x-kom hosting

Opinie o Windows Vista


kubassksiezpol
komentarz
komentarz

Ja za vistą nie przepadam... Kiedyś miałem z nią doczynienia, ale od razu przerzuciłem się na XP.

mezicki
komentarz
komentarz
Ja za vistą nie przepadam... Kiedyś miałem z nią doczynienia, ale od razu przerzuciłem się na XP.

Trzeba nad niątroche posiedzieć aby sie przekonać tym bardziej (nie twierdze że Ty tak miałeś) jak kotś siądzie na viste u kogoś kto nie dba o system i folder otwiera sie 20sek... A jak komuś przeszkadza to że nie może programów otwierać bo nie potrafi wyłączyć kontroli użytkownika proponuje Amige- tam nic konfigurować nie trzeba :P

Gość
komentarz
komentarz

Witam Według mnie Windows Vista jest to bardzodobry system ; ma w sobie sytem naprawczy konsole ,odzyskiwanie systemu ,polecam sciągnąc service pack 1 dla visty i jest super

hirosh
komentarz
komentarz

Witam ponownie (po jakimś czasie)

Zainstalowałem na sprzęci w końcu Vistę 64-bit. Instalacja piknie i szybko;-) Ale aktualizacje...przez Windows Update'a, koszmar...Pół nocy spędziłem, ale w końcu udało mi się zaktualizować do SP1 i...Full clasic:-) Vista śmiga szybko i ładnie, jest bardzo czytelna i wygodna w użytkowaniu. Nawet moja żona (laik) się do niej przekonała:-) Nie było problemu z odpaleniem starych 32 bitowych programów ( Starcraft- 1996, Unreal Tournament- 1999- giery śmigają bez zarzutu).

Jedyny problem to instalacja drukarki, bo brakuje sterowników do 64 bitowych systemów, ale to już wina HP.

Reasumując:

Zgadzam się z kilkoma forumowiczami że spór o Vistę vs XP, sprowadza siędo prostej prawdy: Stary komp- Windows XP, nowy kom- Vista.

Ja jestem posiadaczem kombajnu za prawie 7 klocków i Vista pasi;-)

airdamien23
komentarz
komentarz

Według mnie Windows Vista jest godnym rozważania systemem. Ale musi posiadać Service Pack 1 + 2 dodatkowe aktualizacje i poprawki i gra gitara ;) Wtedy Vista jest dobrym systemem. Wcześniej miałem Windowsa 7 RC 7100 i miałem problem ze sterami. Więc się troszku zdenerwowałem i przesiadłem się na Vistę Ultimate 64 bit SP2. Więc może wyjść na to że przy 7 znowu będziemy czekać na service packi. Tak samo było przy XP. Teraz mam też XP SP3 i luks. Ja sprzętu nie mam kosmicznego ale bardzo dobrego na którym Vista chodzi very good :)

  • 2 tygodnie później...
PiNkOs
komentarz
komentarz

Zainstalowałem Windows Vista Home Basic na sprzęcie:

Intel Celeron 2.56 GHz

512 MB RAM

Wyżej wymienione to wymagania minimalne.

System chodzi piękne!

konrad34
komentarz
komentarz (edytowane)

to ja też dorzucę swoje 3 grosze, kupiłem lapka z vistą i możliwością downgrade do xp, którego z ciekawości zainstalowałem, no i mojemu zdziwieniu nie było końca gdy okazało się, że zamiast teoretycznie szybciej xp chodził tak samo a w moim subiektywnym odczuciu nawet wolniej, może dlatego, że nie robiłem czystej instalki tylko downgrade, ale to już przeszłość wróciłem do visty i w wersji business 32 bit śmiga szybko, fakt trzeba o nią zadbać, ale do tego wystarczą narzędzia dostarczone przez ms w "zestawie", a co do obsługi to jest bardziej intuicyjna niż xp, zaryzykował bym nawet stwierdzenie, że ms chyba ma u siebie kompa od apple i z ich systemu "zapożyczył" kilka rozwiązań, a po prezentacji w7 i jego paska to już prawie jestem tego pewien.

procek core2 duo 1,8

ram 2 gb

Edytowane przez konrad34
pelen
komentarz
komentarz

Jak dla mnie system bardzo dobry, denerwujący jest tylko dłuższy start systemu i to, że nie wszystkie aplikacje portable się uruchamiają.

konrad34
komentarz
komentarz

jak macie dwurdzeniowy procek to możecie ustawić start z wykorzystaniem dwóch rdzeni, znacznie przyspieszy, u mnie poniżej minuty

pelen
komentarz
komentarz

a jak to zrobić? to znaczy że system uruchamia się korzystając tylko z jednego rdzenia?

konrad34
komentarz
komentarz

wygląda na to że tak

ustawiasz to w msconfig=>rozruch=>zaawansowane

mi przyspieszyło choć są tacy którzy mają przeciwne doświadczenia i mają na to "dowody"

  • 1 miesiąc później...
AdamKrol
komentarz
komentarz

Jak dla mnie Vista jest dobrym systemem .

