x-kom hosting

GF 9800GTX+ vs HD4850

co wybrać  

52 użytkowników zagłosowało

  1. 1. GF czy Radeon

    • GF 9800GTX+ 512
      26
    • Radeon HD4850 512MB (z niereferencyjnym chlodzeniem)
      26


borysek
komentarz
komentarz

taki chwyt marketingowy że niby dana gra działa lepiej na GF, faktycznie różnicy nie widać lub jest rzędu 1-2 fps dla GF

qwertyzax
komentarz
komentarz
a nie jest właśnie tak jak ktoś powiedział, że większość gier jest robionych pod GF ??

Tylko co to znaczy? Jezeli gra dziala tak samo na Radeonach i GF'ach to po co przeplacac?

SleepWell
komentarz
komentarz

No dobra a co w przypadku OC ? Która karta lepiej to znosi i którą się lepiej kręci ?Krecił ktoś którąś z nich ?

Akahan
komentarz
komentarz

Tak, ale nie referenty 4850 są i tak tańsze niż ten wasz ubóstwiany 9800GTX+ od Twintecha, a wydajność mają taką samą, a, że się dzieci naoglądają reklam przed Crysisem, że Nvidia i od razu lepiej działa, to jeden wielki mit, w cena/jakość nie ma nic lepszego od 4850 i kropka...

A i mówicie, że testy, a wiele jest też takich gdzie 4850 gniecie tego 9800GTX+, widziałem test 4850GS, który po prostu, miał dużą przewagę, a w DX10 jeszcze większą.

Nie można powiedzieć, która karta jest lepsza, gdyż są takie same(raz Radek, raz GF lepszy, ale ogólnie to samo prawie), a w tym wypadku należy kierować się ceną.

nakon
komentarz
komentarz

Ale tym do jakiej karty masz większe przekonanie.

Akahan
komentarz
komentarz

Ja do nie referencyjnego 4850(nie mówię tu o podstawowych, bo fakt kiszka chłodzenie), dlaczego? Bo mają taka samą wydajność jak 9800GTX+, tak 1 fps w tą, czy na korzyść Radka nic nie daję, a cena mniejsza, głównie ze względów finansowych warto jego brać, bo w tej cenie nic lepszego nie znajdziesz...

SleepWell
komentarz
komentarz

Rzeczywiści... prze ostatnie parę dni przejrzałem dużo testów itp... itd... i rzeczywiście cena jakość Radek wychodzi atrakcyjniej. I to jest Fakt! Nie da się jasno sprecyzować, która z nich jest lepsza bo w jednej grze wygrywa ta a w drugiej tamta... Za HD4850 jednak przemawia to że lepiej sobie radzi z DX10. Poprawcie mnie jeśli sięmyle

gostek
komentarz
komentarz

Odezwal sie ten co ma 9600... Wy nawet nie wiecie jaka jest jazda z tym 4850...

Grasz, grasz i d... obraz znika i trzeba resetowac, poczytajcie sobie temat zbiorczy...

Akahan
komentarz
komentarz
Odezwal sie ten co ma 9600...

Widzisz, chciałem kupić 4850, ale ostatnio jakbyś zauważył, mamy kryzys i ceny poszły mocno w górę, widzisz, bo ty masz(zapewne) wersje referencyjną, a my tu mówimy o wersjach z lepszym chłodzeniem, Tobie mogę tylko polecić fanfixa...

PS.

Trochę kultury...

mistrz933
komentarz
komentarz

Zanim wymieniłem chłodzenie, nigdy mi się obraz nie zawiesił, nigdy nie byłem zmuszony resetować blaszaka, nigdy nie przyszło mi na myśl żeby wymienić ją na odpowiednik GF itp. więc nie rozumiem kto takie bzdury opowiada. Ludzie mówią, że ta karta to śmieć bo ma wysokie temp. i co z tego? Skoro ma takie, to jest do nich przystosowana i na wymianę chłodzenia w referencie decydują się tylko zwolennicy oc które i tak z moich doświadczeń nie robi dużej różnicy(ja nie wyczułem żadnej...).

Dla mnie jest tak:

Referencyjny HD4850 jest gorszy ale niewiele od 9800GTX+.

Wersja fabrycznie podkręcana (np. Sapphire Toxic) jest już szybsza.

Moje zdanie? Możesz wydać trochę więcej kasy - kup podkręcanego HD4850 dla mnie najlepiej wersję Toxic (podobno ASUS glacior ma niemalże identyczne wyniki ale tego już nie wiem).

