x-kom hosting

Opinie o Windows Vista


A43vil
komentarz
komentarz (edytowane)

Dla mnie takie tematy są bez sensu, czy dobre czy nie. Zależy jak kto dba o własny system, jak często optymalizuje rejestr, defragmentuje dyski itd. Co nie zmienia faktu że pod Vistę trzeba mieć troszkę mocniejszy komputer. Jeżeli stok odpowiednio zoptymalizuje system i będzie go regularnie skanował itp to bedzie on chodził tak jak będzie się tego oczekiwać. A jak takie dzieci nie znające się na rzeczy instalują 500 gier i programów na raz jedne sterowniki na drugie bez usuwania poprzednich i potem się dziwią że system jest niestabilny i piszą że Vista cz W7 jest "bee" to nie warto brać tego pod uwagę.

Edytowane przez Keyio
  • 4 tygodnie później...

schwinken
komentarz
komentarz

Ja mam Viste Home Premium 64-bit i sobie ją chwale. Osobiście (co, niektórych może zdziwić)wolę ją niż windowsa 7. Oczywiście trzeba o nią dbać... Tzn. defragmentacja dysku, rejestru itp. Najlepiej zrobić 2 partycje dysku. Na jednym system a na drugim dane. Do utrzymania visty "na smyczy" ;) polecam TuneUp Utilities 2009.

  • 1 miesiąc później...
iShift
komentarz
komentarz (edytowane)

Ja posiadam Vistę Home Premium :) Konfiguracja sprzętu to C2D 2.0Ghz/4GB/HD3430 . Jest to laptop :)
Na początku jak chyba każdy co poczytał trochę for podchodziłem do niej sceptycznie. Teraz używam jej 1,5roku bez zwiech, bluescreenów, pracuje się miło, a system jest ładny dla oka. Próbowałem 7 ale sterowniki *raczej* nie są zbyt dopracowane bo miałem mega lagi z interfejsem. Pasek, okna wszystko miało zwiechy. Zniechęciłem się do 7, a vista jest OK. :)
Nie rozumiem eksytacji 7ką - jest [u]lekko[/u] podrasowaną vistą, -200MB w ramie, i nowym paskiem i paroma ulepszeniami w interfejsie. :pff:

Edytowane przez iShift
  • 3 tygodnie później...
Jack T. Ripper
komentarz
komentarz

Cóż jestem użytkownikiem Win. Vista od dobrych 4 lat :)
Powyłączałem większość "Nędznych i blokujących" funkcji jak np. DEP(Blokada wykonywania pamięci)
Wg. mnie Vista to niefunkcjonalny system ale jak powiedział Bill Gates: "Jak coś nie działa to niech chociaż dobrze wygląda"
Większość gier i starszych programów do których jestem "Przywiązany" nie działa jak np. 3dmax studio 5 - ni huhu
Aktualizuje się gdy pracuje co obciąża łącze a po service pakach nie można tego zmienić.
Gubi sterowniki i je wyłącza bez przyczyny

A teraz druga strona medalu:
Bardzo ładnie wygląda
Przyjazny dla "zielonego" użytkownika
Kompatybilny z większością programów aktualizacyjnych
Łatwa konfiguracja połączenia z internetem
Bardzo ładnie Współpracuje z Dolby Digital Sound Room System (Co jest Rzadkością w XP)
Super skonfigurowany system skrótów klawiaturowych
Dobrze współgra z Counter-Strike Source

Gość
komentarz
komentarz

Posiadam na stacjonarnym Vistę Ultimate 64bit SP 2 i nie sprawia mi żadnych problemów.

adrpic164
komentarz
komentarz

według mnie vista to bardzo dobre oprogramowanie uznaje go za równe jak xp

eXeQ
komentarz
komentarz

Dzięki takim komentarzom z pewnością się przesiądę na Win Vistę, jak najszybciej to będzie możliwe :) Myślę, ze będę zadowolony z tego systemu. Pozdrawiam.

wojtekquns
komentarz
komentarz (edytowane)

Vista jest bardzo dobrym systemem i na moim kompie chodzi lepiej niż Xp i 7. A to mój komp:

Płyta Główna: EPOX 8RDA / 8RGA Series
Procesor: AMD Athlon XP 1.1 GHz
RAM: 1791mb
Grafika: Asus AH3450 (dedykowana)
Dźwiękowa: nVidia MCP2
Antywirus: ESET Smart Security - moim zdaniem najmniej obciążający vistę
Przeglądarka: Google Chrome

Edytowane przez wojtekquns
  • 2 tygodnie później...
Draco demonicus
komentarz
komentarz (edytowane)

Ja uważam, że Vista jest świetnym systemem.
Prawda, ma swoje wady, ale także i zalety.