Jednak osobiscie na komputerze zainstalowanego mam XP .

Mam mozliwosc miec Viste , ale zdecydowalem ze ten system jest lepszy .

Na Viscie nie dziala duzo gier .

koxus
komentarz
komentarz
Dużo złych opinii pochodzi od osób które przeczytały coś kiedyś ale nie widziały Visty na oczy.

dokładnie.

Nie rozumiem tego, Vista wcale nie jest zła (miałem wersje 32bit) wszystko ładnie działało po wyłączeniu wszelkich zapor i pytań z Visty robi się bardzo przyjemny i prosty w obsłudze system

Takie jest moje zdanie :)

Gość
komentarz
komentarz

.. i nie tylko Twoje koxus. Posiadam dwie Visty Business 32 bit (druga zastąpiła Fedorę) i bawiłem się już tymi systemami wzdłuż i wszerz. Też dziwię się opiniom i userbarom w stylu "Vista Hater", okazuje się że mniej problemów miałem na Vistach niż na XP-kach. Może są to nieco mułowe systemy i trzeba się nieco napocić aby doprowadzić je do stanu dużej responsywności pod starszymi maszynami, ale po tych zabiegach okazuje się że naprawdę V nie jest takim złym systemem. Oczywiście trzeba to poczuć na własnej skórze a nie powtarzać zasłyszane i zaczytane opinie z for pisane przez ludzi z minimalnym pojęciem o faktycznym stanie rzeczy ;).

przemek1234
komentarz
komentarz

Używam Visty x64 i jest do dla mnie bardzo dobry system, jedyny minus to brak możliwości uruchomienia DSJ 2, które bardzo sobie cenie.

mariusz199415
komentarz
komentarz

Mam Viste już dwa lata dla mnie super gierki śmigają. Większa pamięć pozwoliła na swobodną pracę bez ,,zamulania" ;] Więc wszystko ok teraz Visty nie zamieniłbym na Xp ;D hehe

  • 3 tygodnie później...
Vasir
komentarz
komentarz

[quote]Prawdopodobnie jest to osoba ktora instalowała to na 1gb ramu albo 1,8ghz itp.[/quote]

Pochwale sie :P Zainstalowałem Ultimate (dla testu) na procku 800Mhz(1,1 z OC) i 512 RAMu :P
Jedynym problemem był fakt że żaden program poza szachami nie chciał się odpalić :D ("Out of memory").


Od roku używam na nowym PC i nie mam z nią problemów. Przez całą karierę widziałem tylko 2 Blue Screeny (o które naprawdę musiałem się postarać), gdzie na XP jak ilość BSów spadała poniżej 2 dziennie oznaczało że naprawdę mam fart. Generalnie nie muli (a działa nawet lepiej), jedynym problemem był rozruch PC i mulenie póki nie doinstalowałem sterowników do procka i płyty.

Polecam :>

adekpabianice
komentarz
komentarz (edytowane)

Czas na moją wypowiedź. Posiadam Vistę Home Premium.
Na Viście pracuje od miesiąca. Nie sprawia mi żadnych problemów, ale czasami z niewiadomych mi przyczyn sam się zamyka explorer, opera.exe, GG.exe, Skype.exe , ale najczęściej gg.exe. Za dużo pobiera pamięci ram. (mam 4 GB RAM) za dużo tricków, bajerów i tym podobne rzeczy. Niestety Pomoc nie jest w większość po Polsku. Gdyby Vista nie pobierał tyle pamięci to był by dobry do pracy. Ale on dla mnie za dużo pobiera pamięci. Troszkę się za długo uruchamia przy odpaleniu systemu.

Chciałbym dodać jeszcze że nie wiem po jaką ciasną zmienili ustawienia w Menadzeru zadań. Teraz nie wiem czy mam wirusa czy co :/

Edytowane przez adekpabianice
Gość
komentarz
komentarz

Adek, Vistę można przysposobić tak, aby zabierała znacznie mniej ramu i ładowała się nieco szybciej. Wystarczy pobawić się usługami i uruchamianymi programami aby system dostał przysłowiowego "kopa".

