x-kom hosting

OC E8500

Sonido
komentarz
komentarz

Pod C2D 45nm najbardziej wiarygodny jest RealTemp, ale z tych dwóch napewno CoreTemp będzie dokładniejszy.

bosiontko
komentarz
komentarz

RealTemp pokazała 29 stopni. Możliwa taka zima na procku? :bigsmile:

swirek
komentarz
komentarz

RealTemp pokazała 29 stopni. Możliwa taka zima na procku?
Pewnie, ze tak, a jakie temperatury maja rdzenie?
bosiontko
komentarz
komentarz

No 29 stopni oba rdzenie mają. Rdzenie to nie procek? :D

214xpw9.jpg

swirek
komentarz
komentarz

No 29 stopni oba rdzenie mają.
Slicznie :)
Rdzenie to nie procek? biggrin.gif
Rdzenie to rdzenie :P jak sama nazwa wskazuje. Temp procka to jest temperatura jego powierzchni, czy tam calego ogolnie. Zawsze jest nizsza niz rdzeni.
bosiontko
komentarz
komentarz

Jak tak ślicznie, to zaczynam się obawiać, że mi procek zamarznie jak założę Karakorum :bansuj: Ale to dopiero jutro :)

swirek
komentarz
komentarz
Jak tak ślicznie, to zaczynam się obawiać, że mi procek zamarznie jak założę Karakorum bansuj.gif Ale to dopiero jutro smile.gif
Nie ma obawy, mniej niz temperatura otoczenia miec nie bedzie :P

Poza tym gdyby zamarzl to by bylo tylko lepiej dla niego ;)

Gość
komentarz
komentarz

29 w idle to nie wyczyn...

bosiontko
komentarz
komentarz

OK, zacząłem kręcić. Nie wiem czy robię wszystko dobrze, ale po prostu ustawiłem w biosie na Manual i zmieniam FSB i napięcie. Testuję, działa to działa. I koniec filozofii? Jak ustawię już pożądane FSB, to mam zmienić jakoś dzielnik pamięci? Bo teraz jest 1:1.

Obecnie mam FSB 400, czyli 3,8 GHz. Napięcie 1,21875V. Temp Idle 35, stres 58. Jest ok?

Sonido
komentarz
komentarz

Jest lux, na niskim V poszedł, czyli z 4,6-4,7GHz powinieneś wykręcić on air.

bosiontko
komentarz
komentarz

Tak dla pewności jeszcze spytam. Jak poruszam się w tych okolicach niecałych 4GHz, to jaki czas testu Orthosa wystarczy dla upewnienia się, że config jest stabilny? Robiłem 10-15 minut do tej pory (przy 3,5-3,8) i temperatura już po 5 minutach testu była ustabilizowana. I test w Orthosie "Small FFTs - stress CPU"?

Sonido
komentarz
komentarz

A OC ma być na codzień czy tylko chcesz sprawdzić na ile Twój cep poleci? Bo jak to 2gie rozwiązanie to nie testuj :P jak nie wstanie komp to leć dalej, zrób valida i tyle.

Jak na codzięń to ja bym się tym nie bawił tylko zapuścił jakiś konwerter np. RMWB do jakiegoś formatu, zajmie to kilka(naście) minut i już da wymierny efekt, jeżeli już wolisz Orthos'a to finalny test powinien trwać conajmniej godzinę na prio 9.

bosiontko
komentarz
komentarz

Chce ustawić na codzień coś sensownego, koło 4GHz żeby na relaxie chodziło bez wycia Karakorum i bez nadmiernych temperatur. Testuje Orthosem, bo o nim przeczytałem na forum. Jak ustawie już coś co uznam za finalne ustawienia to odpalę na kilka godzin. Na razie sprawdzam, czy jako tako chodzi i przechodzę na wyższy level :D

Jeśli można czymś testować szybciej lub skuteczniej, to jakaś nazwa programu albo link nie zawadzi :)

Tomiak
komentarz
komentarz

Podobno szybciej wykrywa błedy OCCT, ale tylko podobno.

Ale masz szczęście ja na swoim E8400 ledwno dochodzę do 3.7 przy napięciu 1.365

Sonido
komentarz
komentarz

To tak jak pisałem:Orthos na kilak h blend test CPU & RAM na prio 9 i bedzie wynik w pełni bezpieczny jak nic nie wywali.

Tomiak
komentarz
komentarz

ruszałeś napięcie NB? na jakie masz ustawione?

bosiontko
komentarz
komentarz

Raczej nie ruszałem nic innego oprócz CPU Voltage i FSB. Reszta została na Auto, dlatego proszę o jak najwięcej porad i komentarzy, bo czuję, że robię coś nie tak :P Za dobrze idzie :)

Przydałoby się sprawdzić temperatury chipsetu czy czego tam jeszcze. Everest? (pokazuje temp. płyta głowna 44 stopnie).

Obecnie mam 3,99Ghz 1,2125V, chodzi wszystko normalnie póki co, wytrzymało 20 minut Orthosa. Pewnie może się okazać, że po porządnych długich testach będzie jednak niestabilnie? Temp. rdzeni w stresie 59 stopni, ale procka pewnie koło 70. Czy to nie za dużo?

Dlaczego są takie cuda, że u Tomiaka 3,7GHz i 1.365V to szczyt możliwości, a mnie przy 1,2125V idzie 4,0GHz.

Chyba to 3,99GHz mi wystarczy (no ewentualnie przełamię psychologiczną barierę 4GHz :P). O ile wszystko jest OK.