Ma wiele funkcji, których XP nie miał, lecz niektórych funkcji jej brak (jak... chyba się to nazywało XDesktop, takie coś, że można mieć np. stronę www jako pulpit).

Ogólnie to uważam, że Vista jest lepsza niż XP pomimo swoich błędów. Kiedyś uważałem, że jest głupia, po tym, jakie były opinie innych na jej temat. Gdy jednak sam mialem okazje z niej korzystać, diametralnie zmieniłem zdanie. Mimo, iż uważa się XP za najlepszy system, ja i tak wolę iść do przodu.


EDIT:
[quote name='Jack T. Ripper' date='22 marzec 2010 - 19:47' timestamp='1269283757' post='998839']
Większość gier i starszych programów do których jestem "Przywiązany" nie działa jak np. 3dmax studio 5 - ni huhu
[/quote]
ja nie miałem tego problemu
gram zarówno w gry stare, bardzo stare jak i te najnowsze.
Wchodzi mi np. Tony Hawk's Pro Skater 4, Tomb Raider Legend, ale także Tomb Raider II, co jest grą sprzed dobrych kilkunastu lat i chyba nawet powstała specjalnie na PlayStation.

I jeszcze coś. Przypomniało mi się właśnie. Jesli chodzi o aktualizacje to nie podoba mi się to, że gdy zostawiam laptopa włączonego na noc, specjalnie włączam WMP (mam w ustawieniach zasilania aby nie wyłączało laptopa przy odtwarzaniu mediów) to aktualizator i tak mi go wyłączy a rano mogę się spodziewać tylko wyłączonego laptopa. To jest jedna z najgorszych rzeczy jakie w Viście są, co właciwie mi bardzo przeszkadza, gdyż jeśli chce zostawić go włączonego, znaczy że chce go zostawić włączonego a nie wyłączyć...

Jak sobie coś przypomnę, to dopiszę.

Edytowane przez Draco demonicus
  • 1 miesiąc później...
Biofeedback
komentarz
komentarz

Vista jest szybka, zrozumiała i można Jej zaufać.

  • 2 tygodnie później...
tiger338
komentarz
komentarz

Windows Vista Home Premium + SP1
Miałem przez rok,i powiem szczerze zadowolony byłem jak nic :)
Przejrzysty i stabilny system,polecam każdemu nowemu!
pzdr.

  • 4 tygodnie później...
VAq
komentarz
komentarz

Teraz jest to stabilny system i niczego sobie do przeróbki :) Jednak, jak się go kupiło na samym początku to była masakra. Tyle dziur... I przyzwyczajanie się do nowych opcji i niektórych ukrytych ;)

Miła
komentarz
komentarz (edytowane)

Byłam użytkownikiem tego systemu :) wcześniej miałam skórkę na moim starym kompie ale nie spodobała mi się ;p

Mój ojciec kupił komputer HP Pavilion Elite m9443pl z Vistą H.Premium (to nie jest laptop, tylko stacjonarka PC) i się wkurzyłam iż jest to z zainstalowanym badziewiem jakim jest vista, czytałam o niej wcześniej w necie i pytałam znajomych. Ale ale!! Cofnijmy się do 2007, kiedy to mój kolega dostał laptopa z vistą, powiedział że system mu się podoba, miałam okazję poużywać ale jakoś tak... tak sobie ten system był, nie wiedziałam o co tam chodzi ;p. Teraz kolega mówi że vista to g... bo nie idzie na niej grać, ale nie stać go na siódemkę. Gdy tylko dostałam vistę, byłam przekonana że to totalne badziewie, jednak później zmieniłam zdanie, pomimo iż używałam ją tylko od kwietnia do połowy maja, to mogę powiedzieć że sama vista w sobie nie jest zła, jest dobra, ładna i przyjemna :) ale najbardziej wkurzają mnie rzeczy takie jak UAC... nie wiedziałam jeszcze co to jest, i aż się wystraszyłam gdy pierwszy raz go zobaczyłam ;p, oraz to ze vista samoczynnie się aktualizuje pomimo iż jest to wyłączone.