Pozdro.

Gość
komentarz
komentarz

Polecam 9800 GTX + ja mam 9800 gtx od gigabyte świetnie się kręci! =)

OC 675 @ 810 / ramy 2250 @ 2340

tempy w stresie 53 na 100 % Fanie natomiast 64 przy 30 % Fan

NoVyKomp
komentarz
komentarz

jak dla mnie biorąc wszystkie aspekty pod uwagę - 4850...

co do tych jazd ze znikającym obrazem, wieszaniem itd.

prawda ale tylko jeśli ktoś ma słabo chłodzonego kompa i nie zrobił ff...

a tak to g. prawda...

imo to były także jazdy z fixami bo ludzie nie ściągali :)

gostek
komentarz
komentarz

Zwlaszcza, ze leci mi na necie, gdy karta ma 49stopni....

NoVyKomp
komentarz
komentarz

jesteś pewien że to wina karty ? może masz siekniętą bo takie rzeczy żeby karta resetowała kompa przy necie się nie zdarzają inna sprawa że ty mogłeś coś w ustawieniach, sterach czy coś powalić - np. możesz mieć stery od Nv na kompie...

poza tym na kiego 4850 z 1 GB ? :P

nakon
komentarz
komentarz

Ja bym wybrał 9800gtx+. Różnica między palit hd4850 sonic a palit 9800gtx+ to tylko 37zł w sklepie gral.pl.

rafalluz
komentarz
komentarz

Mam 4850 i te problemy z jakimś 'wieszaniem się obrazu' nie wystąpiły ani razu, choć grywałem dość ostro w różne gry. Czujnik temperatury na obudowie wskazywał nieraz po 45 st. w budzie, ale żadnych takich problemów nie miałem (wersja Dual Slot od Szafira). Problemy ze sterami radków to imo przeszłość. Prędzej wskazałbym wyrób zasilaczopodobny jako winowajcę.

Co do tematu, to jak już zostało powiedziane: 9800GTX+ ciut wydajniejszy i ciut droższy. Masz to, za co płacisz w zasadzie.

gostek
komentarz
komentarz

taaa bequiet xD a na tv 40cali full hd :P poza tym poczytajcie temat 4850/4870 inni tez maja takie problemy... i nie resetuje tylko znika obraz i trza resetowac...

PS. mam nowe stery z ccc z strony ati ;p

SleepWell
komentarz
komentarz

GOSTEK a jaką masz obudowę ?

Akahan
komentarz
komentarz
taaa bequiet xD a na tv 40cali full hd :P poza tym poczytajcie temat 4850/4870 inni tez maja takie problemy... i nie resetuje tylko znika obraz i trza resetowac...

PS. mam nowe stery z ccc z strony ati ;p

Wadliwy egzemplarz? To się zdarza każdej firmie... Od czego jest gwarancja, a nie żale wywodzisz, skoro są takie złe to dlaczego je wszyscy kupują, może to wina tv? :P

Langi
komentarz
komentarz
Wadliwy egzemplarz? To się zdarza każdej firmie... Od czego jest gwarancja, a nie żale wywodzisz, skoro są takie złe to dlaczego je wszyscy kupują, może to wina tv? :P

Nie, to wina tych bystrzaków co polecają ten szmelc 4850, kup 4850 zmień chłodzenie, fanfix'uj i będzie super, tak?

Zmienię chłodzenie stracę gwarancję, poza tym nie wiem czy ktoś, kto ładuję 500 zł w nową kartę ma zamiar bawić się jeszcze w jakieś fanfixy.

Wadliwe egzemplarze - mhm, jasne, że w każdej firmie... ale masa tematów na temat 4850 na forum mówi sama za siebie, tu się przegrzewa, tutaj gra się zawiesza...

No ok, bierzcie dalej te 4850, w końcu parę złoty taniej!

Ta... a co do poprawionego chłodzenia, pokażcie mi testy temperatur tych starych temperatur i temperatur z nowym chłodzeniem?

Jaka firma wydała wersję tych kart z poprawionym chłodzeniem? Gigabyte?, proszę nie róbcie sobie jaj...

Jedyne co jest warte uwagi to wersja TOXIC, ale jest w praktycznie w tej samej cenie co 9800+...

Pozdrawiam zawodowych fanfixów ;/;/

rafalluz
komentarz
komentarz

@GOSTEK a masz referencyjnego tego Radka?

