x-kom hosting

Photoshop vs Gimp

Photoshop vs Gimp  

153 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Photoshop vs Gimp

    • Photoshop
      97
    • Gimp
      49
    • ?aden z powy?szych
      7


Quantum
utworzono
utworzono

Witam.

Ponieważ nie znalazłem takiego wątku pozwoliłem go sobie założyć.

W tym wątku możecie wyrażać swoje zdanie na temat tych dwóch programów graficznych. Jest także sonda, więc zapraszam do głosowania.

Ja uważam, że ps jest lepszy, ponieważ ma więcej możliwości, oraz ma ciekawszy interface. Może to kwestia przyzwyczajenia, ale jak otwarłem gimpa w tych okienkach to niefajnie się pracowało.

Gość
komentarz
komentarz

...jakie jest pytanie do sondy?~

//W temacie chyba jasno określone

//Andziorka

//zero, a nie określone.

//Pozdrawiam

//Zero mówisz? A ja na to +10%

//Kolor czerwony jest dla nas, a takie uwagi w kieszeń

//Za każda następną głupią uwagę będzie +10%

//Andziorka

piku
komentarz
komentarz

Obie aplikacje mają wady i zalety. Kiedyś jak najbardziej byłem za PS. Ale to co zaczęli robić po wersji 7 (moim zdaniem najlepsza i najwydajniejsza) to już było za dużo dla mojego dziadka. Wtedy zacząłem korzystać z GIMPa. I zostało mi to do dziś. Z początku irytował mnie interfejs, osobne okna ale wystarczyło się przyzwyczaić (ci którzy mają to za złe GIMPowi, niech wezmą pod uwagę że i PS musieli się uczyć ;]). Tak samo jak narzeka się na funkcjonalność GIMPa. Wystarczy doinstalować parę pluginów i poczytać manuala :P Żaden problem, pełno tego w sieci. Największą wadą Photoshopa jest to że nie ma go na linuksa i jego cena i co za tym idzie licencja (GIMPa można używać nawet do celów komercyjncych). I to go ogranicza tylko do odbiorców którcy na niego stać - i pomijam tutaj Wasze wersje z torrentów :P

A43vil
komentarz
komentarz

Ja wolę photoshopa, jak dla mnie gimp przegrywa w funkcjonalnosci i interfejsie. Cieżko mi się robiło wszystko w gimpie dlatego przesiadka była na photoshopa. Co do wymagań jak pisał Pikuslav to masz rację co dalej to photoshop więcej ramu itp sobie śpiewa no ale cóż.

aXE
komentarz
komentarz

Photoshop, czemu ? Proste :) Photoshop jest dla pro, a GIMP dla początkujących :)

jwitos
komentarz
komentarz
Photoshop jest dla pro, a GIMP dla początkujących smile.gif

Podpisuję się pod tym :)

gostek
komentarz
komentarz

Paint :)

Bo ps mi nie dziala, a gimpa mamy na infie i jest niefajny

aXE
komentarz
komentarz

GOSTEK, spróbuj Corela :D

PaQre
komentarz
komentarz

Ja używam obudwóch programów i dla mnie oba są spoko,w jednych pracach jakie wykonuje Gimp ma przewage a w innych Photoshop,niekiedy muszę używać do tego samego projektu i Gimpa i PSa,bo ta albo ta nie ma jakiejś potrzebnej funkcji.

piku
komentarz
komentarz
CYTAT(Młody. @ sob, 15 lis 2008 - 19:15)

Photoshop jest dla pro, a GIMP dla początkujących smile.gif

Podpisuję się pod tym

A ja nie. Dlaczego? Poczytać mojego posta ;] Jako poczatkujący pracowałem w PS, teraz używam GIMPa. Lepszy, prostszy i darmowy. A że tak spytam; ilu z Was ma oryginalnego Photoshopa? :>

ciaciama
komentarz
komentarz

A ja lubie paint.NET do moich zastosowan spokojnie wystarczy. Do obrobki zdjec uzywam Corel Paint Shop Pro X2 (tani w miare).

Podpisuje sie pod pytaniem Pikuslava

jwitos
komentarz
komentarz
A że tak spytam; ilu z Was ma oryginalnego Photoshopa? :>

*odwraca głowę* ;)

Co nie znaczy, że PS jest gorszy.

Gość
komentarz
komentarz
Photoshop, czemu ? Proste :) Photoshop jest dla pro, a GIMP dla początkujących :)

Nie zgodzę się z tym. Jeżeli umiesz działać na Gimpie to zrobisz tam "cuda" (są tak samo funkcjonalne) ale Gimp jest darmowy i dlatego na niego oddaje głos ;)

darexD
komentarz
komentarz

W kolejności od najlpeszych

  • Adobe Photoshop CS3
  • Corel Paint Shop Pro Photo X2
  • Gimp

:)

aXE
komentarz
komentarz

Hehe :D Photoshop kosztuje 2000 zł xD wątpię , żeby ktoś spoza firm go miał orginalnego :)

Ale ja mam "orginała" :) więc luz :)

Gość
komentarz
komentarz

Przecież wątpisz w to że ktokolwiek go ma oryginalnego ;) (to jak możesz go mieć) :D

gostek
komentarz
komentarz
ilu z Was ma oryginalnego Photoshopa? :>

oczywiscie ze nikt xD

Corel jest straszny... Jedynie nim rozdzialke zmianialem, bo wiecej to juz zal xD

n31T
komentarz
komentarz

A ja wybieram gimpa. Funkcjonalnością wcale nie odstaje od photoshopa a przynajmniej jest za darmo, i nie zgodzę się tu z uwagą młodego, który napisał że photoshop jest dla pro a gimp dla początkującego, jeśli tak jest to może uzasadnij to jakoś.

piku
komentarz
komentarz

Panowie, CorelDraw służy do obrabiania grafiki wektorowej, z GIMPem i PS mało ma wspólnego.

aXE
komentarz
komentarz

Jak ktoś chce to może tez być Paint Shop Pro :)

darexD
komentarz
komentarz
Hehe :D Photoshop kosztuje 2000 zł xD wątpię , żeby ktoś spoza firm go miał orginalnego :)

Ale ja mam "orginała" :) więc luz :)

Nie wierze że masz oryginalke

Ja powiem że mam pełną wersje ale czy oryginŁŁ TO JUŻ NIE

piku
komentarz
komentarz

O czym ma być ta dyskusja? O wadach i zaletach GIMPa u PS czy o tym kto ma pirackiego tego drugiego? Do rzeczy.

szamantheman
komentarz
komentarz
A ja wybieram gimpa. Funkcjonalnością wcale nie odstaje od photoshopa a przynajmniej jest za darmo, i nie zgodzę się tu z uwagą młodego, który napisał że photoshop jest dla pro a gimp dla początkującego, jeśli tak jest to może uzasadnij to jakoś.

Brak w Gimpie natywnej pracy w CMYKu. dziękuję i komiec :)

Oznacza to, że prace z Gimpa możemy: publikować w internecie, pokazywać znajomym, wywołać u fotografa i tyle.

Oczywiście są pluginy ale to już dodatki a nie integralna część aplikacji

matrix24
komentarz
komentarz

Ja wybieram Gimpa - jest łatwiejszy w obsłudze a potrafi tyle rzeczy ile photoshop :exhappysmiley:

Krzysiek6
komentarz
komentarz

Jak dla Mnie to Gimp, nie jestem PRO w dziedzinie grafiki, to co robię, to banały, wystarcza mi GIMP ;)

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.