Niestety ale vista nie jest pozbawiona wad, jak chociażby to gdy moja siostra usiadła na kompa i chciała sprawdzić ogłoszenia to jej pół strony obcieło oO. Vista to naprawdę według mnie nie wnosi żadnej rewelacji... teraz już wiem jednak, że zawsze należy coś oceniać jeżeli samemu miało się z tym do czynienia, a nie słuchać opinii innych xD. Ale szczerze to powiem wam, że jak użytkowałam vistę to miałam lekki dyskomfort oraz podchodziłam tak do niej z dystansem, czułam się taka niepewna, ostrożna, że zachwile coś będzie, nudna, nie miałam pewnośći, z czasem to przemija... ale pamiętam jak ojcu się żaliłam że się przy viście czuje nie pewnie O*O .

No cuż, ale siostra nakłoniła mnie do zainstalowania XP z wyglądem Visty czyli 7mki :) Kupiłam, ale później zainstalowałam na niestandardowej opcji... no... system lżejszy niż vista, od razu miałam pewność, szczególnie po jego opiniach :) i to prawda że ludzie tak oceniają 7mkę, naprawdę fajny system, polecam, naprawde lżejszy od poprzednika i łatwiejszy a zarazem intuicyjny, ale brakuje mi paska z gadżetami tylko xD :) lżejsza vista, ale też nie pozbawiona wad :D



Wady Visty:

1. Nie idzie nero zainstalować
2. Niepewność oraz dyskomfort
3. Komputer czasami wydaje dzwięki jak z karabinu, a nie wiem od czego to zależy oO
4. UAC które denerwuje
5. Samoczynna aktualizacja
6. Żadna rewolucja z XP'ka
7. Ucięte logo start na pasku dolnym



Plusy Visty:

1. Ładny wygląd
2. Popularna i znana
3. Szybka
4. Kompatybilna z różnymi sprzętami (a szczególnie z telefonem komórkowym *o*)
5. Szybkie włączanie i zamykanie
6. Pasek z gadżetami (ja na to mówie widgety, znane z windows mobile :) )
7. I łatwa i trudna w obsłudze, według mnie to jest to i zaleta i wada, ale bardziej zaleta ;)
8. Fajne zarządzanie panelem użytkownika :)
9. Szósta wersja systemu windows = kompatybilna z szóstą wersją windows mobile :)


Cuż, dostałam jeszcze gratis pilota który jest kompatybilny z programem windows media center, ale w rzeczywistości to nigdy ten program w viście mnie się nie podobał, zawsze jakiś taki dziwny był, w siódemce już mnie się spodobał pomimo iż to samo xD




Plusy siódemki:

1. Łatwość obsługi
2. Większy pasek start który nie ucina loga i programy nie zawierają pół paska tylko mają logo i można programy poprzesuwać na dowolne miejsce :)
3. Nowy chip który zwiększa głośność głośnika :)
4. Komputer nie wydaje już irytujących dzwięków
5. Nie aktualizuje się samoczynnie
6. Mniej irytujące UAC
7. Zmieniające się samoczynnie tapety, aż oczko cieszy *o*
8. Nowszy panel sterowania, ale szkoda że nie ma jeszcze tego zielonego kolorku z lewej strony co miała vista
9. Łatwiejsza praca


Minusy siódemki:

1. Brak paska z gadżetami
2. Nie ma do niej service packów
3. Nie kompatybilna
4. Niebieskiego za dużo xD (pomimo iż osobiście uwielbiam ten kolor)


Czyli sami widzicie, w każdym systemie jest coś dobrego i złego :) naprzykład ja, lubię vistę za jej wygląd a nie lubię za to że czasami się aktualizuje samoczynnie i irytuje UAC.

Siódemkę lubie za łatwość obsługi, a nie lubie za niekompatybilność ze sprzętem bo zawsze klawiatura czy myszka mi się przycinała xD

Ale powiem wam taki zwód, kiedyś pobrałam z internetu zdjęcia na komórke (jak miałam jeszcze viste) to komputer tak maksymalnie zpowolnił że hej oO usunełam zdjęcia, ale widać to nie wszystkie, zdjęć było 4550 O___O.