Dupa blada. Odpaliłem GTA IV i się sypie po jakimś czasie. Gram chwilę, zwiecha i sam się resetuje. Za niskie napięcie? Bo chyba nie przez temperaturę?

Tomiak
komentarz
komentarz

Dupa blada. Odpaliłem GTA IV i się sypie po jakimś czasie. Gram chwilę, zwiecha i sam się resetuje. Za niskie napięcie? Bo chyba nie przez temperaturę?
Prawdopodobnie tak. Daj test na 1-2h i zobacz co będzie
Dlaczego są takie cuda, że u Tomiaka 3,7GHz i 1.365V to szczyt możliwości, a mnie przy 1,2125V idzie 4,0GHz.
Czytałem że właśnie niektóre modele są skopane i maja problem z dojściem do 3.6GHz. Ja prawdopodobnie taki mam.
bosiontko
komentarz
komentarz

Podniosłem napięcie na 1,225V, temp w stresie przy 3,99GHz 60 stopni, więc już chyba niewiele można podciągnąć. Pewnie źle nałożyłem pastę, albo coś <_< Do tego po odpaleniu GTA, max 3 minuty i zwiecha. Teraz mi się zawiesiło, ale nie zresetowało samo, musiałem sam wcisnąć reset. Wtedy zresetował mi się BIOS do ustawień domyślnych. Zestresowałem się trochę i chyba nic nie wyjdzie z tego mojego OC :P

Ustawiłem teraz 9,5x400=3,8GHz. Dałem dzielnik pamięci 4:5 czyli chodzą na 1000MHz. Napięcie 1,225V. Czy są jeszcze jakieś ustawienia, w których powinienem grzebać, czy teraz tylko kwestia stabilności kompa? Spróbuje teraz GTA.

9,5x400=3,8GHz, 1,225V, FSB:RAM 4:5 i wytrwało GTA przez pół godziny bez zająknięcia. Temp w stresie RealTemp 58-59 stopni. Chyba tak zostawię. Ale wszelkie sensowne komentarze i porady nadal mile widziane. Dzięki za pomoc wszystkim :)

Gość
komentarz
komentarz
Podobno szybciej wykrywa błedy OCCT, ale tylko podobno.

Ale masz szczęście ja na swoim E8400 ledwno dochodzę do 3.7 przy napięciu 1.365

Ja Na 1,25 V dochodze do 3978 MHz chcesz screena Tomiak :D?

MordiPL
komentarz
komentarz
Ja Na 1,25 V dochodze do 3978 MHz chcesz screena Tomiak biggrin.gif?

nie potrzebnie spamujesz...idź pochwal się mamie

odnośnie tematu próbowałeś zwiększyć napięcie RAM'u?

bosiontko
komentarz
komentarz

Nie próbowałem, bo wydaje mi się, że skoro pamięci chodzą i tak poniżej 1066Mhz, które są domyślne dla nich, to nie ma potrzeby podnoszenia napięcia. Czyż nie? Na 3,8GHz wydaje się wszystko śmigać. Zrobię przez noc (w oczekiwaniu na Adamka) testów trochę i chyba tak zostawię. Nadal jednak nie mogę się pozbyć wrażenia, że takie OC jest za proste i powinienem przestawić jeszcze z 10 parametrów, 20x zawiesić kompa, z 5x wyjmować bateryjkę z płyty :) Coś jest nie tak :P

Spróbowałem ten Blend Test Prio 9. Po pół minuty zaczął tykać komp i coś tam było na czerwono i taki log oto powstał:

Type: Blend - stress CPU and RAM Min: 8 Max: 4096 InPlace: No Mem: 1790 Time: 15

CPU: 3799MHz FSB: 402MHz [399MHz x 9.5 est.]

2008-12-12 00:52

Launching 2 threads...

1:Using CPU #0

2:Using CPU #1

1:Beginning a continuous self-test to check your computer.

2:Beginning a continuous self-test to check your computer.

1:Press Stop to end this test.

2:Press Stop to end this test.

1:Test 1, 4000 Lucas-Lehmer iterations of M19922945 using 1024K FFT length.

2:Test 1, 4000 Lucas-Lehmer iterations of M19922945 using 1024K FFT length.

2:FATAL ERROR: Rounding was 0.5, expected less than 0.4

2:Hardware failure detected, consult stress.txt file.

2:Torture Test ran 0 minutes 48 seconds - 1 errors, 0 warnings.

2:Execution halted.

1:Torture Test ran 0 minutes 49 seconds - 0 errors, 0 warnings.

1:Execution halted.

Co jest?

Sonido
komentarz
komentarz

Za malo V na cepie i już zaczynają sie schody :D

Spokojnie, poczekaj aż przekroczysz 4.3; 4.4GHz. Powyżej 4.6 to już sieka, trzeba dobrze kombinować, żeby po pierwsze ogarnąć wszelkie możliwe opcje i możliwości BIOSu, a po drugie wycisnąć z CPU ostatnie soki.

bosiontko
komentarz
komentarz

Mogę podnieść napięcie, tylko wtedy RealTemp pokaże powyżej 60 stopni, czyli sam procek będzie miał pod 70. Nie wiem czy to nie za ciepło. Słyszałem, że jest coś takiego jak wygrzewanie się pasty? Po jakimś czasie temp powinna trochę spaść? O ile dobrze pastę nałożyłem :D

Sonido
komentarz
komentarz

trwa to ok. 100h

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.