  • 3 tygodnie później...
Gość
komentarz
komentarz (edytowane)

Vista - 32 bitową używałem i cieszę się, że już tego nie robię

w porównaniu do XP'ka może i nowocześniejsza itd... ale stabilność Visty, BSoD'y, durne funkcje, ogólny bałagan i ogromna ilość błędów - przeraża

teraz jestem szczęśliwym użytkownikiem 7'ki Home Premium x64 i mogę stwierdzić, że jest o lata świetlne lepszy od Visty - szybszy, masa przydatnych funkcji, stabilność jest ogromna, nic, absolutnie nic się nie wiesza, żadnych BSoD'ów, ładniejszy wygląd... i wiele innych zalet

Vistę zainstalowałem wcześniej tylko dlatego, że chciałem zobaczyć co mi da DirectX10 - i zostało tak na kilka miesięcy. Na początku bez SP - był koszmar - praktycznie zwiechy były codziennie, przy SP1 sytuacja się poprawiła, ale nie na tyle, żeby Vistę nazwać udanym systemem. Poza tym, wymagania Visty mogły niektórym dopiec...

mimo tak wielu wad, gratuluję pracownikom Microsoftu tak udanej kampanii reklamowej Visty :)

Ogółem 5/10 i nie polecam

Edytowane przez easyrider870
  • 4 tygodnie później...
Wilq_lpu
komentarz
komentarz

Miałem Vistę przez pół roku- preinstalowany system do lapka. Zajmuje dużo miejsca, zżera dużo pamięci, jest niekompatybilna z wieloma programami, jest wolna, bywały z nią przeboje straszne...
Pewnie fan Visty napisał kiedyś na tym forum, że "dobrze zoptymalizowana Vista działa niezgorzej niż XP" - jak kupisz Viste i odpowiednio się nią pobawisz to jest szansa, że nie będzie gorzej niż na XP :)

XP albo W7. Viście mówię NIE.

Gość
komentarz
komentarz

Bo Vista na laptopach to generalnie porażka?

[quote]Zajmuje dużo miejsca[/quote]
Tak samo jak W7,

[quote]zżera dużo pamięci[/quote]
550MB po podstawowych optymalizacjach do których wystarczy Google i odrobina wolnego czasu. 300-380MB jeśli przyciśniesz system do deski.

[quote]jest niekompatybilna z wieloma programami[/quote]
Interesujące...

[quote]jest wolna[/quote]
.. na sprzęcie który ma swoje lata lub jest po prostu słaby, owszem, może.

[quote]Pewnie fan Visty napisał kiedyś na tym forum, że "dobrze zoptymalizowana Vista działa niezgorzej niż XP"[/quote]
Nie trzeba być fanem tego systemu aby pojąć zakres możliwości przyspieszania tego OS'u za pomocą msconfig i services.msc, dostępnych wprost z cmd.

krolo92
komentarz
komentarz

Vista to porządny system ale pozostawia wiele do życzenia ( przynajmniej dal mnie ), Jak miałem ją u siebie odrazu zmieniłem ją na XP SPEED 2... Dużo lepszy windows niż vista :)) .... Wg mnie najlepszy a zaraz za nim jest windows 7 :PP

  • 1 miesiąc później...
jajojejeje
komentarz
komentarz

Osobiście bardzo nie lubie Visty.
Ten system operacyjn mam już z rok.
Na innych komputerch mam winows xp i gdybym tylko wiedział że Vista jest taka kupił bym xp. Ale jak mam wykupioną licencje Visty to nie będę zmieniał.
Jezcze nigdzie wcześniej nie widziałem tylu pozytynych opini o Viscie.
Nie lubie jej dla tego, że faktycznie wiele dobrch pogramów w tym gier nie działa na Viście. Sama zamyka mi przed nosem programy bez żadnej opcji "poczekaj aż program zacznie odpowiadać". Niesamowicie denerwujące jest to przy korzystaniu z programu naprzykład Gimp i Open Office. O ile Open Office automatycznie zapisuje stan pracy i jedynym problemem jest konieczność ponownego czekania aż program się otworzy to Gimp nie. Nie podoba mi się również że system sam decyduje co ja chcę zrobić. Gdy chce udostępnić jakiś folder w sieci LAN uniemorzliwia mi to. Gdy chce stworzyć sieć napierw mucze wyłączyć trzy firewalle.
Polecł bym ten system osobom pierwszy raz miejącym styczność z komputerem. Jest faktycznie bogato zobiona graficznie i w protych sprawach ma przejrzyste opcje wyboru (komunikaty). Napewno nie tym którzy chcą na nim pracować jako informatycy, programiści, graficy.
Moja konfiuracja to:
RAM-2GB
procesor-3GB
kata grafizna-nvidia9600
Jakiś wpływ na moją opinie morze mieć fakt że najprawdopodobniej nie aktualizowlem Visty (SP1...)
-----------------------------------------------------------
Przepraszam za błędy ortograficzne i interpunkcyjne!!!

raazor90
komentarz
komentarz

Jestem userem visty i problemów o których mówisz nigdy nie miałem, na początku byłem sceptycznie nastawiony do tego systemu, ale im dłużej na nim pracuję tym bardziej mi się podoba. Nie jest to powolny system jak niektórzy myślą. Teraz wydaje mi się nawet szybszy od xp ;) 

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.