x-kom hosting

Photoshop vs Gimp

Photoshop vs Gimp  

153 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Photoshop vs Gimp

    • Photoshop
      97
    • Gimp
      49
    • ?aden z powy?szych
      7


szamantheman
komentarz
komentarz

A ja sobie w Photoshopie dzis z tego:

zrodrr2.th.jpg

zrobiłem to:

gotrj7.th.jpg

aXE
komentarz
komentarz

GIMP takich możliwości nie ma :)

A43vil
komentarz
komentarz

Nie no gimpem byś takie coś zrobił ale nie aż tak dokładnie. No ale wiesz płacąc za pgoram 1500 zł to się wcale nie można dziwić że musi mieć jakieś super funkcje.

p0mpa
komentarz
komentarz

Ja robiłem w gimpie przez ponad rok, teraz powoli zaczynam w photoshopie i powiem szczerze, że taka zmiana jest szkoująca. Alee... jednak ps jest lepszy, przynajmniej ja tak sądze, mimo że byłem zwolennikiem gimpa przez tyle czasu. Więcej funkcji, wygodnie, więcej(duuużo więcej) tutoriali itp :)

aXE
komentarz
komentarz

Soo photoshop win :)

benkowik
komentarz
komentarz
Photoshop, czemu ? Proste :) Photoshop jest dla pro, a GIMP dla początkujących :)

Wcale się nie zgodzę z tym. Ja używałem tylko raz GIMP'a a od roku jadę na PS i bez żadnych wstępów niczego. I co miałem zaczynać w GIMPIE bo łatwiejszy a później do PS bo trudniejszy. Jak dla mnie to teoria bez sensu.

25 głos na PS :)

batthew88
komentarz
komentarz

Kolejny głos na Photoshopa, Gimp się chowa :) Co prawda czasami używam, ale częściej pomagają mi możliwości PhotoShopa :P

szamantheman
komentarz
komentarz
Kolejny głos na Photoshopa, Gimp się chowa :) Co prawda czasami używam, ale częściej pomagają mi możliwości PhotoShopa :P

Generalnie, jeżeli chodzi o temat "PS dla pro a gimp home" to należy zaznaczyć, że Gimp nie ma obsługi profili ICC i tu zaczyna sie jazda. Gimp obsługuje natywnie 8 bit a do profili trzeba 16.

Dla tzw. pro to tragedia, gdyż nie wiemy jak maszyna (kolory) wydrukuje nam obraz.

Menu, filtry nie mają znaczenia (można się nauczyć) ale brak ICC i CMYKa nie za dobrze świadczy o Gimpie

  • 2 tygodnie później...
localh0st
komentarz
komentarz

Bo GIMP to jedynie edytor grafiki, więc co można wymagać?

Przecież to od początku jest jedynie Paint dla Uniksa, a z czasem stał się wieloplatformowy.

  • 3 tygodnie później...
piku
komentarz
komentarz

OMG, wychodzi na to że moje prace to na paincie robię :rotfl: Ale póki co nawet profesjonalistom się podobają więc ten paint taki do bani nie jest :] A nie wystawiam byle gdzie - deviantART. Ciekawe czy ktokolwiek z krytykujących GIMPa słyszał o czymś takim jak pliginy czy skrypty :P

  • 2 tygodnie później...
pawzad
komentarz
komentarz

Porownywac Photoshopa do Gimpa, to jak PORSCHE do Poloneza...

  • 3 tygodnie później...
maateoo18
komentarz
komentarz

A ja tam was ludzie nie rozumiem, co prawda photoshop i gimp to programy graficzne ale one są przecież zupełnie inne! i to zupełnie! Tak samo jak bysmy porownywali narty biegowe i do skakania, ktore są lepsze, zalezy do czego, sa rzeczy ktore gimp robi lepiej sa rzeczy ktore ps, poza tym gimpa łatwiej ogarnac, dlatego głos na gimpa

Dev23
komentarz
komentarz

Miałem okazję pracować ok 3 miesięcy w Gimpie, a w photoshopie ok rok i oczywiście PS bezkonkurencyjny.

brudasek145
komentarz
komentarz

Pracowalem dlugo na PS i GIMP i to drugie lepsze.

