nadzieję, że sam nie zmieni). I teraz tak - obecnie mam 3043MHz procesor i pamiątki na 811 MHz. I wszystko chodzi stabilnie. Gdy dam procesor na 3.6 GHz (400*9) i pamiątki na dzilenikach 1:1.00 (napięcie 2.2V) to pamiątki mam 800 MHz. Musze dodatkowo dać 1.244 (nie wiem czy da się mniej, ale nie chce z tym się bawić) napięcie mostka NB. DOpiero wtedy wstaje. Gdy nie dam tego to procesor nie wstaje :/ No i nie wiem jak wybrnać bo jak zmienie na 1.244V NB to wstaje chodzi w IDLE a w orthosie w stresie na 9 pada... I to jest raczej wina ramów... Kompletnie nie wiem co robić. Proszę o pomoc. Mam w planach dalsze O/C!!

Błagam niech mi ktoś pomoże!

I jakie jest standardowe napięcie NB, SB, VTT FSB dla mojej płyty?

Sonido
komentarz
komentarz

Przyznaję się bez bicia, że całości nie czytałem. Zatem moje rady (w ciemno):

-reset BIOSu baterią

-wszystko ręcznie, oprócz vSB, vFSB (na początku)

-vNB podbij +0.1V

-vCore to już sam musisz wykombinować jaki jest odpowiedni

-RAM, zawsze zachowuj w granicach defaultowych zegarów (taktowanie), dla pewności możesz zjechać tez z timingami o 1 w dół do kręcenia; zajmiesz się nimi później

Konkretne pytania - konkretne odpowiedzi ;) Jak coś to pisz.

Danci
komentarz
komentarz

Dobra, a mogę zrobić reset zworką?

Jakie są fabryczne napięcia dla mojej płyty, bo mi w BIOSie jakoś standard czy coś nie pisze... Mam teraz 800 MHz ramy na 3.6 GHz i nie stoją :)

Chodzi mi o vNB, vSB, vFSB! Proszę tylko ot e standardowe napięcia!

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.