Nie, to wina tych bystrzaków co polecają ten szmelc 4850, kup 4850 zmień chłodzenie, fanfix'uj i będzie super, tak?

Zmienię chłodzenie stracę gwarancję, poza tym nie wiem czy ktoś, kto ładuję 500 zł w nową kartę ma zamiar bawić się jeszcze w jakieś fanfixy.

Wadliwe egzemplarze - mhm, jasne, że w każdej firmie... ale masa tematów na temat 4850 na forum mówi sama za siebie, tu się przegrzewa, tutaj gra się zawiesza...

No ok, bierzcie dalej te 4850, w końcu parę złoty taniej!

Ta... a co do poprawionego chłodzenia, pokażcie mi testy temperatur tych starych temperatur i temperatur z nowym chłodzeniem?

Jaka firma wydała wersję tych kart z poprawionym chłodzeniem? Gigabyte?, proszę nie róbcie sobie jaj...

Jedyne co jest warte uwagi to wersja TOXIC, ale jest w praktycznie w tej samej cenie co 9800+...

Pozdrawiam zawodowych fanfixów ;/;/

Pierwsze zdanie sugeruje, że powinienem odpowiedzieć tylko "pozdrawiam zawodowych fanboyów ;/;/" :E Ale będę konkretniejszy:

np Sapphire wydał te radki z poprawionym chłodzeniem, i to nie tylko TOXIC. Proszę bardzo:

http://www.pcprojekt.pl/index.php?/p__kata...256_bit_PCI_E_/

Którego sam posiadam, jak już pisałem.

HIS z IceQ ostatnio chyba też został wydany zresztą, choć on akurat jest droższy.

co do wymiany chłodzenia, to przecież zależy. Jak nie masz plomb tudzież innych tym podobnych "mechanizmów", to, w razie potrzeby odesłania. możesz przecież założyć stockowe chłodzenie z powrotem. To mniej więcej tak jak z kręceniem procka i gwarancją. Problemów raczej nie powinno być, skoro ja potrafiłem oddać na gwarancji dysk twardy, który mi zwyczajnie spadł...

A co do obniżania temperatur, to proszę:

http://www.xtremesystems.org/forums/showthread.php?t=191944

Widziałem podobny temat na [H], ale nie chciało mi się szukać.

(Jeśli by ktoś nie zauważył, to na drugim obrazku z wynikami 3dmarka jest też temperatura GPU).

EDIT:

A, i czytając ankietę właśnie zauważyłem, że OP dospisał, że Radek ma mieć niereferencyjne chłodzenie, więc cała ta debata jest imo bez sensu.

gostek
komentarz
komentarz

Jak mi sie palec zrosnie(zlamany ;/) to kupie wentylki i zobaczymy xD

a langi dobrze gada... ja i tak wymienie jak tylko sie bedzie dalo na gf'a typu 9900gtx+ albo co tam wymysla xD

Akahan
komentarz
komentarz

langi Nvidia fanboy plax? Bądźmy obiektywni, skoro to szmelc to dlaczego się tak sprzedają, nawet wersje z zmienionych chłodzeniem są tańsze, a co kupisz jakby nie było sporo droższego 9800GTX+, żeby poszpanować Nvidia it's means to played... Jakby nie było Radeony zawsze były tańsze i bardziej ekonomiczne...

NoVyKomp
komentarz
komentarz

panowie i o co ta przepychanka z fanboyem który nawet nie wie że nie straci się gwarancji zmieniając chłodzonko... ?

prawda jest taka i to jedyna słuszna prawda, że radki się grzeją co jest powodem takich akcji ale tylko w słabo wentylowanych budach lub gdy się nie zrobi ff...

Gość
komentarz
komentarz

prawda jest taka ze gry sa robione pod nVidie (najczesciej sa to te "kozaki' w ktore kazdy chce grac)

w gry "pod" nVidie jest lepszy GTX, a w gry ze tak powiem neutralne jak np Assassins Creed wygrywa HD4850 czyli wychodzi na to ze Radek jest lepszy tylko ze GTX ma wsparcie gier

i jesli ktos chce kupic ktoras z tych kart niech wybiera to co bardziej mu pasuje pod kolor w plycie glownej bo nie ma zadnych za ani przeciw zeby nie kupic radka i tak samo gtx'a skoro cena jest prawie taka sama

ja bym raczej kupil Radeon'a, a zawsze bylem za nVidią

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.