SugaBayBee
komentarz
komentarz

Photoshop... w końcu to program profesjonalny

Cold
komentarz
komentarz

Ja używam PS, chociaż na początku łatwiejszy wydawał mi się gimp, ale po przeczytaniu kilku tutków do PS i gimpa wybrałem photoshopa.

gihat
komentarz
komentarz

Ja wybieram PS ... wydaje mi sie najlepszy ... jeszcze z pomocą tutków to wręcz jest banalny ;):P

  • 3 tygodnie później...
Piotr1312
komentarz
komentarz (edytowane)

Ja wolę GIMPa. Nie można zaprzeczyć, że Photoshop ma o wiele więcej funkcji, ale i tak połowy z nich się nie używa. Poza tym GIMPa mogę używać legalnie za darmo, a Photoshop kosztuje kilka tysięcy złotych. Na poprzedniej stronie było pokazane co potrafi photoshop i padło stwierdzenie, że GIMP nie ma takich możliwości. Bzdura. Dla porównania:

Photoshop (praca autorstwa szamanthemana z poprzedniej strony tego tematu):

Przed:

http://img158.imageshack.us/img158/39/zrodrr2.jpg + zdjęcie żołnierza, kości, chmury

Po:

http://img158.imageshack.us/img158/1698/gotrj7.jpg

GIMP (moja praca):

Przed:

http://iv.pl/images/7c6tqs1pfiul5xqd5wb.jpg + zdjęcie księżyca, chmury, ptaki

Po:

http://fc43.deviantart.com/fs40/f/2009/037...y_Piotr1312.png

Edytowane przez Piotr1312
mauy22
komentarz
komentarz

Zależy GIMP darmowy, Photoshop płatny.:)

jak kto woli, praktycznie w Photoshop można zrobić wszytko. a z GIMPem jest troche inaczej

ejay
komentarz
komentarz

Piotr1312 to zdjęcie z żołnierzem zajefajne

Generico
komentarz
komentarz

ile ludzi, tyle opinii ta ankieta się nie zakończy tak samo jak spór między X360 a PS3...

  • 2 tygodnie później...
Gość
komentarz
komentarz

W Gimpie można zrobić wszystko jeśli się potrafi. Lubię ten program jest przyjemny w użyciu i ogólnie podoba mi się w nim to ,że nie jest banalny jak photoshop. Każdy potrafi zrobić coś w PS, w Gimp-ie już nie każdy. Kiedyś w liceum korzystało się z różnych programów. Zdecydowana większość znajomych poszła na łatwiznę wybierając PS, tylko nieliczni wybrali Gimp, który przypadł im do gustu bardziej być może dlatego ,że był programem "cichym" i nie rozdmuchanym tak ,że nawet 10 latki w nim szaleją z łatwością. Ja preferuję zawsze to co jest mniej banalne w obsłudze. Jak dla mnie nie ma się o co kłócić. Każdy ma inny gust i każdy się czuje lepiej w innym programie. Nie lepiej podyskutować spokojnie o zaletach obydwu zamiast rzucać teksty w stylu

Porownywac Photoshopa do Gimpa, to jak PORSCHE do Poloneza...

Nie pisząc nawet dlaczego ? :)

Pyciak
komentarz
komentarz

Też jestem za Gimpem.

Był to mój pierwszy program graficzny (oprócz painta) który używałem. Jest tak dobry, że używam go teraz do każdego projektu. Photoshop jest po prostu bardziej rozreklamowany, a nie ma żadnych super-specjalnych funkcji.

Fotoszopa można używać, jednak to GIMP jest narzędziem dla każdego zaawansowanego.

  • 2 tygodnie później...
Apex
komentarz
komentarz
jednak to GIMP jest narzędziem dla każdego zaawansowanego.

Aż mi się śmiać zachciało :P Chyba mi nie powiesz, że GIMP jest bardziej zaawansowany od Photoshopa :)

Gość
komentarz
komentarz (edytowane)

Na to wychodzi patrząc logicznie i obiektywnie. Gdybyś przedstawił sytuację taka jak ta między tymi programami tj.

Program nr. 1 (Photoshop) jest programem powszechnie znanym i prostym w obsłudze, posługują się nim nawet 11 letnie dzieci, których wiedza na temat programów graficznych jest ogólnie znikoma.

Program nr. 2 (Gimp) Przez ludzi mało znany ( co prawda to prawda, ale większość użytkowników PS nawet nie wie co to ), Głównie używany tylko do dodawania ramek do zdjęć itd. Bo nie każdy potrafi zrobić w nim np. zaawansowaną animację - w przeciwnieństwie do PS w ,którym każdy robi wszytsko ;)

Człowiek nie znający obydwu programów stwierdził by ,że ten pierwszy to jakiś banał.

Napewno obydwa programy są dobre dla ich użytkowników.

I pamietajcie ,że nie warto się kłócić o takie rzeczy ;)

Edytowane przez Videl

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.