x-kom hosting

Photoshop vs Gimp

Photoshop vs Gimp  

153 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Photoshop vs Gimp

    • Photoshop
      97
    • Gimp
      49
    • ?aden z powy?szych
      7


Owca052
komentarz
komentarz

Ja wole Photoshopa :P Poza tym bardziej "potężny" i posiada więcej opcji :)

FrogsterPL
komentarz
komentarz

Myślę, że ciekawsza mogłaby być ankieta GIMP vs. Paint.NET. Mój głos na pewno dostałby Paint - możliwości podobne, ale za to przyjemnie się obsługuje, podczas gdy GIMP ma tak zrytą ergonomię, że po prostu kosmos o.O

aXE
komentarz
komentarz (edytowane)

Adobe Photoshop ? rozbudowany program graficzny przeznaczony do grafiki rastrowej. Sztandarowy produkt firmy Adobe Systems.

Adobe Photoshop jest dostępny na platformy Mac OS i Windows. Dostępny również w zestawie Adobe Creative Suite Premium. Występuje w dwóch wydaniach Photoshop i Photoshop Extended. Najnowsza wersja, oznaczona CS4, jest pierwszą dostępną w edycji 64-bitowej

GIMP ? stworzony w ramach projektu GNU program do obróbki grafiki rastrowej.

GIMP jest popularnym narzędziem przetwarzania grafiki cyfrowej. Można przy jego użyciu tworzyć grafikę, zmieniać rozmiary i wycinać fragmenty zdjęć, dokonywać różnych operacji na kolorach, łączyć obrazy stosując warstwy, oraz dokonywać konwersji różnych formatów plików graficznych.

Photoshop wins :)

Photoshop tworzy grafikę. GIMP może ją tylko ulepszyć ( i tak mu to nie wychodzi :haha: )

Edytowane przez aXE
ciaciama
komentarz
komentarz
Photoshop tworzy grafikę. GIMP może ją tylko ulepszyć ( i tak mu to nie wychodzi haha.gif )

A masz legalnego Photoshopa? :> Tylko nie wyjeżdżaj mi że masz triala :D

Moim zdaniem GIMP jest dobry dla początkujących jak i zaawansowanych. PS tylko wtedy gdy grafiką zajmujesz się na poważnie (przede wszystkim ze względu na cenę).

Ja jakoś nie jestem uzdolniony w tworzeniu i edytowaniu grafiki, więc spokojnie wystarczy mi Paint.NET.

aXE
komentarz
komentarz
A masz legalnego Photoshopa? :> Tylko nie wyjeżdżaj mi że masz triala :D

Nie mówię, że mam legalnego, ale nie mówię też, że nie mam oryginała ;)

Co do jakości , to patrzcie na webbera , on coś wyciąga z tego Painta :D

Gość
komentarz
komentarz

Ja tam wolę PS ;]

Jak dla mnie łatwy w obsłudze, a jak coś to poproszę aXE o pomoc :haha:

localh0st
komentarz
komentarz

ciaciama: gimpa nie da się używać na dłuższą metę. Jeżeli jesteś załóżmy webdesignerem, to na pewno nie będziesz go używał.

Dla przykładu- jego interfejs jest tak bardzo nieprzemyślany, że już odrzuca na początku. Drugim problemem jest to, że pod każdą platformą używa on powolnego gtk. Trzecim jest, jak napisał to aXE, że gimp to jedynie edytor grafiki.

I coś specjalnie dla Ciebie:

photoshoporyginalwindow.th.png

:P

kosky333
komentarz
komentarz

Zdecydowanie photoshop jest bardziej intuicyjnym progsem niz Gimb.

Kapiszon
komentarz
komentarz

Mnie w gimpie wkurza to że gdy chce np przesunąć warstwę to muszę na nią klikać ;/

Jestem przyzwyczajony, że w PS tylko zaznaczam warstwę i klikam obojętnie gdzie...

a tam trzeba z dokładnością do 1px.... :/

Jedyne co w gimpie mi się podoba to to, że jest darmowy i łatwość tworzenia fraktali :D

  • 1 miesiąc później...
Banita85
komentarz
komentarz

GIMP :)

Po pierwsze piratów nie używam a PS jest drogi.

Po drugie, zdjęć jako tako nie obrabiam nie ulepszam bo się na tym nie znam za bardzo, a do prostych czynności nie ma różnicy czy jest to PS czy GIMP /jak wiesz jak efekt będzie ten sam/

Dla moich potrzeb, korekta map, doróbki/obróbki nakładanie tekstur i deseni GIMP sprawdza się w 100%.

Poza tym, do GIMPA też dostępne są wtyczki, które pozwalają podrasować jego możliwości ;)

A43vil
komentarz
komentarz
Photoshop (praca autorstwa szamanthemana z poprzedniej strony tego tematu):

Przed:

http://img158.imageshack.us/img158/39/zrodrr2.jpg + zdjęcie żołnierza, kości, chmury

Po:

http://img158.imageshack.us/img158/1698/gotrj7.jpg

GIMP (moja praca):

Przed:

http://iv.pl/images/7c6tqs1pfiul5xqd5wb.jpg + zdjęcie księżyca, chmury, ptaki

Po:

http://fc43.deviantart.com/fs40/f/2009/037...y_Piotr1312.png

Moim zdaniem to źle myslisz troszkę nie można porównywać programów na podstawie 2 innych zdjec to tak jakbys porównywał 2 karty graficzne i jedną w grze CoD4 a rugą w COD2, widać róznice w 2 pracach ale nie wiadomo czy wynika to z braku twoich umiejetenosci czy po prostu gimp taki słaby nigdy nei miałem wiec nie ocenie.

kubassksiezpol
komentarz
komentarz

Osobiście jestem za AP, chociaż GIMPA też bardzo chwalą. Jednak, gdy przyzwyczaisz się do 1, trudno Ci się jest odzwyczaić :P Zostałem do dzisiaj przy AP.

  • 3 tygodnie później...
Arek1160
komentarz
komentarz

oczywiście IMO photoshop, najlepiej cs2/3/4.

Używałem obu, i bardziej stawiam na PS.

  • 2 tygodnie później...
gierand
komentarz
komentarz

witam przy okazji czy ktoś mógł by mnie pokierować gdzie dorwać corel pointa z witaminką i czy bedzie on chodził na viscie

3pe
komentarz
komentarz

ja od malego siedzialem na corelu, zaczynajac od wersji 3 czy 4 i do tej pory sie go trzymam. photoshopa widzialem moze raz, wiec nie mialem czasu go pokochac, natomiast gimpem sie bawilem, ale i tak bardziej przyjazny corel jak dla mnie.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.