Czy Vista to godny następca XP?

Nie mogę powiedzieć, gdyż każdy powinien sam się przekonać na własnej skórze, moją opinią tak bardzo się nie sugerujcie dlatego iż każdy ma inny gust i upodobanie, mnie się to będzie podobać, ale czy tobie? To już zależy od Ciebie! Polecam ją jeżeli chodzi o wygląd, szybkość, ergonomię, a nie polecam dlatego iż czasami jest irytująca i komputer wydaje nie przyjemne dzwięki (przynajmniej u mnie xD, a nie wiem od czego to zależy oO) ''jak z karabinu'', ale mogę powiedzieć że jeszcze nigdy mi vista nie zwolniła, poza tą sytuacją z tapetami ściągniętmi z neta, wtedy to 6 restartów komputera bo zawsze zdjęć było za dużo. Ale ja byłam zadowolona, kolega też tak w miarę.



Czy 7mka to godny następca XP?

To samo co powyżej + ja osobiście nigdy nie przepadałam za siódemką tak ogólnie bo zawsze był jakiś problem, a ostatnio to miałam duzy problem (w innym dziale opisałam go i dostałam kilka odpowiedzi :) ) , polecam go za swoją lekkość, ale nie polecam dlatego iż nie ma service packa :o To już sam musisz zdecydować.



Vista, u mnie, był to system który dostałam przez przypadek, chciałam siódemkę, lecz ojciec się zagalopował, a ja mu mówiłam żeby nie brał mi czegoś bez mojej zgody, a to niespodzianka na wielkanoc była xD.



Ogólnie rzecz biorąc, wszystko macie opisane powyżej, nie sugerujcie się moją opinią aż tak bardzo :) Jednak jeżeli mam być NAPRAWDE szczera, to polecam wam Siódemeczkę z Vista Transformation Pack i Sidebarem z Visty (dokładnie tym samym znanym z visty xD) i będzie git (jak dla mnie, bo vista jest ładniejsza według mnie ale to nie o to chodzi w systemie operacyjnym :) )


Mam nadzieję że dla kogoś opinia była przydatna.

Pozdrawiam :)

Edytowane przez Miła
jay007
komentarz
komentarz (edytowane)

[quote]1. Brak paska z gadżetami
2. Nie ma do niej service packów
3. Nie kompatybilna
4. Niebieskiego za dużo xD (pomimo iż osobiście uwielbiam ten kolor)[/quote]
1. ALe gadzety sa i pasek mozna sobie dodac.
2. Najwidoczniej nie potrzebuje. Poprawki sa instalowane na biezaco, wiec o co chodzi?
3. Z czym? U mnie wszystko dziala tak jak powinno. Stare gry czy programy dzialaja. Czasami trzeba uruchomic w trybie zgodnosci.
4. To sobie zmien na czarny zielony, czerwony czy jaki siaki...

UAC w 7 juz tak nie irytuje... mozna wylaczyc, ale po co? Nie jest to zalecane.
--
Pozdrawiam.

Edytowane przez real_noname
VAq
komentarz
komentarz

[quote]Wady Visty:

1. Nie idzie nero zainstalować
2. Niepewność oraz dyskomfort
3. Komputer czasami wydaje dzwięki jak z karabinu, a nie wiem od czego to zależy oO
4. UAC które denerwuje
5. Samoczynna aktualizacja
6. Żadna rewolucja z XP'ka
7. Ucięte logo start na pasku dolnym[/quote]

1. idzie, sam mam zainstalowane :)
2. zalezy w jakim znaczeniu :) mi się podoba po 5 latach korzystania :)
3. sterowniki dźwięku/głośniki/słuchawki
4. po prostu wyłączyć :)
5. też można wyłączyć
6. rewolucje są minimalne, ale zawsze coś
7. może inna rozdzielczość bo ja mam normalnie :)

Ogólnie praktycznie wszystko można ponaprawiać, a szczególnie wygląd ogólny i ustawienia :)

Miła
komentarz
komentarz

Akurat rozdzielczość mam dobrą ;p dopiero w 7mce nie obcieli loga, co do dzwięków z karabinu to wybacz, ale chyba mnie nie zrozumiałeś ;/... nie chodzi tu o głośniki czy słuchawki, tylko ogólnie o komputer. A co do nero, to ja pobierałam chyba z 12 razy i żaden nie chciał się zainstalować O_O .

