x-kom hosting

GF 9800GTX+ vs HD4850

co wybrać  

52 użytkowników zagłosowało

  1. 1. GF czy Radeon

    • GF 9800GTX+ 512
      26
    • Radeon HD4850 512MB (z niereferencyjnym chlodzeniem)
      26


qwertyzax
komentarz
komentarz
Wadliwe egzemplarze - mhm, jasne, że w każdej firmie... ale masa tematów na temat 4850 na forum mówi sama za siebie, tu się przegrzewa, tutaj gra się zawiesza...

A nie zastanawiales sie dlaczego tak jest? Ile % ludzi kupujacych 4850 ma z nim problemy? Te karty sprzedaja sie jak szalone, nic dziwnego ze zawsze od tej ilosci sprzedanych sztuk znajda sie jakies z "problemami" ale od tego w koncu jest gwarancja.

Ta... a co do poprawionego chłodzenia, pokażcie mi testy temperatur tych starych temperatur i temperatur z nowym chłodzeniem?

Prosze bardzo http://www.benchmark.pl/testy_i_recenzje/R...D4870-1204.html

Jaka firma wydała wersję tych kart z poprawionym chłodzeniem? Gigabyte?, proszę nie róbcie sobie jaj...

Gigabyte, Gainward, HIS, Sapphire, Asus, Powercolor. Malo ci jeszcze?

@GOSTEK

Po to wlasnie jest ten temat? Jakby ludzie kupowali masowo 9800GTX+ to tez pewnie by sie znalezli tacy co mieliby z nim problemy, a na ten moment ilu ludzi z forum go ma?

Gość
komentarz
komentarz

Tyle problemów z tym chłodzeniem od 48xx ... ja nadal podtrzymuje 9800 gtx u mnie avg fps crysis na 1280/1024 - high details - 52 fps

na v.high 35:> w dodatku po benchmarku na v high tempy 49 C na 70 % Fanie

Akahan
komentarz
komentarz

Tak tylko zmieniając chłodzenie na 4850 jak powiedział NoVyKoMp nie traci się gwarancji, ofc jak karta nie jest zaplombowana...

PS.

Ya to, że gry są pod Nvidie to chwyt marketingowy, co 3fps więcej, tylko tyle, że programiści Nvidi uczestniczyli w robieniu danej gry...

Langi
komentarz
komentarz
panowie i o co ta przepychanka z fanboyem który nawet nie wie że nie straci się gwarancji zmieniając chłodzonko... ?

Aleś ty mocny w gebie :)

No, te testy podane przez rafalluz są fantastyczne, accelero S1 super rzecz, nie?... noo.. wydając 5 baniek na kartę od razu polecę śmigiem po to "chłodzonko" O_O do sklepu wydając jeszcze 5 dych.

Samo to, ze radeon robi takie karty, które masowo się przegrzewają już mnie odstrasza, samo to że wywala je na rynek tysiącami po to tylko żeby zasypać "chłopaków", którzy chcą sobie odpalić Crysisa na jakiś tam detalach...

Dlaczego ich wiele sprzedano? bo są tańsze od dobrej nvidii, nie jestem wcale antyfanem radeonów - sam posiadam x1950, którego bardzo sobie chwalę, po prostu razi mnie, że taka firma wydaje coś co do końca nie jest w stanie zapewnić oczekiwanych efektów klientom (!). Wydali teraz jakieś karty z poprawionym chłodzeniem, fajnie... ale co powiecie tym, którzy kupili te pierwsze kiczowate egzemplarze? A może co powie Radeon? "sorry, nie pyklo nam, nie sprawdziliśmy do końca czy te karty będą śmigać tak jak powinny" wybaczcie znawcy i wielcy fanwomen, taka duża firma wydając tyle takich kart musi się liczyć z krytyką.

Ja osobiście kupując coś oczekuję 100% mojego zadowolenia, chcę otrzymać coś pewnego i sprawnego(już nie mowa tutaj o wadliwych egzemplarzach), ale wydając te 500 zł nie chciałbym bawić się w inne chłodzenie lub fanfixy, pochwalacie gwarancje.. no ok, jeżeli macie czas i cierpliwość czekać na zwrot "naprawionego" produktu to ok. Tak jak powiedziałem, ja płacę i oczekuję... szkoda, że Wy wolicie wydawać pieniądze w błoto, ten kto chwali się podpisem komputera za 3 koła raczej "wie" o czym piszę.

Dla mnie sprawa jasna, radek wydaje coś niedopracowanego, doskonale wie, ze zaleje on tym rynek, tysiące sprzedanych egzemplarzy, szkoda tylko że kosztem innych osób... karty nie są dopracowane!!!

Pozdrawiam serdecznie :)

olszak
komentarz
komentarz

człowieku, zastanów się co piszesz, nie chcesz wymieniać chłodzenia to nie wymieniaj, przecież te chłodzenie jest tak robione żeby kosztów nie zwiększać a wystarczająco chłodzić!

daj mi przykład w którym miejscu są karty nie dopracowane? złe chłodzenie? jest ono wystarczające...

masz racje, nvidia jest dużo lepsza, wypuszcza świetne karty typu 9500gt ( odgrzewany kotlet) one są najlepszym tworem nvidii, te chłodzenie, a jaka wydajność!!!

Gość
komentarz
komentarz

ty powiedz mi to co nVidia miala wydac dwurdzeniowego GTX280? :lol: czlowieku to jest marketing nie mogli wydac duuzo lepszych kart od tych ktore wydali rok wczesniej, pod np 8800GT praktycznie zadna gra nie pierdnie a jesli nVidia wydala by duzo lepsze karty niz te rok wczesniej to wymagania gier poszly by nieco w gore

a AMD/ATI bylo przygaszone przez nVidie wiec musieli zrobic rewolucje w swoich produktach

kotlety nVidi maja podobna wydajnosc do nowych kart AMD/ATI, czyli ile nVidia byla do przodu nad AMD/ATI...

ogolnie to ida leb w leb, teraz to na rynku mozna wybierac :D

SleepWell
komentarz
komentarz

Fakt faktem że obie karty (firmy) są bardzo dobre i na wysokim poziomie ale wydaje mi się że ciągle ludzi do Ati zniechęca że tak powiem jej "przeszłość" Mam tu na myśli odwieczne problemy z czymś: to sterowniki, to chłodzenie itp, itd... Pocieszające jest jednak to że Ati ciągle nad tym pracuje i jak widać z wymiernym skutkiem...

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.