Siódemka bez service packa to nie jest system, mówie wam... nie to że nie lubie siódemki bo lubie, ale taka była niekompatybilna z myszką i klawiaturą, a tym bardziej z telefonem komórkowym że to masakra O__O no ale, nie wydaje już tych dzwięków jak ''z karabinu'' . Kolory w siódemce umiem zmieniać to fakt, jednak ten system przyjął się jako kolor ''niebieski'' to tak już jest i nic na to nie poradzę :]

ciaciama
komentarz
komentarz

[quote]3. Szybka[/quote]
E? Taka szybka to ona nie jest :P

Miła
komentarz
komentarz

Komp z 248 mb ramu, 1.30 GhZ, dysk 40 gb -----> Windows XP (nie najgorzej xD)
Komp z 4GB ramu, czterordzeniowy, dysk 668 gb -----> Windows Vista (jak strzała xD)


I sobie porównaj xD

Hamtaro
komentarz
komentarz

Używałem kiedyś Visty(zaznaczam miałem).Uważam ,że system nie wnosi nic nowego prócz Grafiki.

Po:
1. Dużo błędów jeśli chodzi o kompatybilność z programami.(Ja miałem problem ,że komputer mi się zwieszał, błąd powodowały sterowniki.
2. Totalny zjadacz pamięci, np gry wymagają więcej co jest bez sensu, nie lepiej odpalać na XP
3. Nie lepiej instalować XP i mieć pewny soft oraz idealną wydajność.
4. Opcjonalnie instalować na dobrych konfiguracjach

Miła
komentarz
komentarz (edytowane)

Słyszałam że vista posiada wbudowany program do nagrywania płyt to prawda ??
@UP ! Skoro vista Ci tak nie pasuje to :

1. Najpierw używaj oryginalnego systemu z SP1, dużo programów chodzi na viscie i nie mam z nimi problemów (prócz nero ;])
2. To dziwne bo u mnie na 7mce na samym paincie CPU wynosił 34%, a na viście 15%, dysk nie był wymieniany także nie wiem co piszesz :]
3. XP ma przestać być wspierany i jego fani muszą się z tym niestety pogodzić, nie opłaca sie już z niego korzystać pomimo jego sławy, przez tyle lat staje się powoli systemem martwym jak Windows 95
4. Nie znam odpowiedzi, to nie odpowiem


Najlepiej to żeby vista wam chodziła jak trzeba, zainstalujcie aktualizacje, a niepotrzebne śmieci wywalcie, żebyście mieli odchudzoną viste :) Vista może być lżejsza i przyjemniejsza niż 7, tylko trzeba cierpliwości :)

EDIT.

Może mi ktoś powiedzieć bo nie rozumiem, zakupiłam w marcu komputer nowy z vistą i jakieś takie dziwne dzwieki wydawał ''jak z karabinu'' szczególnie jak wchodziłam w ''mój komputer'' a bałam sie, bo znowu te dzwieki :blink: i jak podłączałam telefon, ktoś wie o co chodziło ? Dodam że na siódemce nie miałam tego czegoś :huh:

Edytowane przez Miła
Hamtaro
komentarz
komentarz

@UP
Akurat używałem oryginalnej wersji Visty SP1(akurat tu nie ma różnicy ,bo jakość oprogramowania pirackiego się nie zmienia),a co do wspierania XP to chyba oczywiste ,że przestana go wspierać bo muszą zarobić, tak jak skończyli go sprzedawać.

Miła
komentarz
komentarz

Ej, to vista ma program do nagrywania plyt ??

Nakhy
komentarz
komentarz

Vista - okropny pozeracz ramu i raczej nie lubi gierek. Przynajmniej takich, w której ja gram. Ładny wygląd. Zdecydowanie wole 7.

Miła
komentarz
komentarz

Siódemka - lepiej ztuningowana vista, nie kompatybilna, nie sławna, bez SP ;) Miłego dnia życzę.

Hamtaro
komentarz
komentarz (edytowane)

Vista jest następcą XP ,więc ma nagrywanie płyt tak jak poprzednik.

Edytowane przez Hamtaro

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.